Jump to content

АЛАРМ ЗА РОДИТЕЉЕ И СВЕШТЕНСТВО: Министарство просвете наложило школама да спроведу програме сексуалног развраћивања деце!

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 18 минута, Благовесник рече

Slusao sam nesto MILJANA TANICA na radiju, pa posto ga mnogi mladi slusaju gde sada javno govori o onome sto prikazuje kao nesto prirodno, naglasio bih jednu ociglednu zamku u koju je i sam upecan, a koja je kao nova misao i  ucenje  postavljena pod plastom poboznosti, a glasi -  Homoseksualizam nije greh jer smo takvi rodjeni tj. Bog nas je takve stvorio, pa jelte, mozemo da zivimo to sto jesmo...

E, sad, to dalje otvara vrata za sve ostalo sto je poriv tzv. pale prirode... Tako da bih shodno tome, na primer ja, mogao sada  hladne glave, shodno iznetoj nauci, jel, mogao sebe da predam mojoj prirodi, a zasto da ne ("takvog me je Bog stvorio")- a u mojoj prirodi je, kao i u velikoj vecini muskaraca, poligamija (i ne osecamo da je to nesto neprirodno, ruzno, cak ni nemoralno, osim sto znam da to nije po Hristovoj tj. Bozjoj volji, te nije na spasenje). Imati vise zena i voleti ih, voleti vise zena istovremeno, jeste u prirodi mnogih muskaraca, od najranijeg detinjstva (jednostavno, takvi su rodjeni), i sta sad, treba li ucenike uciti - budi ono sto jesi, onakakv kakav si se rodio... varaj svoju devojku, to si ti, varaj i svoju buducu zakonitu zenu...

Velika je prevara smatrati se hriscaninom tj. hristonoscem, a slediti svoju prirodu,

svoju volju ne rukovoditi po Bozjoj volji, po 10 Bozjih zapovesti i Evandjelju,   jer  ,,nasa priroda"  nije ono kakvim nas je Bog stvorio (i stvara)...

Лоша ти је аналогија. Врло лоша.

У твојој природи је да те привлаче жене. Да ли ћеш бити са једном или више њих је друга ствар. Замени само "полигамија" са "полиандрија". Да ли би био са мушкарцем/мушкарцима? Не? Па зашто онда очекујеш од другог да мења своју природу, да га сексуално привлаче особе супротног пола, када ти сигурно не би могао себе да натераш, икада, да будеш са особама истог пола?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 133
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

пре 22 часа, Велизар рече

Не могу да верујем својим очима који безобразлук они себи дозвољавају, да  у тим приручницима описују анални и орални секс и притом дају ову "мантру":

"Biti zaljubljena osoba, biti voljen i voditi ljubav je predivna stvar. Na koji način će se ostvariti seksualni odnos, stvar je želja, potreba i dogovora osoba koje vode ljubav."

Stvarno bezobrazluk... kao da dvoje zaljubljenih imaju prava da biraju na koji način će se ostvariti njihov seksualni odnsos.... ccccc....

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Avocado рече

Stvarno bezobrazluk... kao da dvoje zaljubljenih imaju prava da biraju na koji način će se ostvariti njihov seksualni odnsos.... ccccc....

"Безобразлук" је да о томе расправљаш са децом. Следећи корак је отприлике да им се донесе Кама Сутра и да им објашњавају позе које можеш да заузмеш.

Ово се отприлике од приручника како са децом да разговараш о томе да препознају сексуално насиље над њима и где то и на који начин да пријаве, што је једна реално позитивна идеја, претворило у нешто потпуно изопачено, па сад имаш приручнике за наставнике како да деци у основној школи објашњавају упражњавање оралног и аналног секса, између осталог.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Кратос рече

Ja ti samo kažem zašto jedan hrišćanin vidi potrebu o pominjanju braka pre svega kada je keksulanost u pitanju.Profa biologije nema takvu vizuru glede sexulanosti,on pokušava da je objasni i razume sa apekta biologije kao nauke i nema taj religiozni ugao gledanja na čoveka uopšte i njegova svojstva a jedan hrišćanin upravo odatle kreće.

Мислим да деци и треба да се објасни како све функционише, још пре пубертета, управо са аспекта биологије. Да знају нешто о свом телу.

