Jump to content

РОДИТЕЉИ МОНСТРУМИ

Оцени ову тему


Препоручена порука

Случај мајке Елеоноре Р. (42) из Суботице, која је своју 14-годишњу ћерку подводила старијим мушкарцима за износ од 50 евра у изнајмљеном стану, нажалост, није усамљен.

Ово су неки од најгорих случајева који су потресли српску јавност, а у којој су главни актери родитељи-монструми, а жртве њихова недужна деца.

Ужасан план Елеоноре Р. разоткривен је када су комшије испричале њеном бившем супругу како у њен стан свакога дана долазе старији мушкарци који се кратко код ње задржавају. Убрзо је откривено да ова мајка монструм заправо своју четрнаестогодишњу ћерку подводи старцима за 50 евра!

Ово је, нажалост, само један у низу оваквих ужасних случајева широм Србије.

Подвођење ћерке ометене у развоју

У Врднику код Сремске Митровице ухапшен Имре Л. (64) осумњичен да је подводио своју 26-годишњу ћерку, девојку ометену у развоју.

Поред оца, приведени су и његови „пријатељи“ М. С. (66), В. М. (74), В. А. (78) и М. Б. (69), сви из Врдника, осумњичени да су сексуално искоришћавали девојку у подруму зграде где Имре живи.

– Она је у полицији испричала да су јој давали паре, а онда би је сексуално искористили. Ја сам знала за то, страх ме је био само да не затрудни. Мирјана би прво тражила паре од оца, а кад јој он не би дао, тражила би од других, који су је тако искоришћавали. Нисам ја ту ништа могла – испричала је, када је све откривено, мајка девојке Весна Л.

Код приведеног М. С. су у телефону пронађене фотографије обнажене девојке, а комшије и познаници ове породице казали су након хапшења да их оваква вест нимало не чуди.

– Она је често била са оцем у друштву, по парку, и у друштву старијих особа. О томе се одавно спекулисало, да је он подводи и узима паре да би имао за алкохол – рекао је један од комшија из ове зграде који није желео да му помињемо име.

Две године подводио малолетну ћерку

Отац Иван М. (46) и мајка Тања М. (38), из Смедеревске Паланке ухапшени су 2017. године због подвођења своје ћерке. Девојчица је приморавана на сексуалне односе од када је имала само 13 година и отац ју је подводио на Плавом мосту у Београду, али и пријатељима у Паланци, и то за 1.000 динара.

Иван и Тања су се у међувремену развели, а ћерка је остала са њим. Новцем добијеним од подвођења плаћао је кафанске дугове. Поред родитеља, ухапшени су и П. С. (32), В. З. (46), З. Ђ.(43) и Драган Јовановић звани Врабац (54), сви из Смедеревске Паланке.

Јовановић је иначе власник једне кафане која се налази у центру Смедеревске Паланке и бави се изнајмљивањем шатора за прославе и вашаре, где доводи стриптизете и играчице.

Оно што овој језивој причи даје још ужаснији тон јесте чињеница да је отац Иван у полицији све признао притом не показујући ни трунку кајања нити било какве друге емоције. Он је такође навео надимке још двојице клијената који су користили његове услуге.

Сестра му помогла да се пресели у Италију, он је подводио

У италијанском граду Болоња ухапшен је држављанин Србије (34) који је, како је утврдила тамошња полиција, сестру силовао и подводио за новац – и то скоро годину и по дана.

Пакао је почео када се он пожалио сестри која живи у Италији где се одређено време бавила најстаријим занатом, да у Београду живи на рубу егзистенције, након чега га је сестра позвала у ту државу пруживши му прилику да радећи физичке послове заради новац.

Ипак, његов боравак тамо донео јој је само зло, јер је најпре он силовао, а потом почео да доводи и друге људе који су је искоришћавали за сексуалне услуге. Када је несрећна жена то пријавила, полиција јој, због њене прошлости, прво није поверовала, да би после неколико пријава покренула истрагу и утврдила да су њени наводи тачни.

Брат монструм је чак злостављао и њеног супруга иначе инвалида.

Подводила ћерку за цигарете и алкохол

Књажевчанка Т. Д. је ухапшена и осумњичена за подвођење малолетне ћерке и то најчешће старијим особама из оближњег старачког дома. Мајка монструм је добијени новац трошила на алкохол и цигарете, а њене комшије испричале су да уопште нису изненађени оваквом информацијом.

