Jump to content

Православна школа?


Препоручена порука

Да ли је неко чуо за неку основну православну школу у Србији,или бар неку идеју за тако нешто? Дакле,основна школа која је прихваћена од Министарства,али да има свој образовни програм?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Savcic рече

Да ли је неко чуо за неку основну православну школу у Србији,или бар неку идеју за тако нешто? Дакле,основна школа која је прихваћена од Министарства,али да има свој образовни програм?

А какав програм би имала та православна школа и по чему би се разликовала од ове обичне?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Zoran Savcic рече

Да ли је неко чуо за неку основну православну школу у Србији,или бар неку идеју за тако нешто?

Постоје само средње школе - богословије. Школовање траје 5 година. Нема на чему. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Била би то основна школа са обавезном веронауком,у вишим разредима учење појања...Уз предмете који се иначе изучавају у школама,српски језик,математика,физика...

Нешто као римокатоличка црква што има своје школе.Уопште нисам приметио да је било ко,било где споменуо било шта о овој идеји...не мислим само на овај форум,него генерално.

Можда би то био добар почетак духовнога оздрављења српског народа

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоји православна општа гимназија у Загребу, а планира се и отварање православне гимназије у Брчком до краја 2019.

Послато са 6044D користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш слика школе:D. Не знам,мој је утисак да ће то можда помоћи,да се у децу усади православни дух,смиреност...

Ово ми паде на памет јер сам јуче први пут био на предавању о вери...наш прота је организовао предавање проте Милорада Голијана о јачању вере у себи. Потпуно ново искуство за мене,једна тотална смиреност ме обузела после предавања.

У најбољој намери сам мислио да тако нешто омогућимо и нашој деци...или сам можда у својој наивности преоптимистичан?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Preoptimistican si. Ipak je ovo SPC.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Zoran Savcic рече

У најбољој намери сам мислио да тако нешто омогућимо и нашој деци...или сам можда у својој наивности преоптимистичан?

Preoptimistican si. U stanju u kakvom je vjera trenutno kod srbalja, to može biti samo dvosjekli mač, katalizator zilotizma i raznoraznih nepodopština. Inače sama ideja kao ideja nije loša. za onoga ko ima para da pokrene, samo neka ne traži iz budžeta pare, dovoljno je što ima vjeronauka u školama plus PBF. U istoriji Crkve na tom polju najviše uspjeha ima RKC, jer nisu nikad osnivale škole samo radi samog propagiranja vjere, nego se tu izučavala i klasična nauka, a teologija je i pobožnost su bili dodaci. Tako nešto ko bi htjeo napraviti to bi bilo super, a ne da se napravi škola koja će imati za svrhu da "nauči djecu istinskom pravoslavlju". 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...