Jump to content

Како депресија отвара очи на свет око нас

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, sanja84 рече

@Bokisd ti si bio u reaktivnoj depresiji, neki smor sa razlogom. Možda je to i bila ideja ove teme. Ali mi ovde pričamo o endogenoj depresiji...

Ne znam bas za tu podelu, mozda je i tako kako kazes, ali sam tada radio (vozio za firmu po celoj Srbiji) i nekako sam kako se kaze na nogama izgurao.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Просечан србенда рече

Човече о чему ти причаш? Прво си рекао да болести никако нису последица греха а сада се ограђујеш од својих речи и причаш о само неким болестима итд, док мене и даље прозиваш?

Eh kad bi ti uzeo nešto da pročitaš pre nego što napišeš.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Ne znam bas za tu podelu, mozda je i tako kako kazes, ali sam tada radio (vozio za firmu po celoj Srbiji) i nekako sam kako se kaze na nogama izgurao.

Sa lekovima ili si našao uzrok u grehu i borbi protiv njega?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bokisd da, bio si tužan...sa razlogom. Svet je ponekad smor i nepravedan i bezveze.

Endogena depresija je ozbiljna bolest, nema leka, traje ceo život...i tako

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Eh kad bi ti uzeo nešto da pročitaš pre nego što napišeš.

Прочитај Божје заповести па види шта значи нпр.не убиј и колико је људи скренуло с ума после убиства. Дао сам баналан пример. Или поштуј оца и матер и како човек може  лоше да прође ако не воли своје родитеље па и у депресију да упадне. Или не пожели шта је туђе или шта не може човек да има, маштари нешто и онда пати за тим и ето депресије. Пусти ти шта си прочитао него гледај реалан живот. Болест може да дође по допуштењу Божијем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Просечан србенда рече

Прочитај Божје заповести па види шта значи нпр.не убиј и колико је људи скренуло с ума после убиства. Дао сам баналан пример. Или поштуј оца и матер и како човек може  лоше да прође ако не воли своје родитеље па и у депресију да упадне. Или не пожели шта је туђе и шта не може да има, и онда пати за тим и ето депресије. Пусти ти шта си прочитао него гледај реалан живот. Болест може да дође по допуштењу Божијем.

Zbrkan si i konfuzan a to bi u stvari trebao biti ja.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Просечан србенда рече

Прочитај Божје заповести па види шта значи нпр.не убиј и колико је људи скренуло с ума после убиства. Дао сам баналан пример. Или поштуј оца и матер и како човек може  лоше да прође ако не воли своје родитеље па и у депресију да упадне. Или не пожели шта је туђе и шта не може да има, и онда пати за тим и ето депресије. Пусти ти шта си прочитао него гледај реалан живот. Болест може да дође по допуштењу Божијем.

@Volim_Sina_Bozjeg :))neki čovek tako pobio tolke ljude , pa kako ne bi bio depresivan. :))

Psihijatrijska bolnica da se pretvori u CZ...

 

ŠAlim se. Izvini Prosečni srbendo , ali nasmeja me

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Sa lekovima ili si našao uzrok u grehu i borbi protiv njega?

Nisam isao kod psihologa, uzimao sam samo neke besandine i slicno za nervozu.

Iskreno, nisam mnogo razmisljao o grehu i borbi i slicno, jednostavno VSB, bio sam stisljen sa svih strana kao klasican depresivac i bila je prosta borba za opstanak i razmisljao sam samo kako da nadjem resenje da se izborim sa samim sobom i da izadjem iz tog stanja i razmisljanje i borba sa grehom vise dolazi tek kasnije.

Imam malog iskustva (razgovor) sa ljudima u crkvi koji su depresivni i piju lekove, moje iskustvo je da se to tesko moze resiti samo kroz duhovnu i iskustvenu i asketsku borbu, nazalost cak moze i imati jos vise negativnih  reakcija i posledica. Mislim da je to zbog toga sto ne postoje iskusni i daroviti duhovnici koji mogu i znaju da pomognu takvim ljudima i zato i budu takve situacije.

Neki psiholog hriscanin je mozda najbolji put kojim treba da idu takvi vernici u crkvi. 

