Jump to content

Проблеми у браку када је једна особа верујућа а друга није

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 минута, Лидија Миленковић рече

Bejase clan nas neki Nikola Stojanovic iz Cuprije. Ovaj nov clan @Nikola Stojanov  me prilicno podseca na njega. Ovim ne kazem nista lose, ni za jednog, ni za drugogog coveka. 

Ja se njega ne sećam, ali da, to je isti lik. Uopšte ne mogu da se setim Nikole Stojanovića.

@Nikola Stojanov, je l si imao i nekih drugih nikova?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Natasa. рече

:))

 

Ljudi zamislite Muramasu kao muslimana :smeh1:

hqdefault.jpg

  • Волим 1

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

evo malo vezano za temu.

mislim da nije problem ako je jedna osoba u braku verujuća a druga ne.

problem postoji kad nazovi verujuća osoba, neofit, farisej, fanatik, postavi svoju veru i crkvu ili bilo koje učenje za idola i iznad zajednice u ljubavi

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

apostol podržava takve veze, prvi on. jer ako je vera dobra i plodna, ona zrači, i neverujući čovek nekom svojom duhovnom intuicijom to oseća ne kao pretnju i teret već kao blagoslov i dar

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, st.anger рече

ne prizivaj. onda smo ga ugasili. bukvalno. 

šta će biti s poukama? zapaliće ih. :)

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Muramasa рече

Čak i da poverujem u sve što piše u Bibliji, to mi je nekako neverovatno.

Jahve je baja koji je pravio pokolj kad god mu prekipi. Neke potopi, neke spali ognjem sa neba, nekoga munjom... Sigurno nije neko ko bi dozvolio Rimljanima i Jevrejima da ga raspnu.

То је тај исти Бог, а Његово страдање је имало сврху и смисао.

Дошао је да победи смрт, а да би то урадио морао је прво да умре, па васкрсне.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, st.anger рече

apostol je blagoslovio vezu verujućeg i neverujućeg. 

mene zanima ako neko zna, da li je sama veza smatrana za blagoslovenu ako je u ljubavi ili je postojao i čin venčanja i kod takvih parova. u to Pavlovo vreme recimo?

Мислим да се признавао онај брак који је и тадашња држава признавала. Није постојала света тајна венчања, нити неки обред. Они који су били у браку, Црква је тако третирала.

Не знам како је данас. Да ли се брачна ли ванбрачна заједица сматрају животом у греху, ако нису венчани у Цркви?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, st.anger рече

apostol podržava takve veze, prvi on. jer ako je vera dobra i plodna, ona zrači, i neverujući čovek nekom svojom duhovnom intuicijom to oseća ne kao pretnju i teret već kao blagoslov i dar

Да. Кад те човек слуша,  рекао би да ми сви лебдимо над земљом током пламених молитви а у реалности, већину нас мрзи да и тај један дан у недељи устанемо за службу. Још ако наиђе нека згодна сестра у Христу, заборавимо и због чега смо дошли. Кога ћемо ми јадни да продуховимо и облагодатимо ? Како ћемо ми неког да привучемо кад и сами једва стојимо у Христу ? 

А и ако си читао текст, апостол не подржава заснивање таквих веза, него саветује да они који су примили хришћанство, не напуштају супружнике који нису.

Ово кажем,  не зато што мислим да су такве везе табу, него што каже Наташа,  романтика убија љубав. И мислим да треба бити свестан неких ствари и реалних проблема који могу да се јаве и бити спреман на борбу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, -Владимир- рече

Кад те човек слуша,  рекао би да ми сви лебдимо над земљом током пламених молитви 

ne?

znam da su juče i danas anđeli i sveti lebdeli nad zemljom tokom plamenih molitvi. a mi smo bili sa njima.

bili smo sa Gospodom i Njegovom Majkom. Pričestili smo se. Rođenim pre svih vekova.

 ili smo možda i pored tolikog prisustva svetih i nebesnih sila ipak bili sami? 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, st.anger рече

ne?

znam da su juče i danas anđeli i sveti lebdeli nad zemljom tokom plamenih molitvi. a mi smo bili sa njima.

bili smo sa Gospodom i Njegovom Majkom. Pričestili smo se. Rođenim pre svih vekova.

 ili smo možda i pored tolikog prisustva svetih i nebesnih sila ipak bili sami? 

 

 

Они јесу били са нама, али да ли смо ми били са њима ? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

znam ja jedan mesoviti brak gde je vera nikakve veze nema sa brakom , oboje postuju veru onog  drugog i to je to . Kao sto rekoh , kad se ljudi vole vera nije problem . Inace pricam o mom braku 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...