Jump to content

Протести у Бањалуци: МУП РС уклонио "Давидово срце" са Трга Крајине. Ухапшени родитељи Давида Драгичевића (ФОТО)

Оцени ову тему


Милан Ракић

Препоручена порука

пре 9 минута, farisejski.bukvojed рече
пре 14 минута, Bokisd рече

Sve se slaze sa tobom ...

Ko se ne seca sta je Sloba govorio devedesetih, neka nadje njegov govor od 3/10/2000. Sve se obistinilo sta je rekao i to jos gore nego sto je predvideo.

Demonstranti bi da sa prljavom vodom (ako je ima) izbace i novorodjence u njoj, od Banja Luke do Beograda. A sta nam se radi na KiM, kakva je situacija u svetu, raskol u pravoslavlju, njih ne zanima. Po njima ce Srbe braniti Naser Oric i Jadranka Kosor.

Znam sve to', imam pamcenje kao slon,...ali, ovaj sam konkretan slucaj ubistva deluje kao zataskavanje zlocina, mislim da Dodik treba da resi taj sklucaj kako zna i ume, neka uvede vanredne mere u policiji i tuzilastvu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 126
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 2 часа, Adelaida рече

Vi svi sto znate te koji finansiraju " izlazak naroda na ulicu u cilju iskazivanja svog nezadovoljstva" zamolila bih vas da mi prosledite njihov kontakt, da i meni plate posto se ja, u svom neznanju, bunim za dz..

Stvarno evo razmisljam koliko bi moglo da kosta to sto neko ustane, obuce jaknu sedne na gradski prevoz i ode na neki trg...u Beogradu oko 90 dinara a u Sarajevu oko 2 marke, ne znam za Banjaluku...

Пошто се изгледа кратког памћења потражите мало колико је "Отпор" добио новаца за организовање демонстрација. Па онда сви каснији протести или митинзи подршке- све кошта. Разглас, плакати, подршка медија, обезбјеђење, храна, пиће, превоз....Ако једна група људи проводи вријеме на једном мјесту тј. не иде на посао поставља се питање од чега живе.

И треба више од 90 РСД, пошто се ваља вратити у стан. Осим ако се не шета или шверцује.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Верујем да власти у РС прикривају Давидове убице, што је срамно. Исто тако верујем да ово желе да искористе непријатељи РС ради њеног рушења. 

Најпаметније би било да власти што пре похапсе одговорне а да људи не наседају на форе "добротовора" са стране.

Ко памти Отпор као што рече отац Небојша врло лако може да препозна неке ствари.

Лично, не верујем више никоме и знам да и најдобронамернији и најправеднији протест могу да преузму и злоупотребе најцрњи зликовци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чмизло,кошта,медијска мкампања,адвокати,летци ....све кошта,,неко је ту корисни идиЈот а неко је дебело плаћен.

Ћулум прозван у поруци није у сродству са директором полиције српске.

 

Пре дискутовања ,ући у материју не читати само блог плаћеника који је и направио сав овај спин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, [email protected] рече

 

Прво сам рекао да верујем да власт прикрива убице. После овога што је рекао Анто Нобило, све мање верујем у то. А поготово кад видим објаву са профила Армија Републике Босне и Херцеговине.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Bokisd рече

sto u samoj RS postoje snage koje ovo ne zele da sprece i koje jedva cekaju da dodju na vlast i koje podrzavaju Zapadne sile i ovo im je idealna situacija da sruse sadasnju vlast

Ali koje su to snage? Volio bi da mi uperiš stranku ili političare u RS koji se zalažu za ukidanje nadležnosti RS i prenos ovlasti na BiH nivo, hajde. 

