Jump to content

Јм. Макарије, нови старешина Привине Главе: Пушачи више неће моћи да се причешћују

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 659
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Mесто: Рај

Време: Есхатон

Лица: Бог, МилошБг, Милан Ракић

(Диже се завеса. Рај... Место светло, место цветно, место одмора... Никаквог бола ту и туге нема... Ил` ипак има-видећемо... МилошБГ корачајући по облацима одједаред међ` пуно неког њему непознатог света, угледа Милана Ракића)

- О да ли мене, 

то мој поглед вара,

да л` је оно Ракић

Ил` нека утвара!?

 

(Па убрзаним кораком се приближи том свету. Погледа сада из близине. Увери се да је Ракић заиста.)

 

- Ракић у рају,

ма сигурно грешка,

он је дела греха,

баш чинио тешка.

 

(Гледа Ракића веселог међ` тим светом, па одлучи да се обрати Богу.)

 

- Боже драги, Оче свеблаги,

ти знаш да сам увек праведник био,

и хвала ти што ме у Рај свој прими,

има и мог труда, нисам дангубио!

 

Колико сам само метанија Теби,

и клечања недељом Теби учинио

постова одрж`о, молитви узвисио,

и низ добрих дела због Те` начинио.

 

Нисам никад псов`о, цигару жмарио,

редовно сам увек у цркву ишао,

манастире многе за века походио,

И ето у Рај сам узишао.

 

А види овог Ракић Милана,

погледај боље, о Боже свети ,

просто из њега грех сваки "вришти"

најмање за круг пакла девети!

 

Види му само стомака грозног,

тај пост Теби држао није,

знаш ли какав му речник беше,

а волео стално ракију да пије.

 

Знаш ли кол`ко је пушио стално,

и још каквих силних он грехова им`о,

И ето и њега сад овд` у Рају,

и треба заједно да с` башкаримо.

 

Ја праведник добри, Ти Боже знаш,

заједно с` њиме да делим Рај,

са грешником таквим, то није добро,

за мене Свеблаги ово је крај!

 

Како си могао да га примиш,

у ових наслада рајских врт,

када је био еталон греха,

тај Ракић беше ђаволов шегрт!

 

Зар такав нам треба у Рајском насељу,

да нас што бејасмо праведни добри,

упрља нашу чистоту и чедност,

о Боже благи, владару предобри!?

 

(Бог саслуша Милошев вапај и баш кад хтедне да одговори, Ракић узе реч.)

 

- Нека Боже, не мораш с` једит`,

ако је моме брату криво,

отићићу сада није ми тешко,

у најдубљег пакла огњени ниво.

 

Није ми тешко то за брата,

ако му смета да учиним,

не желим да њему у Рају сада,

осећај пакла у души начиним.

 

Кад му већ смета и моје спасење,

а ништа о мени знао није,

нема Боже везе није ми тешко,

нека ме паклена тама скрије.

 

И истина јесте оно што рече,

свакаквoм греху, бејах склон

ово је место за праведнике,

ја ћу с` повући и направит` отклон.

 

(Завеса се спушта, а они који прочитају и ако их интересује, нек ` замисле свако спрам свог вајба и доживљаја шта даље беше...)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, МилошБГ рече

патетишеш ти волиш више нечију децу него он сам, а да то притом нико никад нигде није споменуо

пре 16 часа, МилошБГ рече

...али са људске стране остављајте то да ли због здравља себе самих, да ли због здравља ваших ближњих, да ли због финансија, да ли због вере (не заборави за 5 минута сам ти нашао 8 цитата 8 различитих угодника Божијих и сви имају истоветно мишљење о пушењу, а мало је чудно да су сви одједном ту погрешили), само бацајте тај отров. 

 

пре 22 минута, МилошБГ рече

Причаш ја анализирам дневну собу

пре 3 часа, МилошБГ рече

Ладно Ракић изградио читаву дневну собу за место за пушење!

пре 23 минута, МилошБГ рече

а не да је то порука наставак приче у вези те дискусије...

пре 24 минута, МилошБГ рече

да претходних 5 страница се дискутује са ВСБ о томе што он тврди...

пре 3 часа, МилошБГ рече

Ладно Ракић...

Када неком кажеш да има зле намере, а не лоше намере, какве су твоје намере у том тренутку?

Поздрав, леп дан ти желим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цитирај још три пута Ладно Ракић, бољи ефекат.

Да ВСБ тврди да је у нашем народу порасло знање везано за штетност цигара за оне који не пуше, па масовно граде нове просторије где се само и искључиво пуши. И онда Ведран и ја причамо да то нисмо нигде видели, а ВСБ нас убеђује да немамо појма  и о томе смо причали 10 страна истовремено и ти си дискутовала у исто време.

