Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Justin Waters рече

Kolika ti je dnevnica? 

Nije riječ o razlici, već o težini rječi koje je izgovorio jedan arhijerej u jednom teškom trenutku za pravoslavlje koji nije snosio nikakve posljedice, tako da ne znam šta se ostali ljudi koji ne prihvataju zdravo za gotovo dešavanju u CG i malo pitaju da li se nešto loše valja iza brda, imaju prozivati šta će biti ako ne bude ničega...Ok, isto pitanje stoji šta će biti ako bude nečega? 

(umorno oko i svrab....stvarno, moram sad naocare da nosim i manje buljenje u ekran, reko mi doktor)

Pa, dobice satisfakciju ....kako licnu, tako i reputaciju forumsku :2hf007n:....itd..

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Ивек ме једном нешто изнервирао као Милојко или Боксит, и рече ми да га помненем, и ја га поменух: Господе, нека падне! - И паде!:))12:smeha::))

Сад сам био благог срца и и рекох да добије 10! :sunce:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Која су ово просипања и лажи! Лицемерје кипи као експрес лонац!

82835717_668138740597854_678019779624383

Па Таса је забранио да му у Видослову, где нас је оплео, одговоримо ја и господин Мачак! Одштампао бих сада Дарку ову страницу и натерао га да је на суво прогута! Ђедо је тражио на тацни главу Аце Ђаковца и моју што ми је овај пустио у Православљу одговор на његов напад! Ко је бре овде луд?! Ко је попио мозак овим људима? Да поновим чувену Буловићеву: Људи, немојте да нас правите будалама!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Zoran Đurović рече

Која су ово просипања и лажи! Лицемерје кипи као експрес лонац!

82835717_668138740597854_678019779624383

Па Таса је забранио да му у Видослову, где нас је оплео, одговоримо ја и господин Мачак! Одштампао бих сада Дарку ову страницу и натерао га да је на суво прогута! Ђедо је тражио на тацни главу Аце Ђаковца и моју што ми је овај пустио у Православљу одговор на његов напад! Ко је бре овде луд?! Ко је попио мозак овим људима? Да поновим чувену Буловићеву: Људи, немојте да нас правите будалама!

Управо на то сам и помислио кад сам прочитао његов пост. Сетио сам се тебе и Мачковића.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Жика рече

Управо на то сам и помислио кад сам прочитао његов пост. Сетио сам се тебе и Мачковића.

Е, кад бисмо били једини! Знам шта су радили људима. Једном мом другару, намучена и дивна душа, уписао у Атини био класичну филологију, послали декану на државном факсу да је овај одвратни геј и човек га испише са факса! Дечко је студирао са мном у Бг, и убеђен сам да није геј, али и да јесте, пустите човека да живи и ради! Не ради се само о цензури, чије постојање поп Дарко негира, него су издресирали људе у аутоцензури! - Један са Светигоре већ 10 година како је покушаао да направи интервју са мном, али су га увек онеогућили. И ја, како разумем ту ситуацију, никад га нисам присиљавао или прозивао. Знам који је то мрак! - Па имате и онај Амфилохијев акт у коме тражи да Руси избае из историјског извора да је ЦПЦ била аутокефална! (наравно да су му се топло захвалили на том захтеву) - а данас поче да прича како је ЦПЦ била аутокефална!   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Zoran Đurović рече

Е, кад бисмо били једини! Знам шта су радили људима. Једном мом другару, намучена и дивна душа, уписао у Атини био класичну филологију, послали декану на државном факсу да је овај одвратни геј и човек га испише са факса! Дечко је студирао са мном у Бг, и убеђен сам да није геј, али и да јесте, пустите човека да живи и ради! Не ради се само о цензури, чије постојање поп Дарко негира, него су издресирали људе у аутоцензури! - Један са Светигоре већ 10 година како је покушаао да направи интервју са мном, али су га увек онеогућили. И ја, како разумем ту ситуацију, никад га нисам присиљавао или прозивао. Знам који је то мрак! - Па имате и онај Амфилохијев акт у коме тражи да Руси избае из историјског извора да је ЦПЦ била аутокефална! (наравно да су му се топло захвалили на том захтеву) - а данас поче да прича како је ЦПЦ била аутокефална!   

