Jump to content

Зоран Ђуровић: Евергетинос - Нема митарстава

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пре сат времена, Родољуб Лазић рече

Доказивање теби, Ђуровићу и још некима је есенцијално губљење времена. 

Може бити да је до нас, али и да је до тебе или обоје...

Шта си ти то доказивао, да си ти Црква и да је твоје мишљење отачко, да ти правилно разумијеваш оце? Да ти знаш шта је мислио св. Николај и други Оци и чиме си то доказо? Етикетима и екскомуникацијама? Позивима на удруживање против некога? И хајде више престани да губиш вријеме, ајд ја али без Аве би не би издржао ни два дана.

Да ли и ти мислиш да је тијело непричасно благодати?

Мене је св.Николај довео у Цркву, шта ти кажеш на његове ријечи "слава нека је Кришни пророку народа свога" из Рјечи о свечовјеку. Итд, или о свечовјеку?

По свему што сам чуо од тебе требао би да га осудиш, Ава нпр, никада није ишао тако далеко.

Гробе окречени.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 827
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 3 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Боксид, тијело је сушто,оно је створено - есенција, а "свијет" је неко повезивање бића без Бога, светитељи који су побједили свијет нису ништа чинили против свога тијела, као ни сам Господ. Дакле прави разлику између појединачног суштог - есенције - тијела и свијета који је привид цјелине који треба да надвладамо Црквом.

Мислим да си ипак рекао да је тијело са пенисом и вагином неспособно за благодат иначе те не бих  прогласио јеретиком, зато се покај и исповједи да су пенис и вагина способни за благодат и да се освећују и биће ти опроштени гријеси.:))

Немој ти кроз срце и душу, благодат долази од Господа и ништа створено није посредник за благодат, посредник је Црква, дакле они који нас воле, тјелесно и духовно. Никакви органи за благодат не постоје, односно сви су за благодат.

 

Telo esencija (Esencija - glavna stvar.).... ipak zar nije ovo esencija coveka..... А створи Господ Бог човека од праха земаљског, и дуну му у нос дух животни; и поста човек душа жива..... tek sa duhom zivotnim covek zivi i kada taj duh zivotni napusti coveka, imamo smrt i propadanje tela.

I, to je dusa, i kako pisu svetitelji, telo je kocija i konji, dusa i razum su kocijasi koji upravaljaju kocijom i konjima....itd....

I bre Hadjija, znas i sam koji je organ za blagodat, pise u Pismu, unutra u vama je carstvo Bozije, i to ti je opet dusa,.... tako da obrni okreni od duse ne meres pobeci.... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bokisd рече

Telo esencija (Esencija - glavna stvar.).... ipak zar nije ovo esencija coveka..... А створи Господ Бог човека од праха земаљског, и дуну му у нос дух животни; и поста човек душа жива..... tek sa duhom zivotnim covek zivi i kada taj duh zivotni napusti coveka, imamo smrt i propadanje tela.

I, to je dusa, i kako pisu svetitelji, telo je kocija i konji, dusa i razum su kocijasi koji upravaljaju kocijom i konjima....itd....

I bre Hadjija, znas i sam koji je organ za blagodat, pise u Pismu, unutra u vama je carstvo Bozije, i to ti je opet dusa,.... tako da obrni okreni od duse ne meres pobeci.... :D

Боки есенција је оно сушто, створено, ти на примјер или камен. Не трба Богу нека душа да би облагодатио камен.

Ти сасвим безумно тврдиш да чак ни Тијело Исуса Христа није свето, него га освећује Његова душа. При том је душа нешто створено, зашто би она била посередник односа са Богом.

Зашто би душа била Царство? Царство је Христос, он је наша суштина, не душа.

Сваки је орган орган за благодат, сваки се просвећује, очи за виђење, уши за послушање и слух...руке за делање, ноге да иду путем Господњим....итд.