Moram te napomenuti da od onih nadležnosti koje je RS izgubila originalnim dejtonskim spomenikom, kumovao je sam Dodik kad je bio u vlasti tamo krajem 200tih. Takođe u vrijeme mandata dodikove vlade izdata je saglanost srpske strane za pristupanje NATO-u. Sad se on nešto kao promjenuo i postao vatreni branitelj RS...to je teška zabluda jer takvu situaciju imamo i u Srbiji gdje se Vučić navodno promjenuo, i takvi su zapravo najgori jer koriste tu vrstu politike da dobijaju političke poene i stvaraju strah kod ljudi od navodno nekgo raspada entiteta, a to će dovesti ko zna kakve crne sile moš misliti.  

U Srpskoj su sve političke strukture bilo pozicija ili opozicija saglasne oko recimo proslavljanja dana Republike, ulaska u NATO (Baš je danas Govedarica predsjednik SDS-a odbrusio Komšiću i Džaferoviću da se ne miješaju u unutrašnje stvari RS i odluke o neutralnosti) itd...tako da je ova priča kako je opstanak Srpske zavistan od jedne stranke koja se zove SNSD i kome je glava laktašenko stvarno žalosna. 

Ovdje je stvar u tome da nije priroritet da se ruši vlast, nego da se pozovu odgovorni koji ništa ne preduzimaju da se ovo ubistvo rasvjetli. Dakle ako imaš ministra odbrane koji je dokazano lagao o sjedinici vlade čitajući lažni policijski izvještaj kako je David pljačkao kuću, bio drogiran, i sam se utopio u rijeci..u normalnoj državi takav ministar i najviši poilicijski vrh bio dao ostavke i bolje, a u gorem slučaju bi bio smjenjen. To bi bio za početak prvi znak da država pokušava da riješi ovaj slučaj. No oni su reizabrali tog istog lažova u ministarstvo što je žalostan slučaj i pozovi za alaram. 

Dodik je u svemu tome pogubljen i umjesto da je odmah od početka oštrko kritikovao rad tužilaštva i policije, on je bio poprilčino mlak i danas je nešto šatro izjavio kako ukoliko tužilaštvo konačno ne proradni na tom slučaju, on će pozvati narod na bunt. A onda mrtav ladan na pitanje odgovornosti Lukača koji je iznosio lažnje tvrdnje zašto nije pozvan na odgovornost on po staroj komunističkoj, kao pa šta on je državni funkcioner zamsili da neki funkcioner bude pozvan na odgovornost, on je sveta krava to ne smije da se čačka...sramno. 

Dakle da podvučemo crtu, ako ne dođe do pomaka i smjene Lukača i najviših policijskih dužnosnika radi iznošenja fabrikovanih izvještaja o okolnostima smrti Dragičevića, i sve se pokuša zataškati vlast treba da padne, jer ovako nešto se nije dešavalo još od rata i zato jeste presedan koji treba da bude presječen. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Justin Waters рече

Ali koje su to snage? Volio bi da mi uperiš stranku ili političare u RS koji se zalažu za ukidanje nadležnosti RS i prenos ovlasti na BiH nivo, hajde. 

Moram te napomenuti da od onih nadležnosti koje je RS izgubila originalnim dejtonskim spomenikom, kumovao je sam Dodik kad je bio u vlasti tamo krajem 200tih. Takođe u vrijeme mandata dodikove vlade izdata je saglanost srpske strane za pristupanje NATO-u. Sad se on nešto kao promjenuo i postao vatreni branitelj RS...to je teška zabluda jer takvu situaciju imamo i u Srbiji gdje se Vučić navodno promjenuo, i takvi su zapravo najgori jer koriste tu vrstu politike da dobijaju političke poene i stvaraju strah kod ljudi od navodno nekgo raspada entiteta, a to će dovesti ko zna kakve crne sile moš misliti.  

U Srpskoj su sve političke strukture bilo pozicija ili opozicija saglasne oko recimo proslavljanja dana Republike, ulaska u NATO (Baš je danas Govedarica predsjednik SDS-a odbrusio Komšiću i Džaferoviću da se ne miješaju u unutrašnje stvari RS i odluke o neutralnosti) itd...tako da je ova priča kako je opstanak Srpske zavistan od jedne stranke koja se zove SNSD i kome je glava laktašenko stvarno žalosna. 

