Jump to content

Како депресија отвара очи на свет око нас

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, sanja84 рече

@Ćiriličar има и болести као болести. То каже и Рафаил Карелин. Просто ти неуротрансмитери не раде како ваља. 

Ја нисам био изриичит, рекао сам "у вечини случајева"....ако човјек слабо једе, рецимо жртвује се превише за некога из љубави, па не спава, не једе, сломи га стрес, упадне у мисаоне ратове....срушиеће га, може постати и пароночан, и имати анксиозне симптоме, и депресиван....дакле супротно од онога што сам горе рекао....рекао сам "у вечини случајева"...имаш и соматске утицаје на психу, имаш тортууре физичке и психолошке, има 100 ствари наупрот моме "у вечини случајева"....а ја сам издвојио већину, када је код људи наизглед све нормално, без већих трсаума, ломова, горе се не померају...а имамо епидемију депресија, нервоза, манодепресија, психоза у разним облицима и сл.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@fsa Види, везе ти немаш. Имаш ли неку реченицу, неки аргумент, контраргумент, тема је озбиљна, није борба петлова како је ти очито посматраш. Твој диислајк је идиотизам чисти јер си диислајковао истину. Мало уопштену, нараво јер је тема сложена, али чисту истину.

Па ако си вољан, мани се тих фекало парола ко комесари у време ТитЕ, него ти лепо срочи своју памет, искуство, образовање па да те видимо. Те пароле остваи за непто друго.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, дислајкова си моју дрскост ка деппресивцима, размем ја те флоскуле "осуђујеш, јоооој, немаш љубави (ко Зизјуласови докторанти што имају)"...брате поента је у томе, конкретно депресивни људи се се укопали у улогу жртве. Разумеш, та улога многе од њих САМОубије! најгори грех, еј, п аније то сеир, то је мрежа паклена у којој је човек. Номалан човек бре, а свезан.

Е зато, зато треба ту улогу жртве разбити, не човека, него некако му ставити до знања....е, зато мој коментар онакав....довољно сам добронамеран и жао ми је тих људи, да ти појасним зашто тако провокативно, а ти се палиш ко мува на...

Ако депресдивац прочита нек се мало тргне....и друга ствар, ЈАКО битна - кад се бориш за комад погаче, кад мораш да се бориш, онда не падаш лако у депресију. Депресивни људи, не сви наравно, су јаааако често комодаши, што би ркли наши сељаци "неће се он врућ напити воде". То значи, неће се сломити од рада, презнојити, попити ладну воду и прехладити....не бригај. Најчешће је ту колизија НЕреални жеља и могучности. Јеботе не можемо сви бити Биковић и Анђелина Џоли, ко ће бити хришчанин, непознат, скроман, нечујан, ко ће носити овај свет да не потоне својом добротом.

Ко је икад видео верујучег човека депресивног? А депресија је темељ осталих болести, анксиозности, фобија, манодепресија, нервоза, психоза....свако од њих прође кроз ту капију депресивности па или се унормали или пукне скроз....то су опасне ствари које десеткују животе људи, потпуно их разруше на разе начине. Зато их треба назвати правим именом.

Погле бре наше килаве либераше...то је све килаво и депресивно јер им се Вучић испречио, не могу му ништа. Комлетна либерална Србија је у депресији....килаво све, џаба паре и елитизам оче ЈОШ. Спусти то на лични ниво и ето ти и код радника и код сељака тако. Проблем данас је што социолошке прилике и глобалне човека све више угоне у разне торове и смањују могућности, тако да сада имамо брзе промене и дивни људи масовно оболевају јер друштво се мења пребрзо и човекве планове и жеље сузбија са једне стране, а са друге му избија могучност да утиче мног на свој живот - то је погубно за све нас! Поробљавање, е то је сад непто ново, колективна депресија, има ги разни, то су ствар за социологе, и наравно да се манифестује н аличном плану, па слабији, горЂи, они са више жеља страдају више....тек понеки се пробију из тог чемера.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, sanja84 рече

ja ne mislim da je depresija u redu i da te kao nešto uči. Ljudi kad su u depresiju imaju iskrivljen pogled na svet, nisu realni...sve im je crno. ZAto je depresija bila nekad svrstavana u psihoze..zato što imamo nerealan pogled na svet u takvom stanju.

Inače meni je baš nasupreot inteeresantno stanje manije i poznavanje sveta. Svi misle da su svemoćni, Bogovi....kakvo li je to duševno stanje...oslobađajuče...

