Jump to content

Православна порука, мисао дана....


Препоручена порука

Хришћанство даје ту идеју, ради које је човек спреман да претрпи тешкоће и препреке, које му стоје на путу и силе за то. Вера чини више од самог исцељивања болести: она даје човеку могућност да буде срећан у самим страдањима и болестима.
И на крају, Хришћанство открива човеку као највишу вредност земног живота – осећање љубави према свима другима, независно од интелектуалних, националних, социјалних и других видова разлика.
Хришћанство обнавља човека, делује из индивидуалне личности, помаже човека да нађе себе самога, јер је, по речима древних апологета, „душа по природи Хришћанка“.
Хришћанство има то, што не поседује ни један други религиозни систем – Исуса Христа – Бога и савршеног Човека, ту Савршену Личност, Која се јавља вечним примером и обрасцем за Хришћанина.

Архимандрит Рафаил Карелин

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

86695365_2714349671968238_7256500349291200512_n.jpg

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

''Prava ljubav je jedino kada ljubav ne traži svoje. To je i prava sloboda.''

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

«Процветала су и дивно су некад текла наша дела. Тада у дому Божијем није било места за ово непотребно слаткоречиво и, како сада видимо, лукаво богословље. Напротив, рећи или чути о Богу нешто ново, што би само задовољило радозналост, значило је исто што и играти се камењем и брзином њиховог жонглирања обмањивати поглед, или засмејавати гледаоце разним покретима који су својствени женама. За побожност су сматрани једноставност и благородство речи. Али након што је у наше Цркве, попут какве тешке и злоћудне болести, продрла философија и склоност ка препиркама, празнословље су почели да сматрају за ученост и, као што се у књизи Дела апостолских каже за атињане, ми се више ничим другим не занимамо, него да штогод ново говоримо и слушамо. Који ће Јеремија данас једини бити у стању да како доликује оплаче нашу срамоту и помраченост?». Дрско се поново разматрају древне одредбе Црквеног учења и не мање дрско објављују се потпуно нове! Код нас је «свако богослов, па макар му и хиљаду (греховних) мрља лежало на души». Заборављају наши нови богослови да се «нико не може упустити у богословље и рећи оно што доликује о Богу, осим Духом Светим»

св. Григоријe Богослов

Link to comment
Подели на овим сајтовима

отац Томас Хопко  „Моли се колико можеш, не колико би желео“.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Дотад сам био упознао љубав већу од љубави према људима, љубав према Богу. Али и ову љубав, према бившим друговима и сапатницима, била је велика и достојна да човек ради ње живи, да би је стекао, осетио и с њом живео у дубини свога бића.

(монах Калист)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

(Учинио си грех - бићеш кажњен... Е, па, није тако)

Грех није преступ или нарушавање некаквог спољашњег закона и правила, као што многи погрешно мисле, преступ због којег човек мора да буде кажњен. Грех, дакле, превазилази оквире морала и права. Јер грех има везе са самом суштином човековог постојања, то јест, грех је онтолошка категорија, јер ако је циљ човековог живота да живи у заједници љубави са Богом, онда грех, који раздваја човека од Бога, јесте пре свега промашај.

МИТРОПОЛИТ ПОРФИРИЈЕ

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

С обзиром да постоје три [врсте] болести, немојте пројавити да болујете од неизлечиве, и немојте показати да је болест воље слична оној од које су болесни они што страдају телесно. Јер, они који су оболели од незнатних болести сами иду код лекара. Они, пак, који су тешко оболели, позивају лекаре код себе. Међутим, они који страдају од неизлечиве болести потиштености не допуштају да им лекар приступи. [Пазите] да се и вама у садашњости не деси да избегавате оне који имају исправне помисли.

свети Василије Велики, Младима, како да имају користи од читања јелинских књига

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја и време, као две птице,или лађе на пучини морској

једно поред другог пролазимо, ничег постојаног у себи

немамо - осим што погрешке моје никад неће проћи

 

свети Григорије Богослов, Тешка недоумица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

84072296_632496357313457_161623746382554

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

M.FACEBOOK.COM

The wonderworking “Joy of All Who Sorrow” Icon of the Mother of God was...

 

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ТИ СВЕШТЕНИЦИ, КОЈИ НЕ ПРИЧЕШЋУЈУ ХРИШЋАНЕ КОЈИ ПРИСТУПАЈУ БОЖАНСКОМ ПРИЧЕШЋУ СА СТРАХОПОШТОВАЊЕМ И ВЕРОМ БОГ ОСУЂУЈЕ КАО УБИЦЕ, сагласно написаном код пророка Осије: “А дружина је свештеничка као чета која дочекује људе, убијају на путу у Сихем, чине грдило“ (Oс.6,9). Другим речима, свештеници који су сакрили пут и вољу, и заповест Божију, и нису је објавили су убили Сихема и починили беззакоње у народу Мојем.
Ја се само чудим и не знам да ли постоје такви свештеници који удаљују оне који приступају Тајнама. ЈЕР ОНИ СЕ ЧАК НИСУ НИ ЗАМИСЛИЛИ О ТОМЕ ДА СУ РЕЧИ КОЈЕ ОНИ САМИ ГОВОРЕ –ЛАЖ. ЈЕР ОНИ САМИ НА КРАЈУ ЛИТУРГИЈЕ ГЛАСНО ПРИЗИВАЈУ СВЕ ВЕРНЕ, ГОВОРЕЋИ: „СА СТРАХОМ БОЖИЈИМ, ВЕРОМ И ЉУБАВЉУ ПРИСТУПИТЕ“. То јест приђите Тајнама и Причешћујте се; А ЗАТИМ СЕ САМИ ОДРИЧУ СВОЈИХ РЕЧИ И УДАЉУЈУ ОНЕ КОЈИ ПРИСТУПАЈУ. ЈА НЕ ЗНАМ КАКО БИ СЕ МОГЛО НАЗВАТИ ОВАКО ЛОШЕ ДЕЛО.
св. Никодим Светогорац и св. Макарије Коринтски – ДУШЕКОРИСНА КЊИГА О ЧЕСТОМ ПРИЧЕШЋИВАЊУ СВЕТИМ ХРИСТОВИМ ТАЈНАМА

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...