Сад би ти Игњатије рекао: Душо моја....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Боки есенција је оно сушто, створено, ти на примјер или камен. Не трба Богу нека душа да би облагодатио камен.

Ти сасвим безумно тврдиш да чак ни Тијело Исуса Христа није свето, него га освећује Његова душа. При том је душа нешто створено, зашто би она била посередник односа са Богом.

Зашто би душа била Царство? Царство је Христос, он је наша суштина, не душа.

Сваки је орган орган за благодат, сваки се просвећује, очи за виђење, уши за послушање и слух...руке за делање, ноге да иду путем Господњим....итд.

Сад би ти Игњатије рекао: Душо моја....

Daj Hadjija malo concetracion'..... sad vec pises nepovezano i postajes bezobrazan staniiiiiii ..... nigde nisam napisao da telo Isusa osvecuje Njegova dusa, ..... nemoj da te teram da to dokazes..... :citac:

I, onda i opet pogresno me citiras (da li namerno ili slucajno pitanje je)..... reko sam da je Carstvo u dusi :

"10. Свака душа која се овде ревношћу и вером, по сили и несумњивости благодати, удостојила да се потпуно обуче у Христа, и која се сјединила са небеском светлошћу пречистога Лика, сада се у суштини поучава у познању небеских тајни;...."

Ovo ti je od sv.Makarija Velikog velikog podviznika i naseg duhovnog ucitelja i eto tu je Hristos u dusi.... itd....

Mora da ima neki redosled stvari u duhovnom i blagodatnom zivotu, o tome pricamo Hadjija.... itd....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Bokisd рече

Daj Hadjija malo concetracion'..... sad vec pises nepovezano i postajes bezobrazan staniiiiiii ..... nigde nisam napisao da telo Isusa osvecuje Njegova dusa, ..... nemoj da te teram da to dokazes..... :citac:

I, onda i opet pogresno me citiras (da li namerno ili slucajno pitanje je)..... reko sam da je Carstvo u dusi :

"10. Свака душа која се овде ревношћу и вером, по сили и несумњивости благодати, удостојила да се потпуно обуче у Христа, и која се сјединила са небеском светлошћу пречистога Лика, сада се у суштини поучава у познању небеских тајни;...."

Ovo ti je od sv.Makarija Velikog velikog podviznika i naseg duhovnog ucitelja i eto tu je Hristos u dusi.... itd....

Mora da ima neki redosled stvari u duhovnom i blagodatnom zivotu, o tome pricamo Hadjija.... itd....

Боксид рекао си да тијело није способно за благодат, а сами тим се подразумјева да ни Христово тијело није способно за благодат, него се као наше освећује душом! Јер Христос је у тијелу сасвим исти као и ми, што важи за његово тијело важи и за наше, зато се ти концентриши, душо.

Пошто ниси одговорио за светог Симеона Новог Богослова још већег подвижника, он у бесједи рече: Сав свијетлим и фалус ми свијетли ( нествореном светлошћу) а @Родољуб Лазић и Боксид отрчаше да га туже Патријарху,мислим Роћко Црквеном суду великом, а +Амфилохије преведе ову бесједу са "и мој пуж свијетли" тако се ваљда у његовом селу фалус назива од милоште.

И одлучи се или се тијело освећује или не освећује, ако се не освећује реци слободно, или ако се неки дио не освећује реци који да који не. Да се не вртимо у круг.

Пишу светитељи и да је Кришна пророк и о свечовјеку, али је контекст свечовјека надчовјек, а не да сад правимо од тога догму, тако је и са митарствима и тешким и борнбеним дијалогу отаца са платонизмом, није он у та доба био ни мало хришћански како нама сада изгледа након синтезе, никад до краја доведене чему си ти доказ. 

