Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ве молам сите вас кои сте очистени од етнофилетизмот и национал - шовинизмот, да го докажете тоа на дело и да престанете да не нарекуваат БЈРМ-овци и БЈРМ...

Ово што пишеш тешко да има иакве додирне тачке са темом о којој се овде говори па и са оним о чему сам ја писао а ти критиковао. Али ајде да ипак одговорим...

Ако се не варам око деведесет земаља на свету (90), Македонију не признаје као Република Македонија. А мене то уопште не интересује брате! Међу тим земљама, колико ја знам, налазе се и земље које важе за земље са највећим степеном демократије попут Енглеске, Аустралије, Немачке, Француске, Италије...бла , бла.. Није ни битно. Србија је једна од првих земаља која је признала Македонију као Р.Македонија ..сећаш се тога..? Прва је била Бугарска (наравно confused), друга Кина а Србија је била трећа, ако се лепо сећам... Дали то брате значи да  Кинези нису национал-шовинисти, а Енглези и Италијани јесу? Или шта ... јако је смешно наступати на овај начин  на који си наступио..ево, рећи ћу за своју државицу Србију, Бивша Југословенска Република Србија... па зар није??? Јесам ли сад шовиниста... националиста..или издајник... ;) Мани се тих будалаштина са државама и политиком; О ЦРКВИ ПРИЧАМО..и О прогону Архиепископа Јована који врше Македонска држава и ''мпц''...пријатељу мој драги... Човек труне НЕВИН У ЗАТВОРУ, уз ОДГОВОРНОСТ МНОГИХ... па и твоју брате... Брат syd  ти је лепо написао у ком контексту су овде скоро сви ''кокетирали'' са називом БЈРМ... али ти очито то не желиш да видиш...ево цитата..

Ја сам брате написао БЈРМ само када је требало одвојити христоборце у власти у твојој држави и расколничкој државној установи од обичног света који живи у Македонији, који иначе и волим и поштујем. Тако су и остали чинили.

А шта ти чиниш да те нико не помеша са овим првима (христоборцима и расколницима)?

А шта имаш да кажеш на ову последњу реченицу из syd-овог цитата... Заиста, шта Ти чиниш да се оградиш од Христобораца из твоје Републике, са којима се толико сврставаш у исти кош... (мислим на припаднике државно-политичког апарата у Македонији), ево пита те овде пред овим људима, припадник Бивше Југословенске Републике Србије sFun_bat  ... Ајде гукни..,  дедер гукни ..
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ве молам сите вас кои сте очистени од етнофилетизмот и национал - шовинизмот, да го докажете тоа на дело и да престанете да не нарекуваат БЈРМ-овци и БЈРМ, и да ја почитуваат нашата слобода да се нарекуваме Македонци, а нашата татковина Р. Македонија (самото република укажува дека не станува збор цела територија, ами за државата). Од кога ова ќе почнете да го применувате ќе докажете дека навистина нема да ви смета да сте дел и од Келтската Православна Црква.

Ја сам брате написао БЈРМ само када је требало одвојити христоборце у власти у твојој држави и расколничкој државној установи од обичног света који живи у Македонији, који иначе и волим и поштујем. Тако су и остали чинили.

А шта ти чиниш да те нико не помеша са овим првима (христоборцима и расколницима)?

А, што би направил ти ако целото твое семејство е во раскол, ако целиот твој народ е во раскол? Лесно ви е вам кои сте ја имале таа среќа да се родите во канонска Црква, но да не ни си нам во кожата.

I ti imas istu tu srecu. POA je kanonska crkva. Nisi rodjen na Severnom polu, pa da se sada zalis na sudbinu.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo tuka ke zboruvas makedonski?

Во оние теми каде што ќе им смета тоа што сме Македонци и каде што ќе се негира директно или индиректно мојот јазик и ќе се смета за српски дијалект, јас ќе си пишувам на “најјужното српско“ наречје.  ;)

Ovo je brate potpuno netacno. Zvuci kao jedna nepravedna insinuacija. Ko i na koji nacin negira tvoj jezik?

