Jump to content

Како унапредити "КАНУ", помоћ за оне који желе да упознају особу за брак

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, ninaana рече

Ne znam da li i dalje traje, nisam upućena. Daleko mi Rukumija. :)))

Битно је да имаш вољу, ни мени није баш близу око 2 сата колима.

                        Човек планира Бог одлучује

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 1.7.2018. at 19:08, Поуке.орг инфо рече

Циљ нам је да ово живи и да се још развија, да помогнемо људима који желе да упознају праву особу за брак. 

Како да се унапреди? Шта да се уради да добије на масовности (ово није нужно, али јесте пожељно), да се људи отворе, да се више женâ које желе брак пријаве, да се мушкарци ослободе при јавним писањима итд...

Молимо вас конкретне предлоге. 

Злонамерне, неповезане, "тек да кажем" коментаре ћемо ограничавати без упозорења. Ово је озбиљан пројекат желимо да му дамо још већег простора, да постане један од најважнијих наших пројеката. 

Такође, да ли мислите да треба (мора) да се тражи помоћ од државе и како да се то изведе? Како да се у Цркви још више ово препозна? Оно што знамо јесте да многи свештеници препоручују "КАНУ" својим парохијанима. 

Још једном, молимо вас тачне, конкретне предлоге.

Ja bih imao vrlo konkretne prijedloge, naročito ako budete tolerantni prema mom humoru koji ipak mislim da ima mjesto ovdje jer uštogljenošću, formalizmom i strogosti možete samo odbiti one koji se zanimaju za to upoznavanje radi braka i taj projekat tako ustvari pokopati i uništiti pogrešnim odnosom. Ustvari se radi o mjeri ljubaznog, blagog i poticajnog humora koja treba adepte na brak osloboditi, opustiti a ne dezavuirati, obesmisliti njihove težnje, trpljenja i napore ili dokonce ismijati. Ja sam već nešto na tom uradio a radiću i dalje, objavio sam ovaj zanimljivi članak o "Kani" iz Politike na našoj Facebook grupi Slovenska liturgija Slavic Liturgy a iz ne znam tačno kojeg razloga su ga lajkovali svi naši Srbi katolici što ih tamo na grupi imamo (imamo ih dva koliko ja znam, dakle obadva) Ja jedino imam zamjerku na onoj prvoj uvodnoj rečenici tog članka tj. na ovo: "Hristos izveo među svаtovimа: pretvаrаnje vode u vino" Očigledno je to novinarstvo u Srbiji još po starom kao za komunista. To me odmah nehotice podsjetilo na ovo  https://youtu.be/zPqCOZePv1E :D

https://www.facebook.com/groups/slavlit/permalink/2305993312759041/

A sad na stvar (poslije par "rozvěrností" i šaljivih dovitljivosti na uvod i olakšanje atmosfere kako to retorska umjetnost nalaže):