Он је често причао час једно час друго.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Жика рече

Он је често причао час једно час друго.

Амфилохије је такав, али сада и његови ученици. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Zoran Đurović рече

Која су ово просипања и лажи! Лицемерје кипи као експрес лонац!

82835717_668138740597854_678019779624383

Па Таса је забранио да му у Видослову, где нас је оплео, одговоримо ја и господин Мачак! Одштампао бих сада Дарку ову страницу и натерао га да је на суво прогута! Ђедо је тражио на тацни главу Аце Ђаковца и моју што ми је овај пустио у Православљу одговор на његов напад! Ко је бре овде луд?! Ко је попио мозак овим људима? Да поновим чувену Буловићеву: Људи, немојте да нас правите будалама!

Ti bre oce ko da nisi Hristov. :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ti bre oce ko da nisi Hristov. :))

Кад ме банују што сам некоме рекао да је лицемер, онда ћу их позвати да и Исуса банују!:)) На шта претворисмо хришћанство!  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Zoran Đurović рече

rUrt76H.jpg

Аво, никад нисам сумњао у твоје молитве, за разлику од твојих пророштва...

Твоја прорицања ситуације у ЦГ, колико год да си се трудио, модификовао, дао им нова тумачења, уводио историјско-критичку методу показали су се као тешки фејлови.

Но, и ту бисмо могли да кажемо да човек треба да изнесе став, АЛИ твој речник, твој начин писања... ма већ сам о томе говорио...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Жика рече

Он је често причао час једно час друго.

И многи други су причали једно па друго... шта је сада ту нешто ново?

Оно што мене лично нервира јесте кад неко хоће да УЧИТА нешто што тај није ни помислио. Чак и кад се неспретно изразио (а видим овде су многи све прецизно рекли и изјављивали, јелте...), требало је да се сагледа читав контекст. Само таблоидни медији извлаче реченице из контекста или злонамерни људи.

Мени је потпуно сулудо да неко тврди да сада митрополит има тајне договоре, а онда све то говори јавно, па опет је то тајно... и тако у круг...

Ђед је такав какав је. Обновитељ Цркве у Црној Гори, мудра, седа глава, поштован и на Истоку и на Западу.

Ја сам рекао у претходним коментарима зашто му верујем и зашто верујем вл. Јоаникију, монаштву и свештенству у ЦГ. Нема потребе да се понављам.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 21.1.2020. at 9:51, Zoran Đurović рече

Одличан текст неког шетача!

VIDOVDAN.ORG

            Владико Амфилохије,              Нећу Вам много околишити и празне приче каживат. Рећи ћу што ми је на души. Онако како ми је на...

У праву је Вуковић кад каже, да се Црногорчи превише, јер традиција Мтрополије почива на Зети-Рашкој и Дукљи... А модерна Митрополија, најмање на Црној Гори у оквиру територије модерне ЦГ, што и свештеници потврђују као и наша историја. Јер мсм. Вартоломеј нипошто није Стамболски Патријарх, већ Цариградски или Константинопољски, како је коме драже да назове. Али сад на обележавање 150 година од устанка Бокеља и Кривошија, Амфилохије је документовано себе назвао етнички Србином, тад је рекао и присутнима на скупу "ми Срби"... До душе у току беседе ван карактера скупа, се похвалио како је прогласио кнеза Зете који је вероватно шиптар пореклом, па се осврнуо на кафану Монтенегро у Паризу где је давно седео, са наследником Петровића, који се званично одреко трона у Црну Гору у корист Карађорђевића.

Дефинисано је из највиших кругова нашег друштва да Амфилохије има "неке" саветнике који нису баш добронамерни. И да се "нека" друга Црква мешала у унутрашња питања СПЦ преко Митрополије. Уз те изјаве, Патријарх Иринеј захтева да се о томе не прича, да се народ не узбуњује, јер је то решено! Ја сматрам, да ако ти званичници, лажу када то говоре, Патријарх Иринеј би га демантовао!