Слажем се да је депресија искривљен поглед на свет али депресивни људи тешко прихватају чињеницу да је њихов начин живота довео до појаве депресије. Многи због тога падају у још горе стање, жале за претходним стањем лажне среће и лажног мира. Депресија је као неки аларм да је потребно мењати ствари на боље и ако човек на време не реагује и не потражи помоћ, питање је да ли ће се икада та промена десити, може да остане у тој својој жалости читавог живота, у унинију и чамотињи као што је навео брат. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Ćiriličar рече

Да, дислајкова си моју дрскост ка деппресивцима, размем ја те флоскуле "осуђујеш, јоооој, немаш љубави (ко Зизјуласови докторанти што имају)"...брате поента је у томе, конкретно депресивни људи се се укопали у улогу жртве. Разумеш, та улога многе од њих САМОубије! најгори грех, еј, п аније то сеир, то је мрежа паклена у којој је човек. Номалан човек бре, а свезан.

Е зато, зато треба ту улогу жртве разбити, не човека, него некако му ставити до знања....е, зато мој коментар онакав....довољно сам добронамеран и жао ми је тих људи, да ти појасним зашто тако провокативно, а ти се палиш ко мува на...

Ако депресдивац прочита нек се мало тргне....и друга ствар, ЈАКО битна - кад се бориш за комад погаче, кад мораш да се бориш, онда не падаш лако у депресију. Депресивни људи, не сви наравно, су јаааако често комодаши, што би ркли наши сељаци "неће се он врућ напити воде". То значи, неће се сломити од рада, презнојити, попити ладну воду и прехладити....не бригај. Најчешће је ту колизија НЕреални жеља и могучности. Јеботе не можемо сви бити Биковић и Анђелина Џоли, ко ће бити хришчанин, непознат, скроман, нечујан, ко ће носити овај свет да не потоне својом добротом.

Ко је икад видео верујучег човека депресивног? А депресија је темељ осталих болести, анксиозности, фобија, манодепресија, нервоза, психоза....свако од њих прође кроз ту капију депресивности па или се унормали или пукне скроз....то су опасне ствари које десеткују животе људи, потпуно их разруше на разе начине. Зато их треба назвати правим именом.

Погле бре наше килаве либераше...то је све килаво и депресивно јер им се Вучић испречио, не могу му ништа. Комлетна либерална Србија је у депресији....килаво све, џаба паре и елитизам оче ЈОШ. Спусти то на лични ниво и ето ти и код радника и код сељака тако. Проблем данас је што социолошке прилике и глобалне човека све више угоне у разне торове и смањују могућности, тако да сада имамо брзе промене и дивни људи масовно оболевају јер друштво се мења пребрзо и човекве планове и жеље сузбија са једне стране, а са друге му избија могучност да утиче мног на свој живот - то је погубно за све нас! Поробљавање, е то је сад непто ново, колективна депресија, има ги разни, то су ствар за социологе, и наравно да се манифестује н аличном плану, па слабији, горЂи, они са више жеља страдају више....тек понеки се пробију из тог чемера.

Генерално се слажем са тобом. Данашње друштво је све не милосрдније. У здравству људе кљукају са антидепресивима и нема ко да ради са њима. Некако ми се чини као да психички оболеле на силу хоће да  угурају назад у систем који је у главном био и окидач за болест. Мораш да радиш, мораш да учиш, мораш ово, мораш оно... дајте нам лекове да би могли да функционишемо! Тужно је да и деца све чешће обољевају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Просечан србенда рече

Слажем се да је депресија искривљен поглед на свет али депресивни људи тешко прихватају чињеницу да је њихов начин живота довео до појаве депресије.

Јесте тотално искривљен поглед на свет, али, конкретно са медицинске стране, а такође са старне учења Цркве - говорим о класичним депресијама и психозама, без тортура по логорима, бичевања, силовања, него депресијама и психозама са КАУЧА - дакле и са медицинске стране и из учења Цркве депресија и психоза нису исто и не могу бити.

Међутим, јесте поремећена стварност. Овде треба бити "бруталан", поједноставити сложену проблематику, јер човек је када се роди у некој врсти и манодепресије и психозе, а што је последица пада, од пада наша природа је шизофрена. Зато треба ствари поједностављивати и у том контесту поједноостављивања не трпати депресију у психозу.

