Jump to content

Како депресија отвара очи на свет око нас

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 минута, Ćiriličar рече

Узгред, роде, моја породица је покошена од ствари о којим причамо овде, и ја причам са 4 основе, и то доста јаке: прва је искуствена, друга је медицинска, трећа је теолошка, а четврат је жртвена. Кад потрошиш 2 деценије носећи туђи крст, а запостављајучи себе јави се да причамо на ову тему. Оно медицинско и теолопко ти се може и прогледати кроз прсте. Имаш ли ти шта да кажеш на тему осим пуког сентимента....сентимент је опака бољка код добрих људи, не да им да сагледају истину, па гледају свет пурпурним бојама, а то везе нема са љубављу. Сентимен те извитоперена љубав.

 

Osim pukog sentimenta da sam morao tu pomenutu baku i tog deku da negujem sam jedno vreme, baka dementna, deka slab, ja prva godina studija klavira, nemam instrument, ujutru jurim da vezbam na akademiju posle jurim natrag, pravim dorucak, kupam baku, ne mogu napolje kad hocu, sazaljevaju me svi, u detinjstvu pijani ocuh premlatio moju mamu i demolirao stan, pa posle jos par puta pijan mlatio.....i tako.....samo sentiment, da ne pominjem ponizavanja kroz koja sam prosao u OS i drugde.....nemam ja sta da kazem u pravu si :) Iditota sam citao u vojsci u blizini siptarskih sela, tako da...slabo se i u to razumem

Eto, sta ces

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, psyche1979 рече

А данас се то тумачи као "Не одричи се Цркве" што никако није исто. Када кажем господ је у свима нама црква ми каже није него је у цркви. Моје вино и хлеб, тело и крв исусова нису исти као они у цркви јер на црквено вино се спустио дух свети а на моје вино није. А у цркву кад уђем за време литургије ми два пута прођу са кафанском тацном да уделим новац. Ја немам новац. И када га имам одмах га претварам у нешто добро и корисно или га поклањам. За мене је новац велико зло. Веће него што је депресија.

Потребно је разлучити шта је у Цркви људско а шта је Божанско. Новац по учењу самог Исуса Христа није зло, јер рече Богу дајте што је Божије а цару што је царево.  Не требамо се везивати за новац јер ћемо чути исте речи које је изрекао младом богаташу а то је да је тешко богатоме ући у царство небеско, односно ономе који своје богатство везује за новац а не духовност и смирење. 

Христос је у ноћи пре страдања, за време молитве, осетио велики страх, те му је са лица крв капала у виду зноја, али је све то превазишао речима: нека буде Оче воља твоја и био је укрепљен, те му анђео дође.

Сматрам да се и ми поучени Христовим примером у животном искушењу можемо руководити овим Његовим речима и Његовим поступком, па размислити ако је воља Божија да је у Цркви благодат светих тајни (без обзира на несавршен и често грешан људски уплив попут тацне о којој си причао) онда се тој вољи Божијој за наше добро не требамо противити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@psyche1979 Немам појма шта пишеш, метафоре, исповест личну, психотичне мисли...углавно провејава једно: бити велики, бити први, бити, бити, бити. бити...

Препоручујем ти да сам себи поставиш два питтања:

1. Да ли сам ја икада урадио нешто добро?

2. Одговор је недвосмислен, јесам, а онде се упитај: а зашто сам ја то урадио? Јер волим, јер су ме тако учили, јер хоћу да се покажем добар?

То је слово "а" у азбуци постављања моралних норми. А треба знати азбуку, па и романе писати. Видиш колики је то океан...

 

Соколе, соколе...жив био.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тешка је та ситуација. У праву је Ћирило.

