Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

пре 2 часа, Bilbija рече

Odlicno samo neka dolaze, natalitet u Srbiji nije na zavidnom nivou, oni su nas braatski narod, donose pare i ostavljaju u srbiji. Zamisli samo koliko je to novca . 200 000 rusa i uktajinaca koji pplate stan po 1000 evra, to je 200 miliona evra vise Srbiji. A gde je hrana, odeca, obuca ... i tako svakog m eseca., Odlicno, samo neka dolaze. Postajemo turisticka sila. 

haha kakav natalitet, vecina su muskarci, da bi imao natalitet trebaju ti zene a ne muskarci. :D Manje bih se i ja bunio da je 150 000 ruskinja.. neka idu kirije.... 



Haha Od ovih ce da imamo skok bdp a pad bdp po glavi stanovnika. 

Imamo veci finansijski dobitak od rusa nego od kompletnog IT sektora. Treba raditi na dolasku jos vise Rusa u Srbiju i to sto boljeg finansijskoog stanja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, haveaniceday рече

haha kakav natalitet, vecina su muskarci, da bi imao natalitet trebaju ti zene a ne muskarci. :D Manje bih se i ja bunio da je 150 000 ruskinja.. neka idu kirije.... 



Haha Od ovih ce da imamo skok bdp a pad bdp po glavi stanovnika. 

 

Mislis da je lose za Srbiju novih 2-2,5 milijardi evra godisnje ? A bez ikakv ih kredita? Ovo je bolje nego more da imamao. 

Treba graditi nove stanove sa ovim parama, zaposljavati nezaposlene a ne kukati zbog povecanja kirije. <sposobna i pametna drzava i narod koriste dobre prilike a ne kukakju kao babe.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не може бити лоше кад дође неко да троши новац. Углавном су то људи који ће пристојно зарађивати и плаћати порез, нису социјални случајеви.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg.d273353e05ff0a7c4edf6e3b525b1e5e.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Clip.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Bilbija рече

Mislis da je lose za Srbiju novih 2-2,5 milijardi evra godisnje ? A bez ikakv ih kredita? Ovo je bolje nego more da imamao. 

Treba graditi nove stanove sa ovim parama, zaposljavati nezaposlene a ne kukati zbog povecanja kirije. <sposobna i pametna drzava i narod koriste dobre prilike a ne kukakju kao babe.



Eh da je dobitak 2, 2.5 milijardi evra za Srbiju bilo bi sjajno. 

Pitanje koliko ce da izgubimo, i koji su sve ostlai negativni efekti. 

Jedan od primera koje sam nabrojao jeste sto ce potrosacka korpa biti znacajno skuplja a kupovna moc znatno manja. 
Pare koje Srbija dobije otici ce u budzet ali kako ce to tek da se trosi i to je pitanje.... 

Gradovi ce da dobiju nove potrebe za javnom potrosnjom u vidu sredjivanja ulica, uvodjenja novih linija gradskog prevoza.. saobracaj je vec preopterecen a javni prevoz ocajan. 

I sto je najgore, ovo o cemu pricamo nije trajna investicija. Ovo je "sezonska". Ti Rusi ce otici i balon puca. Cekaju da im stane rat i prekinu sankcije. Npr, InteliJ ona kompanija koja pravi IDE je sve svoje ruske zaposlene samo prebacila u Srbiju. Oni ce to da vrate. 

BLOG.JETBRAINS.COM

We have already made our position very clear in regard to the invasion of Ukraine. We condemn the attacks of the Russian government, and we stand with the Ukrainian people...

 

Цитат

Не може бити лоше кад дође неко да троши новац. Углавном су то људи који ће пристојно зарађивати и плаћати порез, нису социјални случајеви.

 

Пре сат времена, Вукашин рече

Не може бити лоше кад дође неко да троши новац. Углавном су то људи који ће пристојно зарађивати и плаћати порез, нису социјални случајеви.

Odlicno je kada neko dodje i trosi novac, cak je i dobro kada neko dodje i pravi novac. PRoblemi dolaze kada njihovo trosenje i pravljenje novca pocne negativno da utice na gradjane Srbije i kada su Srbi zbog toga siromasniji. 