Сматрам, убеђен сам, да је депресија о п а с н и ј а, дубока депресија је опаснија од психозе, може бити, не генерализујем, нисам изричит. Зашто је опаснија? Јер психотичан човек је у сфери када његово мисаоно поље НЕ може да контролише и да хоће нити уз било каву помоћ.

Са друге стране, депресивног човека може се навести да изналази сам излазе, управо путем мисаоног поља. Е зашто је опаснија депресија? То је пут ка самоубијству и многи се убију. Нема ту статистике, али мало је психотичних људи који се убију. А многу депресивци се убију. Генерално, психоза се може узети као виши стадијум депресије те је човек отишао у другу сферу. Ни једни ни друуги нису луди.

Бићу бруталан, теолози ће да скачу посебно она памтила са десеткама и каријеристи: депресиван човек је у мисаоној мрежи без излаза и има себе у центру. А мисаоно поље човека је непрестано под дејством демона!

Депресиван човек је у хаосу помисли, али се "не копрца", као мува у мрежи паука, и више не може да изађе из мреже, и сад ту џоња, чами, коњоши што каже Чкаља. намерно омаловажав то стање, али не и човека. Психотичан човек је човек на који више НЕ може да контролише своје мисаоно поље у смислу да - ни ми наше не контролишемо - у смислуу да помисли које му долазе "ниоткуда" психотичан човек сматра с т в а р н о ш ћ у!

А то је, лаички речено, када је део мисаоног поља "окупирано" код човека од демона. треба рећи да има изузетака и да не можемо рећи да су депресивци и психотичари ђавоимани. Многи ЈЕСУ! Имамо ми милионе "нормалних и успешних" који су ђавоимани а професори су и попови чак неки. Тако да злобнике учуткам.

ТВРДИМ, нека ми неко докаже супротно, никада нико није нити може нити ће излечити психозу! Једнино се кроз Цркву може излечити, и то ако Господ допусти. И јако ретко, посебно јер нам је вера слаба и нама и свештеницима.

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ви обоица знате шта је стварност? Благо вама. Просветлите и мене депресивног. Велики хришћани које Исус понизи капетаном римске војске. Знате ви о чему причам ако сте толико велики хришћани. Да јесте као прво се неби препуцавали. Као друго сви су у великој заблуди ако мисле да зло не постоји. Постоји и то са разлогом да вас доведе у искушења. Да би видели и знали шта је бело морамо спознати шта је црно. Јер у супротном на основу чега ће те поредити. Господ рече: "Тражите и наћићете". Ја тражио и код тих психијатара и код цркве и ни једни ни други ми нису помогли. Сам себе кажњавам и сам себи помажем. Једини и задњи духовник из цркве је Отац Тадеј којег поштујем и ценим и све оне пре њега. Ово све после је само доказ да је зло зашло у све свере света па и у цркву. Да кажем мало конкретније НОВАЦ.

„Господе, Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешног. Амин!“

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ćiriličar рече

Видиш, овај горе паметњаковић је дислајковао мој коментар

Заболе мене за диислајк, али када идиот дислајкује истину, не неког форумаша, него истину о озбиљним проблемима, то је жесток идиотизам.

Nemoj da se ljutiš ali i ovo je malo ego stvar. Pogodio te je dislajk. SVi smo gordi, pusti sad sirote bolesne ljude.

 

Elem, jedno se slažemo. Depresija te ničemu ne može naučiti. NIšta nije pametno boriti se, plivati na površinu sa olovnim cipelama i ulažući snagu da se ne ubije. Ja ne bih volela da tako postanem pametna...

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Ćiriličar рече

Депресија је чамотиња. У православној аскези, подвигу  зову је униије. Митрополит Амфилохије је то називао "гњилост душе". Иза сваке депресије је туга не по Богу, туга е г о и з м а и туга е г о ц е н т р и з м а!

Генерално, иза вечине психичких болести попут депресија, анксиозности, нервоза праћених разним фобијама, а посебно психоза налази се  Е Г О! Гордост и сујета.

Разговарао сам са једним руским психологом који добровоњно помаже људима у невољи, он је а к у т н и психолог, помаже у тешким кризама, даје смернице и није ни за какве психотерапије. Среће пацијенте само ар пута, "вади" их из криза и упућује на литературу, Цркву тако да им активира вољу да сами себе "лече", да буду саученици процеса, што је пола излечеења.. Иначе држи предавања по духовним академијама студентима и теолозима. Овако каже: "Иза свега тога (причали смо о нервозама) крије се гордост! Човек је себи ставио круну на главу, хоће свиту да му служи. Треба ту круну скиути".

