Jump to content

Оцени ову тему


Препоручена порука

Неки желе да се провозају на томосу.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Какав епилог ће бити по питању украјинске кризе на СА Сабору? 

Да ли мислите да ће Епископи детаљно разматрати ставове неофанарске еклисиологије које је у јавности износио Еп Максим?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Ведран* рече

Да ли мислите да ће Епископи детаљно разматрати ставове неофанарске еклисиологије

За еклисиологију не знам али могуће територијалне и финансијске последице фанариотског деловања могуће... ;) 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Ведран* рече

Какав епилог ће бити по питању украјинске кризе на СА Сабору? 

Да ли мислите да ће Епископи детаљно разматрати ставове неофанарске еклисиологије које је у јавности износио Еп Максим?

Не мислим да ће се Сабор упуштати у питање хипер-нео-папистичке еклисиологије. Рекао бих да они очекују да се једно тако озбиљно питање решава на нивоу целе Цркве.

Очекујем да ће Сабор усвојити предлог Синода и учинити га обавезујућим. Не очекујем никакве даље кораке, осим додатних апела.

Што се тиче Максима, мислим да ће проћи с вербалним опоменама.

По питању Косова и Метохије, неће бити промена. Ту Црква неће попустити. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Ведран* рече

Какав епилог ће бити по питању украјинске кризе на СА Сабору? 

Да ли мислите да ће Епископи детаљно разматрати ставове неофанарске еклисиологије које је у јавности износио Еп Максим?

Mislim da nece biti neke velike rasprave, mozda nesto u kuloarima izmedju sebe. Veliko pitanje je i koliko je vladika tacno upoznato sa ovom pricom i prepiskom, deluje mi da (pitanje) ukrajinske krize polako jenjava, imamo neki status kvo, sto i odgovara fanaru,... nema vise nekih velikih rekcija i nema nekog zajednickog odgovora punoce pravoslavlja, sto nije dobro, pitanje je sta  sledece u buducnosti  mozemo da ocekujemo od fanara i svih onih koji podrzavaju njegovo delovanje...:stidljiv: ....dijaspora, raskol u Makedoniji, jos vise loseg ekumenizma i sinkretizma, mozda jos vise podela u pravoslavlju,...:blush:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 7.5.2019. at 22:37, Vladan :::. рече

За еклисиологију не знам али могуће територијалне и финансијске последице фанариотског деловања могуће... ;)

Ево Фанар им је управо дао питања за размишљање будући да се на Фанару расправља о Македонији.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Ведран* рече

Ево Фанар им је управо дао питања за размишљање будући да се на Фанару расправља о Македонији.

Видећемо када крену саопштења са Сабора да ли им је та порука стигла :) 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...