Jump to content

Јм. Макарије, нови старешина Привине Главе: Пушачи више неће моћи да се причешћују

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 10 минута, Вилер Текс рече

Нисам ја рекао да треба да се истрајава у греху. Напротив. То што се човек рађа грешан има везе са свим. 

Čekaj,kako ti to misliš da se čovjek rađa grešan??

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 659
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Управо сада, Isusovo magare рече

Čekaj,kako ti to misliš da se čovjek rađa grešan??

??? У греху заче ме мати моја....

А што је онда Христос дошао ако се не рађамо грешни?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Вилер Текс рече

И шта би ти са том појавом?

Како би ти решио сраст пушења? Можеш ли ти излечити пушача својом причом коју је чуо много пута да то није добро?

Можда можеш, али то је више не него да. Зато кажем да постоји духовник коме се исповедамо и који нас руководи у борби са страстим.

Капирам ја твоју добру вољу али мислим да би се залетео са парадајзем на Русију а то не иде.

Немам амбицију да "лечим" пушаче. Само сам реаговао на твоје инсистирање да је непристојно ("воајеризам", "удба") причати о пушењу након Литургије. Тако да си се ти мало више залетео, рекао бих.

Што се тиче "лечења", мислим да када човек истински схвати да има проблем, да је "болестан", да је на пола пута ка излечењу. Као и са сваком болести и проблемом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Isusovo magare рече

Što ti misliš da Isus ne bi trebao dolaziti da nismo sagriješili??

Дошао би Он свакако. Само би то некако другачије изгледало, како немам појма.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ђорђе Р рече

Немам амбицију да "лечим" пушаче. Само сам реаговао на твоје инсистирање да је непристојно ("воајеризам", "удба") причати о пушењу након Литургије. Тако да си се ти мало више залетео, рекао бих.

Што се тиче "лечења", мислим да када човек истински схвати да има проблем, да је "болестан", да је на пола пута ка излечењу. Као и са сваком болести и проблемом.

Сасвим доста.

Опрости, можда нисам добро сакпирао, то се често дешава у писаној комуникациј, али мислим да си ти ушао у то са амбицијом задвољења правде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ал се "разви" прича... "Морам" видети да светлописом забележим и тренутак већ у легенду преточеног попа (у мом случају теолога) који "мрси и једе печење на Велики Петак"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ђорђе Р рече

 

Изнет је став да је није ОК пушити пре причешћа. Тј. да не би требало да се причешћују људи који нису у стању да издрже једно јутро без цигарета. Потпуно је легитиман питање да ли је ОК причестити се, ако се цигара мора запалити одмах по изласку из цркве.

 

Морам ово да прокоментаришем. Није у реду грешити никада али никада. Али ове реченице које сам цитирао може да пише онај који је некоме духовни отац, и некоме ће неки духовник рећи да у реду је, некоме ће рећи не није у реду. Људи нису исти. Некоме је потребно снисходити, некоме није. Зато су то интимне ствари, не износе се на огласну таблу. Може бити штетно.

То непушење од поноћи до причешћа спада у евхаријстиски пост на неки начин, и то је дисциплинска ствар. Није спорно.

Колико је ко јак и како ће се борити после је лична ствар сваког понаособ. А он ту своју муку, борбу, победу, пораз дели на духовном разговору и исповести.

Које је то време када грешити постаје прихватљиво? 

Али ми смо људи размишљамо у уским људским категоријама, а кроз живот то надилазимо. Све је то пут.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тему сам тек сада видео и нисам је прочитао од почетка, али ћу одмах рећи свој став. Пушење се рачуна као грех, али са друге стране Бог нам поручује да није на нама да судимо. Како може да било ко буде сигуран да неко ко је пришао причешћу није пушио?

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

„Главно, кајати се за грехе, покајати се; само за свакидашњу борбу Господ ће помиловати,а не за "исправност" коју немаш, нити ћеш имати (а и ако будеш имао, погордићеш се)." преподобни Симеон Желнин

Послато са ST23i уз помоћ Тапатока

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...