Jump to content

Информативна служба СПЦ: Осврт на антицрквену харангу у појединим овдашњим медијима

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, Grizzly Adams рече

Брадер, Њу Јорк има већи GDP него цела Русија. :)

Ali Kina ce prestici sve, Kina ovo, Kina ono, to je standardna spika amerikanofoba kod nas. Oni ne vide 270% kineskog unutrasnjeg duga, koji je em veci em nestabilniji od USA, oni ne vide jos mnogo stvari, jer nemaju veze o kineskoj ekonomiji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 173
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 9 минута, Ronald рече

Ali Kina ce prestici sve, Kina ovo, Kina ono, to je standardna spika amerikanofoba kod nas. Oni ne vide 270% kineskog unutrasnjeg duga, koji je em veci em nestabilniji od USA, oni ne vide jos mnogo stvari, jer nemaju veze o kineskoj ekonomiji.

Па демагогија... и то врло површна... маштање.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако су мислили да је маштање о пропасти Југославије. Живот на фору је живот на фору. Реално, просечни допринос запосленог који се заснива на глобалном утицају долара, мање је стабилан од Титове економије убирања новца ни од чега.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Milan Nikolic рече

Тако су мислили да је маштање о пропасти Југославије. Живот на фору је живот на фору. Реално, просечни допринос запосленог који се заснива на глобалном утицају долара, мање је стабилан од Титове економије убирања новца ни од чега.

Ти си Краљ.

Едит: Немој да се погордиш!

Измењено од farisejski.bukvojed

Ako mora da se gine, hbg, da ginemo, ali ja necu da ginem sa poklicem na usnama da je gg. Radovic "svetac koji hoda" zbog toga sto je propustio da radi ono sto mu je bila duznost. A nije mi ni deda, nijedna od moje dve pokojne babe nisu imale nista s njim.

P.S. Moj nalog na ovom forumu je banovan.

P.P.S. Ne druzim se sa fanariotima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Ronald рече

Ali Kina ce prestici sve, Kina ovo, Kina ono, to je standardna spika amerikanofoba kod nas. Oni ne vide 270% kineskog unutrasnjeg duga, koji je em veci em nestabilniji od USA, oni ne vide jos mnogo stvari, jer nemaju veze o kineskoj ekonomiji.

Bratko, otkud tebi te cifre od 270% i ko ocjenjuje da je kineski dug nestabilan? Kome su to Kinezi dužni zapravo ajd da vidimo? Ti pričaš o ekonomiji kao da je astrofizika, pa onaj ko se ne razumije ne zna da predvidi kretanje nebeskih tjela, dok zapravo to je sve lako i predvidivo...Ekonomija je špekulativna nauka,  ni najveći eksperti iz ove oblasti ne mogu i nemaju konsenzus po pitanju kretanja ekonomije, i koliko god da se razumiješ ne može samo na osnovu ekonomije predviđati stanje nekog društva.

Znaš kad su bješe davno smislili parabole: "Svi putevi vode u Rim", i "Vječni grad"...sve to na uvjerenju da je nemoguće da Rimsko Carstvo završi svoju (u tadašnjim okvirima) globalnu dominaciju.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Justin Waters рече

Bratko, otkud tebi te cifre od 270% i ko ocjenjuje da je kineski dug nestabilan? Kome su to Kinezi dužni zapravo ajd da vidimo? Ti pričaš o ekonomiji kao da je astrofizika, pa onaj ko se ne razumije ne zna da predvidi kretanje nebeskih tjela, dok zapravo to je sve lako i predvidivo...Ekonomija je špekulativna nauka,  ni najveći eksperti iz ove oblasti ne mogu i nemaju konsenzus po pitanju kretanja ekonomije, i koliko god da se razumiješ ne može samo na osnovu ekonomije predviđati stanje nekog društva.

