Jump to content

Зоран Ђуровић: Одпоздрав стручњаку за светост, Родољубу Лазићу

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 часа, grigorije22 рече

De znam neki Stefan arhiepiskop atinski i Kiparski. Od podela na staro i novokalendarce pocepali su se na hiljade frakcija. Sergijanci, Grigorijevci, Hrizostom Solunski, Florinci

Ови Хризостомци су ваљда најачи они држе Есфигмен 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 1 сат, Zoran Đurović рече

Иначе, оправдано тешке речи сам изрекао на Милутина за ове његове речи: „Поред многих јереси, нећемо заборавити римску јерес – римског папу, који је највећу јерес прогласио на овоме свету, када је рекао, да је он намесник Сина Божијег, vicarius filii dei. Како то, папо римски, како ти, смртан човек, можеш бити наследник, намесник Сина Божијег? – Није истина, ма колико то било тешко да разумеју и да схвате. Он је родио Мартина Лутера, а Мартин Лутер на хиљаде секти које харају светом, које често пута крв људску пију, децу убијају да би крв пили, разне секте ужасне, које су плод, рекао сам чији“.[1]

После је добио по носу од свог пулена, Никодима. Људи лупетају безвезе и не знају како њихове речи штетно утичу на душе. Ја не бих направио Никодима. Ја сам му антипод. После је овај будалаш узео да прича како папе жртвују новорођенчад сатани, и пију им крв. Као, он преноси неке оптужбе. Треба да си заиста будала па да те у СПЦ рашчине. Ту су барем дуготрпељиви. 

Надам се да ће ускоро да анатемишу и Рођу. Чисто да буде црно на бело. Зато секташ/јеретик неће да каже коме припада.   

 

[1] https://istinoljublje.wordpress.com/недеља-православља-епископ-ваљевски/.

Ја како разумем Милутин каже да је Папа створио Лутера а да су се због Лутера створиле те силне секте где се и у некима крв људска пије . Или је то Никодим после причао за Папе ?? Ћуо сам за неке приче код сатаниста шта се тиче пијења крви итд а за било коју протестанску цркву никад . 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rodja misli da smo budale. Kaže Nikodim opleo po Artemiju :smeh1:

Цитат

За разлику од древних, чији су лжеучитељи излагали своја учења у писаном виду, и тако могла бити подвргнута богословском разобличавању и осуди Светих Отаца и Светих Сабора, савремене јереси мењају тактику: њени носиоци нигде отворено не излажу своја учења, већ систематски раде на освајању власти у Помесним Црквама и њиховим богословским школама, и затим спроводе своје неправославно богословље у праксу. Такве су јереси које у задњих стотину година муче и разједају Православну Цркву: свејерес екуменизма и јерес литургијске обнове. Екуменисти-неообновљенци нису се бавили теоријским радом, само су радили, тихо и упорно на свим плановима: освајању власти у Црквама, повезивању са инославним екуменистима, школовању кадрова. Коначно, они су са Критским лажним сабором истерани на чистац. Није изостала критика њихових екуменистичко-хуманистичких докумената, у којима су заступљене нова јерес екуменизма и старе јереси пантеизма, хилијазма и апокатастазе. Црква без православног Цара нема унутрашњи механизам да их заустави, зато што су они освајили власт у већини Цркава. Зато је јаз између власти и народа у Цркви све већи и већи. Доказ за то су празни храмови новотараца. Народ, руковођен духовним чулом и неповерљивим конзервативизмом, разумљиво, неће да их следи. Како и када ће се ова супротстављеност између лажних пастира и стада уклонити, зна и учиниће само Бог.

 

Као и увек, и данас у Цркви постоји довољно истинитих учитеља, који разобличавају савремене јереси и помажу вернима да их не прихвате, и да се одвоје и не следе за лажним учитељима и њиховим лажним учењима. Зато су потребне две ствари: будност и безбрижност; будност да се чују и препознају учитељи и пастири истините вере, а безбрижност да би се њоме одагнала малодушност и очајање, односно положила нада на Господа, Који неће закаснити да лажна учења и лажне учитеље укине, порази и, уколико се не покају, казни.

Расколи, осим борбе против јереси, настају и због нетрпљења канонске непревда, које за ознову имају повређену сујету расколника. Притом, они се при трпљењу канонске неправде уздају у своје снаге, а када бивају преоптерећени новим неправдама, они све одбацују, одлазе ван Цркве и накнадно траже канонско оправдање за свој поступак. Од угледа расколничара зависи и број његових следбеника, односно величина раскола. Пример раскола дијаспоре у СПЦ и начин његовог умирења, дају нам могућност да закључимо о неопходности два елемента за укидање раскола: потребу одласка виновника раскола на обе стране, и у Цркви и у расколу, и потреба појаве светог човека, главе Цркве која има благодат и добро стојање пред Господом, да би, с Његовом помоћу, раскол измирио и укинуо.