Када одрасту, сами ће ваљда да одлуче шта ће да раде, да ли да "блудниче" ван брака или да се "блажено сједињују" у браку. То није и не треба да се налази у наставном плану и програму.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Poenta je u sledecem, da smo mi Hriscani prihvatili Hrista za spasitelja nase licnosti i iscelitelja nase pale prirode. Nasa priroda sa kojom se radjamo nije priroda po kojoj Bog zeli da zivimo, i to je protivno hriscanskom vaspitanju da neko tako uci nasu decu... Po hriscanskoj veri nasa priroda nije priroda kakvu Bog zeli ili nam je namenio (stvorio), vec pala priroda koju isceljujemo evandjelskim i svetotajinskim zivotom, gledajuci u  Hrista i svetitelje  kao ogledalo nase duse. Stoga, mi kao Hriscani, imamo pravo vaspitavati nasu decu u hriscanskom duhu (evandjelskom duhu) i niko nema pravo usmeravati nasu decu da zive po duhu neke druge filosofije, religije ili pak trenda ili duha sadasnjeg veka... O tome se radi.

S druge strane, neosporno je da dete i ucenika treba usmeriti u pravcu tolerancije (ima i adekvatnijih hriscanskih termina ali... ok), da se sa tolerancijom ophodi prema onome ko je drugacije seksualne orijentacije, religije, filosofije, nacina zivota... Medjutim, bukvalno receno, niko nema pravo, pa ni nastavnik, ni PP sluzba, da ucenika VASPITAVA da, ako on nesto drugo oseca u svojoj prirodi, da je za njega licno bolje da ne zivi po hriscanskom moralu! 

Jer, ucenicima se salje poruka da zive u skladu sa onim sta osecaju kao svoju prirodu, o tome se radi, pa ce dalje ucenik zakljuciti da eto on licno nema homoseksualnih sklonosti u svojoj prirodi, ali ima neke druge (a sto kao Hriscanin zna da nisu po Hristu ni dobre, ni svete) ali bez ikakvih ogranicenja sada to moze ziveti jer mu je u skoli objasnjeno da je to za njega bolje i korisnije... To je put koji vodi u potpuno razvracenje vec posrnule omladine. 

 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, RYLAH рече

"Безобразлук" је да о томе расправљаш са децом. Следећи корак је отприлике да им се донесе Кама Сутра и да им објашњавају позе које можеш да заузмеш.

Ово се отприлике од приручника како са децом да разговараш о томе да препознају сексуално насиље над њима и где то и на који начин да пријаве, што је једна реално позитивна идеја, претворило у нешто потпуно изопачено, па сад имаш приручнике за наставнике како да деци у основној школи објашњавају упражњавање оралног и аналног секса, између осталог.

Не бих да противречим, али брат је имао ВХС касете из школског програма РТС из времена кад се сигнал хватао антенама, а само 2-3 телевизије су уопште имале програм преподне, са емисијама о сексуалном образовању. Истина, није било хомосексуалаца, али је био неки цртани филм, извињавам се на пластичности али морам да опишем, где се неки медведићи љубе, па мушки медведић добија ерекцију, а женски постаје мокар, док спикерка са умилним гласом објашњава деци шта је сексуално узбуђење. Па нека емисија у студију где се са ученицима узраста 14-15 година прича о сексу, а као уводну шпицу Рамбо Амадеус пева "Секс, секс, секс" и стихове типа "Кад смо завирили под јорган, видели смо да имамо различит полни орган". Та песма се чак налази и на ЦД компилацијама типа "Рокери свирају за децу".

