Jump to content

Отац Зоран Ђуровић постављен за духовника цркве Ружице у Београду

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 8 часа, Родољуб Лазић рече

A последњи став је просто "генијалан". Небитно је како се формулишу ставови, ти "разумеш мотиве" и закључујеш на основу тога. Ајде!? Као и за митрополоита Амфилохија што си тврдио да је издајник и расколник, а Јоаникије његов следбеник у том послу, јер ти "разумеш мотиве". 

moram jadan ja ne bio :D .... a bre Rodjo ti ne razumes da je time spreceno.... tako da razumevanje motiva ostaje....:)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 26 минута, Bokisd рече

Ne vitlam, pricamo i tako tece razgovor.

Iskreno mislim da je situacija ovakva, ako Rodja i ja i drugi mislimo da razumemo 100% o ovim pitanjima o kojima pricamo, i ti i drugi takodje mislite da razumete 100%, i ako se radi o nekim principijalnim stavovima na obe strane kako onda moze da bude da samo mi nismo spremni za komunikaciju i zakovani smo u sebe i svoju percepciju, kada po defaultu obe strane su zakovane i pokusavaju da objasne svoje stavove za koje misle da su na 100%, takva je trenutna situacija povodom ovih pitanja na temi, povodom nekih drugih pitanja moze da bude komunikacija i razmena percepcija.

Ili, ako mislis da mi trebamo da se ispraznimo na 50%, ali daj bar i vi se ispraznite, ne mora 50%, moze i 70% :D, pa da vidimo gde ce to da nas odvede. :pivo:

 

0122_tuk и из овог поста се чита да ти тинтара ради на два принципа, гледај да некако постанеш моноболик. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bokisd рече

Ispovest je malo drugacija, daje nam se oprostaj blagodacu, ali prvo mi moramo da ulozimo trud za ispovedanje grehova i nameru i zelju da vise ne cinimo te grehove i tek onda deluje blagodat ispovesti, bez toga blagodat nece automatski delovati.

А зашто мислиш да си уопште заслужио да ти се греси опросте штагод уложио?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

Јасно је да ти држиш бесмислену тезу да је Бог створио човека у бесмртниој природи.

Мислим да те слободно можемо звати Зоран Импутација Ђуровић. Просто, то је твој заштитни знак. Где сам то рекао?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stvorena bića imaju svoju stvorenu energiju koja se izražava na taj način što pokazuje da ona nisu sama sebi dovoljna radi postojanja. U protivnom,radilo bi se o nekoj vrsti stvorene blagodati.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Родољуб Лазић рече

109. канон Картагенског сабора (код. еп. Милаша):

"Ко каже да је први човек, Адам, створен смртним, тако да, сагрешио он или не сагрешио, морао је опет умрети телом, то јест изаћи из тела, не ради казне за грех, него услед природне неопходности, нека је анатема."

Pa logika je :laie_14:.... postavka je .... smrtnim,...i,.....sagresio ili ne sagresio,....i.....ne radi kazne za greh,.... znaci covek (Adam) je sagresio i ucinio greh, i radi toga imamo i kaznu za taj greh sto jeste smrt i duse i tela...... dok je anatema da je smrtan usled prirodne neophodnosti bez obzira da li je sagresio ili ne, to ne utice na njega jer je prirodna neophodnosti takva da je stvoren smrtan....i cak i da nije sagresio opet bi Adam bio smrtan jer ja takva ta njegova prirodna neophodnost po prirodi je smrtan .... i to je protiv Pelagija....

Jer se odmah u sledecem 110.kanonu govori o tome da se od Adamovog praroditeljskog greha svi radjamo noseci na sebi posledice tog njegovog greha, jer to i Apostol pise da kroz jednog udje greh u svet i kroz greh smrt i svi ljudi ucestvuju u tom grehu i posledici sto je smrt.

I svi svetitelji crkve pisu da je Adam stvoren besmrtan, nije bio podlozan smrti i propadanju i truleznosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Bokisd рече

Jel moze da jos malo pojasnis ?

Па зашто би ти се било шта опростило. Сваки грех је неопростив секуларно гледано. Не можеш да поништиш оно што си урадио, штагод даље радио. Други принцип термодинамике. Људима је ово немогуће, али Богу је све могуће. Дакле, кад ти се опрашта то је поклон, ничим је заслужено. А воља да одеш на исповест исто. Благодат те покренула и благодат те очистила, а ти се значи хвалиш и дичиш тиме што си мало прошетао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, mirko1929 рече

Па зашто би ти се било шта опростило. Сваки грех је неопростив секуларно гледано. Не можеш да поништиш оно што си урадио, штагод даље радио. Други принцип термодинамике. Људима је ово немогуће, али Богу је све могуће. Дакле, кад ти се опрашта то је поклон, ничим је заслужено. А воља да одеш на исповест исто. Благодат те покренула и благодат те очистила, а ти се значи хвалиш и дичиш тиме што си мало прошетао.

Ok, blagodat je neophodna, ok, blagodat oprostenja je poklon, ali gde smo mi i nasa volja u oprostenju, valjda treba da postoji i nasa volja i neka nasa zasluga u smislu napora i truda, pa zar ne pise da se cartvo nebesko i trudom i podvigom zadobija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Родољуб Лазић рече

Мислим да те слободно можемо звати Зоран Импутација Ђуровић. Просто, то је твој заштитни знак. Где сам то рекао?

E, onda potpisi da je Bog stvorio coveka smrtnim. Јер, ако то не потписујеш, онда је нужно да тврдиш да га је створио бесмртним или као ципирипи. Или као цицибана. Или као духовни цинцулатор. 

Одабери каквим је Бог створио човека, па ћу ти објаснити консеквенце тих ставова, као што сам већ урадио. Али теби далеко путује из ... до главе. Или обрнуто, јер ти говор личи на блебетање, па онда можеш по потреби да вадиш да је Бог створио човека смртним, бесмртним или као ципирипи. То је блејање. Сучио сам те са консеквенцијама сулуде тезе да је Бог створио човека бесмртним, а ти си наставио да блејиш како картагински оци тврде то што ти тврдиш, а то ниђе нема везе. Зато би било члепо да објасниш твоју позицију, без да се позиваш на текстове које не можеш да разумеш. Целестије ти је био колега и зато је попио анатему, а ја ти кажем да иста и тебе качи, без обзира какве да формуле користиш. Ти си јеретик у души, то је јаче од тебе.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Bokisd рече

neka nasa zasluga

Нема је. Упорно остајеш у прелести не прихватајући да је божанска благодат та која припрема и обликује твоју вољу, али не и твоју, јер се показујеш каменим тлом и нећеш да примиш науку отаца. "Мислиш да си богат, а не знаш..."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Нема је. Упорно остајеш у прелести не прихватајући да је божанска благодат та која припрема и обликује твоју вољу, али не и твоју, јер се показујеш каменим тлом и нећеш да примиш науку отаца. "Мислиш да си богат, а не знаш..."

Zasluga u smislu da prinosimo volju za trud kako nam blagodat ne bi bila data djabe, ne bi bila dejstvena.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...