– Д. Т. је, уз млађу, подводила и старију ћерку. Знала се и тарифа: Д. Т. је своје услуге наплаћивала хиљаду, док је, како се причало, ћерке подводила за 500 динара више – рекле су комшије.

Информација које су кружиле медијима указивале су и на то да је биолошки отац деце, од ког је Д. Т. разведена, више пута скретао пажњу да се са породицом нешто дешава.

Подводила ћерку (13) због немаштине

Елвира С. (36) из Кањиже осумњичена је за подвођење 13-годишње ћерке. Несавесна мајка је признала да је, у једном случају, због немаштине у коју је запала, за 1.500 динара препустила малолетну ћерку одраслом мушкарцу, али је негирала да је било конкретног сексуалног чина.

Извор

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, ana čarnojević рече

Stvarno ne kapiram smisao ovakvih tema na Poukama. 

Sad mi treba sa se zgrazavamo, informisemo, spijuniramo komsiluk na spratu da nam ne promakne eventualno podvodjenje....shta???

Ако овако размишљаш, онда ни једна тема не би требало да постоји.

Шта "сад ви треба да" ја заиста не знам, пренела сам текст зато што је мени важан. Ако ти се не допада, прескочи, једноставно је.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 39 минута, ana čarnojević рече

Stvarno ne kapiram smisao ovakvih tema na Poukama.

Sto? A gde bi i sa kim inace,  razgovarala o ovim temama?  Svaka tema i svaka pojava u drustvu je za razgovor i diskusiju, nema i ne treba da bude zabranjenih tema. Kakve veze ima sto je ovo pravoslavni forum...? Zar mi pravoslavci nemamo pravo da se izjasnjavamo po pitanju svega i svacega? 

 

Na zalost, ovi slucajevi nisu usamljeni. Pogotovo kada su u pitanju deca ometena u razvoju, vrlo je cesta njihova seksualna zloupotreba od strane roditelja i rodbine. A otkrivanje te seksualne zloupotrebe je vrlo tesko. jer deca cesto ni ne znaju sta je po sredi...

 

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, ana čarnojević рече

Pa ne bih razgovarala i diskutovala o tome da me biju.

Sto, cega se bojis...? Sirenje svesti ipak nije prelazno...ne desava se po difoltu, treba ipak imati sta da se siri...

пре 1 минут, ana čarnojević рече

Ajd samo meni nemoj te price o tabu temama.

Uzivaj u svojim ogranicenjima 0503_music

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Adelaida @ana čarnojević 

Морам сад да смислим шта да напишем па да се вас две помирите и удружите критикујући мене...

А умем ја то, знам, него саамо мало док ми кликне нешто, нека идеја... хмм... :) 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ето, невероватно...

Тема има таблоидски наслов (као и 99% свих наслова укупно на овим просторима), информације су набацане, и текст као текст може да се посмтра критички, са тог аспекта. Међутим, подаци су оно што је тема. Појава у нашем друштву је тема. Та појава се може посматрати са различитих полазишта, из различитих углова, о њој можемо да причамо и не морамо, али постоји. И више него што се о томе пише.

Стварно нисам очекивала овакву реакцију и овакве коментаре на овој теми. Али, добро. Није ни први ни последњи пут.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти родитељи су монструми и то је јасно али оно што мене чуди је најчешће ћутање околине тј. да је изгледа изузетак да неко пријави.

пре 3 часа, АлександраВ рече

разоткривен је када су комшије

 

пре 3 часа, АлександраВ рече

Ја сам знала за то, страх ме је био само да не затрудни... Нисам ја ту ништа могла – испричала је, када је све откривено, мајка девојке Весна Л.

а комшије и познаници ове породице казали су након хапшења да их оваква вест нимало не чуди.

 

пре 3 часа, АлександраВ рече

њене комшије испричале су да уопште нису изненађени оваквом информацијом.

– Д. Т. је, уз млађу, подводила и старију ћерку. Знала се и тарифа: Д. Т. је своје услуге наплаћивала хиљаду, док је, како се причало, ћерке подводила за 500 динара више – рекле су комшије.

Овамо мајка није могла ништа да уради а овамо комшије знале и тарифу за децу и ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Vladan :::. рече

Ти родитељи су монструми и то је јасно али оно што мене чуди је најчешће ћутање околине тј. да је изгледа изузетак да неко пријави.

