Jump to content

Зоран Ђуровић - Онан - Онанија


Дејан

Препоручена порука

Жен варала мужа, он сазнао, опростио јој иако има пуно право да се разведе. Они немају односе, она неће. Дакле и прељуба, и кршење препорука Св. Павла од њене стране. Она је њему привлачна и кад му загусти "олакша себи" мислећи на њу.

Шта он чини? Прељубу? Је ли он велики грешник или има љубав која је већ изнад закона? О чему се ради ту?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Bokisd рече

imam stvarno dobru drugaricu, jednostavno smo se nasli u nekoj prici i imamo super teme, ne znam kako drugacije da objasnim. I sad sam skoro upoznao bas jednu stvarno 'kul' sestru u crkvi.

Znam da smo mi muskarci 'stoka', nisam ni ja cvecka, ali ipak mislim da zavisi od coveka kako se postavi kao i u bilo kojoj drugoj stvari.

За породичне пријатеље не цитирам јер сам ти горе објанио разлику.

То може да буде изузетак. Има изузетака кад кад је разлика у годинама и тако то али то није оно да ти неког носиш у срцу и причаш тајне како си то описао.

Не нисмо стока. Женимо се или монашимо. И једно и друго је усмеравање страсти.

Једино смо стока ако желимо да лупамо рецке.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ćiriličar рече

О чему се ради ту?

о мазохизму.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ćiriličar рече

Зашто?

ем га је преварила (значи не воли га), ем неће да спава са њим (значи не воли га), шта они траже заједно!? За моју душу би био врхунски мазохизам да поред себе имам неког ко ме не воли, а друга ствар, он својим понашањем гура жену ту у грех.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na ovu temu bi samo još nadovezao nešto što je rekao sv. Jovan Zlatousti kada se već govori o svetim ocima.  

Брак је дат ради рађања деце, а још више од тога за гашење природног пламена.“

Ovim je jasno stavljeno na znanje da po pitanju braka ne treba nipošto slušati oca Joila,monaha Nikolaja iz Paraćina i sl.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Снежана рече

ем га је преварила (значи не воли га), ем неће да спава са њим (значи не воли га), шта они траже заједно!? За моју душу би био врхунски мазохизам да поред себе имам неког ко ме не воли, а друга ствар, он својим понашањем гура жену ту у грех.

Пази, селе, истинита прича. Ја у вери, дружим се са човеком нецрквеним (негде на западу вајном). Ја постим, он мрси. Псује се, али, нажалост, то му је "узречица"....ту сам га другарски опомињао, па кад му излети псовка, загрли ме, брецне се и каже "еее, извини".

Да скратим...био је у рату, вратио се из рата, мала деца, жена га преварла са његовим оцем. Кад ми се поверио, мени се занебесало. Све моје биће се потресло. "Кресну жарко сунце", стеже вилице и суздржа сузу, сав зајапурен.

Па сад ти види...остао је са њом, слао јој паре, слушао сам кад је зове и кад се грохотом смеје и зеза је другарски се шали. Сад толози ће то вако-нако....али јето за мене величина, ја мислим да је Рај за текве...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Вилер Текс рече

За породичне пријатеље не цитирам јер сам ти горе објанио разлику.

То може да буде изузетак. Има изузетака кад кад је разлика у годинама и тако то али то није оно да ти неког носиш у срцу и причаш тајне како си то описао.

Не нисмо стока. Женимо се или монашимо. И једно и друго је усмеравање страсти.

Једино смо стока ако желимо да лупамо рецке.

To sam i mislio za stoku (svakakve misli nam padaju napamet)/

Predpostavljam da razumes da sam pricao iz situacije kada neko nije u braku, ti sigurno bolje znas od mene kako stoje stvari u braku.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ćiriličar рече

Пази, селе, истинита прича. Ја у вери, дружим се са човеком нецрквеним (негде на западу вајном). Ја постим, он мрси. Псује се, али, нажалост, то му је "узречица"....ту сам га другарски опомињао, па кад му излети псовка, загрли ме, брецне се и каже "еее, извини".

Да скратим...био је у рату, вратио се из рата, мала деца, жена га преварла са његовим оцем. Кад ми се поверио, мени се занебесало. Све моје биће се потресло. "Кресну жарко сунце", стеже вилице и суздржа сузу, сав зајапурен.

Па сад ти види...остао је са њом, слао јој паре, слушао сам кад је зове и кад се грохотом смеје и зеза је другарски се шали. Сад толози ће то вако-нако....али јето за мене величина, ја мислим да је Рај за текве...

 

Величина? да...али некад је величина отићи достојанствено.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Дејан рече

Админи? Можеш ли да нас побројиш!

Брате, или гс "ми" кујемо у звезде или ти не видиш добро.

Било вас је доста али си ти све претходне надмашио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Zoran Đurović рече

Не читаш шта ти говорим, него кажем да си довољно лишен светлости разума па да би и то могао тврдити. Јер ја те крстим, а ти прдиш. То ти је народна умотворина. 

Закључак је био да Нисенац јасно говори о апокатастази, а то сведочи и Ефески. Људски је грешити, демонски истрајавати. Е, ти си истрајавао. Јер си најпре тврдио да није сигурно да је Ниски заступао апокатастазу (а ја ћу се обесити ако си ти иједно његово дело прочитао, него си класични паламуд), а кад сам ти из Ефеског показао да јесте, онда си из Ефеског навео речи које се уопште не односе на апокатастазу, него је он довео у сумњу да у Нисенца постоји учење о чистилишту. - Не знам да ли си, интелигенцијо и лепото, чуо у српском нешто о бабама и жабама?   

Аха, идемо у даље разводњавање приче о твом подржавању блуда.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Плаво Небо рече

Човек је живео и сада је жив у Царству Небеском.

Гле чуда, могу ли да добијем неки извор за те тврдње, пошто званична историја већ 200 година учи другачије 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Плаво Небо рече

Аха, идемо у даље разводњавање приче о твом подржавању блуда.

А како подржава блуд?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Дејан рече

Гле чуда, могу ли да добијем неки извор за те тврдње, пошто званична историја већ 200 година учи другачије 

Која званична историја??

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...