Jump to content

Зоран Ђуровић - Онан - Онанија


Дејан

Препоручена порука

Овде пише да је Мурат трећи султан: 

Нисам експерт за ово, а тема нису Турци Огузини, него секс.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Zoran Đurović рече

Не, Мурат је био први. Бајазит је био 4. управитељ и други сулан.  

Мурат је био Емир.

Целу ову историјску причу сам покренуо јер су и свети Оци такође добрим делом припадници историје, како далеке тако и ближе, и њихово тумачење је доста компликовано, они имају исто своју митологију. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Zoran Đurović рече

Или да сачекаш да ја дођем на ПБФ па да упишеш код мене. :D 

(Оооооооооооој акшаме, брате мили, жив те Мујо дочекати неће)....да одватимо тему од Мурата....ја би волео да ти дају да дођеш, али сам песимистичан у том погледу. Једино кад би Синод (неки наредни "дошапнуо") али неће ти дати...и то, мислим, баш јер си се јавно профилисао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Zoran Đurović рече

Овде пише да је Мурат трећи султан: 

Нисам експерт за ово, а тема нису Турци Огузини, него секс.   

И Мехмед Паша Соколовић и патријарх Макарије Соколовић нису били  браћа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Дејан рече

Мађар- Јањош Хуњади.

Сви сувременици Јовану Хуњадском и сину његову, Матији краљу, блиски писци и сведоци кажу, да је он пореклом Влах - па и данашњи најбољи мађарски и немачки историчари не кажу, да је био друго што већ Влах пореклом. Да поменем од тих најбољих мађарских историка само Јулија Паулера а од немаца Алфонса Хубера и ако хоћеш Вилхелма Шмидта и Чеха Пича....- архимандрит Иларион Руварац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, nedeljko рече

Сви сувременици Јовану Хуњадском и сину његову, Матији краљу, блиски писци и сведоци кажу, да је он пореклом Влах - па и данашњи најбољи мађарски и немачки историчари не кажу, да је био друго што већ Влах пореклом. Да поменем од тих најбољих мађарских историка само Јулија Паулера а од немаца Алфонса Хубера и ако хоћеш Вилхелма Шмидта и Чеха Пича....- архимандрит Иларион Руварац

Углавном, ем га је народно предање преименовало , ем посрбило. То је суштина приче. Народно предање и митови и историјске чињенице.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Дејан рече

Углавном, ем га је народно предање преименовало , ем посрбило. То је суштина приче. Народно предање и митови и историјске чињенице.

Које је архимандрит Иларион Руварац развејавао као лански снег. И зато његова тврдња да је Милош Обилић конкретна историјска личност - има тежину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, nedeljko рече

Које је архимандрит Иларион Руварац развејавао као лански снег. И зато његова тврдња да је Милош Обилић конкретна историјска личност - има тежину.

Slažem se, al ipak svačije mišljenje prolazi filter sabornosti.

Informacije do kojih prosečan čovek danas može da dodje, do pre 50 godina je bilo nezamislivo. Ilarion je u svom istorijskom periodu življenja radio sa onim što je imao, kao što danas istorija u svoja istraživanja uključuje i genetska testiranja, svako vreme nosi svoje breme.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Zoran Đurović рече

... мој @Голубе бели!:))12:smeha::))

Кад би мање... у овим стиховима би се препознао! - Одмах се сетих Рођеног и компаније! 

Фала ти на песмици, нисам је био чуо. 

Нема на чему и други пут! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, nedeljko рече

За шта, бре, диплому ? Довољно је да прочиташ катихизис за I разред средње школе и да схватиш колико је поп из Рима у дубокој заблуди.

Тај сам ја писао. :) И за други и трећи. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Александар Милојков рече

Тај сам ја писао. :) И за други и трећи. :)

Ако је доследан, сада би требало себи око да ископа!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, nedeljko рече

Вера је дивна ствар и сва та ревност (труд) верујућег човека за Бога је дивна. Али ревност за Бога која није по расуђивању (по разуму) (Рим. 10, 2) не само да није дивна вера, већ озбиљна духовна прелест и психичка патологија.  - Александар Милојков            

А што ти Ави упућујеш моје речи? Ја када сам ово писао нисам имао њега на уму.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...