 

 

Овамо мајка није могла ништа да уради а овамо комшије знале и тарифу за децу и ништа...

zato što je danas tako da nikog ništa ne zanima i niko ne želi da ima nikakve veze

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Vladan :::. рече

Ти родитељи су монструми и то је јасно али оно што мене чуди је најчешће ћутање околине тј. да је изгледа изузетак да неко пријави.

О томе смо причали и када су се дешавала убиства жена које су трпеле насиље. Сви знају, сви све виде, и ником ништа. Није то од јуче, тако је одувек, с тим што је сада то, с обзиром да смо зрело и стасало ријалити друштво потпуно обамрло општом патологијом и страхом на свим нивоима, нешто што је легално повучено на границу очекиваног, готово нормалног. Мене то мучи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, ana čarnojević рече

Nemoj da me cackas da ti ne bih polako objasnila sta si upravo rekla.

Ja odlicno znam sta sam rekla.

Ti se zapitaj kako si to protumacila...ne_shvata a ja ti za to nisam odgovorna. 

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Istina je da deca trpe nasilje i zlostavljanje upravo od svojih najblizih, porodice, rodbine i slicno. Uglavnom se o tome iz nekog razloga cuti. Ako su deca u vrticu, primete vaspitacice prve, ili im se deca pozale...one pozovu roditelje, obaveste centar za socijalno i to je to. Dalje od centra ne ode. Tu se svaka prica zavrsava...

Ne znam zasto...roditelje je sramota da o tome pricaju...svi se ponasaju kao da to ne postoji, A postoji...i te kako. 

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Vladan :::. рече

Ти родитељи су монструми и то је јасно али оно што мене чуди је најчешће ћутање околине тј. да је изгледа изузетак да неко пријави.

 

пре 1 сат, Vladan :::. рече

Овамо мајка није могла ништа да уради а овамо комшије знале и тарифу за децу и ништа...

Ignorisu ljudi sve ono sto ih izbacuje iz njihove zone komfora i razbija im iluzije. Misle da ako cutimo o necemu i ponasamo se da ne postoji, to ce i nestati. Ali nece...to nase cutanje ce samo omoguciti patologiji da se dalje razvija, raste i odvija se nesmetano. O ovakvim stvarima i jos mnogim drugim treba pricati na sva zvona, a ne poput Ane odbijati svaku diskusiju pa makar nas i tukli???!!! 

Cuti za ovo, cuti za ono, cuti o ovome, cuti o onome...i sta na kraju imamo? Dokle nas je dovelo cutanje i kao pojedince i kao narod? Nece niko da se mesa...ma treba da se mesamo! Treba da prijavljujemo nasilje gde god da ga vidimo. Treba reagovati...pa sta nas cini covekom ako cujemo da pijani komsija mlati zenu i decu svako drugo vece a cutimo o tome? 

Ja sam jednom cula kako se moja nova komsinica u stanu do mog, u hodniku raspravlja sa nekim muskarcem, cerka, place, on vristi na nju, ona vristi...ja lepo otvorim vrata i izadjem iz stana i predstavim se lazno kao pandur i pitam da li ima nekih problema i zamolim gospodina da mi pripremi licnu kartu dok odem po svoju legitimaciju i pozovem kolege jer danas eto nisam na duznosti :smeh1: pobegao je dok sam napravila 3 koraka ka svome stanu....to je bio njen bivsi muz koji je dosao da je maltretira jer se razvela od njega, i kupila sebi stan...eto. Vise se nije usudio nikada da dodje u zgradu... a tome ima 2 godine vec...

A sta sam trebala da cutim?

 

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Adelaida рече

Istina je da deca trpe nasilje i zlostavljanje upravo od svojih najblizih, porodice, rodbine i slicno. Uglavnom se o tome iz nekog razloga cuti. Ako su deca u vrticu, primete vaspitacice prve, ili im se deca pozale...one pozovu roditelje, obaveste centar za socijalno i to je to. Dalje od centra ne ode. Tu se svaka prica zavrsava...

Ne znam zasto...roditelje je sramota da o tome pricaju...svi se ponasaju kao da to ne postoji, A postoji...i te kako. 

Zbog toga i treba pricati i zigosati najstroze takve stvari i medijski i zakonski sta ima gore od zlostavljanja dece,.... o, Boze...:blush:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...