Zamisli da ti sada napises da je monah Artemije krenuo u neposlusnost prema Crkvi, a ja da onda to "prevedem" na ovaj nacin: "aha, Artemije je Srbin, a on napada Artemija, dakle napada na srpski jezik, pa cu ja iz protesta da na forumu pisem na engleskom". Na sta bi to licilo?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ве молам... и да ја почитувате нашата слобода да се нарекуваме Македонци, а нашата татковина Р. Македонија (самото република укажува дека не станува збор цела територија, ами за државата). Од кога ова ќе почнете да го применувате ќе докажете дека навистина нема да ви смета да сте дел и од Келтската Православна Црква.

Претпостављам да по тој (твојој) аналогији ствари, Бугарима, Кинезима, па и нашим атеистима и комуњарама, који увек у глас сричу ре-пу-бли-ка - Ма-ке-до-ни-ја, припада некаква захвалност ''побожних'' људи у Македонији због тога. А шта ћемо са ПРИПАДНИЦИМА П.О.А. ??? Који су такође МАКЕДОНЦИ... Или можда нису...или су мање вредни због тога, или само зато што их има мање. А шта ћемо са податком да су они једини(!) заправо у ЦРКВИ ? Шта ћемо са Архиепископом Јованом... и осталим Владикама П.О.А..., Шта са Монасима из П.О.А. , са монахињама...??? Са Ђаконима, Свештеницима... њих ако нема на хиљаде..брате ИМА ИХ НА СТОТИНЕ!!! И шта они да раде..? Ајде да о томе мало мислимо... или даи они иду у ''Келтску'' Православну Цркву.... :)  
Link to comment
Подели на овим сајтовима

.... а нашата татковина Р. Македонија (самото република укажува дека не станува збор цела територија, ами за државата). .

Брате добро је што нас молиш... али ја не могу да ти учиним, пошто никако да нађем да постоји таква држава, на свим местима сте БЈРМ... A ако желиш, осећај се и као јужни-пингвин, то ми не смета уопште, само буди канонски православни хришћанин...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

e2rdavid ти посакувам да бидиш во најубавите рајски населби, но да ја имаш и таа чест да од рајот не гледаш нас расколниците како се вариме во геенските казани и да се радуваш со радоста на некои од римокатоличките светители кои медитирале гледајќи ги геенските населби и се радувале и гордееле што нема таму да бидат.

Ово ... заиста не заслужује никакав коментар... Заиста бих волео да ми се објасни, шта је довело до овакве реакције иако нажалост слутим  srcee Признајем, учинило ми се да брат Ортофил не припада расколницима... Сада овакав заокрет, заиста сам мало збуњен. Али ако већ и сам ''исповеда'' да је расколник amin-nas, говорећи ''..нас расколниците..'' ја могу само да жалим због тога к'о што и чиним и да се надам, да ће кад-тад схватити да нација и Црква не иду руку под руку, а још мање држава и Црква... Схватиће сигурно .., само ако хоће.  :bla:
Link to comment
Подели на овим сајтовима

А, што би направил ти ако целото твое семејство е во раскол, ако целиот твој народ е во раскол? Лесно ви е вам кои сте ја имале таа среќа да се родите во канонска Црква, но да не ни си нам во кожата.

Својевремено, моје цело семејство-цела породица ..била је потпуно атеистичка! Ја сам, на начин само Богу познат, а мени у неким ретким тренутцима на кашичицу наслутљив, пришао Цркви поверовавши у Бога. Имао сам не-мале проблеме.. Будући још увек клинац, проглашаван сам од разноразних душебрижника и пријатеља мојих родитеља, чак и за секташа, ређе болесника, али било је и тога confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='srcee' /> По твом исказу требало је ''да ми нико није у кожи''... А то је био период моје неописиве радости .. Верујем да већина разуме о чему говорим. Период када ништа није било тешко, период какав само на почетку ''незаслужено кушамо'' ... Од самих родитеља сам имао, будући ''још увек дете'', чак и немале непријатности. По овом твом исказу требало је остати у атеизму јер у њему сам рођен! Па велика већина нас је рођена у атеизму... та (проклета!) СФРЈ је била не само АТЕИСТИЧКА него брате мој Ортофил, АНТИТЕИСТИЧКА држава и друштво... ''Цео дакле народ'' како ти правдаш себе, је био дакле не у расколу него ПРОТИВ ЦРКВЕ!!! amin-nas  ..Ајде мало додај на креативности духу своме, и размисли о овоме на овај начин.. eheeeej

