Jump to content

Зоран Ђуровић: Нека нота на наше свеце, Јустина и Николаја, а поводом англиканаца

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 24 минута, Жичанин рече

Ко о чему Инквизитор о Упанишадама. 12:smeha:

Ево ти један "мирисни штапић" из Упанишада кад их већ помену....

Посматрај сву васељену у слави Бога и све што живи и креће се на земљи. 
Напустивши пролазно, у Вечном радост нађи: нека ти срце других жеља нема. 

 

Ганеша да те благослови! Хануман био с тобом! Гаруда те укрепио! Да Агнијев огањ никада не згасне у теби! Кришна ти се нашао при руци! У ашраму благовао читајући Бхагават Гиту! Сому пио на планини Меру! Да ти Ракшасе никада не нашкоде, а Деве ти служиле! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 756
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 4 минута, Ivan Marković рече

Ганеша да те благослови! Хануман био с тобом! Гаруда те укрепио! Да Агнијев огањ никада не згасне у теби! Кришна ти се нашао при руци! У ашраму благовао читајући Бхагават Гиту! Сому пио на планини Меру! Да ти Ракшасе никада не нашкоде, а Деве ти служиле! 

На мом фејсу општим са артемитима: Добро јутро, талибани! ??? Ево да вам пренесем поздраве од св. Николаја. Каже: "Да сам ја био као Зли Патуљак, не би било православља у Чеха. Написао сам житије Св. Јана Хуса. Данас се он слави као свештеномученик код православних Чеха". - Кажем му ја:"Ниџо, неће ми веровати талиобани, знаш како су они алергични на тебе...". - "Не брини Авво, ево ти линка": http://www.slavica.sk/zapisnik/111-svaty-mucednik-jan-hus

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Zoran Đurović рече

papa.jpg_1971041951.jpg

Нешто се онерасположио. Штета. Сироти старац. Треба да дође у Цркву да куси и види јако благ Господ. Нема вајде од те невладине организације којој је старешина. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Жичанин рече

"Кротки лаф" међ вуковима: 

IMG_0042.jpg

 

Е овако се екуменише, јер Истина је само једна- ... :D

Јел ово г. Марко? Па кажем ја да сте ви исти. Синкретисти и артемити. Лице и наличје једног истог хаоса. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Жичанин рече

Јес' вала. Можд' бит' због оног утука на владику Таса 12:smeha:

То ти ортак на слици? Па добро, ево, ако ти не одговара веданска менажерија-Милоје с тобом! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Vedran рече

Вашем богољубију поклањам електронску верзију дела Св Николаја, Агонија Цркве, на следећем линку. :naklon:

https://sozercanje.wordpress.com/2017/12/07/агонија-цркве-св-николај-жички/

 

Богоукрашени, сада бих те молио и за ово, опет 3. том: Словенски револуционарни католицизам. Тамо има: Јан Хусова револуција. Интересује ме ово: 

Владика Николај помиње да се молио ЗАЈЕДНО са неправославним хришћанима на обележавању пет векова страдања Јана Хуса: „Истина и слава Хусове борбе, прошле је године прослављена широм целог света. Цео свет је славио петстогодишњицу његове мученичке смрти. Ја сам узео учешћа у ово прослави у Њујорку. То је била изузетно ретка и свечана манифестација, коју је Нови свет видео. Православни хришћани, римокатолици, протестанти, англиканци, методисти и баптисти, све Цркве и вероисповести су учествовале у томе. Ми смо стајали заједно, ми смо се молили Богу заједно, и ми смо се осећали уједињени једним истим духом. То је био велики догађај. За многе од нас јединствен тренутак, када смо осетили шта значи „племенити католицизам“ Хришћанске цркве, каго га је епископ Весткот назвао. То је било једно узвишено и радосно осећање.“ Хтео бих ово да нађем па да вређам религијска осећања нашег ревнитеља @Ivan Marković12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Zoran Đurović рече

Богоукрашени, сада бих те молио и за ово, опет 3. том: Словенски револуционарни католицизам. Тамо има: Јан Хусова револуција. Интересује ме ово: 

Владика Николај помиње да се молио ЗАЈЕДНО са неправославним хришћанима на обележавању пет векова страдања Јана Хуса: „Истина и слава Хусове борбе, прошле је године прослављена широм целог света. Цео свет је славио петстогодишњицу његове мученичке смрти. Ја сам узео учешћа у ово прослави у Њујорку. То је била изузетно ретка и свечана манифестација, коју је Нови свет видео. Православни хришћани, римокатолици, протестанти, англиканци, методисти и баптисти, све Цркве и вероисповести су учествовале у томе. Ми смо стајали заједно, ми смо се молили Богу заједно, и ми смо се осећали уједињени једним истим духом. То је био велики догађај. За многе од нас јединствен тренутак, када смо осетили шта значи „племенити католицизам“ Хришћанске цркве, каго га је епископ Весткот назвао. То је било једно узвишено и радосно осећање.“ Хтео бих ово да нађем па да вређам религијска осећања нашег ревнитеља @Ivan Marković12:smeha:

Indeed, пише ово.

Вашем богољубију:

Jan Hus.pdf

  • Волим 1

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Ivan Marković рече

PS.  A можеш да се жалиш и твом вољеном папи. 

Svatý Otec (Santo Padre) nema više vremena ni za kakve žalbe i kuknjave:

“Zabranjeno kukanje!”

A ima i svojih sopstvenih briga i starosti preko glave, Vatikan donio odluku da ce od 2021. godine svi sveštenici morati biti vjernici, to bude problema s tim .....

"Od roku 2021 budou muset být všichni kněží věřící"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Жичанин рече

А ово је најјаче:

http://borbazaveru.info/content/view/10202/1/

Ово о пирамидама је нарочито болесно. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Жичанин рече

Схолије за Ивана Инквизитора: http://borbazaveru.info/content/view/5364/1/

А ово је најјаче:http://borbazaveru.info/content/view/10202/1/

Иван си се самоубедио да је далеко од ових... Јер они имају ту градацију: матејевци, флоринци, кипријановци, артемијевци, борбаши за неверу, рукумијци итд... Брт, имамо не знам колико секти. А све под изговором ревновања за православљем, како и Иван Инквизитор Марковић ради. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не дирајте Ивана! Иван је отишао да нађе неки акредитовани курс за немачки језик, па кад га заврши да нам преведе онај текст. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Đurović рече

рукумијци итд...

Јесу ли то они што испошћавају бебе да их "удостоје" Причешћа?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Vedran рече

Ово о пирамидама је нарочито болесно. 

Да имам времена, као што немам, јер написах један текст за штампу, а сада преводим нешто на италијански, изнео бих све аргументе које су на ову тему артемити дали, а они су сви у савршеној хармонији са Марковићевим. Надам се једног дана... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Vedran рече

Не дирајте Ивана! Иван је отишао да нађе неки акредитовани курс за немачки језик, па кад га заврши да нам преведе онај текст. :))

даћу вам превод, само сам разбијен... 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vedran рече

Јесу ли то они што испошћавају бебе да их "удостоје" Причешћа?

Ти, ти!:)) 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1698502566860870&set=a.499095203468285.117979.100001034309037&type=3&theater

23916617_1698502566860870_61081182201333

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...