Платонисти рећи да је Бог у тијелу, па није било веће будалаштине...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Боксид рекао си да тијело није способно за благодат, а сами тим се подразумјева да ни Христово тијело није способно за благодат, него се као наше освећује душом! Јер Христос је у тијелу сасвим исти као и ми, што важи за његово тијело важи и за наше, зато се ти концентриши, душо.

Пошто ниси одговорио за светог Симеона Новог Богослова још већег подвижника, он у бесједи рече: Сав свијетлим и фалус ми свијетли ( нествореном светлошћу) а @Родољуб Лазић и Боксид отрчаше да га туже Патријарху,мислим Роћко Црквеном суду великом, а +Амфилохије преведе ову бесједу са "и мој пуж свијетли" тако се ваљда у његовом селу фалус назива од милоште.

И одлучи се или се тијело освећује или не освећује, ако се не освећује реци слободно, или ако се неки дио не освећује реци који да који не. Да се не вртимо у круг.

Nemoj to da radis,..... :0201wink:....i nemoj da me ti tumacis, nego da navedes konkretno gde sam to sto tvrdis u nekoj poruci napisao.... 0703_read 

Mozes da navedes konkretne stihove to oko falusa i sv.Simeona da vidimo u kom smislu je to on naveo, ne moze se ovako napamet.....Just_Cuz_19

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Nemoj to da radis,..... :0201wink:....i nemoj da me ti tumacis, nego da navedes konkretno gde sam to sto tvrdis u nekoj poruci napisao.... 0703_read 

Mozes da navedes konkretne stihove to oko falusa i sv.Simeona da vidimo u kom smislu je to on naveo, ne moze se ovako napamet.....Just_Cuz_19

 

 

Стани, просто је јеси ли тврдио да се тијело не освећује или ниси? И шта сад тврдиш? Освећује се или не освећује, дјелимично или читаво, ваљда знамо обојица како смо почели дијалог данас? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Bokisd рече

Tako i (celo) telo, nije sposobno za blagodata ako se gleda samo kao telo i sta je po prirodi.

Ево, раније си рекао и да пенис и вагина нису способни за благодат, па потом цијело тијело. Дакле негираш Симеона и учиш да одређени дијелови Христовог тијела нису били благодатни, конкретно Господњи фалус. Или негираш да је имао исто тијело као и ми? 

Нисам те за џ прогласио јеретиком.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Гробе окречени.

Зато, између осталог, немаш добру комуникацију са мном. Нити ћеш је имати. Јер се понашаш крајње дрско, а од мене очекујеш да твоје константне увреде толеришем. Када ме твој Ава, због повређене сујете, назове дебилом, ти ставиш на то смајли који се клибери. То са хришћанством никакве везе нема. Тако да можеш до сутра да философираш, теби измиче основа, и ја немам потребе да с тобом разговарам. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Стани, просто је јеси ли тврдио да се тијело не освећује или ниси? И шта сад тврдиш? Освећује се или не освећује, дјелимично или читаво, ваљда знамо обојица како смо почели дијалог данас? 

Bre Vlado, samo pogledaj par poslednjih strana.

Meni ne treba jer znam sta sam napisao, dusevno osvecenje moze da se prenese i na nase telo,..... ali, glavni organ u coveku putem koga nam se daje i primamo blagodat jeste dusa i kroz duhovno delanje zadobijamo blagodat koju moze i telo osetiti..... pa, ima tamo negde u starecnicima da su svetitelji padali telom na pod kelije od dejstva blagodati.

