Jump to content

Како унапредити "КАНУ", помоћ за оне који желе да упознају особу за брак

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 9 часа, Zayron рече

No, ja sam si već nešto mislio napisati baš na to "prilaženje poslije Službe u crkvama i manastirima"  pa odustao ali kad sam vidio ovaj odgovor pana/gospodina Liga Džentlmena odlučio sam ipak nešto napisati.  :D 

Ja o tom imam takvo iskustvo: što Bogabojniji, pobožniji, učtiviji i neviniji mladić to više problema s tim čak i pri kontaktovanju takozvanih blagočestivih hrišćanskih djevojaka. Iz ne znam kojeg tačno poriva ili razloga se ponašaju kao pominute u tom smislu da u vama vide manijaka, nasilnika, delikventa ili pri najmanjem vrlo sumjjivog devijanta samo zato što ste im se obratili učtivo (kako one nisu izgleda nikad doživjele u životu i nemaju pojma šta je to). Možete se još smatrati srećnim ako ne zavrište i ne pozovu policiju na vas da ste ih navodno htjeli opterećivati sexualno i sl! No, kad je u pitanju vrlo drzi,  (i naravno isto tako vrlo zgodan i lijep) sasvim nepoznati mladenec koji im se obrati takvim vrlo drskim, ne mnogo učtivim i opscenim načinom a bez obzira na to što je promiskuitetan i vrlo često zavisan na drogama, hazardu, kriminalac i sl. to sve najednom ne zasmeta nijednoj mnogoj takvoj istoj "blagočestivoj" koja je već xxx "smotanih momaka" otjerala ali kad ostane sama s njegovim potomkom/bebom takav mladenec samo ispari ko magla! Dakle za normalnog pobožnog mladića ostaju samo te "prepodobne skoro svetiteljke i mirjanske svjetovne monahinje" a ako mu se ne posreći i ne povede za rukom naletjeti na takvu onda ima peh, smolu. :D  

 

Ima logike, ali nije bas tako da mora da joj pridje kriminalac. Samo decko koji je malo drskiji, bolje reci samopouzdaniji.

 

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Liga Džentlmena рече

Ima logike, ali nije bas tako da mora da joj pridje kriminalac. Samo decko koji je malo drskiji, bolje reci samopouzdaniji.