А то може да вод или самоубијству или просветљењеу. Тако да треба ствари именовати правим именом. Депресивци воле да с жртве, зато им треба рећи истину.

To je vrlo isključiv stav

Može da bude a i ne mora

Ja znam šta je uzrok mojih povremenih depresija ali to nije isto kao kod drugih ljudi

Moja pokojna baka je bila u depresiji jer je imala veoma dominantnog muža i kao "krunu" svega doživela je na poslednjem poslovnom putovanju da bude maltene (a možda i stvarno) silovana od kolege sa kojim je išla u Prag na poslovni put. Tako da, manimo se osude i generalizacija.

Gordi su i srećni i uspešni i depresivni 

Lično mislim da čovek mora da pronadje sebe i svoj smisao u životu, bilo da je verujući ili ne (takvima ne treba naturati crkvu, može i da odmogne) jer svi mi u suštini znamo šta nam je i šta bi nam pomoglo i šta bi nas učinilo ostvarenima!

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@sanja84 Имао је и сам Господ Исус Христ. И њега је зло искушавало. И он је осетио човечије тело и човечију бол. И он беше тај који покупи све наше грехе и опрости нам. "Опрости им оче јер не знају шта раде". А и сам се питао "Оче зашто си ме се одрекао и зашто мора бити баш тако". Сигурно му осуда и римски крст као и круна нису били лаки нити смешни већ крајње депресивни и болни. Крв, зној и бол. Али нам Христ показа како треба ићи. Не одричи се господа Бога свога ни када си у депресији или у било каквој другој невољи. А данас се то тумачи као "Не одричи се Цркве" што никако није исто. Када кажем господ је у свима нама црква ми каже није него је у цркви. Моје вино и хлеб, тело и крв исусова нису исти као они у цркви јер на црквено вино се спустио дух свети а на моје вино није. А у цркву кад уђем за време литургије ми два пута прођу са кафанском тацном да уделим новац. Ја немам новац. И када га имам одмах га претварам у нешто добро и корисно или га поклањам. За мене је новац велико зло. Веће него што је депресија.

„Господе, Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешног. Амин!“

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, psyche1979 рече

@sanja84 Имао је и сам Господ Исус Христ. И њега је зло искушавало. И он је осетио човечије тело и човечију бол. И он беше тај који покупи све наше грехе и опрости нам. "Опрости им оче јер не знају шта раде". А и сам се питао "Оче зашто си ме се одрекао и зашто мора бити баш тако". Сигурно му осуда и римски крст као и круна нису били лаки нити смешни већ крајње депресивни и болни. Крв, зној и бол. Али нам Христ показа како треба ићи. Не одричи се господа Бога свога ни када си у депресији или у било каквој другој невољи. А данас се то тумачи као "Не одричи се Цркве" што никако није исто. Када кажем господ је у свима нама црква ми каже није него је у цркви. Моје вино и хлеб, тело и крв исусова нису исти као они у цркви јер на црквено вино се спустио дух свети а на моје вино није. А у цркву кад уђем за време литургије ми два пута прођу са кафанском тацном да уделим новац. Ја немам новац. И када га имам одмах га претварам у нешто добро и корисно или га поклањам. За мене је новац велико зло. Веће него што је депресија.

razumem...mada pričest je bitna. i ispovest...ali svejedno ćeš i dalje biti bolestan..ali će ti biti malo lakše.  Teško je naći u redu sveštenike i crkvu bez tacne. baš te briga za tacnu...nek prođe, ne moraš da daš ništa unutra.

ili prosto moli se kući. meni kad naiđe neki neizdrž ja se molim i bude bolje.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ćiriličar рече

