Jump to content

Зоран Ђуровић: Одпоздрав стручњаку за светост, Родољубу Лазићу

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 35 минута, Родољуб Лазић рече

Е па, колега, жао ми је...

Жељко, на твоје питање: већ су ми неки замерили на лошем тајмингу. Али као што сам рекао на почетку - просто је била коинциденција. Шта да се ради...уосталом, мислим да је читава прича око Максима била и завршена (што се сабора тиче, а то је једина формална инстанца), тако да не видим чему та повика да сам ја "спасао" или "спасавао" Максима. Најобичнија глупост. 

Е па није завршено са Максимом.Сабор ће бити и следеће године.Синод постоји.А Максим неће престати да лудује.А да ја тебе питам да ли се кајеш због тога што си у невреме напао попа Ђуровића.ИЛи како ти кажеш због лошег тајминга.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 33 минута, Протомајстор рече

још увек нема ништа објављено у научним часописима, већ само по интернету.

Моја грешка! Сад сам мало детаљније прегледао, има забележено на http://www.vbs.rs/cobiss/index-sc.html три публикована научна чланка и један превод Фидасове књиге. Праштајте.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Родољуб Лазић

Мало сам се бавио Јововим страдањима. И тамо најпосле, кад је све изгубио долази му Елифас који га убеђује да страда због својих грехова. Јов, ипак неправедно искушава, остаје апсолутно сигуран у своју чистоту. Читава 16. глава говори у том тону: Јов се не склања у мушју рупу, он је свестан своје светости и с правом говори:

Премда нема неправде у рукама мојим, и молитва моја је чиста. Земљо, не криј крви коју сам пролио, и нема места викању мојему. И сада је ето на небу је сведок мој, сведок је мој на висини.

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, grigorije22 рече

Ovo je vise postalo dosadno. Daj te neku temu kakve ce da budu vecne muke ili da li se zbog zdravstvene knjizice ide u pakao?

Човјијече пакао је сусрет човијека и вјечности у коме се сусреће човијек и вјечност у вјечном сусрету личности и заједнице.Здравствене књижице су измислили српски комунисти да би уништили србске домаћине и дали безбожницима здравствено осигура<ње,Кад ја проклињем имаМ перцепцију вјечности и патње неизмјериве као кад не уђеш у синод или не постанеш патријарх.Ово рекох у контекстуализацији контекста и уочавање акцента.Без овог нема вјечног сусрета и вјечновања у вјечној вјечности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Августин рече

Е па није завршено са Максимом.Сабор ће бити и следеће године.Синод постоји.А Максим неће престати да лудује.

1883507154_download(4).jpg.1bcf9c90461909961d65eea27dd5cf92.jpg

Промени лицну, љубим те! :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Александар Милојков рече

1883507154_download(4).jpg.1bcf9c90461909961d65eea27dd5cf92.jpg

Промени лицну, љубим те! :)

Шта је лицна.И не знам шта је спорно.Зар су побуњеници успели да смен патријарха и синод и да укину сабор.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Августин рече

Шта је лицна

То што видиш на слици. То је старија верзија осигурача. Кад осигурач искочи (прегори), одвије се и замени се та лицна (жица) унутра. :)

Одатле и она изрека: пуко ко лицна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Августин рече

Па тако изгледа као прегорио сам.

Па јеси мало, чини ми се. :) Али те не проклињем, таман посла.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Александар Милојков рече

Одатле и она изрека: пуко ко лицна.

Та, вала, не постоји. 

Каже се: изгорео као лицна

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...