Jump to content

Зоран Ђуровић: Ко су магови? Мт 2, 1-12


Препоручена порука

пре 9 минута, Zoran Đurović рече

него Евергетинос, па види о чему се тамо највише прича. О сексу, а подвижничка литература. Црквена литература препуна секса.

Причаш глупости. Свако ко је читао Евергетинос зна да лажеш.  Прича се о греху блуда, о блудним искушењима и падовима, са потпуно другом конотацијом од оне коју ти дајеш.

Што се осталог написаног тиче, не завређује никакав коментар. Ти си просто сквернослов  који уживаш у свом сквернословљу и скверномислију. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Родољуб Лазић рече

Причаш глупости. Свако ко је читао Евергетинос зна да лажеш.  Прича се о греху блуда, о блудним искушењима и падовима, са потпуно другом конотацијом од оне коју ти дајеш.

Што се осталог написаног тиче, не завређује никакав коментар. Ти си просто сквернослов  који уживаш у свом сквернословљу и скверномислију. 

Имам информацију да је неко из "врха" упутио протесно писмо његовој Цркви и да му се од скоро прати рад овде на форуму и јутјубу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Плаво Небо рече

Имам информацију да је неко из "врха" упутио протесно писмо његовој Цркви и да му се од скоро прати рад овде на форуму и јутјубу.

Па то је сасвим логично, о томе све време говорим.  То је требало много раније учинити. Човек је ван СПЦ, а узео банку на интернету и преслишава све и сваког, кадрира, поставља и разрешава митрополите и патријарха.

А могуће је и да је Игњатије реаговао јер је Ђуровић нашао за сходно да процењује његову подобност за патријарха.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

Па то је сасвим логично, о томе све време говорим.  То је требало много раније учинити. Човек је ван СПЦ, а узео банку на интернету и преслишава све и сваког, кадрира, поставља и разрешава митрополите и патријарха.

А могуће је и да је Игњатије реаговао јер је Ђуровић нашао за сходно да процењује његову подобност за патријарха.

Ви имате озбиљне мождане проблеме. Па Лохи је покушавао на све могуће начине да ми смрси конце и није успео! 

За разлику од вас, мене владике узимају за озбиљно и слушају. Јоаникије је одустао од кандидатуре. Малоумници као ти су храбрили Игњатија када сам му саветовао да се не сукобљава са Синодом јер може да изгуби епископску катедру. Упао је у грех лагања и фалсификовања, јер се дружио са Максом, и скинут је са деканског места, што се у историји ПБФ није десило. И сада би овај незнавени Родољуб да Игњатије буде Патријарх! Лудило мозга! 

Ти би насликао Бартову икону да ме је овај рашчинио, као што сада - на штету СПЦ - желиш Игњатија, само да ја не бих дошао на ПБФ! Ти си дубоко болесна особа. Ја сам пак једини који отворено образлаже зашто неко не може да буде патријарх, иако су ми и Јоаникије и Игњатије драги људи. Говорим за интерес СПЦ, нешто што ти никада ниси имао на срцу па си пљувао по Патријарху и Синоду без престанка. 

Не знам само шта ћеш да блејиш кад дођем за Србију... Направи ми неку сачекушу на ПБФ, не би ли ослободио СПЦ ове беде!:)) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Zoran Đurović рече

За разлику од вас, мене владике узимају за озбиљно и слушају.

Ко тебе узима озбиљно, живота ти? Шта умишљаш? Једино можда ови твоји фанови. 

пре 27 минута, Zoran Đurović рече

И сада би овај незнавени Родољуб да Игњатије буде Патријарх!

Ти не успеваш ни најједноставнији исказ да схватиш контекстуално. Ја нисам ни пожелео ни рекао да Игњатије треба да буде патријарх, само сам оставио могућност да је он реаговао код Румуна због твог клипа.

пре 27 минута, Zoran Đurović рече

Говорим за интерес СПЦ,

Ти и интерес СПЦ се не срећете ни у сновима, а камоли на јави. Твоје деловање је једино у интересу твоје сопствене промоције и користи, а све остало је у служби тога.

пре 27 минута, Zoran Đurović рече

Ја сам пак једини који отворено образлаже зашто неко не може да буде патријарх,

А ти си ко да причаш о кандидату за патријарха? Свештеник , и то Румунске Цркве? Јеси ли ти свестан ненормалности свог деловања?

пре 27 минута, Zoran Đurović рече

па си пљувао по Патријарху и Синоду без престанка. 

Сада си прешао на део психологије који се зове пројекција. Значи, оно што ти сам радиш, пројектујеш на другог. Ти си неколико пута писао и пљувао и патријарха Иринеја и Сабор, годинама. Сети се оног "урадка" на фејсбуку из 2013. године, поводом прославе Миланског едикта у Нишу, где си патр. Иринеја представио као "Харуна ал Прашида" (твоје речи), а митр. Амфилохија као Изногуда; па оног скандалозног  писма из 2015. године "Владикама да не зезају попове" где си уличарским речником испљувао цео сабор и патријарха.  И тако свако мало, а последњи пут си им опет "држао векелу" поводом вл. Максима. Тако да треба да се покријеш ушима и да ућутиш, било би ти много паметније.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

само сам оставио могућност да је он реаговао код Румуна због твог клипа.