А да Амфилохије ради на неком расколу, имали би реакцију Синода и Сабор СПЦ. Исто као што је Митрополија одмах реаговала званично, са ставом против рушитеља СПЦ у Црној Гори.

@Zoran ĐurovićЗар се неки раскол не може извест на 1000 начина? Ја овако размишљам... Ако би се за раскол користиле политичке прилике, онда би то било урађено пре 2020 године... Никакве везе то не би имало са Америма, јер онда можемо посматрат рецимо Митрополију Загребачко Љубљанску такође као потенцијално расколничку, јер и они признају идентитет Хрват, код људи који су пореклом Срби, али се изјашњавају као Православни Хрвати.

Проблематика је само, Милова Црква, која је само добро изрекламирана нова ЦПЦ, са имовином СПЦ! То се кроз правна питања посматра, где си видео да је неко од клира из СПЦ прешао код Мила, када их је позвао јавно да дођу? нађи ми једног! Јели Мило рекао да ће попит кафу у Дубровник? па је није попио кад су га притисли! Сада му гори са свих страна, од бивших савезника пословних и политичких који машу доказима међународној заједници! Д асе скине са функције и изгуби правни имунитет, морао би на неколико иностраних судова да оде због организованог криминала, ако ти случајеви нису случајно застарели јер се деценијама чека да сиђе са власти.

Ми смо се већином овде из старе Рашке и Зете, сви сложили по питању Митрополије ЦГ у много чему. Али сада се мора посматрати кроз световно-правни оквир иначе ће тролови коло да воде, док се тема не угаси због њих! мсм. СПЦ ће да покрене поступак пред међународним органима, мимо акција које је покренула Митрополија! Србија као држава ће такође да покрене неке правне акције... Па ће ваљда тај став ЕУ који су излобирали Македонци и Црногорци са осталима... Где се говори да је СПЦ фактор проблематике на Балкану, ваљда да се окрене у нашу корист кроз истину и наш утицај.

Прича само може да оде у смеру, разматрања дешавања без доказа! Што нас неминовно води у причу, да после изјаве Гојка Перовића да су се жалили међународним институцијама, на закон о слободи вероисповести у ЦГ. Што је став и венецијанске комисије! Као резултат тога имамо саопштења ЕУ савета за спољну политику који је координисан са НАТО саветом за слободу вероисповести, такав да нису прецизирали став у корист СПЦ, већ је карактеришу као традиционалистичку струју и могућу искру сукоба у региону. Уз такво понашање међународних институција, Митрополија добија самопоуздање, након гафова које су имали по питању КиМ и других Саборних питања... Па одбија долазак Вучића код верника, и одбија преговарање о закону владе ЦГ са СПЦ у Београду. То индицира, да се Митрополија жалила на притисак из СПЦ за питања у својој Митрополији. А за таква размишљања, су потребни докази, којих нема.

Зато... Свештеник Цветковић те хвали као теолога, не знам дал то прича о неким ранијим радовима, јер си зарибао скроз:))... Није приметио да са јеховиним сведоцима, не би знао да изађеш на крај, то сам ти показао где грешиш. Преегзистенцију нећу да помињем.... А два крштења, још гледаш као једно 100% сам сигуран, са тиме да ти је једно ипак, вишак али не знаш, где да ставиш тај вишак па га не признајеш да постоји! О томе да не знаш, да Син Божији, седи са десне стране Бога Оца, а Бог Отац на левој руци држи сат, па самим тим, Син Божији не може познават време, јер му је далеко да види... То те повело у простор промишљања, између маглине орла и могућности за реинкарнацију :smeh1: (да ме неко погрешно не схвати, Зоран није нигде помињао реинкарнацију али се такав утисак стиче као једина могућност када каже да је овај свет рај по њему, самим тим у овај свет је васкрсење12:smeha:12:smeha:12:smeha:).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Аристарх рече

А за таква размишљања, су потребни докази, којих нема.

Тако је... Доказа нема, све су спекулације и приче рекла-казала којих и у Цркви уопште не мањка.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...