Jump to content

Како депресија отвара очи на свет око нас

Оцени ову тему


Препоручена порука

Питање упућено веома цењеном духовнику из Грузијe, архимандриту Рафаилу Карелину:

Како да живи особа која пати од психичке болести?

 

Одговор:

Психичка болест не представља препреку за вечни живот; нервни систем је тај који болује а не бесмртни дух. Уколико особа са трпљењем буде носила своју болест, она ће му послужити на спасење.

Понекада се са душевном болешћу прикључују и деловања демонских сила. У том случају потребно је прибећи молитвама Цркве, често се исповедати и причешћивати, а такође и трудити да се изговара Исусова молитва не напрежући се превише.

Такође бих саветовао да се свакодневно чита Јеванђеље – то је најбољи лек за душу.

 

Нека вам Господ помогне.

 

Архимандрит Рафаил Карелин

 

Eto...malo aktuelnijih preporuka.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Просечан србенда рече

Не знам, Бог ће да суди али је рекао да Његове заповести остају до краја времена.

Ми све болеснији... не знам колико ће изговори и оправдавања доброг да нам донесу.

NIje greh biti bolestan. Starac Paajsije je molio Boga da dobije neku bolest. KAžu da je to najbolji i najlakši način da se neko spase. Trpljenje. ZAšto je to tako, ne znam. ALi nije ni greh ni stid obolevati i biti bolestan. Zapravo meni su ovi zdravi pomalo čudni. :)

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar što se tih lekova tiče sve stoji...samo mora se uzeti u obzir to da donose normalno funkcionisanje individue. I uz dobrog psihijatra jedan kvalitetan i normalan život-koliko toliko.

MOraju se sagledati koristi i štete.Kod teških bolesnika, ljudi prosto ne mogu funkcionisati bez lekova. Jeste svi ti lekovi, pogotovu antipsihotici izazivaju diabetes, izazivaju svašta, smanjuju životnii vek...ali barem nude neku šansu.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јој та прича о лековима и медицини. Па и многи свештеници лече себе и своје ближње у болницама као и у цркви. Шта сад ту није нормално. Капетан једне војске је свестан када шаље децу у бој да ће изгинути али је исто тако свестан колико других ће да спасе. Све је то само вагање. Читав живот важемо.

И да вам кажем једну велику истину. У шумама Амазоније и данас постоји племе. Ту су некада живеле Маје на широко свима познате. Оно што је јако занимљиво да још од пре Христа то племе користи мешавину две биљке звану "Ајаваска" која је много јача од ЛСД. Тада није било фармацеутске мафије и профита.

Вршено је научно испитивање у озбиљним научним институцијама гда је 30 добровољаца добило исту дозу те мешавине или конкретно одређеног елемента те мешавине који мења свест. Оно што је запањујуће и зачуђујуће је да су сви имали исту визију посете праоцима са сазвежђа плејаде.

Није баш све тако црно и бело. И господ Бог створи те биљке. А човек као нешто мало изнад животиње све то мора пробати. Неке су добре, неке су лоше, неке те одма убију али су ту саставни део природе.

Индијанци и печурка "Мескалин"! И тако даље и тако ближе. Сагледајте свет у целости. Склопите све делове пузле да би видели целу слику. Ја то радим цео свој живот састављам пузле. Занимљива игра.

А шта ради Антидепресив? Он само болесном човеку помаже да се серотонин хормон среће лакше креће кроз мозак. Ништа више и ништа мање. Мени лично као депресивном човеку би било много лаксе да ми звекну серотонин директно јер њега немам.

А и што се тиче тог скидања мени доктор скину 70% терапије тик пред корона полицијски карантин. Па ви видите како сам ја сам из свега тога изашао. Ево Богу хвала, жив, релативно здрав и нормалан.

„Господе, Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешног. Амин!“

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@sanja84 А да те питам Сања. Како знаш да су Халуцинације када је познато да користимо свега 20% мозга. Шта ако су стварност? Ако у том моменту користе 80% мозга рецимо. Ми људи доносимо закључке на основу наших чула. И колики год верници били увек тражимо неко чудо да нам се укаже и прикаже.

„Господе, Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешног. Амин!“

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, sanja84 рече

MOraju se sagledati koristi i štete.Kod teških bolesnika, ljudi prosto ne mogu funkcionisati bez lekova. Jeste svi ti lekovi, pogotovu antipsihotici izazivaju diabetes, izazivaju svašta, smanjuju životnii vek...ali barem nude neku šansu.

Нисам ја против. Замисли како је породицама кој еимају психотичног човека. Па то је мали пакао. Или манодепресивног. Даш му 100 евра а он наручи поршђеа, или грађевинску фирму да реновира стан. Само ту треба ствари раздвојити. Ја и говорим све ово јер показује немоћ писихијатрије и пасивност Цркве.

Психијатрија је добра да санира симтоме, олакша свакодневицу, када би  се Црква укључила резултати не би истотали,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar Ај буди искрен јеси ти прочитао шта сам написо о индијанцима? Кликни на то написао ретардирани линк изгледа подвучено.

„Господе, Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешног. Амин!“

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, psyche1979 рече

@sanja84 А да те питам Сања. Како знаш да су Халуцинације када је познато да користимо свега 20% мозга. Шта ако су стварност? Ако у том моменту користе 80% мозга рецимо. Ми људи доносимо закључке на основу наших чула. И колики год верници били увек тражимо неко чудо да нам се укаже и прикаже.

e pa sad..ja to onako iz ugla ateistične sužene psihijatrije vučem znanje. Ovo su novi momenti. :)

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Морам да поменем @JESSY гледај како је лепо закувала темо па сад гледа са стране и пише научну дисертацију или докторатски рад. Како си само префригана :))

„Господе, Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешног. Амин!“

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, psyche1979 рече

@Ćiriličar Ај буди искрен јеси ти прочитао шта сам написо о индијанцима? Кликни на то написао ретардирани линк изгледа подвучено.