Ovde malo o sebi, kao mirotvorcu, verovatno je imao viziju :D

Pljuje po Crkvi, a Marka je samo malo ogrebao.

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, srb_Lo рече

Ја како разумем Милутин каже да је Папа створио Лутера а да су се због Лутера створиле те силне секте где се и у некима крв људска пије . Или је то Никодим после причао за Папе ?? Ћуо сам за неке приче код сатаниста шта се тиче пијења крви итд а за било коју протестанску цркву никад . 

Милутин за сатанисте ставио кривицу на папе и Лутера, Никодим тврди да папе пију крв новорођених. Има мој текст о томе.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Đurović рече

Милутин за сатанисте ставио кривицу на папе и Лутера, Никодим тврди да папе пију крв новорођених. Има мој текст о томе.  

Милутинову беседу сам знао од раније а за Никодима нисам имао пуно живаца  да га читам и слушам док је још и бил у Цркви много је лупетао 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Милан Ракић Слушам данас емисију на радију о једном српском песнику и чита тамо песме и каже.Скерлић га је критиковао за прву збирку песама да је наивна.За другу је рекао да је боља и да је на нивоу МИЛАНА РАКИЋА.Ја помислим шта је ово ЈБТ.Зар је Милан Ракић писао песме почетком двадесетог века.Да ли ја сањам или сам стварно секташ као што каже Родољуб Лазић.Да ли су Поуке ушле у радио или у моју главу.И сетим се јесте био неки Милан Ракић песник.Да да.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Милан Ракић рече

Евиш

 

Ово је срамота нека ВиЈолета каже да прекида општење са патријархом ИринејОм.Али помиње светог Аву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, ana čarnojević рече

@Августин 

Vi kao srpski nacionalista bi trebalo da znate to u poila dana i noci

 

MILAN RAKIĆ - JEFIMIJA

 

Jefimija, ćerka gospodara Drame,
I žena despota Uglješe, u miru,
Daleko od sveta, puna verske tame,
Veze svilen pokrov za dar manastiru.

 

Pokraj nje se krve narodi i guše,
Propadaju carstva, svet vaskolik cvili.
Ona, večno sama, na zlatu i svili
Veze strašne bole otmene joj duše.

 

Vekovi su prošli i zaborav pada,
A još ovaj narod kao nekad grca,
I meni se čini da su naša srca
U grudima tvojim kucala još tada,

 

I u mučne čase narodnoga sloma,
Kad svetlosti nema na vidiku celom,
Ja se sećam tebe i tvojega doma,
Despotice srpska s kaluđerskim velom!

 

I osećam tada da, ko nekad, sama,
Nad nesrećnom kobi što steže sve jače,
Nad plemenom koje obuhvata tama,
Stara Crna Gospa zapeva i plače...

 

MILAN RAKIĆ - SIMONIDA
Freska u Gračanici

 

Iskopaše ti oči, lepa sliko!
Večeri jedne, na kamenoj ploči,
Znajući da ga tad ne vidi niko,
Arbanas ti je nožem izbo oči!

 

Ali dirnuti rukom nije smeo
Ni otmeno ti lice, niti usta,
Ni zlatnu krunu, ni kraljevski veo
Pod kojim leži kosa tvoja gusta.

 

I sad u crkvi, na kamenom stubu,
U iskićenu mozaik-odelu,
Dok mirno snosiš sudbu svoju grubu,
Gledam te tužnu, svečanu, i belu;

 

I kao zvezde ugašene, koje
Čoveku ipak šalju svetlost svoju,
I čovek vidi sjaj, oblik, i boju
Dalekih zvezda što već ne postoje,

 

Tako na mene sa mračnoga zida,
Na počađaloj i starinskoj ploči,
Sijaju sada, tužna Simonida,
Tvoje već davno iskopane oči.

Знам мало сам се шалио на рачун Родољуба.Откуд Ти то да сам српски националиста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

Писао сам доста о томе. Оци за лопту. Наводио сам текстове из Василија, Златоустог, Августина, Прокла цариградског (Зл. ученик)... Текстове сам навео по изворнику, не као овај шарлатан од Никодима. 

Тај болид је тврдио како Бог не би могао да види грехе људи који би били испод кугле, јер је он на врху неба! То је врхунац безумља! 

Нисам баш сигуран да ли Прокло био Златоустов ученик или учитељ.Чини ми се да ми је давно Томислав Шаги Бунић рекао када је причао да је докторирао на њему да је претходио Златоусту.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е кад постављате песме имам једно питање можда неко зна одговор . Има нека песма Вл.Николаја о зенској особи дал је Јефимија или нешто слично нисам  сигуран . Ја сам ту песму чуо давно у Хиландару од О.Александра Јовсновића  док је учио Хиландарце византијско појање није био свештеник тад лепа песма али сам заборавио скроз како се звала 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...