Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 8 минута, Desiderius Erasmus рече

Не причај глупости. Ја управо браним Митрополита и свим срцем сам уз њега. Мислим да би он пре умро него и помислио да прави раскол.

За пензију говорим генерално.

Сви бране митрополита и светиње и нико их не напада.

Да ниси опет направио лапсус: да би прије у раскол него што би помислио на пензију.:))

Генереално се простире и на митрополита или њега издвајаш у небиће?

Добра ти је идеја, остаћеш забиљежен, и вјерујем ти да га истински волиш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Сви бране митрополита и светиње и нико их не напада, да ниси опет направио лапсус: да би прије у раскол него што би помислио на пензију.

Генереално се простире и на митрополита или њега издвајаш у небиће?

Пријатељу, ја немам живаца за твоје празнословље и празне препирке у које хоћеш да ме увучеш. Мислим да сам био јасан: Ђедо ни у лудилу не планира било какав раскол.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Desiderius Erasmus рече

Ђедо ни у лудилу не планира било какав раскол.

Ок, хвала, наравно да не планира, откуд ти то - па није ђаво, али можда пранира реорганизацију која је нормална у животу Цркве, то смо видјиели и из предлога устава, сад и неко други ако отпадне и то је могуће, сигурно је да сви имају добре намјере: односно на срцу им јединство Цркве ( ко теби Ђедо), сад већ мјестимично или помјесно се та идеја другачије види што је нормално. Посље украјине зашто би се било ко прибојавао?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једино што има смисла у овој ситуацији, по мени, јесте престати причати о томе шта  је Амфилохије рекао, урадио, престати тумачити његове речи, (нарочито у смислу тражења скривених порука и значења), престати нагађати и инсинуирати у негативном  контексту - "ово значи то и то, сад ће да уради то и то" итд. Не видим никаквог смисла више у томе, јер се месецима ради управо то. Да ли сви ми заиста мислимо да ће наша нагађања и тумачења бити од користи за решење ситуације и проблема у ЦГ? Да ће неко из Синода или доле у ЦГ да чита шта је Јанко или Марко схватио и протумачио на Поукама и да ће на основу тога доносити одлуке или промишљати шта даље да чини? Наравно да неће. А све ове бескрајне спекулације и сумњичења практично, чак и да нису из зле намере, воде разбијању јединствености "покрета отпора" и подривању одлучност да се истраје у одбрани Цркве  

Ако је неко, или група људи, сигурна у своје процене и смисао онога онога што се дешава у ЦГ, нека напише писмо Синоду/Амфилохију и нека изнесе свој став, или нека поднесе тужбу против Амфилохија за противканонско деловање или шта већ.

А сви остали "обични" верници, па и свештеници, вероватно би највише допринели својом молитвеном подршком свештенству и народу у Црној Гори.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Осим тога, прича о СПЦ у Црној гори и Амфилохију на овој теми овде "Раскол се захуктава" је спамовање. Јер се ова тема бави могућим расколом у Васељенској Цркви због деловања истанбулског патријарх, почев од давања "аутокефалије" грађанину Думенку. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Родољуб Лазић рече

Осим тога, прича о СПЦ у Црној гори и Амфилохију на овој теми овде "Раскол се захуктава" је спамовање. Јер се ова тема бави могућим расколом у Васељенској Цркви због деловања истанбулског патријарх, почев од давања "аутокефалије" грађанину Думенку. 

Ниси у праву. Бавимо се разорном политиком Фанара, а он се умешао и у Македонију и у ЦГ на Амфилохијев позив. Украјинске расколнике је Амфилохије тајно примио. Дакле, ова тема је итекако та о којој распредамо, а ти тролујеш.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одличан текст неког шетача!

VIDOVDAN.ORG

            Владико Амфилохије,              Нећу Вам много околишити и празне приче каживат. Рећи ћу што ми је на души. Онако како ми је на...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово свима топло препоручујем: 

PORTALANALITIKA.ME

Predśednik Srbije, Aleksandar Vučić, saopštio je da „vlasti Crne Gore moraju voditi dijalog o Zakonu o slobodi vjeroispovijesti sa SPC, a ne sa...

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево да нам Лаки објасни зашто Елпи, "помагајући" протестанте, каже: "Православна Црква у Црној Гори". Предлагао сам да српске владике одмах напусте ово тело. Прочитајте: 

WWW.IN4S.NET

Писмо је Владика послао 16. јануара 2020.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Zoran Đurović рече

Ниси у праву. Бавимо се разорном политиком Фанара, а он се умешао и у Македонију и у ЦГ на Амфилохијев позив. Украјинске расколнике је Амфилохије тајно примио. Дакле, ова тема је итекако та о којој распредамо, а ти тролујеш.    

Јел мислиш Амфилохије прави раскол и спрема аутокефалију у ЦГ? Прави канонске преступе? Имаш довољно доказа за то? Изволи, поднеси тужбу Синоду, немој овде да месецима дрвиш једно те исто. Ако не можеш да поднесеш тужбу јер  ниси клирик СПЦ, утолико пре престани да дрвиш.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Екскалибур1 рече

Не знам шта да мислим. Био сам веома цењен члан, три, четири пута више лајкова него порука. А отац Иван ме бановао, без разлога. 

Можда је хтео мене да банује, па тебе банова грешком!:)))

Бисмо више пута у драматичном кашњењу за плаћање струје, и испод зграде ми се жали један комшија геј: "Не знам шта се дешава, већ 4ти пут ми секу струју, а ја редовно плаћам? У који Енел да идем да се жалим?" - А мене подгушио смех, јер се сетих која је грешка: секли њему уместо мени!:))12:smeha::))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Zoran Đurović рече

Одличан текст неког шетача!

VIDOVDAN.ORG

            Владико Амфилохије,              Нећу Вам много околишити и празне приче каживат. Рећи ћу што ми је на души. Онако како ми је на...

 

Milo kaze da zeli nacionalnost crnogorsku zaokruziti CPC или нови саучесник у његовом расрбљавању и промотер наметања црногорског идентитета тамо ђе га никада није било.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Екскалибур1 рече

Јеси ли ти написао тужбу против оца Зорана, за јереси за које си га оптуживао? Или си писао на форуму? Заборавио сам, много ствари се десило у међувремену. Можеш ли да ми помогнеш да се сетим, да ли си писао тужбу, или трактат контра Зоран. 

О томе сам већ писао. Ђуровић је био истанбулски клирик, а отворио је "катедру" овде на Поукама. Шта ја имам да га тужим Истанбулу?  Не интересује ме шта ће истанбулски да ради са њим, писао сам оно што је било у вези са СПЦ, тј са његовим писанијима на Поукама.

И тзо шта ја јесам или нисам радио нема везе са тим шта би требало да уради он и сви ви који оптужујете Амфилохија за издају, прављење раскола итд.итд. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

О томе сам већ писао. Ђуровић је био истанбулски клирик, а отворио је "катедру" овде на Поукама. Шта ја имам да га тужим Истанбулу?  Не интересује ме шта ће истанбулски да ради са њим, писао сам оно што је било у вези са СПЦ, тј са његовим писанијима на Поукама

U 100 evra da ne znas da napises tuzbu za jeres?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Екскалибур1 рече

Врло могуће. Јер сте ви много гори од мене. И имате мање од три пута више лајкова од порука. То је мањи просек него мој што је био. 

To su ti motivacioni lajkovi. :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...