Jump to content

Ава Римски о посту

Оцени ову тему


Препоручена порука

Једно мало питањце ...:ani_biggrin:

Шта  су јели робови, рецимо  за време Мојсија, баш ме жиииииво интересује ? Сигурно су фараони били добри па их хранили месом.....12:smeha: А сад озбиљно како су робови издржавали такав напор, без меса, а радили тешке физичке послове ? Не верујем да су били робови за једну сезону, а онда, под мач бато...:ani_biggrin: Добро ајде де, генерално здравији услови живота...наравно тачно, али не и довољно....

У следећем јављању изнећу вам једну малу опсервацију , како се може испоштавати тримирје ван манастира и то уз  завидан телесни напор....:ani_biggrin: 

 

    

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 666
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 16 минута, Рапсоди рече

Једно мало питањце ...:ani_biggrin:

Шта  су јели робови, рецимо  за време Мојсија, баш ме жиииииво интересује ? Сигурно су фараони били добри па их хранили месом.....12:smeha: А сад озбиљно како су робови издржавали такав напор, без меса, а радили тешке физичке послове ? Не верујем да су били робови за једну сезону, а онда, под мач бато...:ani_biggrin: Добро ајде де, генерално здравији услови живота...наравно тачно, али не и довољно....

У следећем јављању изнећу вам једну малу опсервацију , како се може испоштавати тримирје ван манастира и то уз  завидан телесни напор....:ani_biggrin: 

У Египту, на 40 степени је препоручљивије да се једе лакша храна.

Уз то, њима је био кратак животни век, читао сам, између осталог и због трагова олова које је нађено у њима, наиме, јели су из оловних тањира па се олово уноси у организам кад се таре кашика о тањир.

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Леон Професионалац рече

У Египту, на 40 степени је препоручљивије да се једе лакша храна.

Уз то, њима је био кратак животни век, читао сам, између осталог и због трагова олова које је нађено у њима, наиме, јели су из оловних тањира па се олово уноси у организам кад се таре кашика о тањир.

Благодарим...:)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Рапсоди рече

Једно мало питањце ...:ani_biggrin:

Шта  су јели робови, рецимо  за време Мојсија, баш ме жиииииво интересује ? Сигурно су фараони били добри па их хранили месом.....12:smeha: А сад озбиљно како су робови издржавали такав напор, без меса, а радили тешке физичке послове ? Не верујем да су били робови за једну сезону, а онда, под мач бато...:ani_biggrin: Добро ајде де, генерално здравији услови живота...наравно тачно, али не и довољно....

У следећем јављању изнећу вам једну малу опсервацију , како се може испоштавати тримирје ван манастира и то уз  завидан телесни напор....:ani_biggrin: 

 

    

Проти(в)нице,

нису били робови. Тако се некада учило у школама, али сада знамо да су били најамници и имали су радни логор-град у коме су обитавали. 

Леон ти је добро одговорио, јер су услови били другачији. После 2 светског рата, Италијани су јели 3-4 кила меса годишње! Данас практиканти католичке вере у Италији не једу месо петком. Ствари се измениле. Кукају како су пропали, а да их неко доведе до Србије уже, било би: Спаси ме друже!12:smeha: 

На све се човек навикне, али од нужде да не правимо закон. Код Врања, одакле ми жена, стари радили као робови, а постили на расо и бели леба. Мој ћале се гадио проје, јер му загорчала. Надам се да разумеш шта хоћу да ти кажем... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Бојан Илић рече

Опростите, ја сам лаик, па не знам на ког Буловића мислите.

   Бачки владика Иринеј Буловић. Није ставио свој потпис на документ са Сабора на Криту, а везан за односе Православне цркве и осталог хришћанског света.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Zoran Đurović рече

На све се човек навикне, али од нужде да не правимо закон. Код Врања, одакле ми жена, стари радили као робови, а постили на расо и бели леба. Мој ћале се гадио проје, јер му загорчала. Надам се да разумеш шта хоћу да ти кажем... 

