Jump to content

Отац Зоран Ђуровић постављен за духовника цркве Ружице у Београду

Оцени ову тему


Препоручена порука

Све у Цркви је сада онтичко, када постане онтолошко значи да је наступило Царство Божије, а сада смо у добу иконе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 8 часа, slovoA рече

Није то никакво миловање изображеног лика, јер тиме ништа не постижемо, присност постижемо нашим конкретним учешћем у самој благодатној енергији изображеног лика, по којој се и сједињујемо са живим Светитељима и Христом, насупрот тој интимизацији са изображеним ликом.

Попиј ти један енергетски напитак!:))

Ван си приче, брале. Немаш душе. Зато и не качиш о чему причам.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sv. Oci neprestano naglašavaju istinu da okušanje Carstva Božijeg započinje još u ovom životu. Naslađivanje budućim blaženstvom „počinje ovde i sada“ (Sv. Maksim Ispovednik).

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Sv. Oci neprestano naglašavaju istinu da okušanje Carstva Božijeg započinje još u ovom životu. Naslađivanje budućim blaženstvom „počinje ovde i sada“ (Sv. Maksim Ispovednik).

Pa, logicki, kako moze nasladjivanje necim buducim da bude ovde i sada, kada je to buduce u buducnosti, nije jos uvek ovde i sada, ili kojim nacinom onda to nasladjivanje moze da bude.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Bokisd рече

Pa, logicki, kako moze nasladjivanje necim buducim da bude ovde i sada, kada je to buduce u buducnosti, nije jos uvek ovde i sada, ili kojim nacinom onda to nasladjivanje moze da bude.

Глуп си ко ... (упиши шта ти прија). Па Максим ти каже да је то будуће овде, а не тамо негде. Не можеш да кажеш да ћеш сисати мајчино млеко негде тамо. Има да липшеш. То мајчино млеко ће ти сада имати један укус, сутра други; и сутра ћеш имати и другачији однос са мајком.

Ти не разумеш да си непријатељ Божије благодати и присуства Бога у овом свету. Зато си уредно негирао реално присуство Ис у евхаристији. Ти си побркао цркву са позориштем.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Bokisd рече

Pa, logicki, kako moze nasladjivanje necim buducim da bude ovde i sada, kada je to buduce u buducnosti, nije jos uvek ovde i sada, ili kojim nacinom onda to nasladjivanje moze da bude.

Па време је само још једна физичка димензија. Ако је Бог свеприсутан, онда нема разлога да верујеш да не може да дела на хронолошки-неконзистентан начин. То што је нама то неинтуитивно је друга ствар.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Bokisd рече

Pa, logicki, kako moze nasladjivanje necim buducim da bude ovde i sada, kada je to buduce u buducnosti, nije jos uvek ovde i sada, ili kojim nacinom onda to nasladjivanje moze da bude.

Stoje na vratima Carsta, niti sami ulaze niti pustaju nekog.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Zoran Đurović рече

Глуп си ко ... (упиши шта ти прија). Па Максим ти каже да је то будуће овде, а не тамо негде. Не можеш да кажеш да ћеш сисати мајчино млеко негде тамо. Има да липшеш. То мајчино млеко ће ти сада имати један укус, сутра други; и сутра ћеш имати и другачији однос са мајком.

Ти не разумеш да си непријатељ Божије благодати и присуства Бога у овом свету. Зато си уредно негирао реално присуство Ис у евхаристији. Ти си побркао цркву са позориштем.  

Pa zato sam i napiso, kojim nacinom je to buduce prisutno ovde, i to smo vec prosli i ovde na temi, to je prica o zalogu buducih dobara ili duhovnom predukusu buducih dobara i o tome pisu svi svetitelji, pise i Maksim. Jer ukus mleka dobijas kao zalog istog tog mleka koje ce da se dobije od iste majke, ako ocemo da pravimo analogiju.

Tako su opisali delovanje blagodati svetitelji, to nema veze sa mene', jer ako sam ja pobrko crkvu sa pozoristem, onda ipak sa druge strane postoji opasnost da se crkva pobrka sa nekim sci fi movies....:stadaradim:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, mirko1929 рече

Па време је само још једна физичка димензија. Ако је Бог свеприсутан, онда нема разлога да верујеш да не може да дела на хронолошки-неконзистентан начин. То што је нама то неинтуитивно је друга ствар.

Pa to niko ne porice, naravno da je Bog vanvremenski i svepristutan, ali mi jos nismo, mi mozemo to samo po blagodati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prosto razmisljam da je potrebna blagodat, jer bez nje,covek je slepac koji tumara po praznom gradu.

Najpre Carstva istite, sve drugo ce vam se dodati.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Bokisd рече

Pa, logicki, kako moze nasladjivanje necim buducim da bude ovde i sada, kada je to buduce u buducnosti, nije jos uvek ovde i sada, ili kojim nacinom onda to nasladjivanje moze da bude.

Ти човече на Литургији седиш и на ушима и уму и срцу. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Bokisd рече

sci fi movies

http://ru.wikipedia.org/wiki/Мнимости_в_геометрии

 

пре 20 минута, Bokisd рече

Pa to niko ne porice, naravno da je Bog vanvremenski i svepristutan, ali mi jos nismo, mi mozemo to samo po blagodati.

Јеси ти чуо некад за билокацију?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, mirko1929 рече

Јеси ти чуо некад за билокацију?

Брале, то ти је кад бежиш са часова физике. 

Дјечарац има озбиљне рупе у свом школовању. - И још каже да смо дискутовали!:)) А за њега је дискусија да излапрда своје гледе и то је то. Аутистична особа. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...