Znaš kad su bješe davno smislili parabole: "Svi putevi vode u Rim", i "Vječni grad"...sve to na uvjerenju da je nemoguće da Rimsko Carstvo završi svoju (u tadašnjim okvirima) globalnu dominaciju.

Unutrasnji dug, kao sto je japanski. I USA dug je uglavnom unutrasnji, cak se udio koji su Kina i Japan drzali smanjio. Ne pricam o ekonomiji kao da je astrofizika, ali Milan Nikolic prica emotivno u odnosu USA-Kina.

Svaka nauka je dobrim dijelom spekulativna, spekulacije uopste nisu lose u nauci, naravno naucne spekulacije, one su sastavni dio nauke, genetike, astrofizike, pa i kosmologije. Sto vise citam knjige iz fizike i matematike, narocito iz filozofije fizike mogu vidjeti lanac spekulacija koje su vodile do nekog otkrica ili revolucije, cak je koliko se sjecam i Milan Cirkovic negdje pisao ili pricao o spekulacijama koje su vodile do otkrica u kvantnoj mehanici u prvoj polovini dvadesetog vijeka. U mehanici i astronomiji je dosta dobro objasnjeno.

Ekonomija se bavi kompleksnim fenomenima i predikcije su gotovo nemoguce, tako da nije za poredjenje sa jednostavnim fenomenima iz fizike ali bi mogla sa kompleksnim gdje se koriste slicni modeli za bolja objasnjenja. Problem o kojem pricam vezan za ekonomiju je da se kod poredjenja jedne zemlje sa drugom krene od osnovnih podataka koje se koliko toliko mogu objektivno mjeriti i onda da se kaze gdje je koja zemlja u odnosu na drugu. I tu uopste ne vidim da ce Kina progutatiekonomski USA kao sto Milan misli. Jednostavno je Kina se ne moze razvijati bez USA a ni jedna druga zemlja ne moze bez druge. 

Govorim o cjelokupnom dugu, cjelokupnoj strukturi, privatni plus javni, javni je oko 45-50 % i privatni oko 220-230%. USA javni je veci oko 105% cak i ukupni, odnosno plus privatni, ali je javni stabilniji sa tendencijom opadanja, osim ako ne zarate negdje, mada je i do povecanja javnog najvise doslo zbog rata u Iraku. Kineski javni dug ce tek da raste, jer drzava mnogo ulaze, a tek ima da se infrastrukturno podizu, a pri tom nemamo osim ovoga sto se povremeno od njih objavi jasnu i konkretnu sliku njihovih finansija i privrede.

Niko ne daje predikcije u ekonomiji, niti moze da zna gdje ce koja zemlja biti, ali Milan prica sa velikom dozom sigurnosti, za ocekivati je da Kina i Indija prestignu po ukupnom GDP-u USA ali po per capita ce proci mnogo decenija da ih stignu i pitanje je da li ce ih stici. GDP per capita je znacajniji.

Zatim on zaboravlja da ce Kina imati problema sa resursima ako nastavi ovako da ih trosi a Rusija ih ne trosi, a ne rako davno Rusija i Kina su imale i sporove pa se to brzo zaboravlja.

Ja se slazem sa tobom da je bolji svijet onaj u kojem imamo vise jakih zemalja, ali u kojima je prije svega odnos prema svome stanovnistu na visokom nivou. Pogledaj malo sta se u Kini sve radi i pokusava sa socijalnim karticama, a to bas nije u interesu ni jednog gradjanina ovde kod nas ili kako se odnose prema milionima muslimana u centrima za ciscenje od religije. Nasi ljudi vole Kinu ali ne bi nikad zivjeli u Kini, niti rintali kao Kinezi. Pa 45% mladih Rusa od 15-29 godina zeli da se preseli na zapad, uglavnom u USA i Njemacku. Cak ovi koji nece uglavnom glasaju za Putina i pod jakom su propagandom i dalje ali... Slicni procenti su i za Srbiju, a iz Srbije 30% visokobrazovanih zeli trajno da ode, opet na zapad i sa cijelig Balkana.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Какав је то дуг САД-а од 22 хиљаде милијарди долара?

