Jump to content

Како зауставити дебилизирајуће и тровачке ријалити програме? (Борба против кича и шунда)

Оцени ову тему


Препоручена порука

А то се сећаш, а Ну пагади ти није остало у глави јер су Вук и Зец руски? И само зато што је цртани руски, ти га и не помињеш, нит си га гледао откад си био дете, дотле то иде!

 

 Eto dokle to ide kad se tolerisu razni anglofili, germanofili i ostali fili... poslednji dani.

  • Волим 1



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Аааааа ја годинама не могу да се сетим како се звао овај цртани, ау каква срећа! :D

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Lazna dilema. To moze da se desi samo na dva nacina. Sav nepornografski materijal koji ti pratis se preseli na neki drugi medij, samim tim i ti prelazis na pracenje tog medija, ili se sav nepornografski meterijal naprosto vise ne emituje i to opet gubis interesovanje za televizijom kao medijem. Kako god okrenes nisi ugrozen.

 

 

Kako nisam ugrozen?

 

U prvom slucaju MORAM da se presaltam na drugi medij a u drugom jos gore, vestaki mi je nametnuta "odluka" da nesto ne gledam.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako nisam ugrozen?

 

U prvom slucaju MORAM da se presaltam na drugi medij a u drugom jos gore, vestaki mi je nametnuta "odluka" da nesto ne gledam.

 

 

Zato sto imas izbor. Da ne gledas to, vec umesto da gledas tv odes u setnju parkom.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako nisam ugrozen?

 

U prvom slucaju MORAM da se presaltam na drugi medij a u drugom jos gore, vestaki mi je nametnuta "odluka" da nesto ne gledam.

 

 

 

 Vrlo jednostavno. Nisi ugrozen zato sto u prvom slucaju samo pratis migraciju materijala koji ti se svidja a u drugom nema vise tvog metarijala i nema ni problema sa televizijom. Medjutim ni u prvom ni u druomg slucaju sa televizije tvoj meterijal NIJE nesteo zbog povecane pornografije nego zbog biznis odluka tv kuca koje emituju tvoj meterijal. Dakle samo od njih zavisi, od njihove poslovne procene, da li ce biti na tvu ili na nekom drugom mediju a ne od toga koliko ima pornografije. Prosta matematika kaze da nisi ugrozen kako god da okrenes.

 

A uzgred ovo sto pricas moze da se primeni ama na bas svaku vrstu programa. Ili ti ako idemo tvojom logikom mozes reci "eto sta moze da se desi ako ne zabranimo crtace, kulinarske emisije, religijske, etc".

 

 



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato sto imas izbor. Da ne gledas to, vec umesto da gledas tv odes u setnju parkom.

 

 

A zasto bih se ja odrekao svog prava na izbor i doveo sebe u  situaciju da moram u park jer na TV-u pustaju pornice?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Аааааа ја годинама не могу да се сетим како се звао овај цртани, ау каква срећа! :D

 

:D

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A zasto bih se ja odrekao svog prava na izbor i doveo sebe u  situaciju da moram u park jer na TV-u pustaju pornice?

 

Ne odrices se prava na izbor vec ga upravo cinis. Izmedju izbora da gledas tv ili ne gledas tv ti se odlucujes da ne gledas jer ti ne prikazuju zanimljiv sadrzaj.

 

Mozes da biras samo u granicama moguceg. Eto naprimer ja bih da gledam HBO HD, ali ga nemam u paketu, sta je meni uskraceno pravo na izbor? Nije brate mili vec nemam uslova za taj izbor. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne odrices se prava na izbor vec ga upravo cinis. Izmedju izbora da gledas tv ili ne gledas tv ti se odlucujes da ne gledas jer ti ne prikazuju zanimljiv sadrzaj.

 

Mozes da biras samo u granicama moguceg. Eto naprimer ja bih da gledam HBO HD, ali ga nemam u paketu, sta je meni uskraceno pravo na izbor? Nije brate mili vec nemam uslova za taj izbor. 

