Jump to content

(ВИДЕО) Беседа Епископа Максима поводом осам векова аутокефалности СПЦ

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 21 минута, Дејан Мачковић рече

Друго болдирано је извлачење кад га суоче са потписом,  јер зна како се потписивао, он ће да каже "Ех, ово ми је баш промакло. Ето случајно. Иначе, по правилу ја сваки пут..."

С тим што ово "по правилу" шаље сигнал да је оно како пише у документима из Крита ПО ПРАВИЛУ. 

А што, онда, доводећи ствар до логичног закључка, значи да оно како га СПЦ ословљава није "по правилу". 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 166
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 11 минута, Ведран* рече

О томе написах у линкованом тексту из претходне поруке. Ствар је у томе што његово врло вешто, мора се признати, одговарање без одговора, открива више него што објашњава. 

Линкуј Мачковићу ово опет, пропустио је. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Zoran Đurović рече

Ништа лично. Максим је рекао да је исправљао своју титулу, а овде смо доказали да није, са све оригиналима на које се он позивао - док у официјалним документима нема никаквих исправки, као ни у овим оригиналима. Дао сам вам оригинал. Да ли смо толико луди да и у доказ сликани не верујемо? Да сам ја ово измислио? Нисам. 

Без квалификација типа "лаже, лаже ко пас, бријање браде итд..." то је веома неукусно... све може да се каже другим речима... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извинтеме што упадам. 

"Лаже" није квалификација. То је опис једне појаве код људи која се зове лагање. Тога нема ниже у "еволуционом ланцу" тако да је реч о врло софистицираној способности. :D

Лажов је квалификација. 

А расуђивање је потребно за разликовање првог од другог.

Енде.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Zoran Đurović рече

Ништа лично. Максим је рекао да је исправљао своју титулу, а овде смо доказали да није, са све оригиналима на које се он позивао - док у официјалним документима нема никаквих исправки, као ни у овим оригиналима. Дао сам вам оригинал. Да ли смо толико луди да и у доказ сликани не верујемо? Да сам ја ово измислио? Нисам. 

Друго, бачки му је објаснио, као и свима нама шта значи то у уместо од. И што би Максим то мењао? Са сасвим суманутим објашњењем изађе @Александар Милојков да је Максим инсистирао да то буде предањски па да се епископ назива по граду, али овде нема никаквих помена града. Ако је Максим мењао у у од, а није, па зато рекох да лаже, онда он прихвата Буловићево тумачење да је он под Источним Папом, односно да су јасне претензије Фанара да потчине себи целу дијаспору. Питам Милојкова и Максима: Зашто "аутокефална" украјинска црква у дијаспори мора да буде потчињена Фанару? Да ли је то неки lex specialis, или посебан случај као КиМ, или правило које ће се применити и на све друге цркве? Милојков и Максим се понашају као искусни швалери које ухвате in flagrante, па те убеђују да не верујеш рођеним очима!:))   

Аво, немој и ти сад да ме тумачиш ко ЛаКуња Августина, молим те! Нисам рекао да је Максим то инсистирао, већ да је то виђење Цариграда. Они тумаче да је титулисање по граду а не по области "предањски". Остало ти рекх у ПП, овде више нећу да полемишем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Поуке.орг инфо рече

Без квалификација типа "лаже, лаже ко пас, бријање браде итд..." то је веома неукусно... све може да се каже другим речима... 

Ок., а сада ми предложите како квалификовати кад један владика каже да је преправљао своју титулу, а покаже му се да није? Не говори истину? Али ја нисам сигуран да би он добро схватио то "не говори истину". Али, хајде ви дајте сада апелатив. 

Друго, Фотије је буквално обријао Игњатија (укусно?, тј. благочестиво?). Оба свеци, тј. у календару. Мада не бих инсинуирао тиме да ће еп у Западној Америци бити у календару. Да је рекао да се на Поукама осећа као у рају, а не као што каза да је овде као у паклу, онда би могао да се нада Рају...:D

Максим чита ове ствари, али не узе да се пријави и да одговори на питања, а то је ин примис, зашто би он мењао своју титулу ако је критским протоколом све било установерно како треба, а у неизмењеном облику су и објављена акта, и зашто нам не приложи фотографије где се види да је нешто мењао, као што ја приложих да није, као и оних који су имали замерке па дописивали? Мене јако нервира када ме неко прави будалом, па зато и користим теже изразе, али тај исти нека се јави и одговори. Нека демантује изнето, па ћу се ја извинути, али да тачно поброји и покаже где је изменио - безуспешно, пошто то није усвојено у објављеним актима - титулацију. 

  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Александар Милојков рече

Они тумаче да је титулисање по граду а не по области "предањски".

Где је Максим промени титулу у "калифорнијски"? А дао сам ти примере из критских аката где они и за области кажу епископ те и те области, нпр. амерички. Треба да читаш моје коментаре. Ако је Америка град, онда ти имаш право.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Где је Максим промени титулу у "калифорнијски"? А дао сам ти примере из критских аката где они и за области кажу епископ те и те области, нпр. амерички. Треба да читаш моје коментаре. Ако је Америка град, онда ти имаш право.  

О бре Аво... Па где сам то написао? Мењао је оно "ин" у "оф".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Александар Милојков рече

О бре Аво... Па где сам то написао? Мењао је оно "ин" у "оф".

Није. И зашто би мењао? Објасни.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ау бре шта се овде дешава? :0426_feel:  ако су ови документи веродостојни ту може некоме "глава да лети" ... :scratch_head:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Предраг М рече

ау бре шта се овде дешава? :0426_feel:  ако су ови документи веродостојни ту може некоме "глава да лети" ... :scratch_head:

Ма перје можда, глава не.

Ипак смо ми господа Хришћанска. :)))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Zoran Đurović рече

Видите ли како је Иринеј паметан. :dobro:

Иринеји су иначе такви. :0205_whistling:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...