Jump to content

Јм. Макарије, нови старешина Привине Главе: Пушачи више неће моћи да се причешћују

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Ведран* рече

Може душо. Научно гледано свака популација се статистички генерализује. На основу стистистичке генерализације у вези чињеница да пушачи угрожавају туђе животе је популација пушача у мојој земљи дискриминисана. 

Ти ако градиш пушионицу јеси изниман случај. 

Dušo, ne može.

Prvo nisam nikakav izolovan slučaj koji ima pušionicu, jer smo edukacijom o štetnosti duvana prema drugome, mi odgovorniji a ima nas dosta to trovanje zabranili i sebi i drugima koji u našu kuću dodju.

Kod mene kući pušenja nema.

Takođe je i država zabranila na javnim mestima korišćenje duvana.

Tu generalizaciju daizvinete. :)

Ostaje vam da se preciznije izražavate.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 659
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 24 минута, Ведран* рече

тако да ме заобиђи са оваквим коментарима. 

Нисам ни рекла, ни написала ни мислила да си будала или неписмен или оба. И извини, али не могу да те заобиђем са оваквим коментарима а ево и зашто -

1 hour ago, Ведран* рече

Извините, ви који се браните као пушачи, а што вас нагони да будете дефанзивни у тој мери да бивате некоректни у разговору.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Vladan3 рече

за објашњење о једном од аспеката зашто је борба са овом страшћу компликованија од осталих страсти.

Да, јеси објаснио зашто сматраш да је компликованија. Ја сам гледао са аспекта борбе са страшћу, у томе смислу мислим да нема много разлике. 

Оно што је мени фасцинантно да на форуму где нема идентификације нити се познајемо као пушачи или непушачи постоји оваква реакција на сасвим разумне речи. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нигде до сада нисам видео да је неко правио балконе и терасе само због пушења... Онима који то раде свака част.

Ипак требало би да размисле и дугорочније. Ако су већ свесни последица које пасивно пушење може да остави на чланове породице свесни су и шта њима самима може да уради. Ако већ хоће да заштите породицу требало би да имају на уму и да ће на ту исту породицу да утичу и евентуални здравствени проблеми које сами себи направе пушењем на тим балконима.

Засебне просторије су одлична ствар против пасивног пушења али не решавају све проблеме које сама страст прави међу људима.

Осим тога ако смо хришћани знамо да су тело мужа и жене под влашћу оног другог а не нас самих. Не можемо са својим телом да радимо шта хоћемо а да то не утиче и на супружника и на децу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, АлександраВ рече

Извини, али нисмо ми глупи.

Хајмо људи, бацајте све што вам не ваља. Сада. Одмах. Сви.

Важи.

Ево пластично.

Ја сам гурман, стомакоугађач, знам да то није душекорисно. Иде пост ограничићу се нпр. Ти ћеш рећи генерално да стомакоугађање није душекорисно, да је грех, ја те нећу напасти и рећи јел си ти Бог/ко си ти да ми то кажеш/не генерализуј што мене лично нападаш и свети тај и тај је био гурман, џа бу. 

И нећу окачити за профилну слику бифтека са сосом од вргања =)

Да ли је лако, ма јок, наравно да није, али нећу ко осица убадати ако ми неко каже, потруди се. 

Притом понављам, ти сво време причаш о личном нападу непушача претпостављам овде мислиш углавном на мене, на вас пушаче, а притом понављам трећи пут, ја овде нисам на неком породичном састанку или пријатељском па да знам нечије страсти, па да испадне да ја некога лично нападам. Нити знам ко пуши, док сами не рекосте, па не знам како онда може бити лично нешто.

И да могуће да сам под утиском јутрошње вести о смрти Небојше Глоговца која је стварно овај дан учинила безвезним, па да можда све то и трагичније схватам, али знам који је проблем имао и знам да је био страствени пушач. Рајско му насеље и Бог да му душу прости.

У цигарети постоје 60 канцерогених отрова...а један је пуно.

 

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, МилошБГ рече

а сам гурман, стомакоугађач, знам да то није душекорисно. Иде пост ограничићу се нпр. Ти ћеш рећи генерално да стомакоугађање није душекорисно, да је грех, ја те нећу напасти и рећи јел си ти Бог/ко си ти да ми то кажеш/не генерализуј што мене лично нападаш и свети тај и тај је био гурман, џа бу. 

Ja ću je napasti ako ti zbog toga brani pristup Čaši.

Pošto si ponovo spomenuo i ja ću.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Dušo, ne može.

Prvo nisam nikakav izolovan slučaj koji ima pušionicu, jer smo edukacijom o štetnosti duvana prema drugome, mi odgovorniji a ima nas dosta to trovanje zabranili i sebi i drugima koji u našu kuću dodju.

Kod mene kući pušenja nema.

Takođe je i država zabranila na javnim mestima korišćenje duvana.

Tu generalizaciju daizvinete. :)

Ostaje vam da se preciznije izražavate.

Ја не могу да верујем својим очима, да код тебе наилазим на овакву блокаду у здравом расуђивању. 

Човече, ако хоћеш да схватиш, а да ме не доживљаваш као противника, забрана пушења на јавном месту је наступила због тога што је пушење на јавном месту, што је норма код пушача, штетно по здравље других. У Србији већина пуши пред другима као што је то био случај и пре забране. Ако говоримо у свету, већина и даље пуши пред другима. И када говоримо о "пушачима" подразумеамо већину светских пушача који угрожавају здравље другима. 