али када идиот дислајкује истину,

onda kreće vredjanje

klasika

  • Свиђа ми се 1

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@sanja84 Ево да се исповедим: Комплетно школовање одличан ђак. Још у основном школовању крвави глупи братоубилачки рат. Изгинуше честити на обе стране осташе пси рата. Заврших школу уз то константно негујући своју љубав према информатици. Двадесет година се бавим информатиком. Прво после основне хтедох бити пилот и уписати ваздухопловну академију али не да би убијао него да би се школовао и доспео у НАСУ то је била жеља тог детета. Детета које није јурило за лоптом већ седело на крову куће и посматрало кишу метеора и постављало себи питања ко то све створи и зашто живимо и умирамо и да ли нам после смрти та свест остаје. Еј, то се дете питало. Одох на прегледе на ВМЦ и по прегледима сам међу првих пет људи из Војводине. Паметан, утренирани џудиста, моралан и правилно васпитан. Не примише ми из разлога што су се прегледи бодовали са 40% а успех у школи са 60%. Тако да су велику предност имали вуковци а ја нисам био вуковац, просек 4,85. Небитно идемо даље уписујем електротехнику опет одилаш. Завршавам школу и пријављујем се за свој први посао. Појави се нас неколико момака и секретарица, љубазна и искрена жена нам рече: "Хоћете ли кафу, да нисте ето џабе долазили, ови моји и онако знају ко ће радити ово је само про форме". Захвалисмо се љубазној госпођи, пописмо кафу и одосмо својим путем. Следећи послови су били код новопечених власника "пси рата" старих државних фирми. У тим фирмама си радио као роб уз константну паролу "Видите овај штос папира, ови сви чекају посао. Коме се не свиђа капија је тамо" или "Жалите се управи водовода". Био је то страшан мобинг. Ја тада нисам знао шта је то. Радио сам веома често и по двадесет сати. После те муке наизгед дође прво олакшање. Али пази после гомиле тог непотребног стреса долази ово. Позитиван стрес. Истога дана добијам посао у ИТ струци и СИНА. Од количине тог узбуђена доживљавам свој први крах. У то време повезах целу Војводину са Мађарском и направих први брзи интернет након модема. Касније то купи Орион телеком итд. Сада радим сам. Прошао сам много зла. Знам све о рачунарима и везаним за рачунаре тако да примењујем та знања за неке скромне приходе, не зато што не могу више, него зато што не желим више. Ето вам исповест. Гарантујем да вас је више сада ту на форуму него у цркви. А причестићу се хлебом и вином кад год то хоћу и имам потребу и где год ја то хоћу. Јер по вољи вашој нека вам буде. А кад ме неко вуче, гура, тера на неко место ја му истог момента више не верујем. И упадао сам ја у велике дебате са теолозима који би на крају рекли: "Па добро у праву си, ипак смо и ми људи" морамо да једемо, морамо да пијемо, морамо да хранимо породицу а све то не пада са неба. Мој покојни деда ме је звао СОКО. А и јесам птица небеска и храни ме сам Господ и хвала му. А и јесам последњи српски витез што ето јадан преживи бој на косову па чека свој ред јер не оде са својом војском у царство небеско.

Хвала вам на читању. Све вас волим. И нека нам се Господ Бог Исус Христ смилује грешнима.

„Господе, Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешног. Амин!“

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Драшко рече

onda kreće vredjanje

klasika

Идиот(изам) има разне контације. То никава увреда није, ни близу. Ти иди на википедију и види шта значи, изворно, идиот.

Имаш идиота код Доостојевског. Имаш идиота код јелинских филозофа и имаш идиота у жаргонском смилу. Идиот достојевскох и код јелинских филозофа (софа) су један те исти, а идиот на ког ти мислиш је нешто друго - улично, жаргонски, без да људи знају шта значи коросте то. Као рецимо "национализам".

Ветано за моје коментаре - а ти си, Драле, дежурни пун љубави и то, и Робин Худ форума, који браниш "слабе" од нас "напасника".

Узгред, роде, моја породица је покошена од ствари о којим причамо овде, и ја причам са 4 основе, и то доста јаке: прва је искуствена, друга је медицинска, трећа је теолошка, а четврат је жртвена. Кад потрошиш 2 деценије носећи туђи крст, а запостављајучи себе јави се да причамо на ову тему. Оно медицинско и теолопко ти се може и прогледати кроз прсте. Имаш ли ти шта да кажеш на тему осим пуког сентимента....сентимент је опака бољка код добрих људи, не да им да сагледају истину, па гледају свет пурпурним бојама, а то везе нема са љубављу. Сентимен те извитоперена љубав.

Рећи неком да је идиот није увреда. Више си ти мене увредио када си рекао да сам увредио твог брањеника, још сам ја класичан "погани" и сл.

И твој дислајк мог коментара је идиотизам, јер сам изнио, мада на мој начин :) супту истину потвршену од медицине и Цркве. Грубо, уопштено и провокативно...али истину....па истина није Цеца да јој гледамо сисе и пљешћемо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...