Ali glavni organ (to je ona esencija) kojim covek zadobija blagodat jeste dusa,.... ali i ne samo dusa, nego dusevno i duhovno delovanje kroz koje cistimo dusu od greha i strasti i na taj nacin sticemo blagodat,.... to je ovde objasnjeno sv.Makarijem Velikim :

https://slavoslovije.wordpress.com/2008/11/12/6-stanje-onih-koji-su-primili-dejstvenost-duha/

, samo naziv glave dovoljno govori sam za sebe :

6. STANjE ONIH KOJI SU PRIMILI DEJSTVENOST DUHA

a) Sila i dejstvenost blagodati se otkriva kod onoga ko savesno i bez samozaljenja preduzima podviznicki trud. Ona se projavljuje kroz posebnu duhovnu toplinu u srcu, kroz umirenje pomisli, gubljenje naklonosti za sve tvarno i umanjenjem vrednosti onoga sto se na zemlji smatra dragocenim. Upravo je to seme duhovnog zivota. Od sada pocinje oduhovljenje duse, ociscenje od strasti, zaceljenje rana koje su pricinile strasti.

I, jos sam naveo da je upravo bestrasce glavna fora kod tog navodjenja sv.Simeona da se i coveciji falus osvecuje blagodacu....itd...

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Ево, раније си рекао и да пенис и вагина нису способни за благодат, па потом цијело тијело. Дакле негираш Симеона и учиш да одређени дијелови Христовог тијела нису били благодатни, конкретно Господњи фалус. Или негираш да је имао исто тијело као и ми? 

Нисам те за џ прогласио јеретиком.

Mislio sam, ono,..... delovao si skroz korektno poslednjih par meseci, ali opet si poceo da se drsko ponasas..... :unbelieveble:

Jel vidis da sam napisao.... po (paloj) prirodi .... i da je dalje kontekst u tom bestrascu kada se dusom prenosi blagodat i na telo.

Evo, morao sam da lajkujem gornju poruku od Rodje,..... jednostavno nisi mi dao izbora.... :blush:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Bokisd рече

Mislio sam, ono,..... delovao si skroz korektno poslednjih par meseci, ali opet si poceo da se drsko ponasas..... :unbelieveble:

Jel vidis da sam napisao.... po (paloj) prirodi .... i da je dalje kontekst u tom bestrascu kada se dusom prenosi blagodat i na telo.

Evo, morao sam da lajkujem gornju poruku od Rodje,..... jednostavno nisi mi dao izbora.... :blush:

 

Слободно, што би рекао Рођа, ти мене називај дрским, али се држи теме, дакле тврдиш да тијело по палој природи није способно за благодат? Како је природа пала? Па тако што је лишена благодати за коју је способна, чим се је блогодаћује она се уздиже. А душа није пала, па је због непалости способна за благдоат? Палост и непалост те не може извићи из ситуације у који си запао је палост је стање, дакле само још један доказ да је тијело способно за благодат, али и да остане за без ње. Нигдје нисам рекао да су тијело или душа преплаћени за благодат,него да могу бити облагадаћени, наглашавам сво тијело почев од полних органа и сва душа почев од полних нагона.

пре 28 минута, Bokisd рече

Bre Vlado, samo pogledaj par poslednjih strana.

Meni ne treba jer znam sta sam napisao, dusevno osvecenje moze da se prenese i na nase telo,..... ali, glavni organ u coveku putem koga nam se daje i primamo blagodat jeste dusa i kroz duhovno delanje zadobijamo blagodat koju moze i telo osetiti..... pa, ima tamo negde u starecnicima da su svetitelji padali telom na pod kelije od dejstva blagodati.

Ali glavni organ (to je ona esencija) kojim covek zadobija blagodat jeste dusa,.... ali i ne samo dusa, nego dusevno i duhovno delovanje kroz koje cistimo dusu od greha i strasti i na taj nacin sticemo blagodat,.... to je ovde objasnjeno sv.Makarijem Velikim :

https://slavoslovije.wordpress.com/2008/11/12/6-stanje-onih-koji-su-primili-dejstvenost-duha/

, samo naziv glave dovoljno govori sam za sebe :

6. STANjE ONIH KOJI SU PRIMILI DEJSTVENOST DUHA

a) Sila i dejstvenost blagodati se otkriva kod onoga ko savesno i bez samozaljenja preduzima podviznicki trud. Ona se projavljuje kroz posebnu duhovnu toplinu u srcu, kroz umirenje pomisli, gubljenje naklonosti za sve tvarno i umanjenjem vrednosti onoga sto se na zemlji smatra dragocenim. Upravo je to seme duhovnog zivota. Od sada pocinje oduhovljenje duse, ociscenje od strasti, zaceljenje rana koje su pricinile strasti.

