Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

Питај њих. Што се мене тиче - без икаквог ваљаног разлога. А то, у крајњој линији, вероватно може да се пронађе и на мом профилу. 

Jedino sto sam nasao je - Pol : nebitno. ha-ha.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Вукашин рече

Prosto mi je neverovatno da je on mogao biti banovan, pa me zanima kakav greh ucini :D

Valjda ti je jasno iz njegovih pisanija. Sujetno to, pamti k'o slon i ne prasta, malo mu zakaci umisljenu sliku koju ima o sebi i obelezen si, cekace te god na penal, jos ako si nesto zgresio ( napisao nesto sto po njegovim rezonima ne stoji i vidi da ima podrsku od drugih za svoju tezu ), onda se ostrvljuje bez milosti pod maskom lazne poboznosti usput se praveci nevest i izigravajuci zrtvu...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вукашин рече

Jedino sto sam nasao je - Pol : nebitno. ha-ha.

Има тога доста. Вероватно си нашао и схватио онолико колико си могао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Ćiriličar рече

Риле,

Само кратко. По питању ЦГП сам се омишљао да ли да полемишем са падреом...није била велика дилема, одустао сам.

Свако је направио свој избор и понашао се сходно томе, ништа спорно. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Ćiriličar рече

падре ко и Мило

ово си свакако у праву.

Мило Ђуровић и Зоран Ђукановић имају исти однос спроћу Митрополита Амфилохија!  

Али Ђедо је ,,тврд орах воћка чудновата''  поломише зубе и један и други ... :ani_biggrin::laugh1:

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, The Godfather рече

Valjda ti je jasno iz njegovih pisanija. Sujetno to, pamti k'o slon i ne prasta, malo mu zakaci umisljenu sliku koju ima o sebi i obelezen si, cekace te god na penal, jos ako si nesto zgresio ( napisao nesto sto po njegovim rezonima ne stoji i vidi da ima podrsku od drugih za svoju tezu ), onda se ostrvljuje bez milosti pod maskom lazne poboznosti usput se praveci nevest i izigravajuci zrtvu...

Колико бесмислених тврдњи на једном месту. Свака част. Није то ни лако урадити. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Родољуб Лазић рече

Има тога доста. Вероватно си нашао и схватио онолико колико си могао. 

Ma OK, ako neces da kazes, necu da te teram. Chudno je da neko ko je bio banovan, pokusava da uvodi nova pravila ponasanja. Ali kao sto kazes, verovatno je bila greska.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inače men su one vaške delovale više kao skakutanje po glavi a manje odredjenje ličnosti. No da sad ne upadnem u klub obožavaoca, ljutiće mi se žena. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Почео распуст па се не скидате са форума.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече
пре 23 часа, Bokisd рече

 preporucivao sam i kostret i pepeo,....ne mora mnogo pepela :stadaradim:,....licno sam za pokazivanje malo razumevanja prema ovoj ekipi koja sa delovanjem Amfilohijem ima neke neke nejasnoce,...iako smo pisali da je sve jasno i da nema secesije i slicno...)

Пожурио си са судом и имаш га унапрјед, тако да је из тога све јасно, конац дјело краси и крајњи се суд рачуна, још смо у превирању.

Dobro, krajnji sud i da vidimo sta ce zaista biti na kraju krajeva,... pa da se podsetimo sta i kako je pisano na forumu.

пре 22 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече
пре 23 часа, Bokisd рече

Ovo drugo, Kume my brate, ali stvarno se pricalo od samog pocetka o jedinstvu i skladu izmedju Amfilohija i Episkopskog saveta i Sinod i Patrijarha, i nadam se da ce jedinstvo biti sve jace jer licno mislim da ce nam tamo dole trebati jos mnogo snage i mudrosti kako bi odbranili crkvu i svetinje.

Свима је јасно да је било мало драме да  се јединство учрстви, а како генерално у православљу више немамо консензус о томе шта и гдје је и докле се оно простире и шта обухвата, савјетујем да не почињемо славље јер је прерано, многи играју тако да се престројавају у ходу...али није готово.

Биће времена да се резимира свачија улога, доста зависи од развоја и расплета догађаја, свако ко жури за закључцима је наиван. На крају је најважније да се сачува јединство, свако на свој начин ради на томе, а који раде на аутономији по нужди (расколу), анатема да их буде.

Ali, opet ucitavas neku autonomiju - raskol,.... to ne postoji dole, ne postoje tendencije ka raskolu, autonomija da li postoji, mozda kroz Episkopski savet postoji, (dosta je i to, mislim da im i ne treba vise autonomije i da nece da traze nesto vise)...... Jedinstvo izmedju Sinoda i Patrijarha i nasih dole je vidljivo i postoji, i mislim da ce postojati u buducnosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Ćiriličar рече

Шалу на страну, да вас човек сада набраја  и ове са "моје" и оне са "ваше" стране.

Не знам на чијој си ти страни? Ја сам свакако тамо гдје је Митрополит Амфилохије и Владика Јоаникије!  

А видим има баш доста народа Божијег са њима, овиЈЕх мЈесец дана и кусур, по градовима и селима Црне Горе...  биће то дуга борба... 

Јер борба се води спроћу НАТО пакла, а Мило је само извршилац радова на терену... 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Ćiriličar рече

он погледа ко га је прозвао, остави четкицу, насмеје се, удари му етикету...и овај оде уцвељен...још им попа накарика какоје докториро ту-и-ту, мало се нахвали, а ови бежанија

Не разумем у чему је овде поента? Прво, то нису биле (само) етикета, како ти еуфемистично приказујеш. То је био уличарски (Риле, не без разлога, каже: клозетски) стил који не приличи било ком пристојном и васпитаном човеку. Да не говорим о хришћанину, па још о свештенику. Тај стил писања је овај сајт претворио у прву "православну" интернет ријалити каљугу. И био је права срамота и ругло. Тако да те уопште не разумем. Па још чувено: то је њему ко добар дан, у смислу, то је његов стил.. О чему ти причаш? Са све благом иронијом према онима који то не схватају и прихватају, (или би требало на то да се навикну као на нешто нормално) и са нескривеним симпатијама према "падреу", тачније ономе шта и како он ради. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Golub рече

Не знам на чијој си ти страни? Ја сам свакако тамо гдје је Митрополит Амфилохије и Владика Јоаникије!  

Zašto spominješ samo njih dvojicu a ne celivitu SPC? 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...