Рођо, нећу у вашу полемику, али да ти напоменем - владика Игнатије (ја некако волем тог човека) трпи и слуша оца из Рукумије деценијама, а нема шта није за владику говорио, таман ће да гања Ђуровића. Ако ни због чега, оно због тога што је и врапцима јасно да га је немогуће ућуткати...а колико сам ја испратио, Ђуровић није ништа ружно о владики Игнатију рекао, осим тих играрија око катедри и сл....што је мала маца шта је дотични из Рукумије говорио. Мислим да га је чак једном Артемије питао "да ли помиљеш свог владику на литургији"?

Није то манир владике Игнатија. Снима ли су га на предавањима, вешали по Борби за веру, говорили најгоре увреде и оптуживали за најгоре ствари што се неко може оптужити - и? Како је одговарао владика Игнатије? Са жалом, провукао кроз редове на неком предавању пар речи о томе.

Е сад, што Ђуровић "плете" и по њему у то не улазим...мада само је "нацртао" оно што је сада свима знано...проблем Игнатијеве и Зијуласове теологије је већ отворио владика Давид - те ствари ће се решавати дугорочно и од мало већих умова и на високом теолошком нивоу. Ђуровић је остао "само" на нивоу "кадрирања".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ćiriličar рече

Рођо, нећу у вашу полемику, али да ти напоменем - владика Игнатије (ја некако волем тог човека) трпи и слуша оца из Рукумије деценијама, а нема шта није за владику говорио, таман ће да гања Ђуровића.

Ма не занима ме вл. Игњатије, његова ствар да ли и кога гања. (Мада нешто не верујем да је старац Тадеј отишао из Витовнице тек тако, због белог босиљка). Дао сам претпоставку, ништа нисам тврдио. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Занимљива тема, него никако да схватим ни ко је тај други, ни трећи маг?

А прав за прав, није ми јасно ни шта није у реду са синодалним преводом? Ако смо од оног Вуковог коначно стигли до тог синодалног, да ли сад поново треба да се вратимо на штаке?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Ćiriličar рече

Рођо, нећу у вашу полемику, али да ти напоменем - владика Игнатије (ја некако волем тог човека) трпи и слуша оца из Рукумије деценијама, а нема шта није за владику говорио, таман ће да гања Ђуровића. Ако ни због чега, оно због тога што је и врапцима јасно да га је немогуће ућуткати...а колико сам ја испратио, Ђуровић није ништа ружно о владики Игнатију рекао, осим тих играрија око катедри и сл....што је мала маца шта је дотични из Рукумије говорио. Мислим да га је чак једном Артемије питао "да ли помиљеш свог владику на литургији"?

Потпуно си у праву. Никад Игњатију не би пало на памет да зове Силуана. Па мене би секретар Данијел одмах позвао! Зато је ово само још једна од Роћкових бесомучних лажи. Такође, баш данас треба да зовем Данијела да ме вози сутра код владике, имамо нешто протоколарно да обавимо. 

Артемије и Иринеј нишки су питали Симона, то је тачно:))) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Zoran Đurović рече

Зато је ово само још једна од Роћкових бесомучних лажи.

Два пута сам  до сада објаснио шта сам рекао и зашто. Свако иоле ментално прибран је схватио. Ти ниси, или не желиш. Дакле, једно је од двога: или си когнитивно потпуно усахнуо, па не можеш да схватиш најједноставнији исказ, или радиш оно што си много пута до сада радио - клевећеш. А у хришћанству сви знамо ко је клеветник. Између овог двога, боља је варијанта да си когнитивно усахнуо.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

потпуно усахнуо, па не можеш да схватиш најједноставнији исказ,

Koju mogućnost mi za tebe da upotrebimo?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Родољуб Лазић рече

сада радио - клевећеш. А у хришћанству сви знамо ко је клеветник.

Kršten li si... ???

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Марко, шта да ти кажем. Својим речима и понашањем ти се показујеш као прототип безрезервно оданог трабанта који ће свог идола увек, по сваку цену, бранити, ма шта он бесмислено рекао или урадио. Не знам зашто то себи радиш и уопште ти не завидим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Родољуб Лазић nemaš mere u svrstavaju u tabore.

Ja reagujem na tvoje pisanje, pogotovo mi je smešno što pišeš na pamet, jer ne odgledaš nijedan klip i ne pročitao ijedan tekst.

Pogotovo su mi smešne zamerke van konteksta teme i tvoje ostavljanje mogućnosti za pravilno razumevanje lika i dela o.Đurovića. 

On je kanonski sveštenik, priznati teolog. Imao sam prilike da čitam vrsne teologe koji se ne slažu sa Zoranom u nekim svetovnim stvarima ali su mu odali počast na teološkom znanju.

Zato je meni neshvatljivo da ti ne odgledavši nijedan klip, ne pročitavši ijedan tekst, vrlo dobro znaš šta tamo piše.

Smešno je takođe, kad citirate oce jednom vrhunskom patrologu.

 

 

 

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inače ja sam imao zamerku na reč magovi, dok mi o.Zoran nije objasnio.

Današnji beli i crni magovi ne postoje u polarizaciji, sve je magija koja ne prinosi darove Hristu, te je osuđena od strane Crkve i smatra se velikim grehom.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...