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, ana čarnojević рече

https://youtu.be/Czw3J3-Xoyk?t=5999

komentar saopstenja 

anticrkvena haranga ili jednostavno ... kritika i drugacije misljenje.

 

Ја знам да си ти опчињена његовим челичнно сивим очима ал немој да нам огађујеш сваку тему са њим..пардон онеређујеш.Досадна си ,има тема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam gde bih ovo drugde postavio... ne znam ni šta da kažem osim da ovo sad već doseže montipajtonovske razmere:

Siniši Malom uručen orden Velikomučenika Кragujevačkih prvog stepena

 

Siniši Malom uručen orden Velikomučenika Кragujevačkih prvog stepena

Izvor: Tanjug/Tanja Valič

Ministar finansija Srbije Siniša Mali prisustvovao je osvećenju krstova i zvona u novom Hramu Silaska Svetog Duha na apostole u selu Barzilovica kod Lazarevca, i tom prilikom uručen mu je orden Velikomučenika Кragujevačkih prvog stepena, uz blagoslov Patrijarha srpskog Irineja, saopštilo je Ministarstvo finansija.

Orden je uručio Vladika Šumadijski Jovan, koji je prethodno u hramu služio liturgiju.

Mali, koji je, kako se navodi u saopštenju Ministarstva, prošle godine, kao gradonačelnik Beograda, izdvojio sredstva koja su bila neophodna kako bi se posle 10 godina završio hram kod Lazarevca, danas je crkvi uručio predoltarsko kandilo.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

Mali, koji je, kako se navodi u saopštenju Ministarstva, prošle godine, kao gradonačelnik Beograda, izdvojio sredstva koja su bila neophodna kako bi se posle 10 godina završio hram kod Lazarevca

Ovi ce dati orden bilo kome, samo da prilozi lovu. I jos je dao pare iz budzeta. Bolje da se molimo u brvnarama nego da se mora klanjati pred svakakvim olosem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Avocado рече

Ne znam gde bih ovo drugde postavio... ne znam ni šta da kažem osim da ovo sad već doseže montipajtonovske razmere:

Siniši Malom uručen orden Velikomučenika Кragujevačkih prvog stepena

Autor: Beta
 
 

Siniši Malom uručen orden Velikomučenika Кragujevačkih prvog stepena

Izvor: Tanjug/Tanja Valič

Ministar finansija Srbije Siniša Mali prisustvovao je osvećenju krstova i zvona u novom Hramu Silaska Svetog Duha na apostole u selu Barzilovica kod Lazarevca, i tom prilikom uručen mu je orden Velikomučenika Кragujevačkih prvog stepena, uz blagoslov Patrijarha srpskog Irineja, saopštilo je Ministarstvo finansija.

Orden je uručio Vladika Šumadijski Jovan, koji je prethodno u hramu služio liturgiju.

Mali, koji je, kako se navodi u saopštenju Ministarstva, prošle godine, kao gradonačelnik Beograda, izdvojio sredstva koja su bila neophodna kako bi se posle 10 godina završio hram kod Lazarevca, danas je crkvi uručio predoltarsko kandilo.

 

Манго па што не отвори тему ?а да ниси знао како ...пи бре

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, feeble рече

Ovi ce dati orden bilo kome, samo da prilozi lovu. I jos je dao pare iz budzeta. Bolje da se molimo u brvnarama nego da se mora klanjati pred svakakvim olosem.

Браво за коментар! :skidamkapu:

Колико кошта црквени орден? Можда бих могао да купим неки мањи мами за рођендан...или боље да сачекам божићна снижења? :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како је дивно видети ове форумше из племена  Либералнидосоједи, како им мозак вришти у болу схватња да су им идоли пукли..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...