Jump to content

Зоран Ђуровић: Одпоздрав стручњаку за светост, Родољубу Лазићу

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 2.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 4 часа, Александар Милојков рече

Одатле и она изрека: пуко ко лицна.

Spinujes: kombinujes po potrebi. Dve su izreke: pregorela mu licna i puko ko lajsna. E sada sta je lajsna i zasto se tako kaze to je za novi raspravu o licnosti.

Eh, koliko proizvoljnosti u izjavama. Slaba je ta vasa literatura. Vujakliju vise niko ne cita. Prosla stara dobra vremena, dosli novi ljudi. Teologija postala sebi cilj. U Svedskoj se sve losije i losije zivi, polako nas sustizu.  A i Sava i Njegos se u grobu okrecu. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Жика рече

Занимљиво је да митрополит Амфилохије брани епископа Максима а критиковао је ове потезе Цариграда.

Ко не зна Лохија, скупо би га платио. Бесан сам на њега. Боље да не зна шта сам видео...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Протомајстор рече

Моја грешка! Сад сам мало детаљније прегледао, има забележено на http://www.vbs.rs/cobiss/index-sc.html три публикована научна чланка и један превод Фидасове књиге. Праштајте.

За разлику од Максима, ти се кајеш!:))

Мачак ради у дипломатији БиХ и сада је при ватиканској амбасади. Једноставно нема више времена да пише, а и љут је због нефункционалног сабора СПЦ.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Леон Професионалац рече

А нпр. „Социјални контекст богословља св. Игнатија Антиохијског“ који је изашао у оквиру Зборника радова Института за теолошка истраживања из Београда 2012. године? 

И Проблем поста је озбиљан рад. 

Имате о томе горе на линку о полемици... 

Дејан Мачковић (1978, Бања Лука) дипломирао је на Богословском факултету СПЦ 2003. године. Последипломске студије на Институту Васељенске патријаршије у Шамбезију завршио 2006. године. Од 2008. године уписан на докторске студије на Аристотеловом Универзитету у Солуну

Ја бих истакао "Однос СПЦ према геј популацији као културолошком феномену".

Један од ретких који су покушали да однос православља и геј идентитета виде као дијалог. 

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Панарет рече

Ја бих истакао "Однос СПЦ према геј популацији као културолошком феномену".

Један од ретких који су покушали да однос православља и геј идентитета виде као дијалог. 

Ima li onlajn negde?

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Августин рече

Па добро кад ја мењам лицну ти себи закуцај ексер.

Јес, па да ми изгори читава инсталација. Нисам толико блесав. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Tristatri рече

Dve su izreke: pregorela mu licna i puko ko lajsna. E sada sta je lajsna i zasto se tako kaze to je za novi raspravu o licnosti.

Да, да у праву си. Побркао сам те две изреке. Јесте - изгорео ко лицна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Paradoksologija рече

Ima li onlajn negde?

Ја сам овде читао:

https://www.academia.edu/28900667/ОДНОС_СПЦ_ПРЕМА_ГЕЈ_ПОПУЛАЦИЈИ_КАО_КУЛТУРОЛОШКОМ_ФЕНОМЕНУ.pdf

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Леон Професионалац рече

@Родољуб Лазић

Мало сам се бавио Јововим страдањима. И тамо најпосле, кад је све изгубио долази му Елифас који га убеђује да страда због својих грехова. Јов, ипак неправедно искушава, остаје апсолутно сигуран у своју чистоту. Читава 16. глава говори у том тону: Јов се не склања у мушју рупу, он је свестан своје светости и с правом говори:

Премда нема неправде у рукама мојим, и молитва моја је чиста. Земљо, не криј крви коју сам пролио, и нема места викању мојему. И сада је ето на небу је сведок мој, сведок је мој на висини.

Елифас и остали Божји адвокати су ми најинтересантији.

Онда када  би они страдали   то  је сигурно зато што су посебно изабрани за велика дела Божја,а када други страда да је због греха  његовог или њеног.И данас ме чуди како неки не отворе канцеларију са натписом:Заступник Божји на земљи, и тумач Његове воље,па да свратимо по мишљење:citac:

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико Ава има пацијената, овај је стари. Најцрње, родитељи му супер људи, отац извршио једну озбиљну донацију за мој црквени стан у Смедереву, а са мајком сам стално причао и љубили се. Овом билмезу сам помогао да дође до једног рекета, а у главу бих га гађао да сам знао у шта ће се изметнути!:))

61243261_664612140659257_615246685539192 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Панарет рече

Ја бих истакао "Однос СПЦ према геј популацији као културолошком феномену".

Један од ретких који су покушали да однос православља и геј идентитета виде као дијалог. 

(moram, 0122_tuk .... samo da u tom dijalogu vodimo racuna da njima i nama ne padne na glavudju' ona kula siloamska ... Just_Cuz_19 :D)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Давор Сантрач Andrej Andrejevic Лепо је од тебе што имаш бригу да не застрани ко. Да покушам да ти појасним неке ствари које те, колико видим, збуњују...Покушаћу редом. Зоран Ђуровић нема "следбенике", нити их ствара. Пре ће бити да се поиграва са култовима хумором којег не могу да разумеју сви, нити су то дужни. "Пратиоце" има уколико останемо при ФБ терминологији. Не видим шта је спорно у цитатима које си навео, нити неистинито. Не знам одакле ти то да су Свети Марко Ефески и остали оци прихватили Папу као "Врховног Поглавара" (звучи као титула Шефа Конфедерације Индијанаца). То Зоран не тврди. Он је говорио о односима светитеља наше Цркве према епископу Рима кроз историју. Уколико си у СПЦ, онда знаш да ми РКЦ зовемо сестринском црквом и да НИЈЕДАН наш епископ нити лаик не би био против јединства са РКЦ уколико би они одступили од оног што нас је поделило. С друге стране - ако изузмемо неке детаље - не видим ни у овоме што си ти написао нешто дијаметрално супротно ономе што Ђуровић говори. Дакле, проблем би могао бити у лошем разумевању написаног. Поврх свега, проблем би могао бити и томе да је "православније" бити вечито резервисан према "проклетим Латинима" него ослушкивати и пратити промене које се код њих збивају и обрадовати се кад крену ка помирењу. А знам да је тренутни епископ Рима урадио много тога на том путу и заслужује у најмању руку симпатије и отворена врата уколико смогне снаге да кроз њих прође. Не замери; тако ја то видим

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Zoran Đurović рече

Колико Ава има пацијената, овај је стари. Најцрње, родитељи му супер људи, отац извршио једну озбиљну донацију за мој црквени стан у Смедереву, а са мајком сам стално причао и љубили се. Овом билмезу сам помогао да дође до једног рекета, а у главу бих га гађао да сам знао у шта ће се изметнути!:))

61243261_664612140659257_615246685539192 

Овај момак је добар музичар, то је опште познато. Вероватно и чврсто верује у то што прича. Иначе, рекао је да ће да тужи Поуке код Патријарха (ударамо црту, ово је 268-ми који ће да пријави Поуке)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...