Jump to content

Зоран Ђуровић: Одпоздрав стручњаку за светост, Родољубу Лазићу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Спорадично читајући ово што се овде пише, а у жељи да научим нешто
Христолико, нешто што би ме до-мотивисало на молитвено заједништво
са светим угодницима Божијим, помислих да то тражим на погрешном месту
и од људи који то не желе да дају. Имају и умеју али ... јача је у њима потреба 
да другога извргну руглу и подсмеху, или да, кад су баш-баш добре воље,
да му без цинизма и сарказма ипак поруче да "појма нема".
И сватих да мој грех препознаје грех у другима! 

Па се сетих једног, мудријег од себе (а моного их је таквих!) који је записао отприлике овако:

Постоји један порок којег се нико не може ослободити, порок којег сви мрзимо код других,
али којег једва ко, осим искрено-побожних верника, уочава код себе.
Можемо чути људе како признају да су зловољни, да изгубе главу кад виде лепу девојку
или чашу вина, чак за себе тврде да су кукавице. Међутим, никада нисмо чули неког непобожног човека
да се осуђује због овог порока. Такође ретко ћемо наићи на нерелигиозне људе који би показивали
и најмању дозу разумевања према овом пороку код других.
Нема тог порока који би нас могао више омрзнути у очима других,
а чијег смо постојања код нас самих мање свесни. Што смо више тим пороком заражени,
то нам се он мање свиђа код других.
Порок о коме је овде реч зове се охолост, таштина или гордост.
У хришћанском моралу супротна му је скромност.
Најлакши начин да установите степен сопствене гордости јесте у томе да се упитате:
“Колико ми смета што ме други презиру, што ме не примећују, према мени се односе с ниподаштавањем
или што се преда мном праве важни?”
Ствар је у томе, да се наша гордост такмичи с гордошћу других. 
Гордост је у суштини такмичарске природе.

 

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

@Tristatri 

Мачко, чини ми се да си молио за опроштај оца Зорана. И опет се ваљаш у блату.

 

Кад сам рекла да се забрани интернет расколницима имала сам на уму да смућују народ. 

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Toma рече

Спорадично читајући ово што се овде пише, а у жељи да научим нешто
Христолико

Рођа је отворио цркву. Тамо имаш христоликог колико хоћеш. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Toma рече

Спорадично читајући ово што се овде пише, а у жељи да научим нешто
Христолико, нешто што би ме до-мотивисало на молитвено заједништво
са светим угодницима Божијим, помислих да то тражим на погрешном месту
и од људи који то не желе да дају. Имају и умеју али ... јача је у њима потреба 
да другога извргну руглу и подсмеху, или да, кад су баш-баш добре воље,
да му без цинизма и сарказма ипак поруче да "појма нема".
И сватих да мој грех препознаје грех у другима! 

Па се сетих једног, мудријег од себе (а моного их је таквих!) који је записао отприлике овако:

Постоји један порок којег се нико не може ослободити, порок којег сви мрзимо код других,
али којег једва ко, осим искрено-побожних верника, уочава код себе.
Можемо чути људе како признају да су зловољни, да изгубе главу кад виде лепу девојку
или чашу вина, чак за себе тврде да су кукавице. Међутим, никада нисмо чули неког непобожног човека
да се осуђује због овог порока. Такође ретко ћемо наићи на нерелигиозне људе који би показивали
и најмању дозу разумевања према овом пороку код других.
Нема тог порока који би нас могао више омрзнути у очима других,
а чијег смо постојања код нас самих мање свесни. Што смо више тим пороком заражени,
то нам се он мање свиђа код других.
Порок о коме је овде реч зове се охолост, таштина или гордост.
У хришћанском моралу супротна му је скромност.
Најлакши начин да установите степен сопствене гордости јесте у томе да се упитате:
“Колико ми смета што ме други презиру, што ме не примећују, према мени се односе с ниподаштавањем
или што се преда мном праве важни?”
Ствар је у томе, да се наша гордост такмичи с гордошћу других. 
Гордост је у суштини такмичарске природе.

