Jump to content

Проблеми у браку када је једна особа верујућа а друга није

Оцени ову тему


Препоручена порука

На теми о условљености љубави сам питала православне да ли им је питање вере елиминаторни критеријум и да ли би били са неким ко није хришћанин. Само су ме искулирали...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Lady Godiva рече

На теми о условљености љубави сам питала православне да ли им је питање вере елиминаторни критеријум и да ли би били са неким ко није хришћанин. Само су ме искулирали...

El bi ti bila u braku recimo sa nekim muslimanom?Ili sa nekim paganinom koji veruje u Svaroga,Peruna,Svevida i ostala slovenska božanstva?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не верујем да бих са муслиманим јер ако је прави муслиман хтео би да ме третира као стоку. А ја посесивност и агресивност не трпим...

Ако је декларативни муслиман или пак хришћанин, не знам. Питање је да ли бих могла да будем с неким ко се никада није замислио над животом, смрћу... Више ценим ове наше форумске атеисте, они бар имају неко мишљење о вери, чак иако је лоше. Већина хришћана ни не зна нпр. молитву Господњу или ко је Јуда. Само су верници на папиру.

Иначе, ако он поштује моју веру, а ја његову, што да не? Једино је ту зезнуто васпитање деце. Ја бих волела да моја деца од малена буду у Цркви, да им не буде страна и одбојна као што је била мени. 

Какво је мишљење осталих?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da..vaspitanje dece..moje dete ispalo nekako puno Ljubavi i razumevanja za ljude..onako  kako ja ne bih ni mogla da zamislim da bih mogla imati ikada..I mnogo me voli..ono bezuslovna LJubav što se zove...više nego što su me neki vernici voleli, ako smem reći..i učim ja od nje..i mnogo sam naučila..

Rekao mi jedan mnogo dobar mlad čovek : A vi se molite molitvom majčinskom..nju Gospod ne odbija, jer iz dubine bića našeg biva

Eto to mislim..suptilno je sve to u našim životima, ko će to rečima iskazati?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када дете одгајиш да буде добар човек, лако ће касније постати и добар хришћанин, ако жели. Деца из мултиетничких, мултикултуралних средина разумеју различитости. Ваљда је слично и са религијом.

Ако кренемо тако да се делимо по вери, боји коже, етичкој припадности какви смо ми то хришћани?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Lady Godiva рече

На теми о условљености љубави сам питала православне да ли им је питање вере елиминаторни критеријум и да ли би били са неким ко није хришћанин. Само су ме искулирали...

Mogla bih da budem sa ateistom, katolikom, protestantom, mislim da bih mogla da budem sa budistom. Ne bih bila sa muslimanom zbog kulturoloških razlika, a sama ideja da mi se deca zovu Ahmed i Fatima mi nije baš po volji. Ne moraju deca da mi budu u crkvi od malena, ali isto se odnosi i na džamiju. Ne bih bila sa nekim sektašem tipa adventista, mormon, ne daj Bože Jehovin svedok, sajentolog i tako...neću te opičene u kući. Dakle, ateisti, šetnja u okviru hrišćanstva i eventualno neki cool budista koji će da meditira i ostavi me na miru.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo da nije rvatica il šiptarka.Mož da bude šta oće religijski samo da ne nameće i ne smara sa time.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Кратос рече

Samo da nije rvatica il šiptarka.Mož da bude šta oće religijski samo da ne nameće i ne smara sa time.

Znači imaš nacionalne preference, a verske te ne zanimaju previše.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

Znači imaš nacionalne preference, a verske te ne zanimaju previše.

Ne volim krvate i šiptare.Religija je intimna stvar.Al mora da mesi slavski kolač a nek veruje u šta oće al to mora da ispoštuje.Mislim sad ako je neka recimo satanistkinja to već ne bi prošlo.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Muramasa рече

Zato što ne varim avramovske religije, niti bilo šta sa Bliskog istoka.

Volis burek , priznaj?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Кратос рече

Ne volim krvate i šiptare.Religija je intimna stvar.Al mora da mesi slavski kolač a nek veruje u šta oće al to mora da ispoštuje.Mislim sad ako je neka recimo satanistkinja to već ne bi prošlo.

Da li bi isto razmišljao u belom svetu ili samo zato što smo ovde svi pid tenzijom nemamo želju da se mešamo? Npr. Balkanci na zapadu nemaju tih nacionalnih barijera.

Da li bi ti poštovao njene praznike. Ok, umesi ti kolač, a šta je sa npr. njenim Ramazanom ili šta bi već slavila? Npr. postoji neka tradicija vezana za njenu veru, da li bi je ispoštovao?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Natasa. рече

Da li bi isto razmišljao u belom svetu ili samo zato što smo ovde svi pid tenzijom nemamo želju da se mešamo? Npr. Balkanci na zapadu nemaju tih nacionalnih barijera.

Da li bi ti poštovao njene praznike. Ok, umesi ti kolač, a šta je sa npr. njenim Ramazanom ili šta bi već slavila? Npr. postoji neka tradicija vezana za njenu veru, da li bi je ispoštovao?

Bi.Ne znam kako bi razmišljao tamo al pošto sam Srbin te dve varijante ne dolaze u obzir.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...