Jump to content

(ВИДЕО) Беседа Епископа Максима поводом осам векова аутокефалности СПЦ

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Леон Професионалац рече

Не разумем питање.

Да ли је тај расофор пострижен? 

Па расофор није пострижен. Зато и јесте само расофор (са новим именом).

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 166
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

@Благовесник У праву сте. Можда неки помало претерују (не кажем да је то особа којој сте се обратили, нити се нужно слажем да ико претерује), али овде је реч о јако озбиљним стварима, с којима се не може тек тако под тепих.

Не може неко, посредно или непосредно, оптужити Светог Саву да је на мање-више нечастан начин, којекаквим муфљузлуцима, издејствовао аутокефалност наше Свете Цркве, а да то прође без реакције - бар у оквирима СПЦ. Побогу, па у историји Цркве тешко да има случаја доделе аутокефалије који је мање контроверзан.

А не може ни један млађи епископ изналазити изговоре за патолошко понашање Фанариота (намерно користим тај термин, јер није реч о свим епископима ЦП, још мање њој као помесној Цркви), па још и, крајње непримерено, нападати једног од најугледнијих епископа наше Цркве, и човека који би му по годинама могао бити деда, а да то прође без заслужене речи критике.

Свако Вам добро од Господа! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Ведран* рече

Па расофор није пострижен. Зато и јесте само расофор (са новим именом).

Познам, нпр, неке расофорне појце, задржаше имена сви до једног. :0212_rolleyes:

Такође, ако знамо да му је прво рукоположење у јерођаконски чин онда је одговор на Ваше питање НЕ. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ведран* рече

Па расофор није пострижен. Зато и јесте само расофор (са новим именом).

Е, да, скоро упознах расофорног непостриженог са старим именом. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Zoran Đurović рече

По јутјубу ће вас познати!

И мени се дешавају волшебне ствари.

На пример укуцам "Сабор", а избаци ми са стране ову беседу Еп. Максима.

Сад ја нисам начисто да ли то есхатолошки гледам будуће, или прошло, или садашње.

Зависи, вероватно од ерминевтичког контекста.:))

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, farisejski.bukvojed рече

Koliko mi je poznato, npr.sadasnje vladike antiohijske patrijarsije po pravilu nisu monasi (valjda je jedan izuzetak, zamonasio se dva dana pre hirotonije). 

Фанарци наплаћују хиротоније кроз "таксу", а бедни калуђери немају те "ситне" паре да плате....

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Ведран* рече

И мени се дешавају волшебне ствари.

На пример укуцам "Сабор", а избаци ми са стране ову беседу Еп. Максима.

Сад ја нисам начисто да ли то есхатолошки гледам будуће, или прошло, или садашње.

Саборност драги брате, саборност, како би рекао Хочевар... :D 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

Фанарци наплаћују хиротоније кроз "таксу", а бедни калуђери немају те "ситне" паре да плате....

Немој ти да инсинуираш на најпонављанијхи канон у нашој канонској збирци!:)) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Zoran Đurović рече

Саборност драги брате, саборност, како би рекао Хочевар... :D 

Немој Аво да ме браниш. Помислиће да сам и ја папски плаћеник. :))12:smeha:

И да имам пуне зелене торбе пара као ти. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ведран* рече

Немој Аво да ме браниш. Помислиће да сам и ја папски плаћеник. :))12:smeha:

И да имам пуне зелене торбе пара као ти. :))

Раскринка ме сада! Борбаши ће казати да је Ватикан иза овог проблема у православном свету! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Zoran Đurović рече

:))12:smeha::))

По јутјубу ће вас познати!

Q7CU70i.jpg

какве су ти мисли, такви су ти јутјуб предлози. 12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ред је да пожелимо добро јутро епископу Максиму са једним Авиним православним мотивационим постером, јер кад их толико сочиних за наше старије епископе, редно је и за мог школског! :D

N1E5FKn.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

После топлог поздрава у Господу, и молитвеном жељом да нам Свети Сава буде путеводитељ, поменуо бих још и једну чудну коинциденцију, а тумачи знакова ће нам моћи рећи неку више о томе. 

Елем, 2002, на светог Николу, кога Ава и Авиница имају за породичне славе, допутова Ава за Рим у коме и до дана данашњег остаде, у руској цркви св. Николе код Терминија промироточи или проплака (како би неко хтео) икона Светог Саве! Ако ми Максим буде писао житије, почеће га овако: Излажући се опасности да будем неверован, јер све је било чудно са овим мужем...:)) 

Шалимо се мало са владиком, јер је он незлобив човек, како и сам посведочи да је украшен врлином, и знамо да нам неће замерити, нити нас пријавити Фанару, дајем вам линк за ове догађаје, иако их Влада Димитријевић интерпретира у свом добропознатом маниру да Сава плаче због екумениста: https://srbin.info/2014/11/10/cudo-u-rimu-zasto-place-sveti-sava/

Надам се да ћемо чути и пригодну недељну беседу од Владике, па да се опет мало осврнемо на исту, али облагодаћени тим садржајем. Тако ће наше речи бити благе и препуне милости Господње...  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...