Jump to content

Zasto verujete u Boga?

Оцени ову тему


Препоручена порука

On 23.4.2020. at 3:21, Dragi рече

Tja, kako ovo objašnjavamo?

Незнабошци, по Библији нису напуштени од Бога, али су пуштени да сами иду и траже пут,  али напуштени, не, никако, а то због  печата Божјег у себи   (мислим на печат при зачећу којим бивају обасјани Божанственим Логосом Божјим  - Сином Божјим, видети о томе у - Јеванђеље по Јн. 1, 9).  Како схватити, дакле? Моје мишљење, као ИЗРАЗ њиховог "старозаветног" споразум са Богом! По оној  библијској - који не знају и не траже, наћи ће ме.  Такви су били и наши словенски преци и неки други, Њега (Христа) не знајући  поштују Га, и чак, поштују Га а не знају (нису свесни) да  Христа Спаситеља  поштују тј. Господа -  Оца и Сина и Светога Духа. Дакле, вид припрема за Христа и Царство небеско. Многи то схвате и у часу смрти, ставши пред двери Царства небеског... Сад ће неко рећи - али нису крштени? Без крштења нема спасења, то Господ јасно подвлачи неколико пута. Дакле, има крштења, али оно се може огледати у  - Нисте Га спознали у свој пуноћи, но, за Њим (делима и хтењем) сте жудили и стремили,  за Њега сте створени, зато је немирно срце ваше док се не смири у  Њему...

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

36 minutes ago, Dragi said:

Lako je ništa ne priznavati, ignorisati.

Zapravo nije... meni bi bilo nemoguće da ignorišem argument koji smatram valjanim...

 

36 minutes ago, Dragi said:

Okej. Ne vidim ja vezu... Ja je vidim.

Pa slobodan si da objasniš tu vezu... ja sam objasnio bar ukratko kako i zašto je Lematr (i ostali) došao do Velikog Praska i zašto to nema veze ni sa jednom religijom...

 

36 minutes ago, Dragi said:

Svako ima svoju realnost, svoju stvarnost sa kojom živi.

Svako ima svoj doživljaj realnosti... ali je realnost jedna...

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Благовесник рече

Незнабошци, по Библији нису напуштени од Бога, али су пуштени да сами иду и траже пут,  али напуштени, не, никако

Они су најсличнији другом, заблуделом сину, из приче Христове...

Будући да је Христос предвидео у ДУХУ колико ће се хришћани из јеврејства бунити због уласку хришћана из незнабоштва у ЦРКВУ Божју, исприча ту  истиниту причу и ради њихове поуке. 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4/22/2020 at 2:18 PM, Bokisd said:

Obrati pažnju!

U ovom kratkom tekstiću ima nešto o onome o čemu si i ti govorio na nekim temama, o bogu "izvan prostora i vremena" - 

WWW.ASTRONOMIJA.ORG.RS

Za pitanje slobodne volje, osim Hajzenbergovog principa neodređenosti, značajna je i Gedelova teorema o Nekompletnosti skupova. Gedela neki smatraju za najvećeg logičara, još od...

***

 

Kurt Gedel je jedan briljantan matematičar i logičar. U ovome tekstu imaš njegov "matematički dokaz o postojanju boga". 

 

MATEMATIKA.FANDOM.COM

Gedelova teorema o potpunosti je teorema matematičke logike koju je dokazao Kurt Gedel u svojoj doktorskoj disertaciji 1929. i kasnije u radu objavljenom 1930. U svom najpoznatijem obliku...

***

 

Poslednje što sam hteo da ti pokažem je ova knjiga: "Gedel, Ešer, Bah" (U vezi prethodnog, gore rečenog - postoji delimičan prevod na srpski jezik, no za mene je to bilo nedovoljno pa sam morao da potražim original i da ga pazarim. Nažalost, još je nisam pročitao, a ka`ću ne zna se :D Inače, dosta teško štivo)

 

WWW.GOODREADS.COM

Gödel, Escher, Bach book. Read 1,738 reviews from the world's largest community for readers. Douglas Hofstadter's book is concerned directly with the nat...

 

  • Свиђа ми се 1

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 23.4.2020. at 15:15, Grizzly Adams рече

Razumem da hoces da kazes da ne mozemo imati dokaz. Onda ne treba verovati. Ja ne verujem da on ne postoji. Ne verujem ni da postoji. Ne znam da li postoji jer nemamo nikakvih dokaza.

Zapravo ako nema dokaza malo je realnije da nema zbog Occam's razor ->https://en.wikipedia.org/wiki/Occam's_razor

Svakako, ja kazem da ne znam.

Da li se slazes da ne treba da verujemo za nesto sto nema dokaza?

Ziro, pobrkao si verovanje i znanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...