Ради се о емисијама од пре 25 година и више. Са националне телевизије, емитовано преподне у оквиру школског програма... Има она нека шпица кад велики телевизор на високом постољу ногама гурка мали ТВ на малом постољу, па се он као пробуди и на себи испише "Школски програм". Овде сигурно има старије екипе од 35-40 година који су тад ишли у школу, на који је начин њихова генерација постала девијантна кад у исто време по ФБ објављују инсерте са ТВ из тог времена уз коментаре "Ко није гледао ово, тај није имао детињство", а сад одједном таква брига за оне који данас имају 12-13 година?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Дидим рече

Не бих да противречим, али брат је имао ВХС касете из школског програма РТС из времена кад се сигнал хватао антенама, а само 2-3 телевизије су уопште имале програм преподне, са емисијама о сексуалном образовању. Истина, није било хомосексуалаца, али је био неки цртани филм, извињавам се на пластичности али морам да опишем, где се неки медведићи љубе, па мушки медведић добија ерекцију, а женски постаје мокар, док спикерка са умилним гласом објашњава деци шта је сексуално узбуђење. Па нека емисија у студију где се са ученицима узраста 14-15 година прича о сексу, а као уводну шпицу Рамбо Амадеус пева "Секс, секс, секс" и стихове типа "Кад смо завирили под јорган, видели смо да имамо различит полни орган". Та песма се чак налази и на ЦД компилацијама типа "Рокери свирају за децу".

Ради се о емисијама од пре 25 година и више. Са националне телевизије, емитовано преподне у оквиру школског програма... Има она нека шпица кад велики телевизор на високом постољу ногама гурка мали ТВ на малом постољу, па се он као пробуди и на себи испише "Школски програм". Овде сигурно има старије екипе од 35-40 година који су тад ишли у школу, на који је начин њихова генерација постала девијантна кад у исто време по ФБ објављују инсерте са ТВ из тог времена уз коментаре "Ко није гледао ово, тај није имао детињство", а сад одједном таква брига за оне који данас имају 12-13 година?

Сећам се те емисије, гледао сам је и ја у то време. Била је синхронизација неке енглеске, чини ми се. Разлика је што је ту акценат био на сексуалном образовању, и то правом сексуалном образовању, прилагођеном узрасту оних којима је било намењено. У суштини, говорили су деци о стварима која су деца могла да примете код себе, а било им је глупо да питају. Да би се избегле овакве контроверзе, користили су нешто неутрално, попут животиња које се паре слично људима, или медведића и слично. То и није толико спорно, макар по мени.

Оно што је спорно, по мени опет, је што ово треба да буду приручници који говоре о насиљу над децом. Не о позама у сексу, не о различитим сексуалним афинитетима, не о подстицању деце да истражују и испробавају, него о насиљу над децом. А колико смо имали прилике да видимо по Интернетима, неки "прогресивни" идиот је искористио прилику да у приручник за наставнике о насиљу, избегавању насиља и пријављивању насиља, убаци још милијарду ствари које са насиљем немају никакве везе, али се вероватно добијају фине паре за израду таквих приручника. А то је превара.

Да не причам колико је одвратно и забрињавајуће кад видиш да је Министарство пустило приручник у школе и обданишта а да га стручне службе министарства нису ни погледале, само зато што им је неко рекао "Европа тражи". По мени, највећа одговорност није ни на кретенима који су ово направили и покушали да подметну као кукавичје јаје, него управо на кретенима који имају дужност да ово погледају пре него што гапошаљу у школе, људима који раде са децом.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Paketi su neprimereni uzrastu i nije ih takao niko ko je zaista iz struke.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Благовесник рече

Poenta je u sledecem, da smo mi Hriscani prihvatili Hrista za spasitelja nase licnosti i iscelitelja nase pale prirode. Nasa priroda sa kojom se radjamo nije priroda po kojoj Bog zeli da zivimo, i to je protivno hriscanskom vaspitanju da neko tako uci nasu decu... Po hriscanskoj veri nasa priroda nije priroda kakvu Bog zeli ili nam je namenio (stvorio), vec pala priroda koju isceljujemo evandjelskim i svetotajinskim zivotom, gledajuci u  Hrista i svetitelje  kao ogledalo nase duse. Stoga, mi kao Hriscani, imamo pravo vaspitavati nasu decu u hriscanskom duhu (evandjelskom duhu) i niko nema pravo usmeravati nasu decu da zive po duhu neke druge filosofije, religije ili pak trenda ili duha sadasnjeg veka... O tome se radi.

S druge strane, neosporno je da dete i ucenika treba usmeriti u pravcu tolerancije (ima i adekvatnijih hriscanskih termina ali... ok), da se sa tolerancijom ophodi prema onome ko je drugacije seksualne orjentacije, religije, filosofije, nacina zivota... Medjutim, bukvalno receno, niko nema pravo, pa ni nastavnik, ni PP sluzba, da ucenika VASPITAVA da, ako on nesto drugo oseca u svojoj prirodi, da je za njega licno bolje da ne zivi po hriscanskom moralu! 

