Jump to content

Како зауставити дебилизирајуће и тровачке ријалити програме? (Борба против кича и шунда)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Одлично.

А осим што су одговорили, да ли су нешто и предузели по твом питању?

Знаш, ипак је маса људи свесна да је потпуно свеједно да ли ће ти нека институција одговорити, игнорисати или послати у...Занзибар. Наиме, у овој земљи је најлакше причати и писати, а нико ништа не предузима, сви нешто размењују дописе, преписе...а живот оде.

post-4998-0-60747300-1347464583_thumb.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 7 months later...

kraljevo.jpg

 

 

 

Skupština Grada Kraljeva je danas donela "Deklaraciju protiv programskih sadržaja rijaliti programa emitovanih putem medija sa nacionalnom frekvencijom".

U tekstu se zahteva reagovanje državnih organa i drugih nadležnih institucija.

U Deklaraciji, koju je predložila odbornička grupa Nove Srbije, se navodi da odbornici Skupštine Grada Kraljeva očekuju podršku svih lokalnih samouprava u zaštiti društva "od sistemskog i sistematskog kulturnog genocida koji emitovanjem rijaliti programa forsiraju mediji zarad lake zarade, vršeći pritom najdirektniji uticaj na stanje kolektivnog duha" naroda.

"Kulturni genocid forsiraju mediji sa nacionalnom frekvencijom, programskim sadržajima poput takozvane 'Farme', 'Velikog brata', 'Lude kuće', 'Trenutka istine', 'Preljubnika' i svih ostalih vrednosti kojima se vređa dostojanstvo nacije", piše u Deklaraciji.

Kraljevački odbornici su naveli da su "svesni opasnosti programskih sadržaja kojima se vređa javni moral, dostojanstvo Srpske prvoslavne crkve, a propagira pedofilija, homoseksualizam, sa uticajem na negativno formiranje stavova mladih".

Skupština Kraljeva je zatražila od Vlade, Ministarstva kulture i informisanja, Radio-difuzne agencije, intelektualaca i SPC podršku u "zaštiti javnog morala, kolektiviteta, tradicije, vere i kulture srpskog naroda i opšteprihvaćenih standarda ponašanja".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја мислио Краљевчани одлучили да живе свој живот те не морају гледати реалити...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovako nastaje jednoumlje. Ljudi bre, da li ste gledali Gataku, Ekvilibrijum...???

 

Ne nasedajte na foru zabrane rijalitija. Rijaliti je poslednja linija odbrane od jednoumlja.

Veliki brat je čovek iz naših redova.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne pratim navedene sadrzaje ali ne razumem cemu zabrane i deklaracije kada ljudi imaju prosto izbor da ne gledaju te gluposti...Kada ne bi gledali takve emisije, verovatno bi vrlo brzo prestalo i njihovo snimanje...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nema potrebe da se zabrani samo se udari jak porez za one koje pustaju rijaliti...pa da vis kako ce se puse...a narocite ove tv stanice koje imaju nacionalnu frekvenciju a pustaju debilizme...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve "borci za kulturu" a niko ni galsa da pisne za to sto je budzet za kulturu srezan na 0,6% ukupnog budzeta. 

 

Kulturni genocid se ne desava na televiziji nego u vladi republike srbije. 

 

 

A vi koji ste za zabranu realitija, to je ok, ali molim vas nemojte se sakrivati iza ideje "odbrane kulture" jer je to podlo i neistinito. Ko sto lepo rece covek malopre, realiti su izraz slobode govora i misljenja. Niko nikoga ikada nije prisiljavao da gleda farmu ili velikog brata. Otkud onda ikome pravo da to zabranjuje? Znate li vi koliko vasih prijatelja ili sugradjana voli te emisije?

 

Nekad sam i ja bio u toj zabludi i zagovarao zabranu Granda... sva srreca pa sam odrastao i sazreo. Sad sam prvi ako treba da se brani grand.

 

Dakle, odrastanje i sazrevanje pod hitno, jer samo taka smo u mogucnosti da pravilno lociramo problem, umesto da rasipamo energiju boreci se protiv vetrenjaca...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne pratim navedene sadrzaje ali ne razumem cemu zabrane i deklaracije kada ljudi imaju prosto izbor da ne gledaju te gluposti...Kada ne bi gledali takve emisije, verovatno bi vrlo brzo prestalo i njihovo snimanje...

To je tacno, ali alternative nema, pogotovo sto se vecina tih rijaliti programa emituje u udarno vreme na nacionalnim televizijama! Ne zanemarite da mnoga domacinstva po Srbiji nemaju kablovsku i satelitsku televiziju pa gledaju sta im se da. Meni se pre 5godina jedan grk smejao kad je cuo da se kod nas emituje VB, kod njih je prestao pre 10godina. I ne samo to, producenti idu ka tome da ti isti rijaliti programi, iz godine u godinu, budu sto vise provokativniji i na granici pornjave da je to stvarno pocelo da prevazilazi svaku granicu razuma i smisla.

Volela bih, zaista bih voelal, da sad tu deklaraciju neko shvati za ozbiljno i da je pokrenu ostali veci gradovi u Srbiji, al cisto sumnjam da ce se nesto promeniti. Svaka cast ljudima iz Kraljeva na zdravom razumu, hrabrosti i prvom koraku.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja TV ne gledam, za ogroman broj stvari mislim da su glupe i da samo zaglupljuju narod, da li treba da tražim da ih zabrane???

 

 

I na to imas pravo. Zasto bi se odricao prava da nesto trazis?

  • Волим 1

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...