Jump to content

Zasto verujete u Boga?

Оцени ову тему


Препоручена порука

trebalo bi definisati šta podrazumevaš pod pojmom vera. 

vera može biti pojam koji ima smisao "nadaš se" ali nemaš nikakav dokaz (bez povratne sprege)

sa druge strane vera može biti i pojam koji ima smisao "ličnog poznanja" ali koje je do te mere lično i ne prenosivo drugome, da sve što se u komunikaciji može reći jeste "veruj"

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Just now, dragisa said:

trebalo bi definisati šta podrazumevaš pod pojmom vera. 

 

to valjda svako od nas radi za sebe, u tome je lepota  ... p.s. molim admina da prebaci temu

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, w.a.mozart рече

to valjda svako od nas radi za sebe, u tome je lepota  ... p.s. molim admina da prebaci temu

to je jasno (ako te dobro razumem)

ali začetnik teme ima nameru da komunicira i da bi nešto smisleno rekli prvo moramo da se razumemo na šta mislimo , odnosno o čemu pričamo

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@dragisaja sam mislio da svako treba da saspe ono što misli i da ga baš briga za druge, ups :)

 

verujem zbog ličnosti Isusa Hrista ali to nije toliko bitno koliko saznanje da vera nije nešto do čega se stiže analizom, razmišljanjem i razumom - sve ovo nije loše ali vera je pre svega poklon od Boga, večita je misterija kako i po kojim aršinima Bog bira kome će da je pokloni ali je ovo jedna od smernica "Hvalim te, Oče, Gospode neba i zemlje, što si ovo sakrio od mudrih i razumnih, a otkrio si bezazlenima." Mudri i razumni su često dovoljni sami sebi

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, w.a.mozart рече

ja sam mislio da svako treba da saspe ono što misli i da ga baš briga za druge, ups :)

jeste jeste... i apostoli su isto tako radili :0212_rolleyes:

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Verujemo silom Božje blagodati.

Ne postoji nešto kao što je "dovoljan razlog" za veru.

Može Isus da ti vaskrsne ispred nosa i da podigne Lazara iz mrtvih pa da ne poveruješ. Ili da poveruješ pa da ga se odrekneš (Petar). Ili da poveruješ pa da ga izdaš (Juda). Ili da ga ubiješ (fariseji i Rimljani).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tako se desilo

nema tu izbora nego se ili desi ili se ne desi

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, ZeroPercent рече

Zanima me zasto verujete u Boga?

Па, размишљали смо, трагали, пуно читали, упоређивали. Није било лако. Ја сам Титов пионир и омладинац, мозак ми је потпуно испран од најранијег детињства - и у кући и у школи. 

Да ли су твоји верујући, или је вам је то породично? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, ZeroPercent рече

Zanima me zasto verujete u Boga? Hteo bih da nastavim dijalog sa vama nakon odgovora.

Ja trenutno ne vidim validan razlog

Ne znam nam kako ce zvucati ali Bog mi se otkrio, od onda verujem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, ZeroPercent рече

Zanima me zasto verujete u Boga? Hteo bih da nastavim dijalog sa vama nakon odgovora.

Ja trenutno ne vidim validan razlog

А да ли би било шта урадио без разлога, или све чиниш због нечега?  Ако чиниш све због некога разлога, онда нас обвјести шта је ти видиш као крајњи разлог, да скратимо причу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...