 1. Podržao bih forumaša pod nazivom Liga džentlmena u svemu što predlaže jer direktni kontakt ne može zamjeniti ništa. Ustvari uloga "Kane" ima biti ta da što kažu ovdje: "pomoct nahodě", pomoći slučajnosti. Dakle što više takvih prilika za random, slučajne susrete uživo LIVE omogućite tim ćete biti uspješniji, sve ostalo imajte samo kao potporne "kanale" i pomoćne, alternativne metode, načine. Bez susreta i razgovora u četri oka nema ništa a velika je i hvale vrijedna i Bogu mila stvar takve susrete već i omogućiti. Ako dozvolite objasnim zašto i bez neke psihologije, komunikologije i sexologije. Kao mladić sam pročitao negdje savjet nekog starog čovjeka mladiću koji ga je pitao, koju od djevojaka da izabere jer ih je imao više takvih mogućnosti. To će najčešće biti i glavno pitanje i dilema vaših klijenata u "Kani" jer će svi imati realnu priliku da se upoznaju sa više njih djevojaka ili obrnuto, mladića. A šta mu je on rekao, kako ga je posavjetovao na koji način će poznati tu pravu? Rekao mu je: "Kad ste zajedno i blizu jedan drugom, ako te njen miris privlači, izaberi nju, ako te taj njen miris odbija bježi što dalje od nje, to nije ta prava za tebe!" Važi to naravno i za žene tj. u obrnutom smislu. Dakle da se razumijemo, ne radi se o nikakvom nedostatku higijene ili smradu, nije riječ o tome. Već o načinu kako su to "majka priroda" ili bolje reći Bog  uredili da se ne privlače muškarci i žene iz čije bi se veze rodili potomci sa velikim zdravstvenim problemima, to je već zakodovano u hormonima, znoju i zaista je to tačno i provjereno naukom. Dakle govor tijela i takva "ljubavna hemijja" o tom odlučuju a tako je to i dobro. A do takvog susreta može doći samo uživo, nikako preko Skajpa a pogotovu ne četovanjem. I tu ima izuzetaka kao npr moja jedna poznanica, katolkinja iz Bosne koja nije imala čulo mirisa, prosto nije osjećala ni miris ni smrad, nije znala uopšte šta je to. Dakle "slijepa" ili "gluva" za mirise/smradove, valjda joj nešto s tim nosem nije bilo ok., takva se već rodila. A jedna časna sestra joj objašnjavala kako se u njihovoj kapelici rascvjetao neki rijedak cvijet pod ozračjem Gospe, Bogorodice pa joj pokazala da ga primiriše a ona onako prostodušna samo izvali:"Draga sestro, ja to ne bi osjetila ni da smrdi kao go**o." Dakle izuzeci od toga su mogući ali se onda radi ili o ovakvima kao ona ili o živim svetiteljima.  :D Usmjerite dakle sve napore a i materijalna i finansijska sredstva u tom smislu kako biste omogući što većem broju zainteresovanih takve susrete uživo bilo povodom crkvenih slavlja ili onako nevezanno s tim a što više puta godišnje na primjer u nekom praznom manastiru, konaku i sl. Naravno ne kao u hotelu već muški u jednom krilu a ženske u drugom krilu ili spratu manastira idealno u odvojenim zgradama, konacima na nekoliko dana, zajedničke liturgije, predavanja, izlete i čedna produhovljena  i hrišćanska zabava zabava. Trebali bi se toga prihvatiti monasi i sveštenici, duhovnici uz pomoć već oženjenih mirjana koji će organizovati potom sve ostalo od smještaja i hrane pa do putovanja, autobusa i izleta i hodočašća a na kliricima i duhovnicima bi trebala biti ta predavanja. No, i mirjani mogu govoriti takodjer o svojim iskustvima: kako su se upoznali, kako žive sada itd. Kod nas na zapadu tj. u Katoličkoj Crkvi je to već dugo vremena praksa, pri tom ćete trebati kao i mi usmjeriti rad i aktivnosti u četri smjera, dva po bračnom stavu i dva po vijeku ako zainteresiranih bude mnogo. Dakle osnovna podjela je na mladje i starije "slobodnjake" i "slobdnjakinje". U malim grupama mogu svi zajedno, djuture, u većem mnoštvu ih radije odijelite jer 20-35 godišnjaci su na tom suštinski dosta drugačije od tih starijih 35+ godišnjaka. Poslije možete organizovati i bračne susrete kad se nadje dovoljan broj takvih koji su se već našli u crkvenom braku kako bi ih potporovali i na dalje pa se sama ustvari nudi podjela na bračne i predbračne i od obojih grupa još na starije i mladje. A imali bi se tim baviti zaista samo od Boga prizvani ljudi koji imaju darove, harizma za takve stvari, imali bi to biti vedri, veseli, prijateljski i duhoviti klirici i mirjani i malo pripremljeni teoretski i praktično za to. Toliko o tim osnovnim stvarima.