 

 

Tacno u granicama moguceg. Ali te "granice moguceg" ko odredjuje. Posto ocigledno nisam "ja" taj koji odredjuje te granice, odnosno te "granice moguceg" su mi nametnute, tj, ja sam svojim "necinjenjem" odnosno priznavanjem prava drugima da gedaju sta zele ili emiterima da emituju sta zele onemogucio sebi isto to pravo. Pa je pitanje, zasto bi meni pravo nekog drugog da gleda ono sto zeli bilo prece od mog prava da gledam sta zelim?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vidis dansnje "granice moguceg" u Srbiji su svedene na sund ( ja ne gledam nas program ali cenim na osnovu pisanja ljudiu ovde ).  Upravo to povrsno pozivanje na "imaju ljudi pravo da gledaju sta zele", sto jeste tacno, dovelo je do toiga da neki uopste nemaju mogucnost da gledaju nesto drugo. Nije tu u pitanju vise da neko gleda sta zeli vec jednostavno je zloupotrebom emitera pravo ljudi da gledaju sta zele program sveden na sund. Da bi se to izbeglo potrebne su "zabrane", pravila itd. A ta pravila odredjujem "ja" kao suveren a ne emiter.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Taj sund mnogo vise ljudi u srbiji voli nego sto ne voli. Vecina naroda obozava Grand, farmu i VB.

ja mrzim te emisije, ali nemam prava onima koji vole da zabranjujem.

Moze da se nesto zabrani samo ako krsi ustav i zakon a ove emisije ga ne krse... Cak su i sve ruzne reci cenzurisane (sto sr ne moze reci za vecinu drugih emisija).

A ako mislite da narod ne bi trebalo to da gleda onda edukujte narod do tog nivoa da sam shvati da to nije dobro. Zabranom se nista dobro nr postize jer se ne resava uzrok nego posledica... A uzrok je vlada RS i nadlezna ministarstva koja jedva prstom da mrdaju za napredak prosvete, kukture i nauke u Srbiji... Tu je braco cvor, a ne u tupavim pevacima koji nepoznavanjem gramatike zabavljaju mase...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Taj sund mnogo vise ljudi u srbiji voli nego sto ne voli. Vecina naroda obozava Grand, farmu i VB.

ja mrzim te emisije, ali nemam prava onima koji vole da zabranjujem.

Moze da se nesto zabrani samo ako krsi ustav i zakon a ove emisije ga ne krse... Cak su i sve ruzne reci cenzurisane (sto sr ne moze reci za vecinu drugih emisija).

A ako mislite da narod ne bi trebalo to da gleda onda edukujte narod do tog nivoa da sam shvati da to nije dobro. Zabranom se nista dobro nr postize jer se ne resava uzrok nego posledica... A uzrok je vlada RS i nadlezna ministarstva koja jedva prstom da mrdaju za napredak prosvete, kukture i nauke u Srbiji... Tu je braco cvor, a ne u tupavim pevacima koji nepoznavanjem gramatike zabavljaju mase...

 

Имаш право, треба тражити узроке и треба едуковати народ на првом месту. Али забрана ипак може имати смисла и нешто се постиже са њом. Последице могу бити добре или лоше. Узмимо за пример овај форум. Као и други форуми и он има правила. "Забрањено је то и то...". Поред правила, има и уредника форума који су ту да прате шта учесници пишу и објављују, и по потреби да опомињу, бришу и забрањују приступ појединцима који правила крше. Уредник форума или теме ће у неким случајевима по својој савести и мишљењу донети одлуку да се нешто обрише или неко банује на месец дана, иако ће можда велики број учесника бити против тога. То је просто тако, уредници имају власт и право да то ураде. И, што је такође важно, уредник можда види и зна нешто што обични учесници не могу да виде. Можемо причати и жалити се да не ваља овај или онај на власти (не узимајмо у обзир оне који живе неморално), али питање је како би се ми снашли (или неко други) у датој ситуацији и на том месту. Лако је рећи: "да сам ја на његовом месту..." или "они треба да ураде то и то", али ствари се мењају кад дођемо на тај положај. Мислим да треба забранити емисије, ако одговорни (нпр. уредници телевизија) сматрају да то треба урадити из неког разлога судећи по својој савести и у договору са другима (као обичан човек не морам и не могу да знам све разлоге)... Данас многи мисле да знају најбоље и мисле само на себе, то је проблем...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Боже, какво поређење... Форумски правилник није еквивалентан забрани емисија, већ би забрана форума од стране државе била еквивалентна забрани емисија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neadekvatno poredjenje.

