Jump to content

Како депресија отвара очи на свет око нас

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, sanja84 рече

@Ćiriličar ja podržavam lekove. Bolje to, nego patnja ili ne daj Boze samoubistvo

И ја подржавам, и написао сам...али...ако млека пуно попијеш, а корисно је, добијеш пролив...камоли се играти са хемикалијама које директно утичу на мождани систем и мисаоно поље човека....тако да...Црква, Црква када охростови психијатре и психологе чуда се дешшавају обострао...науку треба охристовити, оцрквити...

 

Наставире па се читамо...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bože Oče Gospoda našeg Isusa Hrista, Oče dobrote i svake utehe, Koji nas tešiš u svakoj našoj nevolji! Uteši svakoga ko je u nevolji, ko tuguje, očajava, opeterćen duhom uninija. Jer svaki čovek je stvoren rukama Tvojim, umudren premudrošću, uzveličan desnicom Tvojom, proslavljen dobrotom Tvojom …Ali posećeni smo sada Tvojom Očinskom kaznom, kratkotrajnim nevoljama! – Ti sastradalno kažnjavaš onoga koga ljubiš, i miluješ i gledaš na njihove suze! Dakle, kaznivši, pomiluj i utoli tugu našu; pošalji nam milost Tvoju, divni u savetima Vladiko, Nepostižni u sudbama Gospode i blagosloveni u delima Tvojim u vekove vekova. Amin

sveti Dimitrije Rostovski

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Bokisd рече

U kojim slucajevima mislis da ne moze i zasto ?

Код ендогене депресије. Стварне депресије, стварне болести. У мени те реактивне депресије делују олако, како дођу тако и прођу... Мало здравог живота, шетње, и све ок. Али аћправа депресија.. Је неизлечива. Просто има биолошку основу, а не духовну. Мозак штека... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ćiriličar рече

Ја сам убуђен у то! Што се Лествице тиче, знаш сам да је то монашко, али то може бити алфа и омега у сагледавању проблематике код некога, а онда му давати духови лек у складу са даншњим временом ињеговим околностима и моћима.

Али ето, психолози либерали многима данас копају по ранама и усмеравају их у неке ко зна какве смисле. А сама болест, стање се гледа као нека појава, а не толико н аличном плану. Но тешка прича...

 

Ja isto verujem da moze, ako pricamo o duhovnicima kako ih je opisao sv.Jovan Lestvicnik, u stvari verovatno je i on sam bio jedan od takvih duhovnika, pa samo pogledati njegovu Lestvicu i kako je detaljno opisa dusevna i duhovna napredovanja i borbu sa strastima i samim sobom i na osnovu toga se moze videti njegovo duboko duhovno poznavanje razlicitih stanja duse kod coveka.

Uostalom napisao je da se posle decenijskih duhovnih podviga radeci na svojoj dusu i samom sebi dobija od Boga duhovna moc i ozarenje blagodacu i takav covek i svetitelj je na taj nacin upoznat sa najtananijim delovanjem duse i moze da raspozna bilo kakva stanja duse coveka i sto je jos bitnije, moze i zna kako takvom coveku da pomogne u njegovim raznim dusevnim i duhovnim problemima.

Ali vec smo se svi slozili da danas ipak takvih duhovnika skoro i da nema i da je najbolji nacin pronaci neki srednji put izmedju psihologije i duhovne borbe. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, sanja84 рече

Просто има биолошку основу, а не духовну. Мозак штека... 

Није зачкољица, појани мало, линкуј, али боље сажми сама - коју, каву биолошку основу? Ово је важно, кључ можда за загонетку да ли или не медикаментозна терапија.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, sanja84 рече

Код ендогене депресије. Стварне депресије, стварне болести. У мени те реактивне депресије делују олако, како дођу тако и прођу... Мало здравог живота, шетње, и све ок. Али аћправа депресија.. Је неизлечива. Просто има биолошку основу, а не духовну. Мозак штека... 

To znaci kao se nesto u mozgu poremetilo i ne moze da funkcionise kako treba i onda samo odredjeni lekovi mogu da pomognu i da malo ublaze bolest, ako sam dobro shvatio.

Evo ja imam neuralgija trigeminusa i imam jake bolove i bez leka lirika za neuropatske bolove ne mogu da smirim boleve koji idu po celoj glavi, jednostavno je zivac povredjen i ne moze da se povrati u normalu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, sanja84 рече

Код ендогене депресије. Стварне депресије, стварне болести. У мени те реактивне депресије делују олако, како дођу тако и прођу... Мало здравог живота, шетње, и све ок. Али аћправа депресија.. Је неизлечива. Просто има биолошку основу, а не духовну. Мозак штека... 