Онда Ладно Ракић окачи фотку, коју исти ВСБ после пола сата од дискусије о томе аминује и да онда се ја обраћам њему ВСБу који тврди да сваки пушач има посебну просторију за пушење да не штети ближњима.

Здравље ближњих, јер хтели или не хтели највише времена се ваљда проводи са њима- ближњима, а пасивно пушење научила си већ...То није једнако оно твоје срам те било ти причаш да више волиш нечију децу од њега самог.

 

Такође леп дан и мање зле намере.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Милан Ракић рече

Mесто: Рај

Време: Есхатон

Лица: Бог, МилошБг, Милан Ракић

(Диже се завеса. Рај... Место светло, место цветно, место одмора... Никаквог бола ту и туге нема... Ил` ипак има-видећемо... МилошБГ корачајући по облацима одједаред међ` пуно неког њему непознатог света, угледа Милана Ракића)

- О да ли мене, 

то мој поглед вара,

да л` је оно Ракић

Ил` нека утвара!?

(Па убрзаним кораком се приближи том свету. Погледа сада из близине. Увери се да је Ракић заиста.)

- Ракић у рају,

ма сигурно грешка,

он је дела греха,

баш чинио тешка.

(Гледа Ракића веселог међ` тим светом, па одлучи да се обрати Богу.)

- Боже драги, Оче свеблаги,

ти знаш да сам увек праведник био,

и хвала ти што ме у Рај свој прими,

има и мог труда, нисам дангубио!

 

Колико сам само метанија Теби,

и клечања недељом Теби учинио

постова одрж`о, молитви узвисио,

и низ добрих дела због Те` начинио.

 

Нисам никад псов`о, цигару жмарио,

редовно сам увек у цркву ишао,

манастире многе за века походио,

И ето у Рај сам узишао.

 

А види овог Ракић Милана,

погледај боље, о Боже свети ,

просто из њега грех сваки "вришти"

најмање за круг пакла девети!

 

Види му само стомака грозног,

тај пост Теби држао није,

знаш ли какав му речник беше,

а волео стално ракију да пије.

 

Знаш ли кол`ко је пушио стално,

и још каквих силних он грехова им`о,

И ето и њега сад овд` у Рају,

и треба заједно да с` башкаримо.

 

Ја праведник добри, Ти Боже знаш,

заједно с` њиме да делим Рај,

са грешником таквим, то није добро,

за мене Свеблаги ово је крај!

 

Како си могао да га примиш,

у ових наслада рајских врт,

када је био еталон греха,

тај Ракић беше ђаволов шегрт!

 

Зар такав нам треба у Рајском насељу,

да нас што бејасмо праведни добри,

упрља нашу чистоту и чедност,

о Боже благи, владару предобри!?

(Бог саслуша Милошев вапај и баш кад хтедне да одговори, Ракић узе реч.)

Нека Боже, не мораш с` једит`,

ако је моме брату криво,

отићићу сада није ми тешко,

у најдубљег пакла огњени ниво.

 

Није ми тешко то за брата,

ако му смета да учиним,

не желим да њему у Рају сада,

осећај пакла у души начиним.

 

Кад му већ смета и моје спасење,

а ништа о мени знао није,

нема Боже везе није ми тешко,

нека ме паклена тама скрије.

 

И истина јесте оно што рече,

свакаквoм греху, бејах склон

ово је место за праведнике,

ја ћу с` повући и направит` отклон.

(Завеса се спушта, а оне који прочитају и ако их интересује, нек ` замисле свако спрам свог вајба и доживљаја шта даље беше...)

 

Екстра је...само што у тој улози Милоша, да будеш опет ти, па да то буде унутрашњи монолог- оно ко кад нас цепају помисли. Пошто су углавном то твоје речи.

 

А свакако дај Боже да се у рају нађемо! То вала желим и мени и теби и Александри и ВСБ-у. Само мораћемо пред вратима раја да оставимо своје страсти, па чак и паклицу ће те вала бацити =)

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Милан Ракић рече

Mесто: Рај

Време: Есхатон

Лица: Бог, МилошБг, Милан Ракић

(Диже се завеса. Рај... Место светло, место цветно, место одмора... Никаквог бола ту и туге нема... Ил` ипак има-видећемо... МилошБГ корачајући по облацима одједаред међ` пуно неког њему непознатог света, угледа Милана Ракића)

- О да ли мене, 

то мој поглед вара,

да л` је оно Ракић

Ил` нека утвара!?

 

(Па убрзаним кораком се приближи том свету. Погледа сада из близине. Увери се да је Ракић заиста.)

