Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 14 часа, Justin Waters рече

Da je nešto slučajno, ne mora biti da nema svoj uzrok. Ne znam uopšte otkud ideja da ako se govori o slučajnosti, to nužno podrazumjeva ne postojanje uzroka? Bacanje novčića ne mora da se izvodi samo fizičkim bacanjem, mada i tu nije sve do fizičkih zakona, ali može se bacati na računaru (tad otpadaju sve varijable vazduha, težine novićića itd...), generisanjem kroz funkciju i koliko god da generišeš simulacija bacanja novčića nikad nećeš moći predvidjeti sljedeći korak...čak ćeš nakon dobijenih rezultata i dobiti neku prepoznatljivu šemu po kojoj se ti rezlutati funkcionalno ponašaju, ali čak ni ta funkcija ti neće omogućiti da predvidiš sljedeći korak. O takvoj slučajnosti govorim, koju je nemoguće predvidjeti ma kakve ulazne varijable da poznaješ i to sve nema veze s time postoji li ili ne postoji uzrok. 

Vedran* kaze da je u pravom smislu reci slucajnost, u stvari, neuzrocnost, te je tako i ne nalazimo. Mozes da das kakav hoces primer, radi se o tome kako definises pojam. Ako podjemo od toga da ceo kosmos ide ka cilju, onda se ni mikro svet, ni makro svet tu nista ne pitaju. A, ne moramo da podjemo od toga.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, nikola888 рече

sto se mene tice ,ja bih Simvol vere dopunio i sa Verujem da me je GOSPOD stvorio jer izgleda da se na drugi nacin ne mogu odvojiti Ljudi od evolucionistickih majmuna 

Smatraj da ti je to zavrseno na sledecem vaseljenskom saboru.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, о.Горан рече

Углавном, бајка је демистификована и урнисана, људи су видели ко је у дефанзиви и стално мора да гледа наврат-нанос да брани неодбрањиво... Имали су прилике да прочитају аргументацију и једних и других и да оцене валидност обе стране. Сада драги моји саборци могу и сами да докрајче све овдашње заблуде појединих( на њихову корист). То што поједини вређају је знак слабости и увиђаја да је заблуди дошао крај.

Daj da se izljubimo za kraj!:pivo:

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Juanito рече

Понављај ти само, ко папагајче. Сигурно ће постати тачно ако га поновиш 1024 пута...

А можеш и да прочиташ понешто о теми о којој разговараш, то је друга опција. 

Čitao i video da ne postoji aposlutno nikakv materijalni dokaz da je zajednički predak postojao,osim u vašim evulotalibanskim glavama....

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, nikola888 рече

sto se mene tice ,ja bih Simvol vere dopunio i sa Verujem da me je GOSPOD stvorio jer izgleda da se na drugi nacin ne mogu odvojiti Ljudi od evolucionistickih majmuna 

Зар ти то не пише већ у Вјерују?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, drvce рече

Vedran* kaze da je u pravom smislu reci slucajnost, u stvari, neuzrocnost, te je tako i ne nalazimo. 

Тако је. Ни пример са компјутеризованим coin флипером није пример случајности.

Јустин сматра да постоји узрочна случајност.

Ја сматрам да узрочна случајност није случајност.

  • Радостан 1

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, ana čarnojević рече

@Zoran Đurović  Avo brzo ozdravite. To vas je Bog kaznio sto ste ubedili Ivana Markovica u preegzistenciju :D

Шта ће тек онда да задеси @Ivan Marković пошто се примио ....:POPOcorn1:

:))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 29.9.2018. at 1:48, Кратос рече

A ti znaš,tj vi evulotalibani?

Душо, зашто ти мене зовеш евулоталибан? На основу чега си дошао до тога закључка?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Рапсоди рече

Ако га Ава Зоран не крсти, е вала нико неће. :smeh1:

Најбољи фазон би био да је Авокадо у Горановој парохији. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Рапсоди рече

Јаааааој  помози Боже. Шта ће бактерије у рају , пре пада, ако нема смрти. Бактерије после пада, на земљи у изгнанству су   последица . Нужност  палог стања. Чим  се десио пад , све се пореметило, променило, сходно палом стању. Али и то је по промислу Божијем, нужни дизајн, пали дизајн , измењени дизајн . ( како вам драго ) 

Hahaha kako možete pisati ovakve nebuloze? Vamo kada treba trabunjati o DNK kako je to savršen dizajn, po promislu tvorca koji nije mogao nastati slučajno, sada odjednom te bakterije koje također imaju DNK nastaju slučajno putem nekog mehanizma kojeg nikakao da čujem šta je to, jer Bog nije stvorio bakterije jer kako će Bog stvoriti bakterije kada su bakterije bića koja žive od smrti, a dragi Bog nema veze sa smrću....ili ipak priznajete da je bakterije naknadno stvorio Bog kao i viruse i komarce i svu ostalu gamad koja nije mogla jesti travu i bilje? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Bokisd рече

Pa, ima i sada bakterije, ali, na tela mnogih svetitelja nemaju uticaj jer ih cuva blagodat Bozija ( iako, je vreme smrti )

Tako je vise i bolje mogao Bog da ustroji prvi svet, nema uticaja truleznosti i raspadanja po prevashodnosti blagodati stvaranja. 

 

Bakterije, virusi, komarci, razne druge klice, i mirkobi su dakle postojali, ali nisu imali nikakvog efekta na ljude u rajskom stanju? Bog ih je stvorio znači unaprijed znavši da će čovjek pasti i povući materiju u smrtno stanje? Svašta čovjek da pročita....

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...