Ovdje je stvar u tome da nije priroritet da se ruši vlast, nego da se pozovu odgovorni koji ništa ne preduzimaju da se ovo ubistvo rasvjetli. Dakle ako imaš ministra odbrane koji je dokazano lagao o sjedinici vlade čitajući lažni policijski izvještaj kako je David pljačkao kuću, bio drogiran, i sam se utopio u rijeci..u normalnoj državi takav ministar i najviši poilicijski vrh bio dao ostavke i bolje, a u gorem slučaju bi bio smjenjen. To bi bio za početak prvi znak da država pokušava da riješi ovaj slučaj. No oni su reizabrali tog istog lažova u ministarstvo što je žalostan slučaj i pozovi za alaram. 

Dodik je u svemu tome pogubljen i umjesto da je odmah od početka oštrko kritikovao rad tužilaštva i policije, on je bio poprilčino mlak i danas je nešto šatro izjavio kako ukoliko tužilaštvo konačno ne proradni na tom slučaju, on će pozvati narod na bunt. A onda mrtav ladan na pitanje odgovornosti Lukača koji je iznosio lažnje tvrdnje zašto nije pozvan na odgovornost on po staroj komunističkoj, kao pa šta on je državni funkcioner zamsili da neki funkcioner bude pozvan na odgovornost, on je sveta krava to ne smije da se čačka...sramno. 

Dakle da podvučemo crtu, ako ne dođe do pomaka i smjene Lukača i najviših policijskih dužnosnika radi iznošenja fabrikovanih izvještaja o okolnostima smrti Dragičevića, i sve se pokuša zataškati vlast treba da padne, jer ovako nešto se nije dešavalo još od rata i zato jeste presedan koji treba da bude presječen. 

Dobro, mislim da se slazemo da RS po Dejtonskom sporazumu, ma koliko bilo los po samu RS, opet u sporazumu postoje odredjene nadleznosti koje poseduje RS i koje joj daju pravo da samostalno odlucuje o mnogim stvarima koji se tice same RS...., ne znam tacno koje su, ali, recimo njen glas je legitiman u to nekom zajednickom Predsednistvu BiH i bez saglasnosti RS ne mogu da se donose odredjene odluke....i slicne stvari.

Konkretno ne znam koje su to stranke ili pojedinci, izvinjavam se ako se stekao utisak da znam. Pretpostavljam da postoje, ali, koliko su jake te' snage, opet ne znam. Ali, postoji namera i zelja u Bosni od strane muslimanskog faktrora da se ukine RS kao entitet i utopi u BiH ,takodje ista namera postoji i kod inostranog faktora koji je u samoj Bosni i na  Zapadu..Dodik, ma kakav da je kao covek i politicar ( i ja ga bas kao politicara ne gotivim mnogo) jedan je  od onih koji je prepreka u tim planovima ka' ukidanju RS kao entiteta i smanjivanju nadleznosti koje RS ima.

Ko' ce ga znati kakav je ko' od politicari , eto, Vucko i Toma su obecavali da ce da prekinu pregovore po Briselskom sporazumu, opruzivali Tadica i DS za izdaju i kada su dosli na vlast i kada su je utvrdili, ...ko te pita sta smo pricali, uradise suprotno od onoga sto su pricali i obecavali. Tako da, po mom misljenju, postoje struje u samoj RS koje rade u interesu onih koji su za ukidanje RS i sigurno Zapad i Boasnjaci rade na tome da ih dovedu na vlast (eh, dovoljno je samo da vidimo onu Srpsku listu u tom Kosovskom parlamentu kako se ponasaju i sta rade )

