Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

Умирућа у смислу да нема вернике. Не иде Нато пакт тамо у цркву, у те њихове ћумезе:)) по Истамбулу и Пергаму :). Зато су се и удружили са ђаволом јер имају слабу веру и мисле да једино могу да се спасу са НАТО и илунинатима, да проповедају ЛГБТ и екологију. Али то је ђавља замка у коју су упали. Када су за време октобарске револуције фанариоти подржавали Троцког и екипу Руска Црква се није слизала са јачим него је страдала, остала скоре без ичега и онда васкрсла.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Света_Матрона рече

Умирућа у смислу да нема вернике. Не иде Нато пакт тамо у цркву, у те њихове ћумезе:)) по Истамбулу и Пергаму :). Зато су се и удружили са ђаволом јер имају слабу веру и мисле да једино могу да се спасу са НАТО и илунинатима, да проповедају ЛГБТ и екологију. Али то је ђавља замка у коју су упали. Када су за време октобарске револуције фанариоти подржавали Троцког и екипу Руска Цркав се није слизала са јачим него је страдала, остала скоре без ичега и онда васкрсла.

Vaskrsla izvorno pod imenom Российская православная церковь, а ne Руська православна церква

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Жика рече

Да ли можеш да ми пошаљеш радове око 28. канона Халкидонског Сабора и дијаспоре? Све што имаш је добродошло.

Šta će ti? Džabe traćiš vreme. Na tom Saboru su se rodile dve klice. Prva klica je kulminirala 1054. god. i došlo je do raskola 1054. god. Iz druge klice se je izrodila vaša unutrašnja međupravoslavna nesloga.

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bernard рече

Šta će ti? Džabe traćiš vreme. Na tom Saboru su se rodile dve klice. Prva klica je kulminirala 1054. god. i došlo je do raskola 1054. god. Iz druge klice se je izrodila vaša unutrašnja međupravoslavna nesloga.

Треба ми да пишем рад.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Миле Бајшев рече

Твоје кризе идентитета и одрастања нису тема.

Слажем се, никад нису ни биле.

Свако добро од Господа. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Драшко рече

jel ovo Pamela? radnica na plazi? srce joj iskace!

Силиконско срца...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako rece jedan nas pravoslavni teolog dr na jednoj drugoj drustvenoj mrezi, da ga ne navodim imenom i prezimenom - ne znam da li bi se saglasio sa javnim pominjanjem imena i prezimena prilikom ovog citata ili bolje reci parafraze -

Iznenadicemo se kada nakon svih vekova shvatimo da je velika vavilonska bludnica u stvari vaseljenska patrijarsija, a ne .... -

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, The Godfather рече

vavilonska bludnica

Savjet Erdoganu, kad je sultan mogao ukinut fermanom Pećku, pa valjda i jedan predsjednik može jezuitsku bludnicu vaseljensku.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај поп Иван почео редом да сакрива теме... Ако овде нешто кажемо на Лохијев рачун, и ову ће склонити. 0703_read 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Zoran Đurović рече

Овај поп Иван почео редом да сакрива теме... Ако овде нешто кажемо на Лохијев рачун, и ову ће склонити. 0703_read 

Мени +Атанасије данас не хтједе дати благослов, каже лоше вјести стижу о мени но он не вјерује, Истопљена сјела на мјесто гдје иначе Владика сједи па ми клима главом, кад смо кренули ипак ми је дао благослов.

Наравно разлог томе је моје писање, а он покушава бити цензор. :aplauz:

Сутра ко зна шта могу очекивати, свакако не могу да мислим као Атанасије јер нити сам свет, нити епископ, нити чувени теолог, нити сам окружен "савјетницима", па ћу наставити са својим скромним запажањима:

Мудро је што се из Београда Вућић као пресједник обраћа Милу као пресједнику око питања имовине које и јесте у надлежности државе, и спор треба да се води искљичиво на том нивоу, и да се по потреби интернационализује у међународном државном и правном форуму.

Патријарх, Синод, Сабор, ће са епископима, епископи са поповима...да се оджи ред.

Лов у мутном гдје држава оснива Цркву, а Црква излази на демонстрације је у основи манипулација.

Имовина може да буде на: држави, парохији, епархији, патријаршији, митрополији, невладиној организацији, корпорацији уопште није битно док је то имовина Цркве, али ако неко хоће да је пренесе у католицизам или под побјеснолог Вартоломеја, тај може да носи само оно што је донио у Цркву, а и мантију је у њој добио!:kucanje:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Истопљена сјела на мјесто гдје иначе Владика сједи па ми клима главом,

12:smeha: jeli moguce ? :)) cirkus

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Мудро је што се из Београда Вућић као пресједник обраћа Милу као пресједнику око питања имовине које и јесте у надлежности државе, и спор треба да се води искљичиво на том нивоу, и да се по потреби интернационализује у међународном државном и правном форуму.

Se mitropolija slaze sa tim ili ce drzati opelo predsedniku I vladi Srbije?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

STANJESTVARI.COM

Очигледно је да васељенском патријарху није сметало Косово као...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, Zoran Đurović рече

Овај поп Иван почео редом да сакрива теме... Ако овде нешто кажемо на Лохијев рачун, и ову ће склонити. 0703_read 

Чим наиђе на психулине и компани коментаре...

Па само остаје да се надамо да овде нису коментарисали мада било је свачега...:)) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...