Jer, ucenicima se salje poruka da zive u skladu sa onim sta osecaju kao svoju prirodu, o tome se radi, pa ce dalje ucenik zakljuciti da eto on licno nema homoseksualnih sklonosti u svojoj prirodi, ali ima neke druge (a sto kao Hriscanin zna da nisu po Hristu ni dobre, ni svete) ali bez ikakvih ogranicenja sada to moze ziveti jer mu je u skoli objasnjeno da je to za njega bolje i korisnije... To je put koji vodi u potpuno razvracenje vec posrnule omladine. 

 

Sto rece brat Didim, ne zelim da protivrecim ali mi Hriscani nismo od ovoga sveta. Mi smo kao I Sin poslati u ovaj svet ali nismo od ovog sveta, zato braco ne bojte se kao sto Sin bjese u svetu a da nije od ovog sveta tako ostavlja I nas u ovom svetu iako mi nismo od ovog sveta. Razgovarajte sa decom ne moze ih ovaj svet iskvariti no ih moze I ima ojacati jer je njihova snaga Nebeska. Mi nismo ostavljeni u svetu a da nismo od ovog sveta da bi mi ukinuli I zabranili svet,nego da bi ga Nebeskom snagom savladali I svezali. Ne plasite se dakle sveta jer vam snaga nije svetovna, no je Nebeska I nije knjizevna I farisejska no Istinita I Zivotna koja ovaj svet ne pretvara u dom nego u Put.

Vaistinu vaskrese.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, RYLAH рече

"Безобразлук" је да о томе расправљаш са децом. Следећи корак је отприлике да им се донесе Кама Сутра и да им објашњавају позе које можеш да заузмеш.

Ово се отприлике од приручника како са децом да разговараш о томе да препознају сексуално насиље над њима и где то и на који начин да пријаве, што је једна реално позитивна идеја, претворило у нешто потпуно изопачено, па сад имаш приручнике за наставнике како да деци у основној школи објашњавају упражњавање оралног и аналног секса, између осталог.

Pojma nemam, nisam čitao to čudo, ako je tako treba ga svakako menjati... ali u citiranoj rečenici koju sam komentarisao i koju je Velizar označio kao bezobrazluk, to ne piše... ni blizu... niđe veze...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Благовесник рече

Slusao sam nesto jednog teologa na radiju, pa posto ga mnogi mladi slusaju gde sada javno govori o onome sto prikazuje kao nesto prirodno, naglasio bih jednu ociglednu zamku u koju je i sam upecan, a koja je kao nova misao i  ucenje  postavljena pod plastom poboznosti, a glasi -  Homoseksualizam nije greh jer smo takvi rodjeni tj. Bog nas je takve stvorio, pa jelte, mozemo da zivimo to sto jesmo...

E, sad, to dalje otvara vrata za sve ostalo sto je poriv tzv. pale prirode... Tako da bih shodno tome, na primer ja, mogao sada  hladne glave, shodno iznetoj nauci, jel, mogao sebe da predam mojoj prirodi, a zasto da ne ("takvog me je Bog stvorio")- a u mojoj prirodi je, kao i u velikoj vecini muskaraca, poligamija (i ne osecamo da je to nesto neprirodno, ruzno, cak ni nemoralno, osim sto znam da to nije po Hristovoj tj. Bozjoj volji, te nije na spasenje). Imati vise zena i voleti ih, voleti vise zena istovremeno, jeste u prirodi mnogih muskaraca, od najranijeg detinjstva (jednostavno, takvi su rodjeni), i sta sad, treba li ucenike uciti - budi ono sto jesi, onakakv kakav si se rodio... varaj svoju devojku, to si ti, varaj i svoju buducu zakonitu zenu...

Velika je prevara smatrati se hriscaninom tj. hristonoscem, a slediti svoju prirodu,

svoju volju ne rukovoditi po Bozjoj volji, po 10 Bozjih zapovesti i Evandjelju,   jer  ,,nasa priroda"  nije ono kakvim nas je Bog stvorio (i stvara)...