Svaki Srbin kome je povecana kirija zbog rusa - je sada siromasniji za to povecanje kirije. Kupovna moc mu je slabija, potrosacka korpa skuplja... a plata ista. Dolazak IT Rusa ne menja puno zaradu Srba. 


Kao i sve drugo, ovo ima i negativne i pozitivne posledice, ja mislim da su negativne vece. 





 






 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, haveaniceday рече


I sto je najgore, ovo o cemu pricamo nije trajna investicija. Ovo je "sezonska".

 

Kao i letovanje u Hrvatskoj ..turisti im dolaze samo dva meseca godisnje i ostavljaju im pare pa se ne zale na "sezonsku" prirodu ..

:))

Niti kukakju na povecanje stanarina...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bilbija рече

Kao i letovanje u Hrvatskoj ..turisti im dolaze samo dva meseca godisnje i ostavljaju im pare pa se ne zale na "sezonsku" prirodu ..

:))

Niti kukakju na povecanje stanarina...

Nisam znao da je beograd turisticko mesto sa izgradjenom infrastrukturom za tu namenu da podrzi sve to kao Split...

Sada moramo da izgradimo infrastrutkturu i stambene jedinice da akumoliramo sve to - koje ce posle da propadnu.

 

Niti kukakju na povecanje stanarina...



Zato sto ih nemaju. Imaju hotele i izgradjena odmaralista.. uredjena sa tom namerom i svrhom. Mi nemamo. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, haveaniceday рече

 

Sada moramo da izgradimo infrastrutkturu i stambene jedinice da akumoliramo sve to - koje ce posle da propadnu.
 

Reci mi koliko godina ima kuca ili stan u kojoj tvoji roditelji zive? Menjaju li svakih nekoliko godina zidove posto brzo propadaju?

Ovde grade kvalitetnije te ja zivim u stanu u kuci koja je izgradjena u 17. veku ... ima 350 godina i jos nije "propala" ..

:))

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Bilbija рече

Reci mi koliko godina ima kuca ili stan u kojoj tvoji roditelji zive? Menjaju li svakih nekoliko godina zidove posto brzo propadaju?

Ovde grade kvalitetnije te ja zivim u stanu u kuci koja je izgradjena u 17. veku ... ima 350 godina i jos nije "propala" ..

:))

 

Dolaze u Beograd koji je prepum, evo ja ti zivim u predgradju, Konjarnik, bukvalno guzva..svakog dana. Kolone - cekas po 2,3 crvena.


Autoput u spicu, milis. Mozes da izadjes iz automobila i da guras, da ustedis na gorivu.  Moja komsinica radi u sudu na novom beogradu, kada se vraca sa posla treba joj po sat, sat i po da se vrati do stana. U normalnim uslovima bez guzve, treba joj 20 min, pola sata.

Moja sestra radi na dedinju, 4 kmm od naseg stana, izadje iz autobusa i pesaci, ili uhvati nek idrugi uz put - jer joj se ne isplati da ceka. Mlada devojka bije put, 4 kmm nije mnogo, ali je mnogo npr - zimi. 


Trenutna ti je situacija da se ljudi parkiraju pa ostavljaju auto u leru, pa komsije guraju automobile da mogu da se isparkiraju - nema mesta za sve. 
Parking preko dana u sirem centru beograda - nemoguc. Nemoguc. 

Znam da ne razumes sve to, jer verovatno odavno nisi bio ovde ali normalno je to. 

Opet, dodaj na sve to sve ove silne Ruse... mozes da ocekujes jos goru situaciju

Ovo je dragi moj Zekara, samo deo atmosfere. 

E sad opet, tu dolazi momenat gde se ja slazem satobom, jer sui dobrim delom za sve to krivi Srbi. Evo gledam beogradjane ovde u komsiluju kada se setam, izgradio gospodin kucu, beogradjanin, ima garazu.. vidim garaza otvorena - puna nekog loma... a automobil na trotoaru pored. 

Pa ovde po zvezdari, gradili su kuce braca - malte ne do puta. To je sve ona losa strana srpskog mentaiteta o kojoj ti pricas. 

Medjutim situacija je takva kakva je i rezultati ovih migracija nece biti prijatni. Osim dodatnog novca za budzet i dodatne zarade za ugostiteljske objekte... a to je pitanje sta ce sa time da urade....