2. Kao i svugdje trebate se čuvati prevaranata, trolova, bračnih varalica raznih vrsta (cilj im je samo opelješiti toga drugog tj. žrtvu o pare, nekretnine, auta pa čak i o cijelo naslijedje itd.) i izmisliti mehanizam za njihovu neutralizaciju i eliminaciju, odstranjivanje. Možda mognete kao na FB napraviti takav sistem da što ozbiljnije i dalje tj. dublje neko u tom upoznavanju ide tim slučajem ga sistem tjera pridavati sad godinu rodjenja i mjesto stanovanja, sad sliku, sad posao itd. To je takodjer dobra stvar, takva metoda mic po mic, što više tražiš pravih informacija više treba da ih daš. Ali ne treba s tim stvarima razbijat toliko glavu. Glavno onim što sam rekao - sve usmjerit ka kontaktu uživo svim realno dostupnim i hrišćanski moralnim sredstvima bilo na na nekoliko sati, na jedno prijepodne ili poslijepodne, na jedan vikend itd. I u tom smislu tražiti ta sredstva, grante ili donacije i podršku od Crkve ili državnih institucija. I na kraj - danas se da zloupotrebiti sve moguće i brak i crkveni brak i na kraju to registrovano partnerstvi. Ova dva djedka su došli na matični ured zatražiti da stupe u registrovano partnerstvo a na kraju iz njih ispalo da su sasvim normalni straight chlapi, momci - samo su oba toliko razljućeni i kivni na svoje potomke da ne žele kako bi oni bilo šta poslije njih nasljedili i zato su došli tamo da to tako spriječe!

Dakle svugdje je nešto ali onaj ko je iskren tome i Bog pomaže.

Mnogo sreće svima u traženju bračnog i životnog druga, supruga/supruge!

https://youtu.be/6FtTo4cseuI

:D 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ideja je odlicna i nadogradnja na pocetnu. Mada mozemo i mi sami da platimo takva putovanja i okupljanja u manastirima radi braka, na dva dana, na tri dana / nedelju jer je to najbolji nacin za upoznavanje i stupanje u brak. A sam odlazak u manastir i manastirsaka zaduzenja su jedan od (po meni ispravnih puta ka braku). Neko mi je rekao ako vec zelis da se zenis, dodji na par dana u manastir, ako mozes da izdrzis taj tempo a da ne odustajes spreman si za brak. U prici sa duhovnicima, medjusobnim razgovorima mogli bi da dobijaju blagoslov za brak dvoje koji se upoznaju. Ili bi mozda Duhovnici da povedu svoja duhovna ceda i ako se dvoje nadju u razgovoru popricaju posle i sa duhovnicima i ako dobiju blagoslov za brak, i krenu putem braka. Ne treba tu puno pametovanja. 

Ako neko vec stupi u brak mora malo i da rizikuje mnogo veruje u Boga, i prepusti se Bozijoj volji. Ako stvarno verujes i cvrsto si se odlucio na taj korak, ovo ti nece tesko pasti,nego ces taj krst da prihvatis i hrabro nosis. Tu testiras tvoju veru.

Dobar je i ovaj nacin koji predlazu ali nije za sve. Preko sajta i poruka su svi obazrivi, ulaze u razgovore sa nekom rezervom, razumeju poruke onako kako oni misle a ne kako si napisao. Ovako bi ljudi sa blagoslovom i preporukom od svojih svestenika isli na takva upoznavanja i veci bi bio ucinak sto se brakova tice. Ne moze neko mene da upozna kakav sam ustvari ako ne sedne samnom da me pogleda u oci, vidi moje pokrete i grimase, oseti nemir ili mir u mojoj blizini.

To je samo moje misljenje.

  • Свиђа ми се 1

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Насумични алгоритам поставите као почетну обавезу чланова (бар комуникација са 3 особе), након учлањења у Кану. То у смислу насумичног одабира партнера за чатовање-дописивање... можда и опција упаривања "основних" заједничких интересовања, типа да или не ако супротна страна има децу, дал сте алергични на село, особа се никад у животу није бавила спортом или је професионални спортиста...:)

То би обавезало и ослободило људе да чатују и можда на прву лопту боље упознају неког.. Па после могу слободније да користе чат и сами бирају са киме ће чатовати.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, NemanjaVa рече

Kolko vidim ovde su uglavnom zainteresovani muškarci, kao i na ostalim sajtovima generalno.

Administratori rade ne tome de se to promeni. Na svim sajtovima se devojkama javlja mnogo muskaraca i mogu da biraju, tako da nemaju toliko potrebe da jure za brakom ( ovde pisem o odredjenim devojkama, ima i onih koje se interesuju) . A neke su i nezainteresovane za brak i ako pricaju da jesu. Sve ima svoje.

Najbitnije je da se da neka ideja kao to da promenimo i kako da unapredimo razgovore i upoznavanja.