А да,.... умало да заборавим.. Моји данас примају Свештеника, славе Славу, неки редовно посте .. остали колико могу...  :bla:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Во оние теми каде што ќе им смета тоа што сме Македонци и каде што ќе се негира директно или индиректно мојот јазик и ќе се смета за српски дијалект, јас ќе си пишувам на “најјужното српско“ наречје.  amin-nas

Брат, на никој не му смета фактот дека ти си Македонец. Навистина! Уште помалку и директно и индиректно и како што ке посакаш - никому, ОЧЕВИДНО не му смета ниту ''твојот јазик''... И не се вели како ти што користиш србизми : ''Во оние теми каде што ќе им смета тоа'' Не се вели смета туку - ПРЕЧИ  :bla: Гледаш брат, колку работите се релативни.. Како моето станува твое и твоето мое... Пак ти велам, .. дај малку креативноста брат, не само вакви некои ''бош'' и ''ти реков-ми рече'' муабети srcee
Link to comment
Подели на овим сајтовима

... само буди канонски православни хришћанин...

Да, ово је једино битно, и у сврху тога дајмо да се вратимо на терен саме теме и Прогону Архиепископа Јована и П.О.А. од стране државног македоњарског апарата. Узгред, данас је ево већ 48. дан откад је Владика Јован у затвору на правди Бога, потпуно невин, а заслугом антиХриста из Државног врха Македоније (да никако не заборавимо Тадићеву флоскулу о ''Српско-Македонским односима на највишем степену међусобног разумевања који су више него завидни'' srcee-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='amin-nas' /> ) и не само из врха него и оних који нису у врху али суштински владају, - ДБ-а, као и господе расколника који све то подражавају и благосиљају, ако не никако другачије ...а камо лепе среће да је бар тако, а оно ћутањем и нечињењем... Ово пре клирика, важи за оне који се убрајају у веран народ (христијански)... јер клирици не да не ћуте, напротив ..и говоре и делају :bla:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево и да се ја још једаред, по последњи пут, упишем овде. Богу Хвала и на многаја љета, Владико!

Поздрав браћи с којом сам се упознао на овом теми!

319.gif 0442_feel  kriminalac Хвала Богу!!! bendoff Право збориш брате ...ево поздрава и од мене .. и ''отпоздрав'' брату syd-у и предлог да се што пре отвори ''дежурна тема'' о прогону П.О.А. и Архиепископа Јована јер пазите, ПРОГОН овим НИЈЕ ПРЕСТАО! Само је Бугарска, колико-толико, осветлала образ... ;)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постављена слика



Владика Јован, Архиепископ Охридски и Митрополит Скопски је на Славу Божију пуштен из Бугарског затвора. Одмах се огласило званично Скопље објавом да прогон није престао, напротив, речено је да је вл.Јован ослобођен из Бугарског затвора али да у македонију неће моћи у наредних 5 година или ако то учини иде правац на робију. Расколничка ''мпц'' је пак преко свог митрополита Агатангела, објавила да прогон није престао, саопштивши да је ово огроман ударац самој ''светој'' ''мпц'' али још већи ударац такође ''светој'' домовини Македонији... Ево линка ка македонским вестима на Сител-ТВ,  http://sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/bugarija-nema-da-go-ekstradira-vranishkovski-vo-makedonija
као и прилога са расколничким митроплитом Агатангелом на Алфа-ТВ
http://www.time.mk/read/7512c40776/ae7d6b6b2b/index.html
Дакле прогон иде даље и то вероватно још већом жестином...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...