Jump to content

Протести у Бањалуци: МУП РС уклонио "Давидово срце" са Трга Крајине. Ухапшени родитељи Давида Драгичевића (ФОТО)

Оцени ову тему


Милан Ракић

Препоручена порука

пре 6 часа, Жичанин рече

Шта је сад, крив Додик што не дозвољава "дешавање народа" попут 5 октобра у Србији.
Деген који прима новац од страних ментора, који је уједно и отац настрадалог наркомана, тргује са смрћу свога детета.
Зна се ко финансира догађања у РС и коме је стало да се Република Србска уруши.

Што не реше случај, ил надлежни и одговорни (заједно са министром) не поднесу оставку, ако су неспособни? То је најједноставније решење, без рушења власти и Додика.

Сам Додик исто може једним потезом да прекине протесте. Смени неспособне.

Додик сам себе руши, насиљем над грађанима. Читав случај је велика мрља за институције Републике Српске.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 126
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ко ли је тај Филип Ћулум, којег спомиње овај адвокат који је заступао оца убијеног Давида? Адвокат каже да постоји порука коју је Давид одаслао, да ако му се нешто деси, да је одговоран тај Филип Ћулум.

Сада тај Ћулум тужи овог адвоката који је у међувремену престао да заступа Давидове родитеље. Адвокат није подржавалац актуелне власти у РС, али се не слаже са оптужбама против људи из власти за које нема никаквих доказа.

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Жичанин рече

Шта је сад, крив Додик што не дозвољава "дешавање народа" попут 5 октобра у Србији.

5. октобра се десио народ јер бараба није хтела да призна резултате избора на којима је изгубио. Исто то је пробао са локалним изборима '96, па се опет десио народ и после три месеца је донео lex specialis (хехе) којим је признао резултате. Шта треба, да људи ћуте и повијене главе трпе разне балканске барабе на власти које им пију крв?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ajmo dalje.....

 

Ратни злочинац који је убијао Србску децу и цивиле Самир Цела Садиковић, командант 4. батаљона бугојанске бригаде тзв. Армије БиХ загрљен са Давором Драгичевићем, пљује по Д. Лукачу који је као припадник Војске Републике Српске више пута рањаван.

48981229_221634978801113_7654656934460522496_n.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

vid bre Jandrakince ona obožaje Serbe,i u Bl i u Bijogradu... prosto ih vole samo ne zna dal više pečene il kuvane a eto neki joj otpozdravljadu iz Bijograda volu i oni nju...boles je to rođaci boles

48935176_10217321529660737_2231703270865240064_n.jpg

48419933_10217321529300728_2485102441498935296_n.jpg

48420034_10217321529140724_6540475154395299840_n.jpg

48421567_10217321528900718_3129983959857889280_n.jpg

48952878_10217321528700713_8802372311639392256_n.jpg

48425964_10217321528500708_3419084423369326592_n.jpg

48425569_10217321512780315_7962786796037734400_n.jpg

49135539_10217349013147807_959052234258120704_n.jpg

48424448_10217349013307811_4864042559980175360_n.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Потпуно си у праву, јер се ишло на рушење Млошевића, без обзира на резултате избора. Да није било тако не би се уништавали листићи. И не би полиција све пасивно посматрала и пустила да се окупи народ са стране у Београду. Само неупућени могу вјеровати да је полиција која је била доведена са стране разбила демонстрације 08.марта, а да поред све технике и обучености није се ишло тим циљем 05.октобра.

Нема спонтаних протеста, све је ствар финансија и медијске манипулације. Удари мангуп полицајца и док га хапсе деру се бабе : Пусти дијете !

Кад пустиш други дио стварно потресно, ако си видио први није.

Тако и  несрећа породице Драгићећвић користи да би се Република Српска дестабилизовала. Довољно је видити ко подржава и сазнати ко све то финансира и паметном доста. А свако ко има искуства зна да је с уцвијељенима лако манипулисати. Јадни Давор прозива убице, али никако да каже њихова имена, Анте Нобило који је озбиљан адвокат је ускратио своје заступање, сигурно са разлогом. Сад се напада и СПЦ, све иде устаљеним током.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, о.Небојша рече

Тако и  несрећа породице Драгићећвић користи да би се Република Српска дестабилизовала.

Nisam skroz ispratio celu pricu oko ove nesrece porodice Dragicevic, ali, deluje da se koristi ova nesrecna prica da bi se destabilizovala RS.

I, sam Dodik je kriv zbog toga sto nije efikasnije resio ovaj slucaj oko ubistva nesrecnog mladica, deluje da se kriju ubice.

Eh, lepo rece onaj Sloba Milosevic, preko njega napadaju Srbiju.... tako i sada, sve ce da iskoriste nasi neprijatelji da bi nas nacionalno oslabili.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 
FENA
prije 1m
1
 Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik najavio je danas da će, ukoliko uskoro ne bude tužilačke odluke u slučaju stradanja banjalučkog mladića Davida Dragičevića, pozvati građane na proteste pred banjalučko Okružno javno tužilaštvo.
"Ako za mjesec-dva dana ne bude te odluke, pozvat ću građane pred tužilaštvo da ih izbacimo iz njihovih kancelarija, jer oni ne rade dobro svoj posao. I neka misle šta god hoće. Oni su bili dužni da objasne javnosti o čemu se tu radi, a ne da to ja radim, ili neko drugi. Ovo je nedopustivo", ustvrdio je Dodik i podsjetio da je pravosudni sistem u BiH kreirala međunarodna zajednica.

Istakao je da su članovi grupe “Pravda za Davida” demokratskim pritiskom na tužilaštvo trebali usmjeriti svoje zahtjeve da se riješi taj slučaj, kao i da se smijene ljudi iz tužilaštva koji su odgovorni.