 

Ovo poredjenje bi mozda i moglo da prodje ako kazemo da je pravilnik foruma isto sto i ustav drzave. 

 

Onda mozes da kazes da admini i modovi postupaju po pravilniku i svakoga ko taj pravilnik krsi oni sankcionisu, isto ko sto se svako ko krsi stav sankcionise.

 

I opet dolazimo do moje poente, da ove emsijie mogu komotno da se zabrane ali tek ako na neki nacin krse ustav. Ja ne znam... jel krse? Mislim da ne....

 

Ova zabrana je emotivne prirode i uslovljena laznim osecajem za moralni autoritet... ko je tim ljudima koji su zabranili u kraljevu dao za pravo da sebe stave za moralne autoritete (posto smo zakljucili da zakonski nemaju ama bas nikakav razlog za ukidanjem)? Otkud njima pravo da sebe stave u tu poziciju moralnih sudija koji znaju sta je dobro za narod?

 

Ako je to tako prosto, onda komotno mozes da brojis dane kad ce neko da zabrani ZRU... a nesto mi govori da tad neces biti pun razumevanja za tu zabranu vec ces verovatno na sva usta govoriti o krsenju prava, slobodi govora, veroispovesti  itd...

 

Da rezimiram- Zabrana MOZE, ali iskljucivo kao kaznena mera za krsenje zakona.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neadekvatno poredjenje.

 

Ovo poredjenje bi mozda i moglo da prodje ako kazemo da je pravilnik foruma isto sto i ustav drzave. 

 

Onda mozes da kazes da admini i modovi postupaju po pravilniku i svakoga ko taj pravilnik krsi oni sankcionisu, isto ko sto se svako ko krsi stav sankcionise.

 

I opet dolazimo do moje poente, da ove emsijie mogu komotno da se zabrane ali tek ako na neki nacin krse ustav. Ja ne znam... jel krse? Mislim da ne....

 

Ova zabrana je emotivne prirode i uslovljena laznim osecajem za moralni autoritet... ko je tim ljudima koji su zabranili u kraljevu dao za pravo da sebe stave za moralne autoritete (posto smo zakljucili da zakonski nemaju ama bas nikakav razlog za ukidanjem)? Otkud njima pravo da sebe stave u tu poziciju moralnih sudija koji znaju sta je dobro za narod?

 

Ako je to tako prosto, onda komotno mozes da brojis dane kad ce neko da zabrani zru... a nesto mi govori da tad neces biti pun razumevanja za tu zabranu vec ces verovatno na sva usta govoriti o krsenju prava, slobodi govora, veroispovesti  itd...

 

Da rezimiram- Zabrana MOZE, ali iskljucivo kao kaznena mera za krsenje zakona.

 

Да, у праву си. Забрана у том смислу није добра.

 

Али требало би да се осмишљава програм који ће телевизија да емитује, да буде квалитетан, богат, који бити и забаван и образован, који неће удовољавати и распаљивати страсти гледалаца, већ подстицати радозналост, критичност, племенитост, итд.  у мери у којој је тако нешто уопште могуће на тај начин. А уколико се из неког неоправданог разлога одступа од таквог плана, реаговати одговарајућим "забранама" и сл. Ако нпр. у мом предузећу неко одступи од плана, наравно да ћу га казнити или му забранити да спроводи неки свој "план". Он није прекршио устав и нека права која следе из устава, али је прекршио правило на које се предузеће ослања и "живи" и то се мора кориговати. Ако телевизија нема неки план и програм емитовања (осмишљен пажљиво према разним потребама гледалаца и према ономе што се сматра да телевизија треба да пружи гледаоцима) онда се прилагођава случају (или појединцима) и губи на квалитету... Не знам који све механизми постоје за контролу програма који се емитује, али морају да постоје, просто се не може свашта емитовати на телевизији, чак и ако народ то тражи. Неки облик цензуре треба да постоји, а ко ће да је врши осим онога ко има власт и моћ да је спроведе... 

 

Поређење и пример са форумом - наравно да је неадекватно, али је довољно да се препозна нормална потреба у људском друштву за влашћу која, поред осталог коригује и грешке. Наравно, та потреба постоји и код емитовања ТВ програма.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...