Lično znam ljude, i neke iz Crkve, koje su izvadili lekovi, jer to za to i služi, i ljudi ne kriju jer to nije sramota!

Kasnije su nastavili bez ili sa povremenim uzimanjem istih.

Nisu oni ništa kilavi, slabi, kenjkavi nego im je bila potrebna medikament terapija i hvala Bogu pomogla im je, ti si već tako nešto i opisala u nekom prethodnom postu.

Ako imamo različite stavove , ok, ali ne smemo ljudima braniti da idu po pomoć

Kao kad bismo branili uzimanje antibiotika ili razređivača krvi kod određenih stanja

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ćiriličar рече

Није зачкољица, појани мало, линкуј, али боље сажми сама - коју, каву биолошку основу? Ово је важно, кључ можда за загонетку да ли или не медикаментозна терапија.

 

Хм, нисам ја неки говорник.. Немам лепоту говора, али хајде покушаћу. мозак је комплексна структура и веома је осетљив.  да наравно, на његов развој утиче и мамина цигарета и татин штапић по гузи, несрећна и не узвраћена љубав. 

Али... Колико ја капирам. Неки мозак просто има осетљиве рецепторе за неуротрансмитере., производе више, мање.. Просто такви мозгови већ имају предиспозицију за болест и несрећни случајеви околности.. И ето. Настане болест. Та болест има ремисију, некад је човеку боље, некад лошије.. Али просто траје. Е сад како би изгледало да се такви људи изместе из отровног окружења.. У природу, са добрим људима, умним, који би их посаветовати, бодрили. Када би мало и физички радили према могућностима, без силе.. Па ето и за вернике нека молитва. И доктори атеисти препоручују медитацију, тако да ме извините.. Не знам, опет мислим када би напустио то окружење, опет би се разболео... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Bokisd рече

To znaci kao se nesto u mozgu poremetilo i ne moze da funkcionise kako treba i onda samo odredjeni lekovi mogu da pomognu i da malo ublaze bolest, ako sam dobro shvatio.

Evo ja imam neuralgija trigeminusa i imam jake bolove i bez leka lirika za neuropatske bolove ne mogu da smirim boleve koji idu po celoj glavi, jednostavno je zivac povredjen i ne moze da se povrati u normalu.

Е тако, код психичких болести нерви, тј. Да пренос импулса са једног на други нерв је поремећена. Шизофренија има вишак допамина. Дешресија мањак серотонина.. Није тако лако наравно.. Али је прилично материјализованије и биолошкије колико се мисли

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, sanja84 рече

@Просечан србенда znam puno pobožnih ljudi, koji idu u crkvu, pričešćuju se...stvarni vernici nema šta. Niko nije skriveni plaćeni ubica ili slično... I prosto su bolesni i dalje i po pričešću i po ispovesti i po jelejosvećenju. Prosto to im je krst, i to moraju da žive i prežive i tako će zadobiti CArstvo nebesko. Eto...

Имам утисак да ти мене зезаш или намерно вадиш из контекста све што кажем...толико да кажем да не испаднем "грбав" и не бих даље о томе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, sanja84 рече

Е тако, код психичких болести нерви, тј. Да пренос импулса са једног на други нерв је поремећена. Шизофренија има вишак допамина. Дешресија мањак серотонина.. Није тако лако наравно.. Али је прилично материјализованије и биолошкије колико се мисли

Deluje nekako prilicno strasno i tuzno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Ćiriličar рече

Није зачкољица, појани мало, линкуј, али боље сажми сама - коју, каву биолошку основу? Ово је важно, кључ можда за загонетку да ли или не медикаментозна терапија.

 

Код депресивних људи је поремећено лучење одређених хормона, плус постоји генетска предиспозиција ка обољевању. Такође неки оболели од депресије имају проблема са делом мозга који контролише учење и памћење, недовољно је развијен.

Значи не ради се о ставу према животу или начину живота - неко упадне у бедак или постане мрзовољан, све му се смучило, не зна шта ће од досаде, итд - него о физиолошком поремећају над којим оболели нема никакву контролу.

Исто тако узимање одређених лекова може да изазове или погорша већ постојећу депресију.

Све у свему, врло, врло компликована и опака болест.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...