 

- Ракић у рају,

ма сигурно грешка,

он је дела греха,

баш чинио тешка.

 

(Гледа Ракића веселог међ` тим светом, па одлучи да се обрати Богу.)

 

- Боже драги, Оче свеблаги,

ти знаш да сам увек праведник био,

и хвала ти што ме у Рај свој прими,

има и мог труда, нисам дангубио!

 

Колико сам само метанија Теби,

и клечања недељом Теби учинио

постова одрж`о, молитви узвисио,

и низ добрих дела због Те` начинио.

 

Нисам никад псов`о, цигару жмарио,

редовно сам увек у цркву ишао,

манастире многе за века походио,

И ето у Рај сам узишао.

 

А види овог Ракић Милана,

погледај боље, о Боже свети ,

просто из њега грех сваки "вришти"

најмање за круг пакла девети!

 

Види му само стомака грозног,

тај пост Теби држао није,

знаш ли какав му речник беше,

а волео стално ракију да пије.

 

Знаш ли кол`ко је пушио стално,

и још каквих силних он грехова им`о,

И ето и њега сад овд` у Рају,

и треба заједно да с` башкаримо.

 

Ја праведник добри, Ти Боже знаш,

заједно с` њиме да делим Рај,

са грешником таквим, то није добро,

за мене Свеблаги ово је крај!

 

Како си могао да га примиш,

у ових наслада рајских врт,

када је био еталон греха,

тај Ракић беше ђаволов шегрт!

 

Зар такав нам треба у Рајском насељу,

да нас што бејасмо праведни добри,

упрља нашу чистоту и чедност,

о Боже благи, владару предобри!?

 

(Бог саслуша Милошев вапај и баш кад хтедне да одговори, Ракић узе реч.)

 

- Нека Боже, не мораш с` једит`,

ако је моме брату криво,

отићићу сада није ми тешко,

у најдубљег пакла огњени ниво.

 

Није ми тешко то за брата,

ако му смета да учиним,

не желим да њему у Рају сада,

осећај пакла у души начиним.

 

Кад му већ смета и моје спасење,

а ништа о мени знао није,

нема Боже везе није ми тешко,

нека ме паклена тама скрије.

 

И истина јесте оно што рече,

свакаквoм греху, бејах склон

ово је место за праведнике,

ја ћу с` повући и направит` отклон.

 

(Завеса се спушта, а они који прочитају и ако их интересује, нек ` замисле свако спрам свог вајба и доживљаја шта даље беше...)

Ахахахаха, мрем од смеха, могу ја да наставим.

 

Е Миланче,  није те срам, и немаш блам 

ја ти дадох песнички  дар, и књижевну чар 

да поезијом дишеш, и песме пишеш 

књиге да штампаш, да живиш о слову 

да поклањљш лову .

А ти  проћерда тај дар,

песме ниси писо, стихом ниси дисо

Е не мОш у рај....

На страну стомак  и сулундар на глави 

обешењаче бандоглави . 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, МилошБГ рече

Цитирај још три пута Ладно Ракић, бољи ефекат.

Да ВСБ тврди да је у нашем народу порасло знање везано за штетност цигара за оне који не пуше, па масовно граде нове просторије где се само и искључиво пуши. И онда Ведран и ја причамо да то нисмо нигде видели, а ВСБ нас убеђује да немамо појма  и о томе смо причали 10 страна истовремено и ти си дискутовала у исто време.

Онда Ладно Ракић окачи фотку, коју исти ВСБ после пола сата од дискусије о томе аминује и да онда се ја обраћам њему ВСБу који тврди да сваки пушач има посебну просторију за пушење да не штети ближњима.

Здравље ближњих, јер хтели или не хтели највише времена се ваљда проводи са њима- ближњима, а пасивно пушење научила си већ...То није једнако оно твоје срам те било ти причаш да више волиш нечију децу од њега самог.

 

Такође леп дан и мање зле намере.

Pa baš me zabole da to nisi nigde video, ja jesam i ja sam tome primer. Ti si skočio da uzmeš primer Rakića a da ti pri tom nije palo na pamet, da kod njega svi kući puše.

Šta si hteo tim primerom meni nije jasno, što se nisi zadržao na mom primeru i rekao, da stvarno ima ljudi koji su barem u tom delu odgovorni i ne izlažu nepotrebno nikoga duvanskog dimu.

Mjock, ne uklapa ti se u priču, generalizacije i ok.