Сад сам мало ту, мало...негде друугде...јесам, али мало ми је сад временом...не бих одговарао површно на то....дискусија ће одмаћи вероватно, тешко да ћу све читати, али што сматраш важним ако хоћеш нотификкуј ми накако, "кликни" ме, па ћу касније...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, psyche1979 рече

Морам да поменем @JESSY гледај како је лепо закувала темо па сад гледа са стране и пише научну дисертацију или докторатски рад. Како си само префригана :))

socijalni inžinjering  :))

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@psyche1979 

О хормонима "среће" и несреће

Човек је биће "небоземно", створен од материје и у њега је удахнут Дух Живота, а што смо назвали душа. Душа није неки део Духа Живота, Животодавца, није део Бога. Она је нека врста "конектора" са Богом, са Духом Живота, Светим Духом. Дакле Господ Бог Творац и Животодавац, ставља душу у покрет, у живот, јер живот је кретање. Живот није статика него динамика. Бог даје кретање души, а душа даје кретање телу. СВАКИ покрет наше душе има директан утицај на тело. Човек има назначење да постане Бог по благодати, да користећи своју слободу сам себе уподоби да буде мали бог. Али и то свеи увек уз сарадњу са Богом.

Душа је створена, и за њу не важе фитички закони  директно, али важе обрнутопропорционално, у смислу "контрареакције" због тела. Ипак важно је да душа фнционише на основу духовних, моралних Божијих Закона. Док је тело подложно физиким законитостима. Али поптои су у храмонији, то свак апромена на телу утиче и на душу. Али промене на телу утичу на то како ће душа да се односи ка моралним, духовним Законам Божијим - дакле како ће се односити ка самом Богу!

Са друге стране, душа и "архетипски", преко предака а и "сећајучи се" Творца, затим преко чула, слика, додира, мисли и сл. има своје настројење, има ОДНОС са Богом, са природом и човеком. У зависности од тог ОДНОСА, ти покрети душе директно утичу на тело.

И, сходно реченом, наше тело реагује. Овде је ЈАКО битно (не вичем) напоменути следеће: наш мисаони систем (негде у мозгу му стављамо центар и "обиталлиште), наш мисаони систем има, условно, ТРИ "становника", три фактора утицаја, три колидирајућа фактора. Колидирајућа су јер смо због Пада, природа наша у шизофреније. Шизофренија је расцеп, подела. Која су то три фактора? Наш мисаони систем је, уствари стратиште! Ту се одвија борба човека који живи и гради своју личност, своју икону уподобљава или се разикоњује у зависности од настројења душе, која ће покренути тело. Са друге стране, путем небеских сила и назови "енергија", а можемо рећи путем Ангела, али и путем "архетипства", путрм иконичности твари са Творцем, дакле са свим тим или да кажем: Бог и Ангели "шапућу" човеку, да он и не примећује јер живи у слободи, мали је бог има велику слободу. И са треће стране ду су демони! Живи духови, који имају моћи и допуштење да директно утичу на мисаоно поље човека. Они су Адамова "генетика". Они су тај живи "ген" који је у нас ушао током пада. Поред осталог. Али нису биолошки, они су жива, духовна.

Да апсолвирамо

Дакле, каже као што Црњански осећа да од сомеха његовог зависи дрво на Суматри, тако по духовним и физичким Божијим законима на којима почива све створено, све живи, креће се, умире све а све остаје - по тим законима, сваки покрет душе утиче на тело, и сваки покрет тела утиче на душу. Тело и душа су једно али су у рацепу, у колитији, нема хармоније јер је међу њима смрт и раздор и разарање. Упркос томе имају способност да васпоставе могућност обожења. Да (по васкрсењу) буду бесмртни, вечно млади, неумирући и нестрарећи без шизофрених процес.

Ти хормони "среће" могли су се назвати Стефан, Мустафа, Ивица, Ларс, Дима, Психо, Ћирко. Они су само п о с л е д и ц а покрета душа. Међутим они су последица такође и покрета тела. Јер сваки покрет душе утииче на тело, и покрет тела на душу. АЛИ, увек и увек душа покреће тело, а иако тело изазива покрете душе, то је последично, душа може да каже "не".

Постоји, међутим, процеси у телу, због смртности, страсти и сл. којима душа не може да каже "не". Они су незаустављиви - то је наш пад! Наше умирање и све што иде уз њега. Видиш, и ти процесу утичу на душу, али иако душа не може да утиче на њих директно, она може да "заузме" став. Да мења свој однос ка Богу, ка човеку, ка природи и свету око себе.

Управо ЗАТО је Творац и ставио све у такав поредак, јер то је "педагогија" творца, Бога љубави, то је његов "план Б" спасења човека. Његоов стимуланс да се човек покаје, преуми, да шизофрени процес Пада и смрти, окрене, али по својој слободи, да то ХОЋЕ, у другом правцу - да се она икона Христа у њему почне уопдобљавати, охристовљавати.

Лучење хормона, ма како их звали, само је делић само је п о с л е д и ца процеса које сам овде, укратко (да уукретко, није живот купусиште) описао. А што је, мали, груби, сажетак онога што Црква учи на ову проблематику.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Ćiriličar рече

Ко прочита плаћам бурек и јогурт од пола литра...чак:

 

 

ja to cito vec 100 puta,.... znaci imam burek i jogurt za mesec dana.... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...