Trziste ima tendenciju da pokusava da se ispravlja, pa su se desile dve stvari. Prva stvar, stanodavci su popeli mnogo kirije. Rekoh ti vec primer.. sa 250 na 500, sa  500 na 1000 eura. 

To je napravil odrugi efekat. Jedan deo beogradjana ima kuce u okolini - oni su se dosetili - ajde ja da izdajem stan, odem zivim u kuci. Znam jednog takvog siguran sam da ih ima jos. 

Stanova za zivot polako nema. Grade se neke nove zgrade stalno, beograd je to... sta ce biti tu pitanje je. DA li ce uspeti da zadovolje sve kapacitete i potrebe koje ovaj grad polako dobija. 

Ja sam ovde prvi dodjos, ne smeta mi sto ljudi dolaze, smeta mi sto je dosao OGROMAN BROJ LJUDI u OGROMONM BROJU. I to ce da bude veliki sok za sistem.

150 000 ljudi se preselillo za Beograd poslednjih 15 godina... 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, haveaniceday рече

Dolaze u Beograd koji je prepum, evo ja ti zivim u predgradju, Konjarnik, bukvalno guzva..svakog dana. Kolone - cekas po 2,3 crvena.


Autoput u spicu, milis. Mozes da izadjes iz automobila i da guras, da ustedis na gorivu.  Moja komsinica radi u sudu na novom beogradu, kada se vraca sa posla treba joj po sat, sat i po da se vrati do stana. U normalnim uslovima bez guzve, treba joj 20 min, pola sata.
 

Pa sta mislis kako je u Frankfurtu ili Milanu? Hoces da zivis u milionskom gradu a da imas guzvu kao u selu od 200 stanivnika? Ne moze to... nema parkinga, guzva na auto putu, narocito u spicu kada se ide ili na posao ili sa posla. Nista neobicno, uobicajeno svuda. Znam ja kako je u Beogradu ali problem je sto ti ne znas da je isto svuda.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bilbija рече

Pa sta mislis kako je u Frankfurtu ili Milanu? Hoces da zivis u milionskom gradu a da imas guzvu kao u selu od 200 stanivnika? Ne moze to... nema parkinga, guzva na auto putu, narocito u spicu kada se ide ili na posao ili sa posla. . Znam ja kako je u Beogradu ali problem je sto ti ne znas da je isto svuda.

Нисам знао да су франкфурт и милано повећали количину становника за 10 % у року од неколико месеци... 

Nista neobicno, uobicajeno svuda



Nisam ja ni ocekivao da nema automobila na ulici kao u selu od 200 ljudi, ali jedno su guzve u centru a drugo je kada ti je situacija toliko kriticna da ims guzve na obodima grada. 

Ja sam nesto siguran da na ivicama franfurta guzve nisu velike i da imas gde da parkiras. Da vidis karaburmu kakva je...Ono je sramota sta su radili, grade zgrade bez podzemnih garaza i ljudi nemaju gde da parkiraju. 

Nesto sam siguran da u frakfurtu ne mogu da grade zgradu bez obezbedjenih parking mesta za stanare...  To su i u beogradu poceli skoro, ali je opet slabo. Mislim da traze broj parking mesta po broju stanova... treba minimum 1.5 parking mesta po stanu jer mnoge porodice imaju po dva automobila. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, haveaniceday рече

Нисам знао да су франкфурт и милано повећали количину становника за 10 % у року од неколико месеци... 
 



Nisam ja ni ocekivao da nema automobila na ulici kao u selu od 200 ljudi, ali jedno su guzve u centru a drugo je kada ti je situacija toliko kriticna da ims guzve na obodima grada. 

Ja sam nesto siguran da na ivicama franfurta guzve nisu velike i da imas gde da parkiras. Da vidis karaburmu kakva je...Ono je sramota sta su radili, grade zgrade bez podzemnih garaza i ljudi nemaju gde da parkiraju. 

Nesto sam siguran da u frakfurtu ne mogu da grade zgradu bez obezbedjenih parking mesta za stanare...  To su i u beogradu poceli skoro, ali je opet slabo. Mislim da traze broj parking mesta po broju stanova... treba minimum 1.5 parking mesta po stanu jer mnoge porodice imaju po dva automobila. 

 

Evo ovde imas i koliko sati se provede u guzvi u pojedinim gradovima. u Rimu provedu 10 dana godisnje u guzvi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...