Jump to content

Оцени ову тему


Препоручена порука

Страшно је у шта су се неки интелигентни људи упустили. Са чим нагоне себе да истрајавају у томе, да ми је знати.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имајући у виду чињеницу да Фанар континуирано ради на реинтерпретацији самог значења аутокефалије,[26] а што смо могли јасно да видимо и кроз горе цитирани садржај украјинског Томоса, који

 

Meni se tekst zavrsava ovde, gdje je nastavak? Zanima me sta je moguci razlog insistiranja na davanja autokefaliji drzavi? Mislim da je motiv u granicama drzave, tj eparhijama u dijaspori. Ovo naknadno ubacivanje navodnih znaka u stare Tomose, ima cilj da dokaze da su eparhije van granica drzave nelegalne, I da trebaju da se "vrate" Majci Crkvi da ih ona urnise grckim nacionalizmom I otjera sve neGrke iz Crkve

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Дејан Мачковић рече

Имајући у виду чињеницу да Фанар континуирано ради на реинтерпретацији самог значења аутокефалије,[26] а што смо могли јасно да видимо и кроз горе цитирани садржај украјинског Томоса, који

 

Meni se tekst zavrsava ovde, gdje je nastavak? Zanima me sta je moguci razlog insistiranja na davanja autokefaliji drzavi? Mislim da je motiv u granicama drzave, tj eparhijama u dijaspori. Ovo naknadno ubacivanje navodnih znaka u stare Tomose, ima cilj da dokaze da su eparhije van granica drzave nelegalne, I da trebaju da se "vrate" Majci Crkvi da ih ona urnise grckim nacionalizmom I otjera sve neGrke iz Crkve

https://sozercanje.wordpress.com/2019/04/23/запажања-о-томосу-аутокефалији-фанар/

или овде:

Из неког разлога ми је на насловној текст исечен. А ја не могу да то поправим.

  • Свиђа ми се 1

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Ведран* рече

Запажања о Томосу, Аутокефалији, Фанару и Нама:

одсутна мајка и вечно недорасле ћерке

Непосредно пре, али и након доделе Томоса такозваној Православној Цркви Украјине, то јест, уједињеним расколницима две украјинске фракције, Денисенковој и Малетичевој, 5. јануара 2019. г., у неким црквеним круговима су могле да се чују две фразе, које се и данас често понављају. Једна укључује помињање „мајке Цркве“, под чиме се подразумева Цариградски Патријархат, а друга помињање  „ћерке Цркве“, под чиме се подразумева новооснована структура у Украјини. Покушаћу делимично да расветлим употребу ових термина позивајући се на неколико званичних докумената и изјава, као и могуће дубље разлоге за њихово учестало и упорно коришћење, и последице које из тога проистичу...

 

Драги брате Ведране, што би рек’о о. Зоран (Ђуровић) - све написано потписујем! Што се мене тиче, већ сада можеш да будеш ипођакон (илити: ђакон и по :)). Онако како се Фанар (читај п. Вароломеј и ини у ВП понашају) пре би им пристајало да се назову маћехом, никако ”мајком Црквом”. Мада, искрен да будем, има неких маћеха које знају да буду боље и од мајки (биолошких), што у случају Фанара не важи. Ако су већ мајка (или маћеха, како вам драже) онда су - зла мајка (маћеха). Толико зла, да би их се постидела и чувена зла маћеха из приче о Пепељуги.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Posle ovog Vedranovog teksta, mogli bi i novu kovanicu da smislimo:

"Kome Fanar nije maćeha, tom ni Bog nije otac":D

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Снежана рече

Posle ovog Vedranovog teksta, mogli bi i novu kovanicu da smislimo:

"Kome Fanar nije maćeha, tom ni Bog nije otac":D

Нисам га џаба назвао: Ведран Враголан!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Nebojš.a рече

@Ведран* Гагићу, човече, изашао си на борби за веру.

Па и борбаши укапирали да нема зезања... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Vladan :::. рече

Још ће и Иринеја бачког почети да хвале :smeh1:

:)) На мене срећом заборавише да сам Васељенска... Иначе Иринеју не деле њима добро знане комплименте! Приметих да се нормално изражавају. Овај Ведран прави миротворац! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Nebojš.a рече

@Zoran Đurović Неко мора да није у праву. Њега хвале, тебе хејтују. А на истој сте страни. Како то?

 

Нема мистерије: Максим ме је клео искрено, Иринеја је само провоцирао...:)) Мораћу и ја неки текст под псеудонимом да напишем па да ме борбаши пренесу! Имаћу још један урадак за Максима, потписаћу га са ФрАва!:)) А ти, кумим те капицом, речи Максу да не даје више никакве интервјуе до краја поста, заузет сам молитвањима, а како јуче од подне, па до сада ништа не једох, мислим да је неку влашку мађију пустио на мене! И још морах да вршим благосиљање једне католичке куће и да вршим егзорцизме. Мени се оће у та ишћеривања нечистих сила. Добро то виђе Максим. 

Будите ми поздрављени!   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, farisejski.bukvojed рече

О квасцу говори и гг. Максим, прво у Белешкама са сабора из 2016, па затим у првом свом писму у којем је навео да је Св. Сава аутокефалију добио неканонски.

Јао види, квасац ми побего! Ваљда зато што је тесто набујало. 

Дај овде цитате, плиз. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...