Ali ni to nije bio povod mog reagovanja prema tebi, već koketiranje sa tim da se pušačima zabrani pristup Čaši, jer iako kažeš da takvu praksu ne podržavaš, ti navedeš citate i govoriš nam da su takvu praksu odredjeni monasi našli upravo u toj veri. Dakle ti nalaziš da u pravoslavnoj veri postoje i takva tumačenja koja pušaču ne dozvoljavaju prilaz Čaši.

Na šta se nadoveže Boksid sa njegovim prevodom ikonomije u snishođenje i ispada da Crkva snishodi a onaj duhovnik koji to ne čini taj ima opravdanje u veri.

Ja sam rekao da si ti Bog niko se ne bi spasio koliko si zahtevan ali ti ne želiš da pročitaš izrečeno, pa ti je lakše da dramiš kako sam ti rekao da izigravaš Boga.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Милан Ракић рече

Пример "ненормалне праксе"

viber_image.jpg&key=ef06d59d13aa9fb68eab

Шта је питома Мачва изродила.... Свака јој златна.... (П.С. Имамо исте чаше за пиво.... Мени купила жена за рођендан. Шта ти је љубав моја, зна како да ми удовољи..) :smeh1:

Caelum a non celando, quia apertum est.

http://www.pravoslavniistocnik.net/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pušenje kao najbolja odbrana protiv sedam glavnih grijeha

27654464_803437383190832_786827213323384

Apologija pušenja prema P. Silvestru Maria Braita OP (dominikanski red)

Thesis probatur ex-ratione sophistica

Sedam smrtnih grijeha

1. Oholost, gordost (superbia)

Pušenje čuva protiv grijeha oholosti, gordosti. Pušač nije gord i ne ponaša se gordo. Kad nema šibice ili upaljač nije mu problem pripaliti ni od Roma ili beskucnika.

2. Škrtost, lakomost, pohlepa (avaritia)

Pušenje čuva protiv grijeha lakomosti, škrtosti, pohlepnosti. Pušači nisu lakomci i škrtice. Kad bi bili lakomi ne pušili bi i ostavljali bi pare u banku da im se množe kamate.

3. Blud, razbludnost (luxuries)

Pušenje čuva protiv grijeha bludnosti. Pušač se čuje nikotinom i žene ga ostavljaju na miru. (Glas opozicije: Ali one znaju biti i vrlo požrtvovne).

4. Zavist (invidia)

Pušenje čuva protiv grijeha zavisti. Ako ima pušač šta pušiti, zadovoljan je i nikome ništa ne zavidi. 

5. Neumjerenost u jelu i picu (gula)

Pušenje čuva protiv grijeha neumjerenosti u jelu i picu (proždrljivosti i alkoholizma, obžerstvija). Pušač nije neumjeren jer mnogo novca potroši na cigare pa mu ni ne preostaje baš mnogo za jelo a i zato što kad puši ima slabiji apetit i ne jede.

6. Gnjev, srditost (ira)

Pušenje čuva protiv grijeha gnjeva ili srditosti. Kad je pušač rasrdjen, razljucen zapali cigaretu ili lulu, tim smiri svoje moždane centre ("ganglije") i prestane se gnjevat i biti rasrdjen.

7. Lijenost, besposlica (acedia)

Pušenje čuva protiv grijeha lijenosti, besposlice. Pušač je stvorenje činorodno i vrlo čilo i pokretno, trči do trafike, stalno traži šibice, upaljač, pepeljare, puni lulu tabakom, pljuje na pod, saginje i skuplja opuške (oni slabijeg imovnog stanja) a u najnovije vrijeme otkad se povecao antinikotinski porez na duvanske proizvode čak te cigarete i ručno mota ili manualno pravi sa mašinicama za cigarete.

https://www.youtube.com/results?search_query=strojek+na+cigarety

https://www.youtube.com/watch?v=B-IG5zaTDzo

Autor apologije je inače teolog, filozof i poliglota (latinski, grčki, njemački, italijanski, francuski, engleski i ruski), doktorirao na papnskom dominikanskom sveučilištu Angelicumu u Rimu, sveštenik i propovjednik, redaktor i nakladatelj časopisa, izdavač knjiga, (Výhledy, Vítězové či Filosofickou revue nebo o založení nakladatelství Krystal, stál za těmito aktivitami více či méně Silvestr Braito), dugogodišnji profesor fundamentalne teologije na Katoličkom bogoslovskom fakultetu sv. Cirila i Metodija u Olomoucu na Moravi, Češka Republika.

http://www.tedeum.cz/2017/04/26/koureni-jako-nejlepsi-ochrana-proti-sedmeru-hlavnich-hrichu/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Cyrilometodějská_teologická_fakulta_Univerzity_Palackého

https://cs.wikipedia.org/wiki/Silvestr_Braito

https://www.cmtf.upol.cz/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...