Samo po sebi to ne znači mnogo ali drzak i samopouzdan nisu baš ista stvar. Problem je u tom što mnogi ti takvi dobronamjerni mladići su istovremeno ne baš tako samopouzdani a s druge strane su ti s tim samopuzdanjem na razdavanje koje često graniči sa drskosti ili dokonce i jeste drskost koju si niko hrišćanski vaspitan nikad ne bi dopustio, istovremeno upravo ti rečeni promiskuitetni momci, vrlo često zavisni na drogama, hazardu, hoštapleri i lijenčine koje se štite i brane od svakog rada i posla, očekuju od ženske da će ona hodati na posao i izdržavati ih itd. I na kraju ne mora biti ništa čudno na tom ako iz njih ispadnu i kriminalci ili pri najmanjem u onom "boljem i lakšem slučaju" neozbiljni i nedobronamjerni mladići koji traže samo zabavu za jednu noć, jedno ljeto ili sezonu a često ostavljaju potom djevojkama "suvenire" u obliku malih potomaka kojim se uopšte poslije ne glase kao očevi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како год има истине у овоме што каже Зајрон. Финоћа потенцијалног партнера заиста привлачи само ретке, и мушкарце и жене и независно од њиховог односа према религији.  Тражи се друштвени положај, физички изглед и способност завођења, што је и природно. Ретко ко види даље од тога, жене нарочито. Први ја бих био лицемран када бих рекао да бих био са неком девојком само зато што је црквена. Ја то ценим, али мора бар колико толико физички да ме привлачи и да није нека да се понаша ко монахиња. Све у свему скептичан сма према оваквом пројекту, али нека га, нека заживи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да смо у најнезгоднијем положају ми који смо завршили богословију јер смо у најбурнијем периоду (адолосценцији) одрасли без много контакта за женским светом што се касније свакоко одразиило код доброг дела богослова на пољу мушко-женских односа, негативно наравно.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само мали осврт повод преписке у вези прилажења девојкама после службе. По свему судећи а и из свог искуства, ми мушкарци имамо доста предрасуда по том питању. Стално нешто размишљамо, меримо, уображавамо, ценимо, очекујемо неки знак, повод и тако пролази прилика за приликом, а ми бивамо све више оптерећени и ослабљени за наредна делања. Мислим да се треба опустити и препустити се вољи Божијој, а чинити оно што је до нас. Ако нам се нека цура свиди, треба прићи најнормалније и бити оно што јесмо. Не треба изигравати витеза нити преподобног него бити оно што јесмо, па макар и да нас свака одбије. Када се задеси она којој ћемо се свидети баш такви какви јесмо, то ће бити то. Треба у животу бити и стрпљив и истрајан и да покажемо Господу веру или боље рећи поверење према Њему. Ниједна иоле нормална цура која жели истог таквог момка, ако јој приђемо нормално, остављајући један утисак озбиљне и искрене особе, неће нас одбацити у то сам убеђен. Бар за почетак а после све зависи како се разговор буде одвијао и да ли ћемо је заинтересовати или не. Тако да немојмо себи стварати препреке када их нема, па нека она била и са мајком и нека је озбиљна и незаинтересована, ништа то не мора да значи. Лепе контакте сам остваривао баш код таквих девојака; оне озбиљне одједном постану радосне и ведре (заправо оне то и јесу), а код оних других чак се и мајке њихове обрадују када им приђе неки фин и нормалан момак, а верујем да већина нас то јесте. Разумем све ово што наводите јер и ја сам мање-више патим од истога али када год сам превазишао то стање, показало се супротно ономе што сам мислио да јесте. Плод тога је баш једно такво упознавање које за сад Богу хвала још траје и надам се да ће се из свега изродити оно најбоље. Па да и ништа не буде, оно бар нећу више имати такве и сличне предрасуде и да ћу убудуће прилазити цурама када год ми се нека свиди и за то буде прилика. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Petar-M рече

Само мали осврт повод преписке у вези прилажења девојкама после службе. По свему судећи а и из свог искуства, ми мушкарци имамо доста предрасуда по том питању. Стално нешто размишљамо, меримо, уображавамо, ценимо, очекујемо неки знак, повод и тако пролази прилика за приликом, а ми бивамо све више оптерећени и ослабљени за наредна делања. Мислим да се треба опустити и препустити се вољи Божијој, а чинити оно што је до нас. Ако нам се нека цура свиди, треба прићи најнормалније и бити оно што јесмо. Не треба изигравати витеза нити преподобног него бити оно што јесмо, па макар и да нас свака одбије. Када се задеси она којој ћемо се свидети баш такви какви јесмо, то ће бити то. Треба у животу бити и стрпљив и истрајан и да покажемо Господу веру или боље рећи поверење према Њему. Ниједна иоле нормална цура која жели истог таквог момка, ако јој приђемо нормално, остављајући један утисак озбиљне и искрене особе, неће нас одбацити у то сам убеђен. Бар за почетак а после све зависи како се разговор буде одвијао и да ли ћемо је заинтересовати или не. Тако да немојмо себи стварати препреке када их нема, па нека она била и са мајком и нека је озбиљна и незаинтересована, ништа то не мора да значи. Лепе контакте сам остваривао баш код таквих девојака; оне озбиљне одједном постану радосне и ведре (заправо оне то и јесу), а код оних других чак се и мајке њихове обрадују када им приђе неки фин и нормалан момак, а верујем да већина нас то јесте. Разумем све ово што наводите јер и ја сам мање-више патим од истога али када год сам превазишао то стање, показало се супротно ономе што сам мислио да јесте. Плод тога је баш једно такво упознавање које за сад Богу хвала још траје и надам се да ће се из свега изродити оно најбоље. Па да и ништа не буде, оно бар нећу више имати такве и сличне предрасуде и да ћу убудуће прилазити цурама када год ми се нека свиди и за то буде прилика. 