 

Брате поуке о молитви можеш да нађеш у некој другој соби (теми).

У овој се врше егзорцизми, па ако за тим осећаш потребу добродошао си sFun_bat:pop:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Zoran Đurović рече

Лако је мени. Блажени који не видеше а повероваше! :smeh1:

Хајде да и ви поверујете, иако нисте видели. Имао сам мноштво свештања кућа које су узнемиравали зли дуси. 

 

пре 15 часа, Zoran Đurović рече

Ава је хладнокрван. Уредно их рокам, да не кажем нешто по млађем речнику. 

If there's something strange in you neighborhood
Who you gonna call? (ghostbusters)
If there's something weird
And it don't look good
Who you gonna call? (ghostbusters)
 
I ain't afraid of no ghost
I ain't afraid of no ghost
 
If you're seeing things running through your head
Who you gonna call? (ghostbusters)
An invisible man
Sleeping in your bed
Who you gonna call? (ghostbusters)
 
I ain't afraid of no ghost
I ain't afraid of no ghost

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Драгана Милошевић рече

@Tristatri 

Мачко, чини ми се да си молио за опроштај оца Зорана. И опет се ваљаш у блату.

.

Vidim da si imala prepisku sa ovdasnjim samozvanim svecem. Izgleda ti nije dobro opisao svoja promasivanja oko mojih nogu i zdravstvenog stanja uopste. Moc prorostva mu je za 10, ako se meri od 1 do 100. Prvo rekao iz keca u kec, posle pominjao drugu nogu, pa cak i trecu. Nakon toga spominjao nekakvo slogiranje, pa potom put gde mi zdravstvena ne treba. Za sada sve ispromasivao. Neka se drzi on greb-greb lutrije, barselone, rome i lacia. Da ne dajem dodatne priloge biografiji pominjanog, videlo bi se ko je plivao po suvom. Ili da idem na sistematski? Naravno, jednog dana umrecu, ali za to saznanje ne treba ni jedna godina veronauke u osnovnoj.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Toma рече

Спорадично читајући ово што се овде пише, а у жељи да научим нешто
Христолико, нешто што би ме до-мотивисало на молитвено заједништво
са светим угодницима Божијим, помислих да то тражим на погрешном месту
и од људи који то не желе да дају. Имају и умеју али ... јача је у њима потреба 
да другога извргну руглу и подсмеху, или да, кад су баш-баш добре воље,
да му без цинизма и сарказма ипак поруче да "појма нема".
И сватих да мој грех препознаје грех у другима! 

Па се сетих једног, мудријег од себе (а моного их је таквих!) који је записао отприлике овако:

Постоји један порок којег се нико не може ослободити, порок којег сви мрзимо код других,
али којег једва ко, осим искрено-побожних верника, уочава код себе.
Можемо чути људе како признају да су зловољни, да изгубе главу кад виде лепу девојку
или чашу вина, чак за себе тврде да су кукавице. Међутим, никада нисмо чули неког непобожног човека
да се осуђује због овог порока. Такође ретко ћемо наићи на нерелигиозне људе који би показивали
и најмању дозу разумевања према овом пороку код других.
Нема тог порока који би нас могао више омрзнути у очима других,
а чијег смо постојања код нас самих мање свесни. Што смо више тим пороком заражени,
то нам се он мање свиђа код других.
Порок о коме је овде реч зове се охолост, таштина или гордост.
У хришћанском моралу супротна му је скромност.
Најлакши начин да установите степен сопствене гордости јесте у томе да се упитате:
“Колико ми смета што ме други презиру, што ме не примећују, према мени се односе с ниподаштавањем
или што се преда мном праве важни?”
Ствар је у томе, да се наша гордост такмичи с гордошћу других. 
Гордост је у суштини такмичарске природе.