У томе смислу ти и теби слични сте ванредни случај. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, МилошБГ рече

Дакле ти сад дођеш и кажеш

Не кажем. То сам и написала пре неколико страна, ако си пратио. Ово што си цитирао прокоментарисала сам у контексту видљивости и "сви знамо" који је твој грех, а односи се на Владанов претходни пост.

пре 14 минута, МилошБГ рече

идеш у ту крајност да је ово напад на тебе

Не. И то сам више пута написала. Нити се осећам нападнута, нити се правдам, нити ме искрено занима да то радим на форуму.

пре 15 минута, МилошБГ рече

непушачи критикују пушаче лично, а како је то могуће ако ја ни не знам тебе лично а камоли да знам да ли си ти пушач или не.

Написала сам - на личној основи. У контексту личности а не познанства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, АлександраВ рече

Нисам ни рекла, ни написала ни мислила да си будала или неписмен или оба. И извини, али не могу да те заобиђем са оваквим коментарима а ево и зашто -

 

Ја немам воље да овакве ствари коментаришем. Сад бих ја требало да ти објашњавам да нисам ни ја рекао да си ти рекла да сам ја будала итд. 

Стварно?

Ако ниси успела да разумеш мој једноставан коментар не вреди да га објашњавам јер ни објашњење нећеш схватити зато што и било компликованије. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ведран* рече

Ја не могу да верујем својим очима, да код тебе наилазим на овакву блокаду у здравом расуђивању. 

Човече, ако хоћеш да схватиш, а да ме не доживљаваш као противника, забрана пушења на јавном месту је наступила због тога што је пушење на јавном месту, што је норма код пушача, штетно по здравље других. У Србији већина пуши пред другима као што је то био случај и пре забране. Ако говоримо у свету, већина и даље пуши пред другима. И када говоримо о "пушачима" подразумеамо већину светских пушача који угрожавају здравље другима. 

У томе смислу ти и теби слични сте ванредни случај. 

Onda da otvorimo temu o štetnosti duvana i nekum posledicama koje taj duvan ima i da napustimo ovu temu, jer će ljudi pomisliti da otimaju Pričešće ako su pušači i prilaze Čaši.

Svaka tema svoj naslov ima.

Ti nisi od onih koji će loviti u mutno i pteko ovakvog naslova govoriti o sasvim nekoj drugoj stvari.

Ako smo raščistili šta Crkva kaže, onda da otvorimo temu o duvanu.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ja ću je napasti ako ti zbog toga brani pristup Čaši.

Pošto si ponovo spomenuo i ja ću.

Ма ја теби не браним ништа...Недостојан је причешћа само онај који мисли да је достојан. Да је среће да сви имамо чежњу за Христом. Међутим немојмо од мана правити врлине, а од лоших ствари добре. Ако неко као што је јеромонах Макарије против причешћивања пушача, ти немој као пушач ићи тамо да се причестиш, него иди код оног који благослови. Проста ствар. Допусти да има духовника и оваквих и онаквих, неко ће можда свој став изградити према светима које сам ја цитирао, неко према неком другом.-

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, МилошБГ рече

Ма ја теби не браним ништа...Недостојан је причешћа само онај који мисли да је достојан. Да је среће да сви имамо чежњу за Христом. Међутим немојмо од мана правити врлине, а од лоших ствари добре. Ако неко као што је јеромонах Макарије против причешћивања пушача, ти немој као пушач ићи тамо да се причестиш, него иди код оног који благослови. Проста ствар. Допусти да има духовника и оваквих и онаквих, неко ће можда свој став изградити према светима које сам ја цитирао, неко према неком другом.-

Ne može tako, nema prava da brani.

Dakle ipak dobro još uvek procenjujem ko šta govori, makar i u mutnom..

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Видиш ли Александра, и на овоме, колико је бесмислен био твој коментар мени? 

Кажеш: 

пре 3 минута, АлександраВ рече

Нити се осећам нападнута, нити се правдам, нити ме искрено занима да то радим на форуму.

А осетила си се довољно прозвана да ниси могла да ме заобиђеш због ових речи: 

пре 17 минута, АлександраВ рече

И извини, али не могу да те заобиђем са оваквим коментарима а ево и зашто -

1 hour ago, Ведран* рече

Извините, ви који се браните као пушачи, а што вас нагони да будете дефанзивни у тој мери да бивате некоректни у разговору.

:))

Трагикомедија.

А при томе твоја прва поука на теми ми није била ни на крај памети кад сам ово писао. Чак сам хтео да те подржим у неким стварима али сам због некоректности јуче изгубио жељу да даље учествујем. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, МилошБГ рече

ти сво време причаш о личном нападу непушача

Нетачно. Поменула сам само једном и то у контексту помињања напада на релацији пушач-непушач у Владановом посту.

пре 13 минута, МилошБГ рече

ја те нећу напасти

Никога ја не нападам (нарочито не у "самоодбрани" која ми се овде упорно спочитава), чак супротно, говорим да превише нападамо једни друге, и да волимо да у некој својој "исправности", на један стилски дискутабилан, вербални начин уводимо друге у ред. Не кажем да је пушење супер. Веома сам јасно написала све своје претходне постове и молим те покушај да ми не додајеш нешто што си ти изговорио читајући моје речи.

пре 16 минута, МилошБГ рече

Ево пластично.

Нема потребе, разумела сам и у каменој форми.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...