Tako da je svaka ideja dobrodosla. Mada bi se sveto promenilo kada bi se ljudi uzivo upoznavali.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Liga Džentlmena рече

Mada bi se sveto promenilo kada bi se ljudi uzivo upoznavali.

Mozda spamujem temu oftopikom, ali :D da li vi momci prilazite devojkama posle Sluzbe u crkvama, manastirima da se upoznate?

  • Свиђа ми се 1

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, ninaana рече

Mozda spamujem temu oftopikom, ali :D da li vi momci prilazite devojkama posle Sluzbe u crkvama, manastirima da se upoznate?

Еее, ако ми верујеш, као што у граду прилазимо тако прилазимо и у црквама. Писао сам већ о томе, тај први контак уопште није лако успоставити. Прође ти милион мисли кроз главу и на крају не знаш како да јој приђеш, шта да кажеш да не испаднеш глуп, да не лупиш нешто. Погледаш је а она мртва озбиљна без осмеха, и без израза као да си јој све побио по кући. :smeh1:   Сад, очекујеш да ће она раздрагано причати са тобом, насмешити ти се и пола посла готово, кад оћеш она ладна као лед а ти се још више збуниш па пожелиш да побегнеш, питаш је за број да се видите негде после службе лакше вам је она обрише патос са тобом. Еее не знате ви жене какве су те муке.... Или јој приђеш а она одговара чисто да би ти одговорила (оке можда се стиди) ал откуд знам шта она мисли. А оно као буди упоран и бори се за њу она те одбија а ти као нешто сад си упоран (трт миљојке), а ти будеш па то не испадне добро... Ћути триста мука.

Или, и ако ти се насмеши онда се само зеза са тобом, просто није заинтересована али ајде да прекрати време, хехе. Ја сам баш хтео скоро када сам био на служби да приђем једној девојци, али она се после службе шећка са дечком. 7896634Касно сам скапирао, а друга била са мамом... Шта да пирчам са њеном мамом.:smeh1: А и оно ако си имао пар корпи, просто те не вуче да накупиш још. :))

У опште то није лако као што вама девојкама изгледа.

Надам се да сам ти дао одговор на питање, а и надам се да ндас неће модератор уклонити са теме због овог поста. :navijanje:

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ВАЖНО.

https://discord.gg/5mhceT

Ново на Кани, свако ко жели дописивање и упознавање ради брака може да приступи чату преко ове апликације. Потребно је да се улоујете, ставите свој маил и шифру, онда преко гмаила да верификујете налог. Затим можете да подесите свој аватар (вљало би да буде ваша слика) , доступни језик је Хрватски за коришћење. 

Молио бих да приступе само они који стварно желе брак.

Овде иамте више информација.

Администратор Поруке. орг ме је задужио да делим овај пост.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Liga Džentlmena рече

Еее, ако ми верујеш, као што у граду прилазимо тако прилазимо и у црквама. Писао сам већ о томе, тај први контак уопште није лако успоставити. Прође ти милион мисли кроз главу и на крају не знаш како да јој приђеш, шта да кажеш да не испаднеш глуп, да не лупиш нешто. Погледаш је а она мртва озбиљна без осмеха, и без израза као да си јој све побио по кући. :smeh1:   Сад, очекујеш да ће она раздрагано причати са тобом, насмешити ти се и пола посла готово, кад оћеш она ладна као лед а ти се још више збуниш па пожелиш да побегнеш, питаш је за број да се видите негде после службе лакше вам је она обрише патос са тобом. Еее не знате ви жене какве су те муке.... Или јој приђеш а она одговара чисто да би ти одговорила (оке можда се стиди) ал откуд знам шта она мисли. А оно као буди упоран и бори се за њу она те одбија а ти као нешто сад си упоран (трт миљојке), а ти будеш па то не испадне добро... Ћути триста мука.

Или, и ако ти се насмеши онда се само зеза са тобом, просто није заинтересована али ајде да прекрати време, хехе. Ја сам баш хтео скоро када сам био на служби да приђем једној девојци, али она се после службе шећка са дечком. 7896634Касно сам скапирао, а друга била са мамом... Шта да пирчам са њеном мамом.:smeh1: А и оно ако си имао пар корпи, просто те не вуче да накупиш још. :))

У опште то није лако као што вама девојкама изгледа.