I, jos sam naveo da je upravo bestrasce glavna fora kod tog navodjenja sv.Simeona da se i coveciji falus osvecuje blagodacu....itd...

 

 

Ти просто не правиш разлику између душе и духа, када Оци говоре о одуховљењу душе је исто као да говоре одуховњу тијела, то је погођеност човјека благодаћу - спољњим елементом,божијом силом, благодаћу то стање Оци зову дух. 

Нису страсти страсти тијела него страсти душе, када душа своје силе нпр либидо, веже за свијет нпр жену, али без благодатног опосредовања -љубави ,без бога... итд, оци говоре о кидању неблагодатног повезивања - свјетске таштине и о повезивању са Богом, односноса другим бићима преко Бога, у том смислу и ерос постаје божанствени ерос, каоштои све друго,осјећања ум може да постане божанствено, благодаћу стањем духа, нестворено обожује, а не створено,а душа је створена или и то негираш?

Али као што се душевне силе одвајају од свијета тако се и тјелесне силе одвајају од свијета и посвећују Богу на многе начине.

Можеш ти као Роћко кад немаш куд да се љутиш и да удараш по мојој маленкости, али ја не видим излаз из твојих тврдњи, ако ти је излаз да нисам ја ок, ок.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Родољуб Лазић рече

Зато, између осталог, немаш добру комуникацију са мном. Нити ћеш је имати. Јер се понашаш крајње дрско, а од мене очекујеш да твоје константне увреде толеришем. Када ме твој Ава, због повређене сујете, назове дебилом, ти ставиш на то смајли који се клибери. То са хришћанством никакве везе нема. Тако да можеш до сутра да философираш, теби измиче основа, и ја немам потребе да с тобом разговарам. 

Да описуј мене као и било кога једним те истим устаљеним арсеналом и тврди да си апсолутни носилац истине у смирењу,али понекад кад већ одлучиш да губиш вријеме са мојом маленкошћу понуди и неки аргумент, одговор, а немој само да ме лупаш по глави цитатима светих отаца који су мислили баш исто као и ти смирени.

Зашто не осудиш Николаја за свечовјека и зато што назива Кришну пророком и да је му славу? Зато што не живиш у његово вријеме, зато си гроб окречени. Кажем ти Ава није имао такве слободне и неправославне тврдње, а тек да ти приведем Урвине од Јустина?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bokisd Није тешко, кажеш: погрјешио сам тијело је способно за благодат душа је створена и то је то. Или идеш Роћковим путем.

Можеш да додаш и да душа није посредник, да она не освећује, да је дух стање благодатно а не неки орган или дио човјека....

Да се читаво тијело освећује. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Да описуј мене као и било кога једним те истим устаљеним арсеналом и тврди да си апсолутни носилац истине у смирењу,али понекад кад већ одлучиш да губиш вријеме са мојом маленкошћу понуди и неки аргумент, одговор, а немој само да ме лупаш по глави цитатима светих отаца који су мислили баш исто као и ти смирени.

Зашто не осудиш Николаја за свечовјека и зато што назива Кришну пророком и да је му славу? Зато што не живиш у његово вријеме, зато си гроб окречени. Кажем ти Ава није имао такве слободне и неправославне тврдње, а тек да ти приведем Урвине од Јустина?

Још једном: НЕМАМ НАМЕРУ ДО ДАЉЕГ ДА ПРИЧАМ С ТОБОМ ЈЕР СЕ КОНТИНУИРАНО  ПОНАШАШ НЕПРИМЕРЕНО ПРЕМА МЕНИ. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...