Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

Arch. Clement: There is no direct subordination between UOC and Phanar

na6RcU_5bdc73b93663c1_47490511-tmb-750x428xfill.jpg

Archbishop Clement (Vecheria) of Nezhin and Priluki

 

Archbishop Clement of Nezhin and Priluki responded to the statements of the Phanar’s hierarch on the actual "liquidation" of the Ukrainian Orthodox Church.

For several centuries, there has been no direct subordination between Constantinople and the UOC. This was announced on November 2 by the head of the Information and Education Department of the UOC Archbishop Clement of Nezhin and Priluki, reports Korrespondent referring to RT.

Commenting on the words of Archbishop Job (Getcha) that “from a canonical point of view, the Church of the Moscow Patriarchate no longer exists in Ukraine,” His Eminence Clement noted that the Ukrainian Orthodox Church is not subject to Constantinople.

“What does the Constantinople Patriarchate have to do with the Ukrainian Orthodox Church? wonders the head of the Synodal Department of the UOC. “For a long time, after heresies and unions, into which the Patriarchate of Constantinople would repeatedly backslide, after the defeat of Constantinople more than 500 years ago and the disappearance of the empire, no laws of this empire, including those regulating ecclesiastic life in the Byzantine Empire, have any legal force. For this reason, for more than one century, there has not been a direct subordination between the Ukrainian Orthodox Church and the Patriarchate of Constantinople.”

According to the hierarch of the UOC, to revoke the letter on the transfer of the Kiev Metropolis in 1686 is the same as to cancel the decisions of the Ecumenical Councils of the 4th or 7th centuries.

“Furthermore, the 300-year-old documents suggest a completely different territory both in the ecclesiastic and geographic planes. The borders of the Kiev Metropolis in XVII century are completely different from those of the UOC in its current state. Nor is our state confined to the metropolis that used to be in XVII century,” concluded Archbishop Clement.

Earlier, the Patriarchate of Constantinople stated that “the Church of the Moscow Patriarchate no longer exists in Ukraine”, while all the hierarchs of Ukraine are de facto hierarchs of the Ecumenical Throne.

 

http://spzh.news/en/news/57246-arkh-kliment-nikakoj-pryamoj-subordinacii-mezhdu-upc-i-konstantinopolem-net

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Цео интервју са Јовом Геча (на руском)

"Надамо се да ће се Москва вратити разуму"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Августин рече

Срам Те било.

Na tvom mjestu kad bih bio tobom bih se tek imao razloga čega sramit, ćutanje je odobravanje. Takodjer sam napisao da je bolje bilo da su i Rusi došli na Krit i da su tamo ako treba letala i žezla i kamilavke, bar bi se nešto znalo, ujasnilo i rasčistilo. A sad ste stvarno saučesnici, kako reče Vedran! Svi vi koji ćutite i ništa ne poduzimate! Na to je Carigrad i najviše računao! I bio u pravu izgleda što je na to računao, da se nećete postaviti na otpor!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Milan Nikolic рече

Порошенко и патријарх Вартоломеј потписали споразум о формирању украјинске цркве

 

1117704470.jpg

 

Председник Украјине Петро Порошенко и цариградски патријарх Вартоломеј потписали су споразум о стварању самосталне украјинске цркве. Церемонија је одржана у резиденцији патријарха у Истанбулу.

Mislim, ono, nesto razabiram 0703_read,..... ma, posto je Porosenko potpisao sporazum sa p.Vartolomejom,  neka se lepo covek krsti, ako je vec krsten, neka ga uvedu odmah u red djakona, pa posle odmah u red svestenika i posle sedam dana neka ga odmah proglase za patrijarha njihove crkve , kao sto je veliki sv.Fotije postavljen odmah kao mirjanin za patrijarha Carigradskog,..... :D

Pa, neka upravlja i drzavom i crkvom u isto vreme, sta fali,....pre podne predsednik, po podne patrijarh, uvece , neka spava , ka' svaki normalan covek.... :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Ромејац рече

News Russian Service that the new church structure in Ukraine would be named “The Orthodox Church in Ukraine”.

Nije da je ovo neispravno...ali nije onda neispravno Konstantinopoljsku Patrijaršiju zvati "Pravoslavna Crkva u Turskoj" ili "Patrijaršija u Turskoj". 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Ромејац рече

Archbishop Job explained that the Slavic names — Bulgarian, Serbian, or Russian Orthodox Church — are used incorrectly and indicate ethnophyletism, that is religious nationalism.