 

Svaka čast kako Vi to sebe dobro vidite..:skidamkapu:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.
Vidim da si imala prepisku sa ovdasnjim samozvanim svecem. Izgleda ti nije dobro opisao svoja promasivanja oko mojih nogu i zdravstvenog stanja uopste. Moc prorostva mu je za 10, ako se meri od 1 do 100. Prvo rekao iz keca u kec, posle pominjao drugu nogu, pa cak i trecu. Nakon toga spominjao nekakvo slogiranje, pa potom put gde mi zdravstvena ne treba. Za sada sve ispromasivao. Neka se drzi on greb-greb lutrije, barselone, rome i lacia. Da ne dajem dodatne priloge biografiji pominjanog, videlo bi se ko je plivao po suvom. Ili da idem na sistematski? Naravno, jednog dana umrecu, ali za to saznanje ne treba ni jedna godina veronauke u osnovnoj.
A nisi molio za oprostaj? Tvrdis da nisi?

Послато са SM-J530F користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, The Godfather рече

A nisi molio za oprostaj? Tvrdis da nisi?

Није, то сам ја измислио. Да бих погубио ваше душе!:)) 

Него је 303 човек последње књиге: прочита једну, држи ту идеју, после другу па преуми. И после Рођиних писанија себи не може да опрости што је "пао". 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Боље је да каже: повуци их малко за ногу, него да каже - пукни их по глави.

Нико од нас не зна какав ће одговор бити - молиш се за једно, добијеш друго.

Него кажи и докажи где је о. Зоран по казни премештен.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Đurović рече
Није, то сам ја измислио. Да бих погубио ваше душе!:)) 
Него је 303 човек последње књиге: прочита једну, држи ту идеју, после другу па преуми. И после Рођиних писанија себи не може да опрости што је "пао". 

Bolje bi mu bilo da cuti. Vec se prilicno izlupetao. Jer ako pocnu dokazi da se prilazu, svi ce videti da imaju posla sa labilnom osobom koja danas prica jedno, a sutra drugo u zavisnosti od raspolozenja, vremenskih prilika itd...

Послато са SM-J530F користећи Pouke.org мобилну апликацију
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Zoran Đurović рече

Није, то сам ја измислио. Да бих погубио ваше душе!:)) 

 

??? moju dusu pogubiti ne mozes, posto sam ja u stvari ti ( i on ima dokaze ) a svoju si vec pogubio tako da je po logici stvari i moja pogubljena ili...ma idi - ludilo mozga - tromb je izgleda perforirao i udario u centralni nervni sistem.

Boze pomozi!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Tristatri 

Какав проблем имаш са мном?

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, dragisa рече

 

If there's something strange in you neighborhood
Who you gonna call? (ghostbusters)
If there's something weird
And it don't look good
Who you gonna call? (ghostbusters)
 
I ain't afraid of no ghost
I ain't afraid of no ghost
 
If you're seeing things running through your head
Who you gonna call? (ghostbusters)
An invisible man
Sleeping in your bed
Who you gonna call? (ghostbusters)
 
I ain't afraid of no ghost
I ain't afraid of no ghost

I ti cackas mecku :D

Moz' da se desi da po Avinim molitvama dozivis to o chemu je pisao, ako sumnjas :smeh1:

Bolje cuti. Znam da ne laze. Ne pitaj me kako znam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вукашин рече

I ti cackas mecku :D

Moz' da se desi da po Avinim molitvama dozivis to o chemu je pisao, ako sumnjas :smeh1:

Bolje cuti. Znam da ne laze. Ne pitaj me kako znam.

Познато је да ми свакодневно 10ак особа пише за молитве, са некима се чујем. Не могу са свима. 2 недеље нисам успео да се чујем са једном госпођом, и напокон је јутрос позовем јер сам завршио корисподенце са неким владикама.  Прича ми она тако, и Ава јој каже: Сестро слатка, па то би се и Ксенији Петроградској смучило, ни она то не би могла да поднесе! - Ја сам се јутрос њој помолила! - Рођа би рекао: Ето доказа да је то нечиста сила! 

Уз сву муку, смејали смо се обоје (не Рођа, он се не смеје, он је озбиљан кршћанин). 

Тако да ови из Дарквудовца @Поуке.орг инфо поп Иван, али и @Бранко Тапушковић добро чине што врше акатисте Ксенији!  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...