Kao prljavi nevjernik, da kazem da je ovo odlican argument. Imamo tijelo i svoju biolosku prirodu i imamo um i volju da je prevazidjemo ili prihvatimo i prepustmo joj se. Posto nas bioloska priroda moze lako odvesti u nesto lose ako joj udovoljavamo stalno, potrebno je vaspitati djecu ali i sebe karakterno izgraditi kako bismo izbjegli lose posljedice.

Plus, vaspitanje je prijrko potrebno kod djece jer ona nemaju taj kapacitet prevazilazenja i samokontrole jer su nezrela i nesvjesna mnogo toga o svijetu oko sebe i o sebi samima. I ova uputstva zaista podrivaju sve ovo ako se ne sprovedu na pravi nacin. I naravno ako se djeca uce nepotrebnim stvarima za svoj uzrast. Pisao sam na ranijoj temi isto - sa jedne strane imamo dobru osnovnu ideju glupo sprovednu a sa druge strane hipersenzitivnost religijskih ljudi. I rezultat je da je tesko izvuci sta je sta u haosu.

Citao sam citate iz Prirucnika u Politici neki dan. Jezik kojim je pisan je... cudan. Previse "korektan" ili "saosjecajan". I da, spominju se sporne stvari koje moraju se brisat ili doradit. Treba biti na oprezu jer ovu agendu guraju svakakvi "napredni" ideolozi. Ali ne pomaze nikako prenaduvavanje ( tipa, kada se kaze da se objasnjava neka vrsta seksa da se yo tumaci kao da ce djecu podsticati na to - ili kako je Fajgelj digao frku kada je pricao da su tjerali djecu da se ljube. Mozda jesu mozda nisu, ali reakcija mora biti umjerena dok se ne vide dokazi inace se u startu kritika moze odbaciti kao "ma to konzervativci samo pretjeruju" ).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Кратос рече

Ja ti samo kažem zašto jedan hrišćanin vidi potrebu o pominjanju braka pre svega kada je keksulanost u pitanju.Profa biologije nema takvu vizuru glede sexulanosti,on pokušava da je objasni i razume sa apekta biologije kao nauke i nema taj religiozni ugao gledanja na čoveka uopšte i njegova svojstva a jedan hrišćanin upravo odatle kreće.

I to se uci na vjeronauci, a ne biologiji onda, ili seksualnom obrazovanju. Hriscanska etika na hriscanskom casu. Biologija i srksualno obrazovanje su strogo strucni predmeti bez moralne komponente i hriscani i niko drugi nema pravo da namecu tim casovima svoje svjetonazore, kao sto niko nema pravo hriscanima da namece ono u sto ne vjeruju na njihovim casovima.

Mirna Bosna.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Снежана рече

да нису постали хетеро, али су зато легализовани хомосексуални бракови и могућност да усвајају децу 

I nista nije lose se zbilo zbog toga...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Ћириличар рече

I to se uci na vjeronauci, a ne biologiji onda, ili seksualnom obrazovanju. Hriscanska etika na hriscanskom casu. Biologija i srksualno obrazovanje su strogo strucni predmeti bez moralne komponente i hriscani i niko drugi nema pravo da namecu tim casovima svoje svjetonazore, kao sto niko nema pravo hriscanima da namece ono u sto ne vjeruju na njihovim casovima.

Mirna Bosna.

Ma neki Hrišćani vrište što će morati malo više da rade sa decom sami......

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ma neki Hrišćani vrište što će morati malo više da rade sa decom sami......

Pa ajd, i to stoji. El si ga pravio? Jesi! Sad ga vaspitavaj :D

Svijet nije fer, i mora se prihvatiti odgovornost i borba za svoja uvjerenja i sigurnost. Problem je sto velika vecina reaguje emotivno bez dobre argumentacije - jer je rijetko imaju razradjenu dobro u glavi jer se ne bave ovakvim temama da ih znaju razumjeti i objasniti. I onda profa objasni djetetu sve detaljno, carobno, bajno, stotinu primjera i argumenata unaprijef pripremljenih, a kod kuce roditelj samo:"To je sve glupost.". I ko ce onda prije i bolje prenijeti svoju poruku?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...