"I dalje sam spreman da sjednem i da razgovaram i s Davorom Dragičevićem, njegovim timom i bilo kojom osobom iz grupe 'Pravda za Davida'", dodao je on i istakao da se slaže i da se slučaj prebaci u državno tužilaštvo i da žali što je Dragičević fokus svog djelovanja prebacio na institucije RS, što je, kaže, pogrešno.

Dodik je podsjetio da je tužilaštvo pokrenulo istragu protiv policajaca za koje je postojala sumnja da su napravili propuste tokom istrage tog slučaja, ali da nije dokazana nikakva krivica ministra unutrašnjih poslova RS-a Dragana Lukača i da zato neće biti smijenjen.

Naveo je da ne štiti nikoga, ali da se ovaj predmet mora riješiti u institucijama, te da je i vlastima RS stalo da se predmet riješi i personalno će tražiti odgovornost tužioca, jer, kako je naveo, nisu reagovali devet mjeseci i ne mogu se kriti iza nezavisnosti.

Dodik je istakao i da je, nažalost, slučaj stradanja tog banjalučkog mladića politizovan.

"Mislim da je okupljanje na Trgu Krajine odavno dobilo političku dimenziju", dodao je Dodik.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vi svi sto znate te koji finansiraju " izlazak naroda na ulicu u cilju iskazivanja svog nezadovoljstva" zamolila bih vas da mi prosledite njihov kontakt, da i meni plate posto se ja, u svom neznanju, bunim za dz..

Stvarno evo razmisljam koliko bi moglo da kosta to sto neko ustane, obuce jaknu sedne na gradski prevoz i ode na neki trg...u Beogradu oko 90 dinara a u Sarajevu oko 2 marke, ne znam za Banjaluku...

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dajte malo da pojasnim posto se ovdje neki gube. 

Pogledajte gore slike autopsije. Decko je prebijen kao fosna. Ubijen je na mucki nacin, a kada mu je nadjenuo tijelo policija je izasla sa verzijom da je on izvrsio samoubistvo i da je bio pod narkoticima. 

Naknadom autopsijom pored sto je potvrdjeno da je ubijen, potvrdjeno je i da nije imao narkotike u krvi. Dakle policija RS je brutalno lagala, na kraju ni oni vise ne negiraju da je ubijen, nego du to klasifikovali kao "zadesno ubistvo". Eto desilo se. To sto je policija lagala stavlja ih kao prve osumnjičene, a nista se ne preduzima i u tome borba Davora dobija potpuni legitimet. Ako bude mirno cekao da se otkrivanje ubica rijesu, rijesice se kao i slucaj gardista u Topcideru, dakle nikad.

David je ostavio poruku ako mu se desi nesto, kriv je Filip Culum. Necak direktora policije RS Darka Culuma. Sta se tu desilo mozemo da nagadjamo najvjerovatnije je dosao do nekih informacija koje inkriminisu vrlo uticajne ljude u politici i policiji i zato su ga sklonili da ne moze da otkrije. Ali to istraga treba da dokaze koju nadležne vlasti nastoje da opstruisu. 

Davor je prozvao krivce, Dragan Lukac, ministar odbrane, Darko Ćulum direktor policije i Darko Ilić Šef inspektorata za kriminalne poslove. On ih proziva kao nalogodavce ubistva ili jatake egzekutora koje treba da otkrije istraga. 

Lukac je opet reizabran za ministra sto se opravdano shvata kao samar porodici nastradalog i poruka da ne namjeravaju da odustanu od prikrivanja ubica. 

S obzirom na ovakvo ponašanje vlasti ovaj protest ne moze drugačije da preraste nego u politizaciju jer sama vlast tome doprinosi skrivajući ubice. Prasina se mora nastaviti dizati, dobro je sto je i region na nogama i EU reaguje, Rusi ce da cute naravno oni ne mogu i ne zele biti saucesnici u prikrivanju zločina. Pritisak mora rasti ako treba do tacke pucanja tj padanja aktualne vlasti ako odluče da idu istim putem kao do sada.

Davidova smrt je simbolika, u smislu da se ljudi ubijaju na nacin kroz korupciju, tesku ekonomsku krizu i sve ostale nedavce koje desavaju nad narodom. 

I nikakve veze to nema sa destabilizacijom RS, RS nije Dodik ni njegova stranka, RS je svih njenih 1,1 milion gradnjana i padom ove vlasti ne moze nestati RS. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svako ko dozvoli da i jedno dete ili muskarac ili zena strada, bilo da je srbin, musliman, hrvat, gej, narkoman, ili uzoran djak generacije, bogat, siromasan, iz sela ili grada,  a da ubistvo bude zataskano jer pocinilac ima veze u drzavnom vrhu, treba da se zamisli dooooobro...jer mnogi imamo i decu i unucice a i sami sebe.... mislite o tome

Ja mislim jer imam dvoje dece.

 

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Justin Waters рече

I nikakve veze to nema sa destabilizacijom RS, RS nije Dodik ni njegova stranka, RS je svih njenih 1,1 milion gradnjana i padom ove vlasti ne moze nestati RS.

Sve se slaze sa tobom (lajkovao sam ti poruku), ali sa ovim se ne slazem, jer, koliko sam ispratio situaciju svih ovih godina u RS, glavna borba RS je da se ne utopi u BiH i da ostane bes svojih samostalnih entitetskih nadleznosti i samostalnog odlucivanja o svojoj sudbini,..... sto u samoj RS postoje snage koje ovo ne zele da sprece i koje jedva cekaju da dodju na vlast i koje podrzavaju Zapadne sile i ovo im je idealna situacija da sruse sadasnju vlast.

Steta sto se ova nesreca za jednu porodicu ispolitizovala.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...