И у мом крају је тако било. Жена роди дијете четрдесет прве у чисти понедјељак и читав пост пости, малтене на води. Преживе и она и дијете. Дабоме, од тога не треба правити правило.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Đurović рече

Проти(в)нице,

:smeh1: Е баш сам маштала да будем попадија :ani_biggrin: али  Богу не би мило, на спас душе не би било...:ani_biggrin:

 

пре 7 минута, Zoran Đurović рече

Код Врања, одакле ми жена, стари радили као робови, а постили на расо и бели леба. Мој ћале се гадио проје, јер му загорчала. Надам се да разумеш шта хоћу да ти кажем.

 Мој деда исто,  радио ко црнац (мршав, мали, испоснички деко  )а слабо јео, није да се није имало, додуше баба циција штедела на месу 12:smeha:

пре 21 минута, Zoran Đurović рече

стари радили као робови, а постили на расо и бели леба

Апропо овог горе вашег, никако да се отмем сумњи....ама, Ава да ипак ми нисмо  по дифолту биљоједи :ani_biggrin:, а по нужди месоједи (потоп и тако те ствари ) 12:smeha: с обзиром на дужину црева код нас људи ....?  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Тихон рече

   Бачки владика Иринеј Буловић. Није ставио свој потпис на документ са Сабора на Криту, а везан за односе Православне цркве и осталог хришћанског света.

Тихоне, хвала на појашњењу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Karađorđe jeo samo kačamak i proju kao i stali ustanici pa tolike Turke posjekaše.;) Čovek treba sve da jede umereno.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Кратос рече

Karađorđe jeo samo kačamak i proju kao i stali ustanici pa tolike Turke posjekaše.;) Čovek treba sve da jede umereno.

Заборавио си да кажеш "уз шљивовицу" и то је биљни "дериват".:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Бојан Илић рече

Заборавио си да кажеш "уз шљивовицу" и то је биљни "дериват".:D

Dobro to je već čarobni napitak,kao kod Gala.Kad udarimo šljivu ne šljivimo živu silu.:))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Рапсоди рече

Ава да ипак ми нисмо  по дифолту биљоједи :ani_biggrin:, а по нужди месоједи (потоп и тако те ствари ) 12:smeha: с обзиром на дужину црева код нас људи ....?  

Ово треба неки биолог да ти одговори. Читао сам пак да смо месождери по природи. И то нема везе са потопом. Јер није Бог створи другог човека, него се тамо вели да је Бог укапирао да је човек будала, па да ту нема лека, и да га зато неће више давити... 

Треба разликовати изворе у Библији и када је шта написано. У стара времена није постојала ова Библија као наша. Био конгломерат списа, или одвојени списи. Сети се кад нађоше Пнз. И људи су функционисали и без Писма. У епизоди о Ноју се помињу чисте и нечисте животиње, али оне као такве не постоје у старијим списима. Реч је, добра моја, како ја видим ствари о инсистирању на светости живота, па се помиње како се животиње нису јеле међусобно, него су биле биљоједи, па се говори да не једемо крв животиња, јер је у њој "душа", и долазимо до апостолског сабора у коме се даје хр из паганства да једу нечисто, док хр из Израиља могу да остану на подели чисто-нечисто. На Истоку ће се инсистирати да се не једу крвавице, али је на Западу већ то отишло у СЗ закон, тако да је избачена та забрана. СПЦ нема став поводом тог питања, иако смо традиционално били против крвавица, оне се користе у Војводини, али и другде. Не следимо кошер.

Мени се чини да ипак човек није створен да би био биљождер.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Кратос рече

Dobro to je već čarobni napitak,kao kod Gala.Kad udarimo šljivu ne šljivimo živu silu.:))

Ма гори смо ми од Гала. Они су покушали да побиједе Рим, а ми срушисмо све који на нас ударише.:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Кратос рече

Karađorđe jeo samo kačamak i proju kao i stali ustanici pa tolike Turke posjekaše.;) Čovek treba sve da jede umereno.

  Веле да је Црни Ђорђије волео у време поста да јê папулу: пасуљ скуван, па осушен. Напуни њом џепове, па, којекуде, умерено Турке, умерено папуле...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Тихон рече

  Веле да је Црни Ђорђије волео у време поста да јê папулу: пасуљ скуван, па осушен. Напуни њом џепове, па, којекуде, умерено Турке, умерено папуле...

Пасуљ је комплетно јело, само што је непожељно за околину...12:smeha: Четврти дан моја жена каже: Нећеш ваљда опет тај пасуљ!:)) Подвизаво бих се ја, али ми не дају...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...