Jump to content

Зоран Ђуровић: Игуманија манастира Ћелије Гликерија на сахрани рашчињеног епископа Артемија

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 16 минута, Родољуб Лазић рече

Јанко, да ли је ово довољно добар одговор на твоје питање? 

Текс, не Јанко. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 347
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Veoma komplikovana tema, pogotovo ako uzmemo u obzir, da neki postom misle, kako su zaradili besplatan dar tj.sjedinjenje sa Hristom.

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Zoran Đurović рече

Neprijatelju Bozije blagodati, reci mi koji je post uveo Razbojnika na krstu u Raj? 

Безвезно питање, ако смем да приметим, нема везе ни са чим. Ако ти је то аргумент против поста, онда си стварно смешан. 

Него што си се толико узрујао? У чему је проблем? Ајде, ако могу, помоћи ћу ти. Ево, нпр. да видим нешто око регистрације верске заједнице у Србији. Да ли те то интересује? 

А могу и да ти кумујем. Нпр. да ти се црква зове "Беспосна истинита православна црква", сасвим ново и оригинално. 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Zoran Đurović рече

Nisam, ti ne читаш НЗ

a, sta da ti kazem,.... hipoteticki i ne moram, recimo uzmem od nekog svetitelja sta misli i prica o postu i to mi je dovoljno, zato sto je verovatnije da takav jedan svetitelj bolje razume poruku i smisao (kontekst :D) Jevandjelja od mene i onda mi je sasvim dovoljno da procitam nesto od svetitelja o postu i verujem njemu koji je sigurno bolji tumac Jevandjelja od mene...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Bokisd рече

a, sta da ti kazem,.... hipoteticki i ne moram, recimo uzmem od nekog svetitelja sta misli i prica o postu i to mi je dovoljno, zato sto je verovatnije da takav jedan svetitelj bolje razume poruku i smisao (kontekst :D) Jevandjelja od mene i onda mi je sasvim dovoljno da procitam nesto od svetitelja o postu i verujem njemu koji je sigurno bolji tumac Jevandjelja od mene...

О, Боки, па ти верујеш да су Свети Оци ауторитет? Какав си ти непросвећен, ускоуман хришћанин! Не знаш да су Свети Оци застарели и превазиђени? Шта ће ти њихово мишљење? Имаш ваљда своју главу? И ти си хришћанин као што су и они били. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

О, Боки, па ти верујеш да су Свети Оци ауторитет? Какав си ти непросвећен, ускоуман хришћанин? Не знаш да су Свети Оци застарели и превазиђени? Шта ће ти њихово мишљење? Имаш ваљда своју главу? И ти си хришћанин као што су и они били. 

 

ispada ,.....ja sam dobri stari citatolog, ....:D

Mislim Rodjo da se u neku ruku trebamo drzati citatologije (u kom smislu),.... pa ako sv.Jovan Kronstanski (i drugi svetitelji) kazu da treba post i pokajanje, onda licno to doslovno shvatam da je tako stvarno,.... i posle tek razbiram kako to treba da bude i sta i kako.... itd...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

ispada ,.....ja sam dobri stari citatolog, ....:D

Mislim Rodjo da se u neku ruku trebamo drzati citatologije (u kom smislu),.... pa ako sv.Jovan Kronstanski (i drugi svetitelji) kazu da treba post i pokajanje, onda licno to doslovno shvatam da je tako stvarno,.... i posle tek razbiram kako to treba da bude i sta i kako.... itd...

Е, мој Боки... А ко је Свети Јован Кронштатски? Обичан свештеник. Јел он доктор теологије? Није... Дакле, Ђуровић је ипак ауторитет у односу на њега, зар не? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Родољуб Лазић рече

Е, мој Боки... А ко је Свети Јован Кронштатски? Обичан свештеник. Јел он доктор теологије? Није... Дакле, Ђуровић је ипак ауторитет у односу на њега, зар не? 

(moram makar ,..:smeh1:, ....ma,ne,.... VSB je autoritet za Rodju kako rece Zoki.... :))))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Zoran Đurović рече

Пост је дно дна у побожности

Pa kad ga uzjasu razni samovoljni revnitelji, biva potpuno obesmisljen.

Da je Sv Justin Popovic znao kalvi opskurni likovi ce ga citirati i koristiti kao monetu za potkusurivanje u teoloskim rasprama - pitanje je da li bi pisao uopste.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема га Ђуровић. Да се није нешто наљутио? Можда му не одговара онај назив цркве? Није довољно упечатљив, шта ли? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, Родољуб Лазић рече

О, Боки, па ти верујеш да су Свети Оци ауторитет? Какав си ти непросвећен, ускоуман хришћанин! Не знаш да су Свети Оци застарели и превазиђени? Шта ће ти њихово мишљење? Имаш ваљда своју главу? И ти си хришћанин као што су и они били. 

 

ali to niko nije rekao

niti je iko "ukinuo" post

Zoran to nigde nije rekao

Naveo je cinjenice 

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Драшко рече

ali to niko nije rekao

niti je iko "ukinuo" post

Zoran to nigde nije rekao

Naveo je cinjenice 

 

Рекао је да су постови, осим Великог поста, неканонски и необавезујући.  Рекао је и да "Исус и Павле нас уче да је пост индивидуална ствар. То је за мене канон. Нека пости ко колико може и хоће." Рекао је, такође, да је пост дно дна у побожности, да не значи ништа. За онога ко хоће да разуме шта је рекао, све је јасно. Ко неће да разуме, нико му не може објаснити. 

А што се тиче чињеница...Чињеница је и да Литургија није канонски регулисана, тако да је и она неканонски и необавезујућа, зар не? Мислим, свако може да служи литургију коју он хоће, нпр. коју он сам напише. 

Чињеница је и да служење на антиминсу није прописано канонима, што значи да је и то неканонски и необавезујуће. Свештеник може да служи без антиминса, зар не? 

И то су чињенице, исто као што су чињенице оно за постове. 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...