Oko slucaja nesrecnog Davida sam vec rekao da se slazem da je njegovo ubistvo po svemu sudeci organizovano i da se ubice prikrivaju ili nema volja da se pronadju. Odgovornost je na institucijama u Banjaluci ali i na Dodiku, ovo traje vec devet meseci, trebalo je to odavno da se ispita i da se procesuira i da se sazna istina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Dobro, mislim da se slazemo da RS po Dejtonskom sporazumu, ma koliko bilo los po samu RS, opet u sporazumu postoje odredjene nadleznosti koje poseduje RS i koje joj daju pravo da samostalno odlucuje o mnogim stvarima koji se tice same RS...., ne znam tacno koje su, ali, recimo njen glas je legitiman u to nekom zajednickom Predsednistvu BiH i bez saglasnosti RS ne mogu da se donose odredjene odluke....i slicne stvari.

Konkretno ne znam koje su to stranke ili pojedinci, izvinjavam se ako se stekao utisak da znam. Pretpostavljam da postoje, ali, koliko su jake te' snage, opet ne znam. Ali, postoji namera i zelja u Bosni od strane muslimanskog faktrora da se ukine RS kao entitet i utopi u BiH ,takodje ista namera postoji i kod inostranog faktora koji je u samoj Bosni i na  Zapadu..Dodik, ma kakav da je kao covek i politicar ( i ja ga bas kao politicara ne gotivim mnogo) jedan je  od onih koji je prepreka u tim planovima ka' ukidanju RS kao entiteta i smanjivanju nadleznosti koje RS ima.

Ko' ce ga znati kakav je ko' od politicari , eto, Vucko i Toma su obecavali da ce da prekinu pregovore po Briselskom sporazumu, opruzivali Tadica i DS za izdaju i kada su dosli na vlast i kada su je utvrdili, ...ko te pita sta smo pricali, uradise suprotno od onoga sto su pricali i obecavali. Tako da, po mom misljenju, postoje struje u samoj RS koje rade u interesu onih koji su za ukidanje RS i sigurno Zapad i Boasnjaci rade na tome da ih dovedu na vlast (eh, dovoljno je samo da vidimo onu Srpsku listu u tom Kosovskom parlamentu kako se ponasaju i sta rade )

Oko slucaja nesrecnog Davida sam vec rekao da se slazem da je njegovo ubistvo po svemu sudeci organizovano i da se ubice prikrivaju ili nema volja da se pronadju. Odgovornost je na institucijama u Banjaluci ali i na Dodiku, ovo traje vec devet meseci, trebalo je to odavno da se ispita i da se procesuira i da se sazna istina.

Убиство јесте по свој прилици организовано али питање од кога.Када ови адвокати одустају ко зна шта се открило.Поготово овај као Србин који је нешто као Наташа Кандић.Да не буде терали лисицу а истерали вука.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Августин рече

@Justin Waters Извини шта значи на српском језику реч дужносник.

Onaj koji obavlja određenu dužnost

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Justin Waters рече

Onaj koji obavlja određenu dužnost

То је опис пошто у српском језику нема партиципа па мора описно.АЛи има реч српска коју ти изгледа не знаш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Августин рече

Убиство јесте по свој прилици организовано али питање од кога.Када ови адвокати одустају ко зна шта се открило.Поготово овај као Србин који је нешто као Наташа Кандић.Да не буде терали лисицу а истерали вука.

Teško advokatu odustati, kao da nije mogao dobiti pare da odustane. 

Najveći je problem što je policija lagala, to baca ljagu na kompletan slučaj i izazvalo je more sumnji koje mogu i ne moraju biti tačne. Zato se mora krenuti sa najdogovrnijim u policiji i ministarstvu, pa onda ka dolje. Riba se čisti od glave. Da li će to biti moguće vidjećemo. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Августин рече

То је опис пошто у српском језику нема партиципа па мора описно.АЛи има реч српска коју ти изгледа не знаш.

Nemam pojma, prosvjetli me. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...