 

Наравно да је Црква једна. И наравно да ово не би био проблем када не би постојали разни "апатриди" који би да злоупотребе то, као што се злоупотребљава реч Љубав, у своје покварене циљеве од којих је негирање постојања  народа и народне припадности. Христос је позвао све народе и није нам рекао да престанемо бити припадници тих народа него да за све има места у Цркви. У Царству Небском заиста неће бити Грка ни Јевреја, као што га ни сад нема у Цркви, односно кад одем у нпр. Румунску Православну Цркву на Литугрију ја сам као Србин дошао кући. Тако и кад православни Арап дође у Америчку Православну Цркву он је код куће и Грк у Бугарску Православну Цркву и Бугар у Српску Православну Цркву и православни Енглез у Јерусалимску Патријаршију...

Наравно да има оних који Цркву сматрају националном прћијом али се Црква против тих изопачености бори и проповеда се против таквог разумевања ствари као што треба да се бори и бори се против оних којима је "све љуууубааав" и који су умислили да су у Есхатону већ сада.

Бојим се да Архиепископ Јов овде прича салонске приче у служби политике. Нека ми Бог опрости.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Zayron рече

Tačno to sam i ja prije nekoliko dana napisao, Carigrad će radit svoj posao, ono što misli da treba, da smije, da može i da mora a vi svi ostali ćete vrtit palčevima i pjevat borbene jer se ne smognete toga ni da taj Sabor sazovete! Dok se to sjetite i stignete dogovorit, biće sve već gotovo, nećete imati više ni šta rješavati jer će Carigrad već sve to rješiti i za vas šta treba i mora. Idete ko s krstom po funusu, poslije sprovoda, prekasno.

Првобитна порука, пре него си је изменио, ти је била културнија. 

И по томе се види да ти враг не да мира.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ромејац рече

Archbishop Job (Getcha) of Telmessos, stated that according to the decision of the Synod, all the hierarchs in Ukraine are de facto hierarchies of the Ecumenical Throne, and now they must wait for the directive of the Ecumenical Patriarchate regarding their future functioning

Не треба занемарити ову поруку коју им је упутио ЦП. До сада се причало о обједињујућем сабору који ће украјинци да организују па онда да добију томос. Али је сада очигледно да ће доћи директива из Цариграда шта треба да се деси. Ја мислим да ће им дати аутономију, не аутокефалију и једноставно их потчинити себи (Цариграду) и поставити свога ћату. Суштина је извлачење тепиха испод Московских ногу. Питање је хоће ли Денисенко и остали подвити врат и ради "каноничности" пристати на цариградске директиве. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ромејац рече

“Not the “Ukrainian Orthodox Church” because the Church is one,” said Archbishop Job. “It belongs to Christ, not to any nation or state.”

Archbishop Job explained that the Slavic names — Bulgarian, Serbian, or Russian Orthodox Church — are used incorrectly and indicate ethnophyletism, that is religious nationalism.

12:smeha:

А овај је онда вероватно архиепископ Православне Цркве у Васељени. Јер је Црква Христова!

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То што ради ВП се назива никако другачије него фарисејство.

Ако ми наставимо општење са њима после ових "акробација" онда као што каже Милан ћу схватити да Црква није Црква него нешто тотално аморфно. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Ведран* рече

12:smeha:

А овај је онда вероватно архиепископ Православне Цркве у Васељени. Јер је Црква Христова!

Аргументи су им прилично шупљи. Трагедија је ово понашање Цариградске Патријаршије. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Вилер Текс рече

Аргументи су им прилично шупљи. Трагедија је ово понашање Цариградске Патријаршије

Мислиш, Патријаршије у Цариграду? 12:smeha:

Шупљи и срамотни.

Мене је срамота да то читам, а не знам како њих није срамота да то говоре. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, невски рече

да Црква није Црква него нешто тотално аморфно

Немојте да се залећете. 

Црква је Црква, макар се у њој дешавале и овакве ствари. Није први пут. Да је другачије, да је све савршено, ми би у својој лудости престали да верујемо у Христа и почели да верујемо у црквену администрацју као у божанство. Сада се треба сачувати од друге лудости, од одступања од Цркве због црквених усијаних главешна.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...