Zaista depresija uopste nije sala, to je zaista teska bolest koja pogadja celo bice coveka, i razum i osecanja i dusu, cak i telo pati u nekim momentima.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

СПЦ треба - дрско користим овај глагол, али га користм свесно - да оснује манастир, са великим имањем, да има опитног духовника у њему, да има пратеће објекте, мало одвојене али при манастиру, да ангажује црквене психологе и психатре, и да оснује неку врсту "Земље живих" за ментално оболеле.

То да уради, за неколико година би било познато можда и у целом свету, али то морају да раде озбиљни људи, и да изнад тога буде споособан епископ који надзире.

И ту би било и духовне просвете, и мало медикамената али и мотике...

Ту би Дух Свети деловао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Imam malog iskustva (razgovor) sa ljudima u crkvi koji su depresivni i piju lekove, moje iskustvo je da se to tesko samo kroz duhovnu i iskustvenu i asketsku borbu, nazalost cak moze i imati jos vise negativne reakcije. Mislim da je to zbog toga sto ne postoje iskusni i daroviti duhovnici koji mogu i znaju da pomognu takvim ljudima i zato i budu takve situacije.

Neki psiholoh hriscanin je mozda najbolji put kojim treba da idu takvi vernici u crkvi. 

Zaista depresija uopste nije sala, to je zaista teska bolest koja pogadja celo bice coveka, i razum i um i dusu, cak i telo pati u nekim momentima.

Пази, реч "депресија" ми уопштавамо, али она је лична за свакога и захтева лични приступ. А смртно је опасна. Искуство у нашој цркви је скоро па никаво. Могу и да оштет више човка и саблазне.

Руси се ту порављају, укључили су масовно оцрковљене психологе у рад са паством. АЛИ где греше људи....ствар је дубинска, да ли је гледати са социолошке стране и новоа: дакле усе, насе и подасе, или дубље црквено - питањ смисла.

јер није исто ако је рецимо психолог либерал, хоомосексуалац или црквен човек. Они једноставно не могу усмеравати ка истом смислу.

Зато психологија и психијатрија на том мирјанском нивоу има слабе резултате. Имаш класику: дебаланс у мозгу, биохемисјки, атидепресиви, позитива....можда чачкање по неким лличним ситуацијама и то је то...али не иде се у суштину.

Ипак Бог је ту, помаже невидљиво свакоме...многима је депресија и самоубилачке помисли, уствари, било почетак трагања за смислом и оцрковњење.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Zbrkan si i konfuzan a to bi u stvari trebao biti ja.

Нисам збркан него покушавам да објасним да нарушавање заповести Божијих може да доведе до болести. Свештеници су писали о томе. Одатле се и стрес рађа што утиче на цело тело. Не знам шта није јасно?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, sanja84 рече

mislim da ima toga u Belorusiji. U Minsku.

Манастир Свете Јелисавете. Духовник је дао попу 100 рубаља, рекао иди на крај Минска и поред психијатријске болнице изгради храм. Како са 100 рубаља? Иди, Бог ће уредити. Сада је тамо десетине храмова и метоха, огромне радионице, стотине људи запослено, стонине монахиња и монаха, хиљаде менталноболесних излечено, овисика очишчено...чудо Божије, прави град, насеобина.

Отац Лука покјни са Цетиња је причао сусрет са тим људима када се причешћују, постали многи дховно зрелији од свештеника...са дивљењем је причао,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ćiriličar рече

Манастир Свете Јелисавете. Духовник је дао попу 100 рубаља, рекао иди на крај Минска и поред психијатријске болнице изгради храм. Како са 100 рубаља? Иди, Бог ће уредити. Сада је тамо десетине храмова и метоха, огромне радионице, стотине људи запослено, стонине монахиња и монаха, хиљаде менталноболесних излечено, овисика очишчено...чудо Божије, прави град, насеобина.

Отац Лука покјни са Цетиња је причао сусрет са тим људима када се причешћују, постали многи дховно зрелији од свештеника...са дивљењем је причао,

Eto,pa  da naprave tako nešto i kod nas. Znaš koliko me je ljudi pitalo da li postoji tako nešto kod nas...pošto sam im izgledala pobožno...Mnogo ljudi bi to htelo. Pa bas zato i idu po tim manastirima, traže sagovornike. A naši duhovnici, nemaju vremena...

Ja pročitala kako treba sve ispovediti posle pete godine života, ja se setila i grehova sa dve godine, spremila listić..i tražila dve godine kome mogu da se ispovedim. Svi su bili u štosu nemam ti ja vremena...

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...