Treba brate imati o cemu da pricas kada je ona nezainteresovana, ne mozes da joj kidas reci iz usta, a jos manje da budes uporan. Gde je granica izmedju upornosti i dosade. Sad oke, posto pricas iz iskustva postujem.  Zelim ti sve najbolje u vezi.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, NemanjaVa рече

Мислим да смо у најнезгоднијем положају ми који смо завршили богословију јер смо у најбурнијем периоду (адолосценцији) одрасли без много контакта за женским светом што се касније свакоко одразиило код доброг дела богослова на пољу мушко-женских односа, негативно наравно.

Ne mislim da is u pravu. Mislim da je bolje da vi momci sa bogoslovije idete preko preporuke kod poboznih devojaka, i tako treba i da se zenite. Preporucite tvoj paroh nekoj devojc i eto resenja. Kod nas je malo drugacije, mi moramo sami da se jurimo. :) Ja bih se na tvom mestu posavetovao sa parohom crkve u kojoj si citec ili sluzis, ne zanam bas kako to ide sa vama bogoslovima, pa pridjes, pricas, upoznas se, moze i njoj da kaze neku lepu rec za tebe.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 1.7.2018. at 19:08, Поуке.орг инфо рече

Још једном, молимо вас тачне, конкретне предлоге.

Mislim da ljude najvise odbija ovo "upoznavanje radi braka", tacnije - mene bi odbilo da sam u toj situaciji da trazim partnera (a vec smo pominjali to ranije na nekoj od tema). Prosto mi deluje usiljeno "ovde smo da se vencavamo".

Sto se tice upoznavanja uzivo to je zaista najbolje, kao i ovo sa discord channel-om, ali mislim da bi mozda bolje bilo da akcenat ne bude na braku, vec npr. na povezivanju na osnovu interesovanja (upravo na pomenutom discordu se moze napraviti xy channel-a kao sto su ovde to klubovi), pa i ako se ne ostvari neko zaljubljivanje ili tsl. moze se ostvariti prijateljstvo, prosiriti mreza poznanika iz struke, mozda cak i organizuje nesto u tom smislu (pravnici, svesenici, doktori, profesori, itd.)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Liga Džentlmena рече

Ne mislim da is u pravu. Mislim da je bolje da vi momci sa bogoslovije idete preko preporuke kod poboznih devojaka, i tako treba i da se zenite. Preporucite tvoj paroh nekoj devojc i eto resenja. Kod nas je malo drugacije, mi moramo sami da se jurimo. :) Ja bih se na tvom mestu posavetovao sa parohom crkve u kojoj si citec ili sluzis, ne zanam bas kako to ide sa vama bogoslovima, pa pridjes, pricas, upoznas se, moze i njoj da kaze neku lepu rec za tebe.

Brate, ako nisam u stanju na normalna način da nadjem devojku, kao što je nalazi gro mojih vršnjaka, onda je nemoram ni imati. Hoću da budesamnom zato što to ona želi, a ne zato što su jojto suflirali sveštenik, roditelji, prijatelji ili bilo ko drugi. Nemam ništa protiv takvog koncepta upoznavanja, ali osetio bih se kao luzer ako bi pop morao da tražidevojku ili bilo ko drugi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, NemanjaVa рече

Brate, ako nisam u stanju na normalna način da nadjem devojku, kao što je nalazi gro mojih vršnjaka, onda je nemoram ni imati. Hoću da budesamnom zato što to ona želi, a ne zato što su jojto suflirali sveštenik, roditelji, prijatelji ili bilo ko drugi. Nemam ništa protiv takvog koncepta upoznavanja, ali osetio bih se kao luzer ako bi pop morao da tražidevojku ili bilo ko drugi.