Надам се да сам ти дао одговор на питање, а и надам се да ндас неће модератор уклонити са теме због овог поста. :navijanje:

No, ja sam si već nešto mislio napisati baš na to "prilaženje poslije Službe u crkvama i manastirima"  pa odustao ali kad sam vidio ovaj odgovor pana/gospodina Liga Džentlmena odlučio sam ipak nešto napisati.  :D 

Ja o tom imam takvo iskustvo: što Bogabojniji, pobožniji, učtiviji i neviniji mladić to više problema s tim čak i pri kontaktovanju takozvanih blagočestivih hrišćanskih djevojaka. Iz ne znam kojeg tačno poriva ili razloga se ponašaju kao pominute u tom smislu da u vama vide manijaka, nasilnika, delikventa ili pri najmanjem vrlo sumjjivog devijanta samo zato što ste im se obratili učtivo (kako one nisu izgleda nikad doživjele u životu i nemaju pojma šta je to). Možete se još smatrati srećnim ako ne zavrište i ne pozovu policiju na vas da ste ih navodno htjeli opterećivati sexualno i sl! No, kad je u pitanju vrlo drzi,  (i naravno isto tako vrlo zgodan i lijep) sasvim nepoznati mladenec koji im se obrati takvim vrlo drskim, ne mnogo učtivim i opscenim načinom a bez obzira na to što je promiskuitetan i vrlo često zavisan na drogama, hazardu, kriminalac i sl. to sve najednom ne zasmeta nijednoj mnogoj takvoj istoj "blagočestivoj" koja je već xxx "smotanih momaka" otjerala ali kad ostane sama s njegovim potomkom/bebom takav mladenec samo ispari ko magla! Dakle za normalnog pobožnog mladića ostaju samo te "prepodobne skoro svetiteljke i mirjanske svjetovne monahinje" a ako mu se ne posreći i ne povede za rukom naletjeti na takvu onda ima peh, smolu. :D  

Hoćeš li mi reći da si radi ovog letjela hiljade kilometara?

Ja si prosto ne mogu pomoći, nešto ti stariji imaju što mladi nemaju.

Kardiostimulator? :D 

Seznamka - Upoznavačka - Tuljan na serfu :D 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Zayron рече

No, kad je u pitanju vrlo drzi,  (i naravno isto tako vrlo zgodan i lijep) sasvim nepoznati mladenec koji im se obrati takvim vrlo drskim, ne mnogo učtivim i opscenim načinom i bez obzira na to što je promiskuitetan a vrlo često zavisan na drogama, hazardu, kriminalac i sl. to sve najednom ne zasmeta nijednoj takvoj istoj "blagočestivoj" koja je već xxx "smotanih momaka" otjerala ali kad ostane sama s njegovim potomkom/bebom takav mladenec samo ispari ko magla!

'Ajd' brate, ne budi i ti Kotromanic. :/

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, ninaana рече

'Ajd' brate, ne budi i ti Kotromanic. :/

Ko je sad taj, neki mladenec YouTuber? :D 

Ovdje još dodajem "opscenim i lascivnim" načinom (tautologija). :smeh2:

No, kad je u pitanju vrlo drzi,  (i naravno isto tako vrlo zgodan i lijep) sasvim nepoznati mladenec koji im se obrati takvim vrlo drskim, ne mnogo učtivim, opscenim i lascivnim načinom i bez obzira na to što je promiskuitetan a vrlo često zavisan na drogama, hazardu, kriminalac i sl. to sve najednom ne zasmeta nijednoj takvoj istoj "blagočestivoj" koja je već xxx "smotanih momaka" otjerala ali kad ostane sama s njegovim potomkom/bebom takav mladenec samo ispari ko magla!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, ninaana рече

Jeste, sve trcimo za lascivnim drogErasima.

Ti si izgleda ta prepodobna o kojima sam već pisao, no, kad vas je u cijeloj populaciji otprilike izmedju 1:100.000 i 1: 300.000 kad misliš da će takvi Bogabojni i blagočestivi mladići imati šansu da uopšte "zapnu nogom" za vas a kamo li da se s nekakvom takvom i upoznaju? :D  

https://www.youtube.com/watch?v=8bJBJWO73zM

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...