Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 5 минута, Bokisd рече

jedini koji je ekspert na forumu za sve i svja jeste boksit tj....ja,.

Ај' још једном ако смеш? Ај' само пробај... Владо те растурио тамо, а све је на товјој старни и опет ништа ниси постигао...могу мислити шта су ти дарвинисти чињели...Ђуровић неће да се бакће са тим ситним темама па да те за доручак поједе, а ја сам мека срца па нећу да те дирам...Боки...не изазивај неће ти ни Буловићев доктпрат помоћи :))

Оно јес' да си стари форумаш...али долазе нове генерације  :ih5loz:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ćiriličar рече

Ај' још једном ако смеш? Ај' само пробај... Владо те растурио тамо, а све је на товјој старни и опет ништа ниси постигао...могу мислити шта су ти дарвинисти чињели...Ђуровић неће да се бакће са тим ситним темама па да те за доручак поједе, а ја сам мека срца па нећу да те дирам...Боки...не изазивај неће ти ни Буловићев доктпрат помоћи :))

Оно јес' да си стари форумаш...али долазе нове генерације  :ih5loz:

ne diraj lava dok spava.... :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

M.FACEBOOK.COM

Подгорица: Орила се песма „Христе Боже“ из 50.000 грла Погледајте...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад сам слушао изјаву Ђукановића из Брисела. Људи, каква је то демагогија и губљење времена, страшно. Европска унија, па Европска унија, па вредности Европске уније, једни су за те вредности а други су против њих, други су вековима против Европских вредности, итд.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Milan Nikolic рече

Сад сам слушао изјаву Ђукановића из Брисела. Људи, каква је то демагогија и губљење времена, страшно. Европска унија, па Европска унија, па вредности Европске уније, једни су за те вредности а други су против њих, други су вековима против Европских вредности, итд.

U tu praznu pricu vise niko ne veruje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Pontifex Emeritus рече

Уопште нисам експерт за економију. Али зар је потребан експерт да закључи да је привредни систем СССРа био потпуно погрешан? И да су зато пропали. И да је Кусинџер био у праву кад је за СССР рекао то што је рекао- да не постоји та количина новца која може да подигне на ноге погрешан економски систем. А ви се ложите на то да ћете “продајом” Косова и Метохије од остатка Србије да створите Швајцарску или Јужну Кореју. Само сањајте. 

Ha-ha. Definitivno si trol.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Мило је необразовани председник и човек – спаљена душа што се тиче духовности и културе": Епископ Јоаникије никад оштрији према црногорском председнику

Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије изјавио је да нема ништа да каже о разговорима с Владом и да они личе на разговоре наших предака у тешким временима са агама и беговима

„Хајде, ипак су то наши људи, али има ту много неповерења и нису они одустали ни од чега. А то је као кад неко жели некоме да отме дом и кућу, само много теже. Он му узима достојанство, живот, част и све. То је више од материјалног богатства”, рекао је Епископ будимљанско-никшићки током предавања о светосавском духовном наслеђу у Црној Гори

Рекао је да литије и оно што се сада дешава у Црној Гори по много чему личе на саборе из Његошевог Горског вијенца о Тројичину дану и Малој Госпојини и на коло које пева „из главе цела народа”.

„И на примеру Црне Горе показало се да је духовност јача од генетике. И када се духовност нашла угрожена, онда се то распламсало и објединило народ као никада“, казао је он.

Додао је да је сваки освајач и непријатељ вековима покушавао да завади и разједини наш народ.

„Аустроугарска монархија имала је званични план да завади Цетиње и Београд. Затим, ту су били планови да буде што већа Албанија и што мања Србија… Да ли је данас другачије? Ипак, наш народ није се још увек потпуно разделио и на овим литијама дошло је до великог измирења”, казао је Епископ будимљанско-никшићки.

Владика је посебно нагласио да у литијама има нешто есхатолошко.

„Ово није само историја, јер се у Црној Гори дешава нешто библијско и есхатолошко. Владика Теодосије, када је био на литији у Никшићу, рекао је да никада није имао лепши осећај празника васкрсења. Уверен сам да на литијама са нашом децом и нашим народом упоредо иду, невидљиво, и Божији анђели”, нагласио је Владика Јоаникије.

Он је упозорио да власт намерава, не само да отме светиње, већ да затре и веру и народ.

„Нема никакве сумње да је то јадан зли наум. Међутим, ово је божански моменат који нас је сабрао. Ово је рефлекс из костију наших предака који су за веру живели, страдали и крв проливали”, објаснио је он.

Упозорио је да ипак ништа још није готово, да се наш народ и наша Црква налазе на Голготи, али да нас Господ крепи и да се у литијама ових дана због тога осећамо узвишено.

Прокоментарисао је и речи председника ДПС-а Мила Ђукановића који мошти Светог Василија Острошког назива костима.

„Овај наш необразовани председник и човек – спаљена душа што се тиче духовности и културе, он је рекао кости. Наш народ, и верујући и неверујући, ако је икада неког поштовао онда је то Свети Василије“, истакао је Владика.

Поручио је да је Свети Василије Острошки живи светац који нас сигурно данас предводи.

„Он нас је онако окупио у Никшићу, узео на себе оно зло време. Сви су се сквасили до голе коже. Да су се негде друго сквасили већина би се поразболевала, али нико се није разболио и, колико ја знам, то је чак била као нека бања. А после нам је Бог послао лепо време и свечаности који су заиста Божји дар и благослов. И ове литије задивиле су, не само наш српски народ него и цео свет”, казао је Владика будимљанско-никшићки.

Владика Јоаникије је упозорио да само власт може на литијама нешто да подметне и да изазове инциденте.

„Не треба се суздржавати и казати да једино, уколико би се догодили неки инциденти на литијама, то ће власт да исценира. Они су се томе извештили свих ових претходних година”, закључио је Епископ будимљанско-никшићки Јоаникије.

 

https://www.novosti.rs/вести/планета.480.html:847851-Мило-је-необразовани-председник-и-човек-спаљена-душа-што-се-тиче-духовности-и-културе-Епископ-Јоаникије-никад-оштрији-према-црногорском-председнику

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...