Baki, ja sam svoju bivsu devojku sa kojom sam bio u vezi godinu ipo, nasao preko drugarice. Drugim recima drugarica nas je upoznala. isto tako sam ja upoznao mog  kuma i kumu ni ja ni oni se nismo osecali kao luzeri, cak kum i kuma imaju dvoje zlatne dece kojima sam skoro kumovao. Prema tome, smatram da je to jedan od oke metoda. E sad ako tebi odgovara da upoznas devojku tako sto ces da joj pridjes to je oke. Postujem

Nego predlazem da se vratimo na temu i da pisemo o onome sto je moderator pitao, a to je kako da unapresimo razgovor i olaksamo upoznavanje buducih supruznika.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Џуманџи рече

Mislim da ljude najvise odbija ovo "upoznavanje radi braka", tacnije - mene bi odbilo da sam u toj situaciji da trazim partnera (a vec smo pominjali to ranije na nekoj od tema). Prosto mi deluje usiljeno "ovde smo da se vencavamo".

Sto se tice upoznavanja uzivo to je zaista najbolje, kao i ovo sa discord channel-om, ali mislim da bi mozda bolje bilo da akcenat ne bude na braku, vec npr. na povezivanju na osnovu interesovanja (upravo na pomenutom discordu se moze napraviti xy channel-a kao sto su ovde to klubovi), pa i ako se ne ostvari neko zaljubljivanje ili tsl. moze se ostvariti prijateljstvo, prosiriti mreza poznanika iz struke, mozda cak i organizuje nesto u tom smislu (pravnici, svesenici, doktori, profesori, itd.)

Mozda je Dzumandzi u pravu, mozda bi nekim ljudima bilo lakse kada bi se preformulisao naziv. 

Nekima je bitno da nadju partnera, nekima nije toliko bitno ali bi trazili.

Mislim da je ono oke, na osnovu interesovanja da se ljudi povezuju.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, NemanjaVa рече

Да се организује друженје форумаша нпр. Ето, то је мој предлог :)

Dobra ideja, gde bi moglo da se organizuje, kako? Neka ideja, predlog?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

eto, aj bih mogao da popricam sa mojim duhovnikom, da dodje zainteresovana grupa forumasa da poseti nas manastir i da se mal druzimo i bolje upoznamo. 

Eto jedan predlog. kao ima jos neko neki predlog neka pise.

 

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, ninaana рече

Mozda spamujem temu oftopikom, ali :D da li vi momci prilazite devojkama posle Sluzbe u crkvama, manastirima da se upoznate?

Да, прилазио, имала је близу осамдесет :)  и рекох јој: Хајде бако да те повезем, тешко ти је старој, пешице ићи. Младих слабо има на служби, ја сам први нередован, Бог да прости. 

@Liga Džentlmena Мислим да назив клуба, упознавање ради брака, одбија један број људи. Православнима је вероватно јасно да клуб не служи за мување, ради шема, необавезних веза и осталог. Не мора сваки контакт и порука да буде директно усмерена на упознавање ради брака, јер су људи тада у грчу од комуникације и разговора. Значи да не почињу ништа, ако није разлог брак. Ко ти гарантује да ће после сто порука да ти се свиди особа, можда ти се тек тада не буде допала. Опуштено, упознаш неког, па можда се брзо сконтате, можда почне другарски па прерасте у брак, ако ништа, бар си упознао православну особу, новог пријатеља и никако ниси на губитку. Прилика да се упознају људи сличних схватања, исте вере, истих вредности, које можда нећеш срести увече у граду или на утакмици :) Нема ту неке филозофије, нити треба људима цртати како да комуницирају, па бар је поруку лако послати, ако неком већ уживо не иде. 

'' Чашу меда јошт нико не попи што је чашом жучи не загрчи,
чаша жучи иште чашу меда, смијешане најлакше се пију. ''  
Петар II Петровић Његош

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...