Jump to content

Јм. Макарије, нови старешина Привине Главе: Пушачи више неће моћи да се причешћују

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 17 минута, Гајић рече

Погрешно поимаш грех!

@Ana B. Никада није био законска категорија. Можда сам нисам у праву али мислим да га тако доживљаваш.

Мени сада прво што пада на памет је књига Старца Силуана где каже "Држи ум свој у аду и не очајавај". Можда је то најбољи опис нашег стања грешног, наше Наде и спасења од свих страсти и "живота" у греху.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 659
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 22 минута, Ana B. рече

ili ajde ti zivi bez zene i sluzi narodu sigurno nije lako, mislim na Nikolaja

А ко има жену а мора да служи Богу и народу може и да се дрогира ако хоће... :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

"Ако се погледа може да се види да и телесни блуд (када постане страст и порок) има све ове исте деструктивне последице, а он јесте препрека за причешће као правило и став Цркве, како због директих заповести тако и због својих последица (које су добрим делом вероватно и разлог за саме заповести)."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Матусал рече

А ко има жену а мора да служи Богу и народу може и да се дрогира ако хоће... :))

A ako ima i ljubavnicu još? Onda ga je ugasio načisto :-) 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
пре 1 минут, Ana B. рече

 

"Ако се погледа може да се види да и телесни блуд (када постане страст и порок) има све ове исте деструктивне последице, а он јесте препрека за причешће као правило и став Цркве, како због директих заповести тако и због својих последица (које су добрим делом вероватно и разлог за саме заповести)."

И тако се створише митарства :aplauz:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
пре 10 минута, Вилер Текс рече

@Ana B. Никада није био законска категорија. Можда сам нисам у праву али мислим да га тако доживљаваш.

Мени сада прво што пада на памет је књига Старца Силуана где каже "Држи ум свој у аду и не очајавај". Можда је то најбољи опис нашег стања грешног, наше Наде и спасења од свих страсти и "живота" у греху.

Поставих тему о поимању греха у одељку за почетнике, али нико не пуца :)))

Лакше је разобличавати "заблуделог" Авву, те бити ревнитељ но нормалан чо'ек од крви и меса :0205_whistling:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Гајић рече

Поставих тему о поимању греха у одељку за почетнике, али нико не пуца :)))

Лакше је разобличавати "заблуделог" Авву, те бити ревнитељ но нормалан чо'ек од крви и меса :0205_whistling:

Мора се писати-СЕНЗАЦИОНАЛНО НОВО НОВО! Поимање греха.

"Хвала" Жељку Митровићу за начин на који нам умови функционишу. Људи уопште не капирају које смо ми умне комуњаре и турбофолкери као народ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
пре 2 минута, Вилер Текс рече

Мора се писати-СЕНЗАЦИОНАЛНО НОВО НОВО! Поимање греха.

"Хвала" Жељку Митровићу за начин на који нам умови функсицонишу. Људи опште не капирају које смо ми умне комуљаре и турбофолкери као народ.

Е сада баш ништа не разумем :)

Митровић са Пинка? Шта са тим човеком? ТВ не гледам преко 20 година.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Ana B. рече

 

"Ако се погледа може да се види да и телесни блуд (када постане страст и порок) има све ове исте деструктивне последице, а он јесте препрека за причешће као правило и став Цркве, како због директих заповести тако и због својих последица (које су добрим делом вероватно и разлог за саме заповести)."

У модерном савременом животу човека постоје много горе навике од цигарете које је сада већ скоро немогуће елеминисати и њих нико не сматра за препреку у причешћивању. Цигарета се може означити као непожељна лоша навика али не услов за причешће.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Гајић рече

Е сада баш ништа не разумем :)

Митровић са Пинка? Шта са тим човеком? ТВ не гледам преко 20 година.

Е бре...Ајде сад. Како не капираш? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...