Још ако има и генетску предиспозицију, отешавајућа околност. Има лека, разумевање околине, молитва, Свети Дарови, подршка ближњег....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@psyche1979 da... Ko u ovakvom svetu ne "poludi", taj stvarno nije normalan. Ali šta ćeš. Moramo se boriti. Svet se ne može promeniti. Znaš kako, možda taj rad za računarom.. Sta ja znam, ja sam jedno vreme bila dosta za računarom i nekako se čovek smori. Možda malo šetnje.. Bi pomoglo. Fizička aktivnost. Ne pričam bezveze.. Nauka stoji iza toga. Vitamin D, svež vazduh kiseonik.. Hormoni sreće pri fizičkoj aktivnosti... Probaj, znam da je teško ali se isteraj iz kuće.. I socializuj se. I dobro je što si došao na forum.. Samo trebaće ti i stvarni prijatelji. Zabavi sebe nekim hobije.. Nemoj misliti previše o dobru i zlu.. Ti si dobar i to je jedino što treba da te brine sad ovo neko vreme dok ne sredis misli. Filozofiracemo kasnije... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, sanja84 рече

@psyche1979 da... Ko u ovakvom svetu ne "poludi", taj stvarno nije normalan. Ali šta ćeš. Moramo se boriti. Svet se ne može promeniti. Znaš kako, možda taj rad za računarom.. Sta ja znam, ja sam jedno vreme bila dosta za računarom i nekako se čovek smori. Možda malo šetnje.. Bi pomoglo. Fizička aktivnost. Ne pričam bezveze.. Nauka stoji iza toga. Vitamin D, svež vazduh kiseonik.. Hormoni sreće pri fizičkoj aktivnosti... Probaj, znam da je teško ali se isteraj iz kuće.. I socializuj se. I dobro je što si došao na forum.. Samo trebaće ti i stvarni prijatelji. Zabavi sebe nekim hobije.. Nemoj misliti previše o dobru i zlu.. Ti si dobar i to je jedino što treba da te brine sad ovo neko vreme dok ne sredis misli. Filozofiracemo kasnije... 

Све си у праву.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само једна шетња уме толико да разбистри ум, а ако имамо срећу да је у друштву лековитог пријатеља, препородимо се и већина помисли нестане. Тренирати, није лако. Мени је један монах саветовао одсецање помисли и ја то испрва нисам схватао. што није сигурно,што није реално одсецај. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ćiriličar рече

@psyche1979 Немам појма шта пишеш, метафоре, исповест личну, психотичне мисли...углавно провејава једно: бити велики, бити први, бити, бити, бити. бити...

Препоручујем ти да сам себи поставиш два питтања:

1. Да ли сам ја икада урадио нешто добро?

2. Одговор је недвосмислен, јесам, а онде се упитај: а зашто сам ја то урадио? Јер волим, јер су ме тако учили, јер хоћу да се покажем добар?

То је слово "а" у азбуци постављања моралних норми. А треба знати азбуку, па и романе писати. Видиш колики је то океан...

 

Соколе, соколе...жив био.

Па ако немаш поима о чему пишем што дајеш себи за право да СУДИШ. Српски витез зна шта је кодекс части пријатељу мој од А до Ш. И наравно изражавам се метафорично.

„Господе, Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешног. Амин!“

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Такође, лековита мисао за бег од депресије и самоубилачких помисли јесте поверење у Творца. Он нас никада неће оставити. Понављам,није лако, тренинг.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Frenkii Исто као шетња и молитва разбистри ум. А иначе сам велики љубитељ природе и спортског риболова. Да видиш само како тек река пуна негативних јона ивуче из нас све позитивне набоје :dobro:

„Господе, Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешног. Амин!“

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, sanja84 рече

hvala sestro

sve je to iz ove perspektive dobro i hvala Bogu korisno :)

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, psyche1979 рече

@Frenkii Исто као шетња и молитва разбистри ум. А иначе сам велики љубитељ природе и спортског риболова. Да видиш само како тек река пуна негативних јона ивуче из нас све позитивне набоје :dobro:

Како позитивне набоје извуче? Смири те.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar ti si žrtva hule na Boga. Nisi mogao i nećeš da nosiš svoj krst...što je briga i odgovornost prema bolesnim članovima porodice. Bolje da ih napustiš i predaš iu institucije nego da ih malttretiraš,zoveš slabima, razmaženima i slično...

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...